Ranking robotów sprzątających (TOP 20)

Robot sprzątający to urządzenie, które w ostatnim czasie stało się niemal tak popularne jak pralka, czy zmywarka. Jest to kolejny sprzęt AGD, który znacznie ułatwia nam życie. Wybór właściwego modelu nie jest jednak łatwy. Pomocą może być natomiast moje zestawienie. Najnowszy ranking robotów sprzątających (TOP 20) uwzględnia tylko osobiście przetestowane i sprawdzone modele, które mogę Wam polecić.

Jedyny rzetelny ranking robotów sprzątających

Roboty sprzątające - ranking

Różnego rodzaju rankingów robotów sprzątających znajdziecie w Internecie całą masę. Niestety są to w większości kompletnie nierzetelne zestawienia oparte wyłącznie o materiały marketingowe producentów i (co gorsza) bardzo często opłacone przez jedną, czy też drugą firmę. Mój ranking oparty jest natomiast tylko i wyłącznie o moje własne testy, które możecie sami zweryfikować zaglądając do poszczególnych recenzji. Poszczególne modele różnią się bardzo wieloma detalami i wybór właściwego modelu powinien być oparty o dokładną analizę zarówno potrzeb klienta, jak i możliwości danego robota. Bez sprawdzenia sprzętu w praktyce, opieranie się o same materiały marketingowe może skończyć się rozczarowaniem.

Przy wyborze pomocny może być ten artykuł: Jak wybrać robota sprzątającego?

Na chwilę obecną udało mi się przetestować kilkadziesiąt modeli robotów odkurzających, odkurzająco-mopujących, jak i mopujących. W tym czasie stworzyłem też kilka innych rankingów tych urządzeń. Były to zestawienia oparte o poszczególne kryteria. Poniższy ranking uwzględnia natomiast jedno zasadnicze kryterium: który z przetestowanych modeli, jest najlepszy moim zdaniem. W przeciwieństwie do wcześniejszych rankingów nie brałem pod uwagę ceny. Jeżeli szukacie sprzętu w niższym budżecie to zapraszam tutaj:

Ranking robotów sprzątających do 1500 zł

Poniższe zestawienie będę natomiast cały czas aktualizował o kolejne modele. Uwzględniać będę tylko modele, które OSOBIŚCIE przetestowałem. Będę też publikował linki do ich recenzji, abyście mogli sami ocenić ten sprzęt.

TOP 20 robotów sprzątających

20. ZACO A10

ZACO A10 to jeden z najbardziej uniwersalnych robotów sprzątających na polskim rynku.  Jego uniwersalność wynika przede wszystkim z możliwości sterowania zarówno pilotem, jak i poprzez specjalną aplikację na smartfony. Większość modeli wyposażonych w laserową nawigację umożliwia obsługę wyłącznie poprzez telefon z wykorzystaniem sygnału wi-fi. Tutaj mamy natomiast wybór. Model ten charakteryzuje się ponadto dużą mocą ssącą (2000 Pascali) i funkcją mopowania. Poza tym oferuje świetny stosunek ceny do jakości.

Tutaj znajdziecie jego recenzję.

Aktualną cenę sprawdzicie natomiast tutaj:

19. Xiaomi Mi Robot Mop PRO (tutaj znajdziecie jego recenzję)

Robot znany również jako Xiaomi Mi Robot P, lub Xiaomi STYTJ02YM, a w wielu sklepach występujący również pod innymi nazwami. Niewątpliwie jeden z najbardziej opłacalnych sprzętów na rynku. Jako pierwszy z rodziny robotów Xiaomi w pełni obsługuje język polski (jest do niego też polska instrukcja obsługi), co zapewne doceni wiele osób. Sprzęt oferuje precyzyjną laserową nawigację, świetną skuteczność w odkurzaniu oraz dodatkową funkcję mopowania. Robot jest już na rynku od kilku lat, ale dalej może być dobrym wyborem przy ograniczonym budżecie.

