Ranking robotów sprzątających (TOP 20)

Robot sprzątający to urządzenie, które w ostatnim czasie stało się niemal tak popularne jak pralka, czy zmywarka. Jest to kolejny sprzęt AGD, który znacznie ułatwia nam życie. Wybór właściwego modelu nie jest jednak łatwy. Pomocą może być natomiast moje zestawienie. Najnowszy ranking robotów sprzątających (TOP 20) uwzględnia tylko osobiście przetestowane i sprawdzone modele, które mogę Wam polecić.

Jedyny rzetelny ranking robotów sprzątających

Roboty sprzątające - ranking

Różnego rodzaju rankingów robotów sprzątających znajdziecie w Internecie całą masę. Niestety są to w większości kompletnie nierzetelne zestawienia oparte wyłącznie o materiały marketingowe producentów i (co gorsza) bardzo często opłacone przez jedną, czy też drugą firmę. Mój ranking oparty jest natomiast tylko i wyłącznie o moje własne testy, które możecie sami zweryfikować zaglądając do poszczególnych recenzji. Poszczególne modele różnią się bardzo wieloma detalami i wybór właściwego modelu powinien być oparty o dokładną analizę zarówno potrzeb klienta, jak i możliwości danego robota. Bez sprawdzenia sprzętu w praktyce, opieranie się o same materiały marketingowe może skończyć się rozczarowaniem.

Przy wyborze pomocny może być ten artykuł: Jak wybrać robota sprzątającego?

Na chwilę obecną udało mi się przetestować kilkadziesiąt modeli robotów odkurzających, odkurzająco-mopujących, jak i mopujących. W tym czasie stworzyłem też kilka innych rankingów tych urządzeń. Były to zestawienia oparte o poszczególne kryteria. Poniższy ranking uwzględnia natomiast jedno zasadnicze kryterium: który z przetestowanych modeli, jest najlepszy moim zdaniem. W przeciwieństwie do wcześniejszych rankingów nie brałem pod uwagę ceny. Jeżeli szukacie sprzętu w niższym budżecie to zapraszam tutaj:

Ranking robotów sprzątających do 1000 zł

Poniższe zestawienie będę natomiast cały czas aktualizował o kolejne modele. Uwzględniać będę tylko modele, które doczekały się mojej pełnej recenzji, abyście mogli się z nią zapoznać i sami ocenić ten sprzęt.

TOP 20 robotów sprzątających

20. iLife L100

iLife to producent słynący głównie z niezwykle tanich robotów. Ostatnio jednak próbuje rywalizować na rynku nieco droższych i bardziej zaawansowanych urządzeń. iLife L100 oferuje dużą moc ssącą (2000 Pascali), funkcję mopowania (pojemnik na wodę aż 350 ml) i przede wszystkim laserową nawigację. Jest to bodajże najtańszy obecnie model oferujący wszystkie te funkcje. Sprawdzi się również w domach piętrowych, gdyż ma możliwość zapisania wielu map, na których zapiszemy podział na pokoje, ustawimy wirtualne ściany i strefy zakazane. Jednocześnie jak przystało na iLife, oferuje świetny stosunek ceny do jakości.

Tutaj znajdziecie jego recenzję.

Aktualną cenę sprawdzicie natomiast tutaj:

Jest to oficjalny sklep producenta (iLife sprzedaje swoje roboty poprzez AliExpress, ale wysyła je z polskiego magazynu). Macie tam też dwuletnią gwarancję.

19. Roborock E5

Szukasz robota oferującego dużą siłę ssącą, a jednocześnie prostą obsługę? Roborock E5 jest zatem idealnym rozwiązaniem. Robot oferuje parametry znacznie droższych modeli (siła ssąca 2500 Pa, bateria 5200 mAh) oraz wygodną obsługę za pomocą pilota lub aplikacji na smartfony. Idealne rozwiązanie szczególnie dla osób, którym nie zależy na laserowej nawigacji i wyznaczaniu sprzątania tylko w określonych miejscach. Robot pomimo braku lasera jeździ jednak w sposób uporządkowany i dojedzie w każde miejsce. Ma również dodatkową funkcję mopowania podłogi.

18. Roborock S6 Pure

Roborock to obecnie jeden z najpopularniejszych producentów robotów sprzątających. Ich popularność poskutkowała niestety wysypem wielu modeli różniących się od siebie nieznacznie funkcjami, jak również nazwami. Łatwo zatem nie dostrzec tych różnic. Model S6 Pure to słabsza wersja nieco droższego S6. Ma nieco mniejsze możliwości, jak również mniej akcesoriów w podstawowym zestawie. Atrakcyjna cena i duża dostępność sprawia jednak, że jest to dla wielu osób bardzo dobry wybór.

