Premiera Dreame X40 ULTRA – najlepszy robot sprzątający 2024 roku?

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy robot sprzątający marki DREAME. Model Dreame X40 Ultra to sprzęt, który zdecydowanie powinniście poznać. Oferuje mnóstwo innowacji i niesamowite wręcz parametry. Jest to też mocny faworyt do miana najlepszego robota sprzątającego 2024 roku.

Dreame X40 Ultra już w sprzedaży

Dreame X40 Ultra - premiera robota sprzątającego

Marka Dreame z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku już od kilku lat. Początkowo była znana głównie ze świetnej jakości i jednocześnie niedrogich odkurzaczy pionowych będąc mocnym konkurentem popularnego Dysona. Od jakiegoś czasu w ich ofercie znajdziemy również roboty sprzątające. Początkowo ich kolejne modele, które miałem przyjemność dla Was testować, wyróżniały się głównie atrakcyjną ceną. Od jakiegoś czasu producent zaczął jednak coraz ciekawsze innowacyjne rozwiązania, których próżno szukać u konkurencji.

Dreame X40 Ultra - robot sprzątający i zwierzęta

Kolejnym krokiem na przód jest pod tym względem Dreame X40 Ultra – najnowszy model, który już teraz można zamawiać w ramach polskiej dystrybucji:

Dreame X40 Ultra w Media Expert

Dreame X40 Ultra w RTV Euro AGD

Dreame X40 Ultra Complete w Media Expert

Dreame X40 Ultra Complete w RTV Euro AGD

Wersja „Complete” to w zasadzie dokładnie ten sam sprzęt, ale w znacznie bogatszym zestawie: dodatkowo dostajemy zapasowe mopy, filtry, worki itp.

Dreame X40 Ultra - robot sprzątający - promocja

Zamawiając robota w trakcie obecnej promocji w Media Expert oraz RTV Euro AGD zyskujecie kod / kartę podarunkową o wartości aż 400 zł na kolejne zakupy!

Nowa seria X to mnóstwo innowacji

Dreame X40 Ultra - robot sprzątający - wysuwany mop i szczotka boczna

Nowe roboty z serii X, czyli Dreame X20 Ultra i X20 Ultra Complete to w dużej mierze udoskonalona konstrukcja świetnie sprzedających się robotów Dreame L20 Ultra. Najnowsze modele oferują w zasadzie wszystkie atuty poprzednika i wprowadzają mnóstwo pionierskich rozwiązań.

Oto 5 najważniejszych:

  1. Technologia wysuwających się ramion: zarówno szczotka boczna, jak i mop w robocie potrafią się wysuwać na bok w razie potrzeby. Zdecydowanie skuteczniej docierają w ten sposób nawet w bardzo trudno dostępne miejsca, jak narożniki i inne wąskie przestrzenie.
  2. Funkcja podnoszenia zarówno mopa, jak i szczotek: głównej i bocznej. Rozwiązanie te znacznie ułatwia przejazd robota w miejsce sprzątania, jak i sprawny powrót na stację. Podnoszenie mopa możemy uruchomić także w przypadku sprzątania dywanów.
  3. Fenomenalna siła ssąca na poziomie aż 12 000 Pa dzięki wykorzystaniu systemu Vormax™  – to kilka razy więcej od większości robotów tego typu!
  4. Zarówno szczotka boczna, jak i szczotka główna mają konstrukcję ograniczającą zaplątywanie się włosów. Dodatkowo podstawową gumową szczotkę główną można wymienić na szczotkę „TriCut”, którą można zamówić osobno. Jest to specjalny model umożliwiający przecinanie włosów i skuteczniejsze wciąganie ich do pojemnika na brud.
  5. Wielofunkcyjna stacja oferująca nie tylko automatyczne ładowanie i opróżnianie robota. Stacja umożliwia również uzupełnianie pojemnika czystej wody w robocie, dozowanie do wody detergentu, a także pranie szmatek mopa. Warto podkreślić, że jest to prawdziwe pranie, a tylko zwilżanie mopa. Stacja korzysta z gorącej wody rozgrzanej aż do 70°C!

Dreame X40 Ultra - recenzja - powrót do bazy

Ogromnym atutem stacji jest również jej umiejętność do zdejmowania i zakładania mopów na robota. W przypadku większości konkurentów nie ma możliwości zdjęcia mopa, a jeżeli jest taka opcja to i tak musimy robić to ręcznie.