Tutaj macie sprawdzone sklepy:

18. Dyson 360 Vis Nav

Dyson 360 Vis Nav - foto z premiery

Długo się zastanawiałem czy w ogóle umieszczać ten model w tym zestawieniu. Nie dlatego, że jest za słaby aby się tutaj znaleźć. Chodzi głównie o jego cenę: jest wręcz nieprzyzwoicie wysoka (prawie 7 tys. zł!!!). Dyson 360 Vis Nav oferuje rewelacyjną jakość sprzątania i ogromną siłę ssącą. Ma też świetną szczotkę główną (a właściwie wałek).

Dyson 360 Vis Nav - od spodu

Jest to jednak mimo wszystko propozycja dla ludzi bardziej ceniących ekskluzywność produktu ponad jego użyteczność. Robot sprzątający Dysona przede wszystkim nie posiada większości inteligentnych funkcji, które stały się już standardem nawet u znacznie tańszej konkurencji. Nie ma też funkcji mopowania, ani stacji do opróżniania pojemnika na brud. Ratuje go w zasadzie tylko duża moc ssąca i oryginalna konstrukcja. Za te pieniądze oczekiwałbym jednak czegoś więcej.

17. iRobot Roomba i7/i7+

iRobot to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy producent robotów sprzątających. Roomba to cała seria robotów odkurzających. Poszczególne modele różnią się od siebie ceną i przede wszystkim możliwościami. iRobot Roomba od konkurencji wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Na minus należy zaliczyć natomiast głównie wyższą cenę, niż w przypadku innych robotów o zbliżonych możliwościach. iRobot Roomba i7 to jeden z najlepszych modeli w ich ofercie. Nie posiada niestety funkcji mopowania, natomiast można do niego dokupić stację do automatycznego opróżniania pojemnika na zabrudzenia lub kupić go z taką stacją w zestawie (jako iRobot Roomba i7+)

Przed zakupem koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją.

Sprawdź aktualną cenę:

16. iRobot Roomba i5/i5+

Bardzo podobny model do poprzednika to iRobot Roomba z serii i5. W gruncie rzeczy posiada podobne plusy i minusy. Nowsza konstrukcja przypadła mi bardziej do gustu w dużej mierze z uwagi na wygląd (bardziej matowa powierzchnia). Z moich testów wynika też, że nieco lepiej radzi sobie z nawigacją, pomimo braku kamery. Sprząta niezwykle skutecznie i w swojej cenie jest to jeden z lepszych robotów bez funkcji mopowania podłogi. Tutaj znajdziecie jego recenzję.

Jego aktualną cenę możecie sprawdzić tutaj:

Wersja iRobot Roomba i5:

Wersja iRobot Roomba i5+ (w zestawie ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na brud):

15. Robojet X-One 2 Pro

RoboJet X-One 2 Pro

Robojet to polska marka, która już od kilku lat obecna jest na rynku robotów odkurzających. Na moim blogu mogliście zapoznać się już z kilkoma recenzjami ich starszych modeli. Niedawno w sprzedaży pojawił się natomiast nowy robot: Robojet X-One 2. Dostępna jest też wersja „Pro” ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na brud. Robot oferuje sporo rozwiązań dostępnych w topowych robotach zagranicznych producentów oferując jednocześnie kilka dodatków coraz rzadziej spotykanych na rynku, jak chociażby pilot. Jednocześnie robotem możemy sterować za pomocą rozbudowanej aplikacji, która umożliwia zapis wielu map osobno na każde piętro. Robot ma także polskie komunikaty głosowe, co ciągle jest jeszcze rzadko spotykane, a nie każdy przecież chce aby robot komunikował się w języku angielskim. Tutaj możecie sprawdzić jego recenzję.