Tutaj znajdziecie jego recenzję.

Ceny sprawdzicie tutaj:

17. Viomi SE

Viomi SE to budżetowy model jednej z popularnych marek. W przeciwieństwie do starszych i sprawdzonych modeli ma w zestawie tylko jeden pojemnik hybrydowy (na kurz i na wodę do mopowania). Nie ma też największej baterii i najmocniejszego silnika. Odkurza jednak bardzo skutecznie, oferuje prawie wszystkie najpotrzebniejsze funkcje nawigacji i zapisuje do 5 map w pamięci. To wszystko za niewiele ponad 1000 zł. Świetny wybór w swojej cenie.

Koniecznie sprawdźcie jego recenzję.

Sprawdź aktualne ceny:

16. Xiaomi Mi Robot Mop PRO (tutaj znajdziecie jego recenzję)

Robot znany również jako Xiaomi Mi Robot P, lub Xiaomi STYTJ02YM, a w wielu sklepach występujący również pod innymi nazwami. Niewątpliwie jeden z najbardziej opłacalnych sprzętów na rynku. Jako pierwszy z rodziny robotów Xiaomi w pełni obsługuje język polski (jest do niego też polska instrukcja obsługi), co zapewne doceni wiele osób. W budowie to w gruncie rzeczy ten sam sprzęt co Viomi V2 PRO. Roboty różnią się tylko kolorem i detalami w oprogramowaniu, ale pochodzą z tej samej fabryki. Miejcie tylko na uwadze, że w sprzedaży jest też chińska wersja tego robota, która nie obsługuje języka polskiego. Niestety ta wersja jest często oferowana nie tylko na Aliexpress, lecz również w polskich sklepach, więc przed zakupem upewnijcie się, że kupujecie wersję opisaną jako GLOBAL lub UE.

tutaj znajdziecie go natomiast taniej, ale w wersji chińskiej (nie ma polskich komunikatów):

15. Robojet X-One

Robojet to polska marka, która już od kilku lat obecna jest na rynku robotów odkurzających. W ofercie mają już kilka modeli, a jeden z najlepszych to X-One White. Robot oferuje sporo rozwiązań dostępnych w topowych robotach zagranicznych producentów oferując jednocześnie kilka dodatków coraz rzadziej spotykanych na rynku, jak chociażby pilot. Jednocześnie robotem możemy sterować za pomocą rozbudowanej aplikacji, która umożliwia zapis wielu map osobno na każde piętro. Robot ma także polskie komunikaty głosowe, co ciągle jest jeszcze rzadko spotykane, a nie każdy przecież chce aby robot komunikował się w języku angielskim.

Recenzję Robojeta X-One White znajdziecie pod tym linkiem.

Roboty najlepiej jest zamawiać na ich własnej stronie: www.robojet.pl Korzystając ze specjalnego kodu rabatowego dla moich czytelników: BP0520 macie u nich aż 10% rabatu! (działa na wszystkie modele marki Robojet)

14. PURON PR10

Puron to nowa marka debiutująca na rynku modelem z ogromną ilością funkcji. PURON PR10 ma m.in. laserowe skanowanie pomieszczeń i możliwość zapisania w pamięci dokładnych map wielopiętrowego domu. Oprócz funkcji odkurzania, model ten oferuje też możliwość mopowania podłogi. Od Robojeta X-One White różni się głównie specjalną lampą UV, która w trakcie pracy robota zabija drobnoustroje na podłodze.

Recenzję robota PURON PR10 znajdziecie pod tym linkiem.

Kupicie go natomiast tutaj:

13. Roborock S6

Roborock S6 - wersja czarna - ranking robotów sprzątających

Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych robotów na rynku. W momencie premiery pobił konkurencję przede wszystkim największymi możliwościami jego oprogramowania. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od robotów z serii S5, ma jednak bardziej wydajny silnik, jest też znacznie cichszy przy zachowaniu tej samej mocy ssącej. Swego czasu był na 1. miejscu mojego zestawienia. Teraz jednak spada z podium z uwagi na nowsze modele o podobnych lub większych możliwościach. Recenzja Roborock S6.

Sprawdź aktualne ceny:

12. Moneual MBOT 950

Moneual MBOT 950 to robot za którego musimy zapłacić nieco więcej, ale dostajemy sporo w zamian. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dużą siłę ssącą (2600 Pa) i bardzo dobrą skuteczność w odkurzaniu. Nieco gorzej robot radzi sobie z mopowaniem, ale jak najbardziej ma taką funkcję. Tutaj znajdziecie recenzję tego robota.

