Ranking mopów elektrycznych / odkurzaczy mopujących – TOP 10

Jeżeli szukasz sprzętu, którym szybko i wygodnie nie tylko odkurzysz, ale i zmopujesz podłogę – koniecznie zajrzyj do tego rankingu. Zestawienie najlepszych na rynku mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących. TOP 10 tego typu urządzeń oferowanych w Polsce.

Mop elektryczny, czy odkurzacz mopujący?

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Roborock Dyad Pro Combo

Na początku swojego zestawienia wytłumaczę, co kryje się pod pojęciem mopa elektrycznego oraz odkurzacza mopującego. Pod tymi nazwami mogą kryć się bardzo różne urządzenia bo rynek urządzeń sprzątających jest obecnie bardzo dynamiczny i poszczególni producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania, a co za tym idzie są też bardzo kreatywni w nazywaniu swoich sprzętów. W swoim zestawieniu uwzględniłem natomiast modele, które w dużym uproszczeniu służą do wygodnego ręcznego zmywania podłogi, w tym do zbierania z niej płynów.

Jimmy Powerwash HW8 - mopowanie

W sprzedaży znajdziecie również wiele odkurzaczy bezprzewodowych z tzw. nakładkami mopującymi. Są to jednak urządzenia służące w zasadzie do odkurzania na sucho, a nakładki używające wody, służą tylko do poprawy samej skuteczności odkurzania.

mopowanie podłogi Tefal Aqua

Jeżeli szukacie odkurzacza bezprzewodowego tego typu – odsyłam do mojego rankingu TOP 10 odkurzaczy bezprzewodowych. W tym zestawieniu skupimy się natomiast na urządzeniach służących głównie do mopowania.

TOP 10 odkurzaczy mopujących

10. ILIFE W90

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - iLife W90

Na początku swojego zestawienia umieściłem sprzęt wyróżniający się przede wszystkim wyjątkowo atrakcyjną ceną. iLife to marka która od lat słynie głównie z wyjątkowo tanich robotów sprzątających. Pomimo niskich cen, prezentowały zawsze niesamowitą wytrzymałość i niezawodność. Podobnie jest z ich odkurzaczami mopującymi. Model iLife W90 to najnowszy na rynku model, który kontynuuje filozofię firmy – za połowę ceny konkurencyjnych modeli mamy tutaj całkiem niezłe parametry. Bateria o pojemności 3000 mAh pozwala na pracę do 30 minut. Do dyspozycji mamy 2 pojemniki na wodę: na brudną o pojemności 500 ml i czystą o pojemności 700 ml. Silnik o mocy 150 W nie jest najmocniejszą konstrukcją na rynku, ale za te pieniądze nie mamy prawa narzekać.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących - iLife W90 - mopowanie

Sprzętem tym nie tylko sprawnie zmyjemy podłogę z wykorzystaniem czystej wody oraz czysto obracającego się wałka. Niezwykle ważna jest tutaj funkcja samoczyszczenia urządzenia, której często nie posiadają inne tanie odkurzacze myjące.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących - iLife W90

Sprawdź aktualną cenę:

9. DREAME H12

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Dreame H12

Przejdźmy jednak do urządzeń z wyższej półki. Dreame to kolejny azjatycki producent urządzeń sprzątających cieszący się w Polsce dużym zainteresowaniem. Ich urządzenia w przeciwieństwie do iLife to nie tylko niska cena, ale i świetne parametry i jakość wykonania. Model Dreame H12 pozwala na mopowanie nawet przez 35 minut na jednym ładowaniu (bateria o pojemności 4000 mAh). Jego pojemnik na czystą wodę pomieści aż 900 ml, a na brudną 500 ml.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących - Dreame H12

Siła ssąca z jakiej korzysta odkurzacz to 5500 Pa. Model ten również posiada funkcję autoczyszczenia. Ma też lepszej jakości szczotkę oraz ogólna jakość wykonania i wygląd tego modelu stoją już na wyższym poziomie.