Sprawdź aktualną cenę:

  • oferta oficjalnego sklepu RoboJet  – UWAGA: Korzystając ze specjalnego kodu rabatowego dla moich czytelników: BP0520 macie u nich dodatkowy rabat (-6%)! (działa na wszystkie modele marki Robojet)

14. PURON PR10

Puron to nowa marka debiutująca na rynku modelem z ogromną ilością funkcji. PURON PR10 ma m.in. laserowe skanowanie pomieszczeń i możliwość zapisania w pamięci dokładnych map wielopiętrowego domu. Oprócz funkcji odkurzania, model ten oferuje też możliwość mopowania podłogi. Od podobnych sprzętów różni się głównie specjalną lampą UV, która w trakcie pracy robota zabija drobnoustroje na podłodze.

Recenzję robota PURON PR10 znajdziecie pod tym linkiem.

Kupicie go natomiast tutaj:

13. HEXO pro

Topowy model marki HEXO oferuje bardzo duże możliwości w przyzwoitej cenie. Model ten oferuje nie tylko dużą siłę ssącą (2700 Pa), dodatkową funkcję mopowania oraz precyzyjną nawigację, ale i stację do automatycznego opróżniania pojemnika na brud w zestawie.

Sprawdźcie aktualną cenę za ten model:

12. Tefal X-plorer Serie 75 S+

Tefal X-Plorer Serie 75 S+ - recenzja

Tefal to marka, której produkty znaleźć można już w niemal każdym domu. Od niedawna w ich ofercie znajdziecie również roboty sprzątające. Ze swojej strony polecam Wam model ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz w zestawie, czyli Serie 75 S+ (tutaj znajdziecie jego recenzję). Urządzenie pomimo niskiej cenie oferuje świetne możliwości. Siła ssania to aż 2 700 Pa. Do tego funkcja mopowania (lub mopowania z jednoczesnym odkurzaniem), precyzyjna laserowa nawigacja i świetnie działająca aplikacja na smartfony.

Robot dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych.

Wersja biała:

Wersja czarna:

11. Roborock Q7 Max/Max+

Roborock Q7 Max+

Seria Roborocków Q z założenia ma być budżetową linią tego popularnego producenta robotów sprzątających. Modele te są znacznie tańsze od flagowych produktów z literką „S” w nazwie. Okazuje się jednak, że model Q7 Max pomimo rewelacyjnie niskiej ceny oferuje niesamowite wręcz parametry (np. moc ssącą na poziomie 4200 Pa!), jak również zdecydowaną większość funkcji spotykanych w najdroższych sprzętach tego typu.

Koniecznie sprawdźcie mój artykuł: Roborock S7 vs Roborock Q7 Max, gdzie poddałem analizie najważniejsze funkcje popularnych robotów Roborocka.

Robot dostępny jest w poniższych sklepach:

Roborock Q7 Max (sam robot):

Roborock Q7 Max+ (robot w zestawie ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz):

Wszystkie powyższe sklepy mają w ofercie zarówno wersję białą, jak i czarną – czasami są różnice w cenie, więc warto sprawdzić.

10. Beko RoboSmart Pro VRR 94314 VB

pies i robot sprzątający Beko

Najnowszy robot sprzątający marki Beko to przede wszystkim świetny stosunek ceny do jakości. Model ten oferuje precyzyjną laserową nawigację, dużą siłę ssącą (aż 5000 Pa) i praktyczną stację do opróżniania pojemnika na brud w zestawie.

powrót do stacji - Beko RoboSmart

Podobnie jak większość pozostałych modeli w zestawieniu, również robot od Beko oprócz odkurzania oferuje funkcję mopowania podłogi.

Koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją tego modelu.

Tutaj natomiast możecie sprawdzić jego aktualną cenę:

9. Roborock Q8 Max / Max+

Roborock Q8 Max - seria

To najnowsza edycja budżetowych robotów marki Roborock. W tym wypadku roboty te niewiele się jednak różnią od tych z flagowej serii, a jednocześnie biją na głowę większość konkurencji innych marek.  Mają podwójne, gumowe szczotki główne i moc ssącą na poziomie aż 5500 Pa. Jednocześnie mamy tutaj funkcję rozpoznawania przeszkód oraz opcjonalną stację na brud (zestaw z „+” w nazwie).