11. 360 S9

360 to marka, która niemalże od początku swojego istnienia robi roboty bliźniaczo podobne do popularnych Roborocków. Wychodzi im to coraz lepiej, bo nowy model 360 S9 niczym nie odstaje od konkurencji, a dodatkowo wprowadza ciekawe nowe rozwiązania. Dodatkowo roboty są w bardzo konkurencyjnych cenach.

Koniecznie sprawdźcie moją recenzję tego sprzętu

Sprawdź aktualną cenę:

  • oferta geekbuying.pl; kod rabatowy: bezprzeplacania360 (5% rabatu na wszystkie produkty marki 360!) lub BEZPRZEPLACANIA (-3%)

10. Roborock S5 MAX

Roborock S5 MAX to jeden z modeli oferujących najlepszy stosunek ceny do jakości. Jego recenzję znajdziecie pod tym linkiem. S5 MAX to udoskonalona wersja bardzo popularnego swego czasu modelu (S5/S50/S55). Przypomina go przede wszystkim wizualnie. Ma jednak sporo funkcji zaczerpniętych z kolejnej serii robotów (S6), jak również znacznie udoskonaloną funkcję mopowania (większy pojemnik na wodę i dodatkowo sterowany elektronicznie). Można go dostać w wielu sklepach w bardzo dobrej cenie.

Sprawdź aktualne ceny:

9. Proscenic M7 PRO

Na ósmym miejscu postanowiłem umieścić robota, który zdecydowanie podnosi poprzeczkę konkurencji. Nie jest to robot idealny i dla wszystkich, ale przed zakupem swojego sprzętu, koniecznie powinniście wziąć go pod uwagę. Przede wszystkim jest to robot współpracujący ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz. Ma również możliwość zapamiętania aż 10 map, co znacznie przydaje się w domu wielopiętrowym. Ma również ogromną siłę ssącą (aż 2600-2700 Pa). To wszystko macie już w okolicach 1500 zł, co oznacza, że jest ponad dwukrotnie tańszy od reklamowanego wszędzie iRobot Roomba S9+. Tutaj znajdziecie recenzję M7 PRO.

Sprawdź aktualne ceny:

Wszystkie powyższe oferty Proscenica M7 PRO są z wysyłką z Polski (na geek z końcówką .com należy wybrać magazyn “Poland” lub “Europe”).

8. Viomi V3

Kolejne miejsce należy do robota, który dla wielu z Was może być jednak najlepszym wyborem, głównie z uwagi na sporą różnicę w cenie pomiędzy nim, a czołówką zestawienia. Viomi V3 to kolejna edycja robotów, które stały się hitem przede wszystkim pod względem relacji ceny do jakości. Podobnie jak większość najlepszych sprzętów na rynku korzysta z aplikacji Xiaomi Home i oferuje ogromne możliwości konfiguracji sprzątania. To właśnie oprogramowanie zadecydowało że Viomi V3 przewyższa w mojej hierarchii Proscenica M7 PRO. Oba roboty mają ogromną siłę ssącą i świetnie sprzątają, jednak Viomi V3 ma do tego jeszcze lepsze mopowanie (do wyboru 3 pojemniki: do odkurzania, do mopowania oraz 2 w 1). Jednocześnie można go kupić obecnie już za ok. 1,5 tysiąca złotych i wydaje mi się że jest wart swojej ceny.

Sprawdź aktualne oferty na tego robota:

Pod tym linkiem możecie zapoznać się z jego recenzją.

7. Viomi S9

roboty sprzątające - Viomi S9

Szukacie w miarę taniego robota ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz? Możecie spokojnie postawić na model Viomi S9. W jego cenie nie znajdziecie obecnie lepszego robota z takową stacją. Od wcześniej wspomnianego Proscenica M7 Pro jest nieco droższy, ale zdecydowanie lepiej dopracowany. W dużej mierze przypomina popularny model Viomi V3, ale dodatkowo oferuje bardzo dobrej jakości stację na kurz.

Znajdziecie go już w wielu sklepach, tutaj macie najlepsze oferty:

W ofercie jest również wersja robota z dodatkową lampą UV (Viomi S9 Alpha UV):

6. Dreame Bot D9 Max

Marka Dreame gościła wielokrotnie na moim blogu przy okazji recenzji ich popularnych odkurzaczy pionowych. Od niedawna próbuje jednak swoich sił również na rynku odkurzaczy automatycznych. Należy przyznać, że idzie im to całkiem nieźle. W polskich sklepach najczęściej możecie spotkać się z modelem Dreame D9. Osobiście mogłem natomiast dokładnie przetestować udoskonaloną wersję tego modelu, czyli Dreame Bot D9 Max. Od poprzednika różni się przede wszystkim zdecydowanie większą siłą ssącą dochodzącą aż do 4000 Pascali.