Obecnie odkurzacz oferowany jest już w kilku wersjach (m.in. Core i Pro) różniących się znacznie ceną i możliwościami.

Sprawdź aktualną cenę:

8. KARCHER FC 7 Premium Home Line

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących - Karcher FC7

KÄRCHER to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W jej ofercie znajdziemy również bardzo ciekawego mopa elektrycznego, który wyróżnia się stosowaniem w trakcie sprzątania aż 4 wałków (padów). Dodatkowo mamy do wyboru ich 2 rodzaje (uniwersalne i do kamienia).

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących - Karcher FC7 Premium Home Line - wymiana wałków

Model KÄRCHER FC 7 Premium Home Line potrafi pracować nawet przez 45 minut. Spośród większości konkurentów wyróżnia się przede wszystkim inną budową. Brudna woda jest tutaj zbierana w dolnej części urządzenia – w pojemniku umieszczonym pomiędzy wałkami (200 ml).

Nieco wyżej znajduje się natomiast zbiornik na czystą wodę o pojemności 400 ml.

Karcher FC7 Premium Home Line - mopowanie schodów

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku tego sprzętu zabrudzenia wciągane są do środka w wyniku pracy szybko obracających się wałków, a nie siły ssącej generowanej przez silnik.

Sprawdź aktualną cenę:

7. ELECTROLUX Aqua Ultimate 800 Wet&Dry

Kompletnie inną budowę ma natomiast model innej znanej marki, czyli Electrolux. Odkurzacz mopujący ELECTROLUX Aqua Ultimate 800 Wet&Dry korzysta z dużej siły ssącej, którą w trakcie sprzątania wsysa zarówno suche, jak i mokre zabrudzenia.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Electrolux EW81U3DB Aqua Ultimate 800 Wet&Dry - test rozlanych płynów

Urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 35 minut. Zbiorniki na wodę pomieszczą natomiast 600 ml czystej wody i 550 ml brudnej wody.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Electrolux EW81U3DB Aqua Ultimate 800 Wet&Dry

Urządzenie posiada ponadto 3-stopniową regulację, którą możemy zwiększać i zmniejszać obroty dozując odpowiednią ilość wody.

Sprawdź aktualną cenę:

6. BISSELL Crosswave X7 Plus Cordless Pet Pro 3400N

Ciekawym urządzeniem dedykowanym szczególnie właścicielom zwierząt jest BISSELL Crosswave X7 Plus. Odkurzacz ten oferuje dużą siłę ssącą i tryb dedykowany do sprzątania sierści. W zestawie mamy nawet specjalny płyn do neutralizacji zwierzęcych zapachów.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Bissell CrossWave X7 Plus

Bateria pozwala tu na pracę na jednym ładowaniu maksymalnie przez 30 minut. Mniejsze mamy tutaj też pojemniki: 600 ml na czystą wodę i 385 ml na brudną. Podoba mi się natomiast sposób opróżniania pojemnika na brud: mamy tutaj osobną kieszeń na gęstsze zabrudzenia i osobną na wodę.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro - opróżnianie pojemnika

Urządzenie sprawdzi się moim zdaniem u osób, które mają zdecydowanie mniejszą powierzchnię do sprzątania lub po prostu okazyjnie chcą posprzątać po zwierzakach lub dzieciach.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro

Sprawdź aktualną cenę:

5. JIMMY HW10 PRO

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Jimmy HW10 Pro

Kolejnym producentem, który wykorzystuje dużą siłę ssącą w swoich urządzeniach mopujących jest Jimmy. Tutaj mamy do czynienia ze sprzętem o naprawdę dużej mocy, który wciąga wszystkie zabrudzenia wytwarzając podciśnienie na poziomie aż 15 000 Pa wykorzystując do tego mocny, 350 Watowy silnik.