Obecnie robota zamówicie jedynie w tym sklepie:

8. Puron PR12 PRO

Puron PR12 Pro - robot sprzątający

Najnowszy robot polskiej marki oferuje sporo ciekawych rozwiązań w naprawdę dobrej cenie. Przede wszystkim mamy tutaj solidny sprzęt odkurzający (4000 Pa) oraz funkcję mopowania (w tym opcja jazdy w tzw. jodełkę/ „Y”, czyli do przodu i do tyłu).

Puron PR12 Pro - mopowanie

Robot korzysta także z lampy UV do sterylizacji podłogi. Do tego w cenie robota mamy niewielkich rozmiarów stację do automatycznego opróżniania pojemnika na brud. Największym zaskoczeniem była dla mnie jednak możliwość ustawienia komunikatów głosowych nie tylko w języku polskim, ale również śląskim i kaszubskim!

Puron PR12 Pro - robot i pies

Sprzęt wyróżnia się ponadto precyzyjną nawigacją laserową oraz prostą w obsłudze aplikacją na smartfony. Świetny stosunek ceny do jakości.

Aktualną cenę sprawdzicie tutaj:

z kodem rabatowym: BEZPR12 kupicie go aż o 150 zł taniej!

Pod tym linkiem znajdziecie natomiast jego recenzję.

7. Roborock S7 MAX Ultra

robot sprzątający Roborock S7 Max Ultra

Kolejne miejsce w zestawieniu należy do Roborocka. Model S7 MAX Ultra to nowsza wersja Roborocka S7 współpracująca z wielofunkcyjną stacją, która nie tylko opróżnia pojemnik na brud, ale i automatycznie uzupełnia pojemnik do mopowania, a także myje szmatkę mopa. Nie pomylcie go tylko ze sprzętem z pierwszego miejsca mojego zestawienia. Od modelu z dopiskiem „maxV” różni się brakiem kamer na zderzaku. Tym samym robot ten nie ma funkcji rozmów wideo i systemu inteligentnego rozróżniania przeszkód (kabli, psich odchodów, butów itp.). Poza tym różnice są niewielkie. Ma niemal identyczne parametry i skuteczność sprzątania, więc dla wielu osób może to być świetny, bardziej przystępny cenowo wybór. Plusem MAXa jest również funkcja automatycznego suszenia mopa po myciu.

Roborock S7 Max Ultra - suszenie mopa

Jednym słowem rewelacyjny sprzęt dla osób nastawiających się na częste mopowanie lub odkurzanie z jednoczesnym mopowaniem.

Robota Roborock S7 MAX Ultra kupicie pod tym linkiem, a z kodem rabatowym: BEZPRZEPLACANIA6 uzyskacie 6% dodatkowego rabatu!

Niedawno pojawiła się bardzo podobna nowsza wersja, czyli Roborock S8 Pro Ultra.

6. Roborock S8

Najnowsza seria popularnego Roborocka wyróżnia się przede wszystkim podwójnymi szczotkami głównymi, znanymi dotychczas tylko z robotów marki iRobot Roomba.

Roborock S8 - szczotka DuoRoller - podwójne szczotki główne

Jednocześnie sprzęt oferuje to z czego do tej pory najbardziej była znana chińska marka: świetna nawigacja i soniczny mop, który automatycznie unosi się nad dywanami.

Tutaj przeczytacie jego recenzję.

Sprawdź aktualną cenę:

Pamiętajcie, że w sprzedaży jest też model Roborock S8 Pro Ultra  – jest to inny sprzęt nie tylko z uwagi na stację do mopowania w zestawie. Stacja ta nie jest kompatybilna ze „zwykłym” Roborockiem S8!