Sprawdź aktualną cenę robota Dreame D9 Max:

Tutaj natomiast kupicie słabszą wersję (Dreame D9):

5. iRobot Roomba i7

iRobot to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy producent robotów sprzątających. Roomba to cała seria robotów odkurzających. Poszczególne modele różnią się od siebie ceną i przede wszystkim możliwościami. iRobot Roomba od konkurencji wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Na minus należy zaliczyć natomiast głównie wyższą cenę, niż w przypadku innych robotów o zbliżonych możliwościach. iRobot Roomba i7 to jeden z najlepszych modeli w ich ofercie. Nie posiada niestety funkcji mopowania, natomiast można do niego dokupić stację do automatycznego opróżniania pojemnika na zabrudzenia lub kupić go z taką stacją w zestawie (jako iRobot Roomba i7+)

Przed zakupem koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją.

Sprawdź aktualną cenę:

4. RoboJet X-Level

Robojet X-Level - lampa UV

Model X-Level to obecnie najlepszy robot w ofercie polskiej firmy RoboJet. Poza funkcją odkurzania i mopowania dostępną już w większości współczesnych robotów, oferuje ponadto możliwość sterylizacji podłogi za pomocą lampy UV. Na plus należy zaliczyć również bardzo łatwą obsługę zarówno za pomocą polskojęzycznej aplikacji na smartfony, jak i za pomocą pilota zdalnego sterowania. Tym samym robot sprawdzi się również w domach, w których brakuje sieci Wi-Fi. Ponadto Robojet X-Level oferuje możliwość doboru szczotki głównej odpowiedniej do sprzątanej podłogi. W zestawie znajdziemy nie tylko szczotkę z włosiem i silikonowymi łopatkami (jak w większości modeli), ale i specjalny miękki wałek do twardych podłóg. Pełna recenzja robota już niebawem na mojej stronie.

Roboty najlepiej jest zamawiać na własnej stronie producenta: www.robojet.pl Korzystając ze specjalnego kodu rabatowego dla moich czytelników: BP0520 macie u nich aż 10% rabatu! (działa na wszystkie modele marki Robojet).

Pod tym linkiem znajdziecie jego recenzję.

3. Roborock S6 maxV

Na trzecim miejscu umieściłem urządzenie unikatowe, ale wszystko wskazuje na to, że wyznaczające kierunek rozwoju następnych robotów sprzątających. Jest to pierwszy na polskim rynku robot sprzątający wyposażony w system sztucznej inteligencji za pomocą którego robot rozpoznaje przeszkody. O ile najlepsze roboty nie od dzisiaj są w stanie przeskanować otoczenie, stworzyć mapę mieszkania i nanieść na nią przeszkody, o tyle do tej pory nie były w stanie rozpoznać ich rodzaju. Nowy Roborock poza skanowaniem robi natomiast zdjęcia otoczenia i analizuje to co na nich widzi rozróżniając między innymi buty, kable, czy też psie odchody. Jednocześnie umożliwia zapis 4 map (osobna mapa dla każdego piętra), oferuje świetną moc ssącą (2500 Pa) oraz elektronicznie sterowanego mopa. Roborock ma też najmniej zawodne oprogramowanie, co jest bardzo ważne w sprzętach tego typu.

Koniecznie sprawdźcie jego recenzję pod tym linkiem.

Roborocka S6 MaxV można bez problemu kupić w polskich sklepach:

2. Ecovacs Deebot OZMO T9+

Na drugie miejsce mojego zestawienia wskakuje sprzęt, na który trzeba wydać już nieco więcej, ale zdecydowanie jest tego warty. Niedawno na moim blogu mogliście zapoznać się z jego poprzednią wersją (T8+) – recenzję przeczytacie pod tym linkiem. W dużym skrócie jest to póki co najlepszy robot sprzątający ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz. Ma bardzo dobrą nawigację, dużą siłę ssącą, dodatkową funkcję mopowania i świetną jakość wykonania. Można go też bez problemu kupić w popularnych sieciówkach z 2 letnią gwarancją.

Wersja T9+ została udoskonalona o odświeżacz powietrza oraz zwiększoną moc ssącą (do 3000 Pa).

Tutaj sprawdzicie ceny modeli ECOVACS:

ECOVACS Deebot OZMO T9+:

ECOVACS Deebot OZMO T8+:

Przy okazji wspomnę, że ECOVACS ma też w ofercie model podobny do wspomnianego wcześniej Roborocka S6 maxV, czyli Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI z kamerami rozróżniającymi przeszkody i umożliwiającymi zdalny podgląd mieszkania.