Jest to jednocześnie urządzenie niezwykle uniwersalne bo potrafi nie tylko odkurzać podłogi zarówno na sucho jak i mokro. Sprzęt ten wyróżnia się również możliwością odpięcia modułu odkurzającego i wykorzystania sprzętu jak małego odkurzacza ręcznego, np. do odkurzania kanap i innych mebli.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Jimmy HW10 Pro - wiele zastosowań

Do sprzątania podłóg mamy natomiast do wyboru dwie szczotki: jedną do dokładnego odkurzania dywanów i drugą do twardych podłóg, w tym do sprzątania na mokro.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Jimmy HW10 Pro - szczotki do twardych i miękkich powierzchni

Z racji iż urządzenie posiada tyle funkcji, producent musiał siłą rzeczy nieco zmniejszyć pojemność zbiorników. Tym samym o mamy tutaj 500 ml na czystą wodę, 400 ml na brudną wodę oraz 200 ml na suchy brud.

Sprawdź aktualną cenę:

4. Robojet Washer

RoboJet Washer 2 w 1

Jeżeli chcecie skupić się na sprzątaniu głównie podłóg polecam Wam gorąco Robojet Washer. Tutaj możecie zobaczyć jego recenzję:

Maksymalna siła ssąca tego sprzętu to aż 13 000 Pascali. Pojemność zbiorników to natomiast odpowiednio: aż 900 ml na czystą wodę i 800 ml na brudną wodę.

RoboJet Washer - recenzja elektrycznego mopa - mopowanie śladów po łapach

Sprzęt rewelacyjnie sprawdza się przy sprzątaniu nawet bardzo dużych i bardzo brudnych powierzchni. Bateria wytrzymuje nawet 50 minut pracy. Mamy tutaj również funkcję regulacji mocy, a także automatycznego czyszczenia.

RoboJet Washer - recenzja elektrycznego mopa - autoczyszczenie

Wisienką na torcie jest natomiast możliwość połączenia odkurzacza ze specjalną aplikacją na smartfony.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Robojet Washer - aplikacja

Sprawdź aktualną cenę:

3. TINECO Floor One S5 Extreme

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - TINECO Floor One S5 Extreme

Bardzo podobny, chociaż już znacznie droższy model posiada w swojej ofercie Tineco. Również w tym przypadku mamy do czynienia z jednym szybko obracającym się wałkiem i dużą siłą ssącą.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Tineco Floor One S5 Extreme - pies

Czas pracy baterii w tym przypadku to 35 minut. Pojemniki na wodę to natomiast 800 ml wody czystej i 700 ml wody brudnej. Sprzęt w mojej opinii prezentuje się nieco zgrabniej, aczkolwiek ma nieco słabsze parametry od wspomnianego wcześniej Washera.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - TINECO Floor One S5 Extreme - aplikacja

Również tutaj mamy do dyspozycji łączność poprzez wi-fi i możliwość sprawdzenia ustawień odkurzacza poprzez aplikację na smartfony.

Sprawdź aktualną cenę:

2. PHILIPS Aquatrio 9000

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Philips AquaTrio 9000 - w stacji

Jeżeli macie do wydania większą kasę i po prostu szukacie dobrego i uniwersalnego sprzętu – kupcie najnowszy odkurzacz mopujący Philipsa. PHILIPS Aquatrio 9000 to podobnie, jak wspomniany wcześniej Jimmy HW10 Pro, odkurzacz 3 w 1. Możemy nim sprzątać podłogi zarówno na mokro, jak i sucho, ale także sprzątać meble. Urządzenie w kilku ruchach możemy przekształcić w poręczny odkurzacz ręczny.