5. iRobot Roomba z serii j7

Już od wielu lat większość osób utożsamia roboty sprzątające, czy też odkurzające z marką iRobot Roomba. Nie ma w tym przypadku, gdyż to właśnie ta marka spopularyzowała tego typu urządzenia. Jeżeli jednak śledzicie mojego bloga uważnie, to zapewne zauważyliście, że na rynku jest już mnóstwo konkurencyjnych urządzeń. Ponadto, sporo z nich oferowało dużo więcej funkcji za znacznie niższą cenę. Cechą, której mi od dłuższego czasu brakowało w robotach iRobot Roomba był brak właściwej nawigacji i możliwości identyfikacji napotkanych przeszkód. Roboty z serii j7 to natomiast modele idealnie odpowiadające na te potrzeby.

Koniecznie sprawdźcie moją recenzję iRobot Roomba j7+:

Model ten doczekał się również nowej wersji wyposażonej w funkcję mopowania, czyli iRobot Roomba Combo j7+. Koniecznie sprawdźcie jego recenzję pod tym linkiem oraz na moim kanale YouTube:

Niewątpliwym minusem modeli z serii j7 jest ich wysoka cena. Jeżeli jednak szukacie robota z górnej półki i nie zależy Wam koniecznie na tańszych rozwiązaniach, wtedy śmiało możecie postawić na Roombę.

Aktualną cenę sprawdzicie tutaj:

Wersja j7:

Wersja j7+ (ze stacją Clean Base do automatycznego opróżniania pojemnika na brud):

Oraz wersje odkurzająco-mopujące: iRobot Roomba Combo j7:

i topowy iRobot Roomba Combo j7+:

4. Roborock S8 Pro Ultra

Roborock S8 Pro Ultra - wymiana worka

Najnowszy model Roborocka pod wieloma względami jest jeszcze lepszy, ale tutaj musicie uważać na pewne niuanse. Ku rozczarowaniu wielu osób, model ten nie posiada kamer do monitoringu (takowe posiadają tylko Roborocki z „MaxV” w nazwie). Co zatem poprawiono? Otóż model ten to sprzęt przede wszystkim dla osób stawiających nie tylko na odkurzanie, ale i mopowanie. W zestawie dostajemy udoskonaloną stację do automatycznego opróżniania pojemnika na brud, a także do uzupełniania wody w robocie oraz do mycia i suszenia mopa. Sam mop również został poprawiony (ma dwa ruchome elementy drgające w trakcie pracy).

Roborock S8 Pro Ultra - wibrujący mop

Maksymalna siła ssąca to natomiast aż 6000 Pascali, co w połączeniu z podwójnymi szczotkami głównymi daje świetną skuteczność w sprzątaniu. Pewnym minusem jest natomiast brak możliwości całkowitego zdjęcia mopa. Może być to problem dla osób posiadających w domu dużo dywanów, szczególnie takich z wysokim włosiem. Robot ma funkcję minimalnego unoszenia mopa, ale ma to sens tylko przy płaskich dywanach.

Roborock S8 Pro Ultra - twarda podłoga

Sprawdź aktualną cenę:

3. ECOVACS Deebot T20 Omni

Ecovacs Deebot T20 Omni - zestaw ze stacją do mopowania

Przez bardzo długi czas na czele mojego stale aktualizowanego rankingu prym wiodły modele marki Roborock. Ecovacs to natomiast marka, której modele stopniowo oferowały coraz więcej funkcji i stawały się coraz ciekawszą alternatywą. Najnowszy model T20 Omni to natomiast sprzęt niemal doskonały. Z powodzeniem radzi sobie z problemami często spotykanymi w robotach sprzątających. Nowością jest m.in. funkcja prania mopów ciepłą parą wodną, a także możliwość podnoszenia ich nad dywanami aż o centymetr (wobec 0,5 cm u Roborocka). Te pół centymetra to w teorii niewiele, ale w praktyce znacznie poszerza możliwości tego sprzętu w kompleksowym sprzątaniu mieszkań, w których są zarówno twarde podłogi, jak i dywany.

Poza tym Deebot T20 Omni oferuje ogromną moc ssącą (6000 Pa), świetną nawigację (LiDAR + kamery) i ogromną ilość funkcji w aplikacji. Posiada praktycznie wszystkie topowe rozwiązania technologiczne. Tutaj możecie przeczytać jego recenzję.