Ten model kupicie tutaj:

1. Roborock S7

Na najwyższy stopień podium wskakuje Roborock S7, model który niedawno zadebiutował na rynku, ale już cieszy się ogromną popularnością. S7 oferuje sporo innowacji, w szczególności związanych z mopowaniem. Mop w tym modelu wprowadza soniczne drgania zwiększające skuteczność sprzątania. Ponadto panel mopujący ma możliwość podnoszenia się nad dywanami. Wisienką na torcie jest kompatybilność ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz, którą od niedawna można do niego dokupić. Poza tym robot oferuje większość funkcji występujących w poprzednich modelach tej serii.

Koniecznie sprawdźcie recenzję Roborocka S7 pod tym linkiem.

oraz sprawdźcie czy da się go już zamówić:

Aktualizacje rankingu robotów sprzątających

Pamiętajcie, że powyższy ranking będzie z czasem podlegał modyfikacjom z uwagi na kilka czynników:

  1. Cały czas testuję nowe modele i jest szansa, że któryś z nich wskoczy do zestawienia (roboty, które będę testował w najbliższym czasie znajdziecie w tym artykule);
  2. Funkcjonalność większości topowych modeli uzależniona jest od oprogramowania, które podlega stałym aktualizacjom. Niewykluczone zatem, że któryś z modeli uzyska nowe funkcje, albo stare ulegną poprawie i postaram się to uwzględnić w rankingu;
  3. Niektóre modele znikają z rynku i zastępowane są nowszymi – staram się aby w zestawieniu były tylko sprzęty, które da się obecnie łatwo kupić.

Uwaga na spam i hejt

Pamiętajcie też, że ranking uwzględnia roboty, które polecam i to, że jakiś robot jest na 20. miejscu nie znaczy, że jest to najgorszy robot na rynku. Jest to jeden z najlepszych robotów, które przetestowałem i tak podchodźcie do zestawienia. Nie ma też sensu kłócić się w komentarzach dlaczego model X jest dwa miejsca za modelem Y. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Jeżeli dokonaliście takiego, a nie innego wyboru robota i jesteście zadowoleni to super. Nie ma sensu hejtować wszystkich pozostałych robotów, których nie kupiliście. Niestety do tego sprowadza się wiele komentarzy i opinii w Internecie. Obok spamu pisanego przez trolle zesłane przez poszczególnych producentów, najwięcej komentarzy zostawiają osoby, które niestety nie mają najmniejszego porównania bo nie testowały tych sprzętów. Bierzcie to zatem pod uwagę czytając różne komentarze zarówno tutaj, jak i w recenzjach różnych modeli.

Czytaj uważnie i porównuj oferty

porównania Xiaomi Mi Robot Pro, Roborock S5 Max i Roborock S6 - 3 roboty

Na koniec podkreślę, że żaden z producentów robotów sprzątających nie zapłacił mi za umieszczenie jego urządzenia na tym, czy innym miejscu. Ranking oparłem wyłącznie o własne testy i osobiste odczucia. Można się z nimi zgadzać lub nie. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Dlatego też zachęcam Was, przed wyborem swojego robota, do zapoznania się z recenzjami poszczególnych modeli, bo tylko one pozwolą Wam racjonalnie ocenić i porównać poszczególne urządzenia. Przy każdym z robotów umieściłem też linki do ofert sprawdzonych sklepów. Ceny lubią się zmieniać, więc zachęcam Was do ich samodzielnego sprawdzania i porównywania. Od czasu do czasu zdarza się tak, że na jakiś robot pojawia się kod rabatowy. Korzystając z moich linków i kodów rabatowych wspieracie mojego bloga. Niewielki procent z Waszych zakupów finansuje działanie mojej strony. Nie ponosicie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, a często dzięki kodom rabatowym zapłacicie znacznie mniej. Jeżeli jednak nie chcecie mnie wspierać to zawsze możecie wejść na strony sklepów bezpośrednio i nie wpisywać podanych kodów rabatowych.

Więcej ofert i kodów rabatowych na roboty sprzątające znajdziecie tutaj.

Warto oczywiście brać pod uwagę również zdanie zadowolonych klientów. Tutaj znajdziecie moją analizę 10 najlepiej ocenianych robotów w ofercie RTV Euro AGD.

Niezależnie od Waszej decyzji, mam nadzieję że mój ranking robotów sprzątających pomógł Wam w wyborze odpowiedniego pomocnika 🙂

 

667 komentarzy