Mnóstwo zalet robota Dreame X40 Ultra

Wspomniane innowacje to jednak nie wszystko o czym warto pamiętać. Robot oferuje naprawdę dużo ciekawych rozwiązań, które póki co rzadko dało się znaleźć jednocześnie w jednym robocie.

Robot sprzątający i monitoring w jednym

Recenzja Dreame X40 Ultra - kamery

Urządzenie może służyć nam nie tylko do sprzątania, ale i monitorowania domu. Robot posiada mnóstwo sensorów, w tym laser LiDAR do precyzyjnej nawigacji. Posiada jednak również prawdziwą kamerę RGB umieszczoną na zderzaku. Kamera umożliwia nie tylko precyzyjną jazdę, ale również monitoring domu. Robot potrafi robić zdjęcia napotykanym przeszkodom i wysyłać nam je do późniejszej weryfikacji, ale kamerę możemy uruchomić również w czasie jazdy i podglądać co aktualnie robot widzi przed sobą.

Potężna bateria – aż 6400 mAh

Dreame X40 Ultra ma także niesamowicie pojemną baterię – aż 6400 mAh. Energia pozwoli na naprawdę długie sprzątanie na jednym ładowaniu. Czas pracy do 260 minut to jeden z najlepszych wyników na rynku. Robot sprawdzi się tym samym nawet w bardzo dużych domach.

Obsługa wielu map w aplikacji

Dreame X40 Ultra - robot sprzątający - sterowanie z aplikacji

Robot potrafi korzystać z kilku map – osobno na każde piętro. Co więcej, mamy bardzo szeroki zakres edycji map. Możemy m.in. nanosić na mapę meble, wirtualne ściany, progi, podjazdy itp. Możemy też ustawić indywidualny sposób sprzątania poszczególnych pomieszczeń.

Skuteczność sprzątania na najwyższym poziomie

Robot służy jednak głównie do odkurzania, a to Dreame X40 Ultra robi perfekcyjnie. Jest to zasługa nie tylko ogromnej maksymalnej siły ssącej, ale i wielu innowacyjnych funkcji. Robot potrafi wykrywać większe zabrudzenia i automatycznie zwiększać moc. Potrafi też zwiększać obroty na dywanach. Na skuteczność sprzątania wpływa również konstrukcja szczotki głównej, w którą nie wplątują się włosy. Dużym autem jest również możliwość ustawienia wielokrotnego przejazdu (np. raz pionowo, a raz poziomo).

Dokładne mopowanie z użyciem ciepłej wody i detergentu

Dreame X40 Ultra - robot sprzątający - mopowanie

Dreame X40 Ultra to także skuteczne mopowanie z wykorzystaniem szybko obracających się podwójnych mopów. Podkładki mopa są ponadto automatycznie myte w stacji z użyciem gorącej wody. W trakcie samego mopowania, robot pilnuje poziomu nawilżenia mopa dozując na bieżąco płyn z wbudowanego zbiornika. W przeciwieństwie do większości robotów sprzątających na rynku – możemy tutaj użyć nie tylko wody, ale i detergentu. Efektem będą idealnie zmopowane podłogi, a dzięki funkcji wysuwania mopa do boku (aż o 4 cm), robot dociera pod same krawędzie ściany, a także pod meble w miejsca gdzie robot nie jest w stanie się wcisnąć.

Dreame X40 Ultra – najlepszy robot sprzątający na rynku?

Dreame X40 Ultra - premiera robota sprzątającego - stacja wielofunkcyjna

Wszystko wskazuje na to, że Dreame X40 Ultra jest obecnie najlepszym na rynku sprzętem w swojej kategorii. Podnosi poprzeczkę dla konkurencji na wyższy poziom. Urządzenie testuję już od kilku dni i jestem pod ogromnym wrażeniem, chociaż testowałem już około setki równych robotów sprzątających. Krótko mówiąc, jeżeli tylko dysponujecie odpowiednim budżetem, myślę, że nie pożałujecie zakupu tego sprzętu.

Robota Dreame X40 Ultra już teraz możecie zamówić tutaj:

Dreame X40 Ultra w Media Expert

Dreame X40 Ultra w RTV Euro AGD

Dreame X40 Ultra Complete w Media Expert

Dreame X40 Ultra Complete w RTV Euro AGD

Recenzja Dreame X40 Ultra - robot i pies

Pamiętajcie aby, śledzić BezPrzepłacania.pl na Facebooku oraz na YouTube. Już wkrótce znajdziecie tam kolejne recenzje i najlepsze promocje na sprawdzone sprzęty AGD i RTV.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.