Sprawdź aktualną cenę:

2. iRobot Roomba COMBO j9+

Najnowszy model popularnej Roomby jest mocną odpowiedzią na liczną konkurencję oferującą coraz to lepsze rozwiązania nie tylko w zakresie odkurzania, ale i mopowania. Jest to pierwszy model tej marki oferujący stację nie tylko na brud, ale i na wodę. Tym samym nasz robot będzie się automatycznie nie tylko opróżniał, ale i uzupełniał płyn do mopowania. Kwestią zupełnie subiektywną jest wygląd, ale mi osobiście bardzo spodobał się design samej stacji:

iRobot Roomba Combo j9+ - recenzja - stacja na brud z góry

Jednocześnie póki co to właśnie Roomba ma najlepiej rozwiązaną funkcję omijania dywanów w trakcie mopowania – potrafi je wyczuć sensorami oraz nie tylko podnieść mopa w górę, ale i kompletnie go schować.

Ponadto producent znacznie poprawił funkcję rozpoznawania przeszkód oraz zwiększył moc ssącą (o 100% większa moc niż w popularnej serii i).

iRobot Roomba Combo j9+ omijanie odchodów zwierząt

Jedyne czego brakuje w tym modelu to funkcja automatycznego czyszczenia nakładki mopującej – po sprzątaniu „na mokro” musimy zrobić to sami.

Najnowszy model iRobot Roomba Combo j9+ dostępny jest już tutaj:

iRobot Roomba Combo j9+ Recenzja - robot dla posiadaczy psów

Sprawdźcie też recenzję najnowszego iRobot Roomba Combo j9+

1. Dreame L20 ULTRA

Dreame L20 Ultra - robot sprzątający z mopowaniem

Dreame L20 Ultra to w zasadzie model, który ma wszystkie najlepsze funkcje spotykane u konkurencji. Moim zdaniem jest to też obecnie najlepszy tego typu sprzęt na rynku. Oferuje niesamowite możliwości zarówno pod względem odkurzania, jak i mopowania podłogi.

Dreame L20 Ultra

Przede wszystkim w zestawie z robotem otrzymujemy wielofunkcyjną stację, która służy nie tylko do automatycznego opróżniania pojemnika na brud, ale i do mycia mopa. Ponadto stacja dzięki wykorzystaniu ciepłego powietrza potrafi wysuszyć pady mopujące. Dzięki temu sprzęt nie tylko utrzyma czystość w domu, ale i sam nie będzie wymagał od nas dużej ingerencji.

Sprzęt wyróżnia się również świetną nawigacją, która pozwala robotowi nie tylko sprawnie przemieszczać się po mieszkaniu, ale i omijać problematyczne obiekty takie, jak kable, czy też buty.

Dreame L20 Ultra - nawigacja w nocy

To co jednak kluczowe to ogromna siła ssąca, jaką oferuje ten model. W najwyższym trybie jest to aż 7000 Pa.

Dreame L20 Ultra - sprzątanie

Oczywiście nie jest to najtańszy sprzęt, ale biorąc pod uwagę ilość oferowanych funkcji, jego cena nie powinna szokować. Jest to pod wieloma względami najbardziej zaawansowany technicznie model i jeżeli szukacie sprzętu z górnej półki to się nie zawiedziecie.

Sprawdź jego aktualną cenę:

ostatnio pojawił się też w czarnej wersji i to na promocji 🙂

Pełna recenzja już niebawem…

Ranking robotów sprzątających - Dreame L20 Ultra

Aktualizacje rankingu robotów sprzątających

Pamiętajcie, że powyższy ranking będzie z czasem podlegał modyfikacjom z uwagi na kilka czynników:

  1. Cały czas testuję nowe modele i jest szansa, że któryś z nich wskoczy do zestawienia, niebawem na stronie i kanale YT pojawi się też kilka recenzji robotów już ujętych w zestawieniu (m.in. najnowsze Roborocki, Dreame T20 Ultra i Dyson 360);
  2. Funkcjonalność większości topowych modeli uzależniona jest od oprogramowania, które podlega stałym aktualizacjom. Niewykluczone zatem, że któryś z modeli uzyska nowe funkcje, albo stare ulegną poprawie i postaram się to uwzględnić w rankingu;
  3. Niektóre modele znikają z rynku i zastępowane są nowszymi – staram się aby w zestawieniu były tylko sprzęty, które da się obecnie łatwo kupić.