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Philips AquaTrio 9000 - odkurzacz ręczny

Model ten wyróżnia się nie tylko wszechstronnością, ale przede wszystkim skutecznością w sprzątaniu. Mopowanie odbywa się tutaj z wykorzystaniem 2 szczotek:

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Philips AquaTrio 9000 - odkurzanie na mokro - mopowanie

Do dyspozycji mamy też osobną elektroszczotkę do sprzątania na sucho:

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Philips AquaTrio 9000 - odkurzanie na sucho

Pojemnik na czystą wodę to tutaj zaledwie 450 ml, a na brudną 400 ml. Wysoką cenę nieco uzasadnia dołączony do zestawu drugi akumulator, dzięki czemu łączny czas pracy bez konieczności ładowania może wynieść nawet 90 minut w najniższym trybie. Mimo to urządzenie dalej pozostaje niezwykle drogie w stosunku do większości wymienionych w rankingu urządzeń.

Sprawdź aktualną cenę:

1. ROBOROCK Dyad Pro Combo

Roborock Dyad Pro Combo

Na pierwszym miejscu swojego zestawienia umieściłem kolejne wielofunkcyjne urządzenie spełniające nie tylko rolę mopa, ale i praktycznego odkurzacza do tapicerek i trudno dostępnych miejsc.

Roborock Dyad Pro Combo oferuje przede wszystkim ogromną moc ssącą na poziomie aż 17 000 Pa oraz rewelacyjny system 3 wałków, które poradzą sobie z wszelkimi plamami na podłodze.

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Roborock Dyad Pro Combo - mopowanie płynów

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, ze wałki tego modelu niemalże perfekcyjnie docierają do krawędzi sprzątanych powierzchni.

Ranking mopów elektrycznych i odkurzaczy mopujących - TOP 10 - Roborock Dyad Pro Combo - system mopowania

Urządzenie oferuje również duże pojemniki na wodę: 950 ml czystej i 770 ml brudnej wody. Zbiornik na kurz w przypadku samego odkurzania to 465 ml.

Ranking TOP 10 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych - Roborock Dyad Pro Combo - mała elektroszczotka

Do odkurzania mamy tutaj m.in. świetną mini elektroszczotkę przydającą się do sprzątania wszelkich tapicerowanych mebli.

Roborock Dyad Pro Combo - zestaw 5 w 1

Bateria pozwala nam na pracę maksymalnie przez godzinę, ale musicie pamiętać że dotyczy to pracy w najbardziej ekonomicznym trybie. Podobnie wygląda to w przypadku wszystkich urządzeń z rankingu. Na maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wpływ ma użyty poziom mocy, a także wybór szczotki. W tym przypadku 60 minut możemy odkurzać na sucho. Korzystając z głowicy do mopowania ten czas skróci się do ok. 40 minut.

odkurzacz mopujący Roborock Dyad Pro Combo - odkurzanie płynów

Nie mniej jednak uważam, że model Roborock Dyad Pro Combo zasługuje na najwyższe miejsce w rankingu, zwłaszcza, że jego cena w stosunku do wyżej wspomnianych możliwości jest rewelacyjna.

Sprawdź aktualną cenę:

Powyższe zestawienie oczywiście nie uwzględnia wszystkich dostępnych na rynku odkurzaczy mopujących. Urządzenia te szybko zyskują na popularności i tym samym pojawia się coraz więcej producentów oferujących w swoim portfolio tego typu sprzęty. Poza tym większość wymienionych w rankingu producentów posiada w ofercie po kilka modeli różniących się parametrami. Postarałem się jednak uwzględnić ich topowe wersje. Jednocześnie chciałem uwzględnić jak największą liczbę producentów, a także różne rozwiązania technologiczne. Zestawienie będzie jednak regularnie aktualizowane, a na mojej stronie, jak i kanale YouTube możecie spodziewać się niebawem pełnych recenzji najnowszych mopów elektrycznych.

Na koniec podkreślam, że powyższy ranking nie był w żaden sposób sponsorowany przez jakiegokolwiek z producentów. Oferty pod produktami są natomiast linkami afiliacyjnymi, więc korzystając z wymienionych ofert – wspieracie mój kanał nie ponosząc w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów.

Mam zatem nadzieję, że mój ranking TOP 20 odkurzaczy mopujących i mopów elektrycznych będzie dla Was dużą pomocą przy wyborze najlepszego urządzenia tego typu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.