W internecie znajdziecie sporo innych rankingów, ale z reguły są to treści czysto marketingowe, niepoparte własnymi testami. Osobiście staram się unikać takich materiałów.

Koniecznie subskrybujcie też mój kanał na YouTube. Regularnie pojawiają się tam nowe testy robotów sprzątających, jak również innych ciekawych sprzętów AGD i RTV.

Gdzie naprawić robota sprzątającego?

Jeżeli trafiliście tutaj, gdyż Wasz dotychczasowy robot odmówił posłuszeństwa – może warto jednak spróbować go naprawić? Sprawdźcie ofertę polecanego przeze mnie serwisu robotów sprzątających.

Gdzie naprawić robota sprzątającego - Ulubiony Serwis - zasady

Uwaga na spam i hejt

Pamiętajcie też, że ranking uwzględnia roboty, które polecam i to, że jakiś robot jest na 20. miejscu nie znaczy, że jest to najgorszy robot na rynku. Jest to jeden z najlepszych robotów, które przetestowałem i tak podchodźcie do zestawienia. Nie ma też sensu kłócić się w komentarzach dlaczego model X jest dwa miejsca za modelem Y. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Jeżeli dokonaliście takiego, a nie innego wyboru robota i jesteście zadowoleni to super. Nie ma sensu hejtować wszystkich pozostałych robotów, których nie kupiliście. Niestety do tego sprowadza się wiele komentarzy i opinii w Internecie. Obok spamu pisanego przez trolle zesłane przez poszczególnych producentów, najwięcej komentarzy zostawiają osoby, które niestety nie mają najmniejszego porównania bo nie testowały tych sprzętów. Bierzcie to zatem pod uwagę czytając różne komentarze zarówno tutaj, jak i w recenzjach różnych modeli.

Czytaj uważnie i porównuj oferty

porównania Xiaomi Mi Robot Pro, Roborock S5 Max i Roborock S6 - 3 roboty

Na koniec podkreślę, że żaden z producentów robotów sprzątających nie zapłacił mi za umieszczenie jego urządzenia na tym, czy innym miejscu. Ranking oparłem wyłącznie o własne testy i osobiste odczucia. Można się z nimi zgadzać lub nie. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Dlatego też zachęcam Was, przed wyborem swojego robota, do zapoznania się z recenzjami poszczególnych modeli, bo tylko one pozwolą Wam racjonalnie ocenić i porównać poszczególne urządzenia. Przy każdym z robotów umieściłem też linki do ofert sprawdzonych sklepów. Ceny lubią się zmieniać, więc zachęcam Was do ich samodzielnego sprawdzania i porównywania. Od czasu do czasu zdarza się tak, że na jakiś robot pojawia się kod rabatowy. Korzystając z moich linków i kodów rabatowych wspieracie mojego bloga. Niewielki procent z Waszych zakupów finansuje działanie mojej strony. Nie ponosicie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, a często dzięki kodom rabatowym zapłacicie znacznie mniej. Jeżeli jednak nie chcecie mnie wspierać to zawsze możecie wejść na strony sklepów bezpośrednio i nie wpisywać podanych kodów rabatowych. Jeżeli wręcz przeciwnie – chcecie mnie chociaż trochę wspomóc, wtedy poklikajcie w oferty sklepów, nawet jeżeli nie planujecie nic kupować. Z góry dziękuję 🙂

Niezależnie od Waszej decyzji, mam nadzieję że mój ranking robotów sprzątających pomógł Wam w wyborze odpowiedniego pomocnika 🙂

1 137 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.