×

iRobot Roomba j7+ – recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód

Roboty sprzątające w bardzo szybkim tempie stają się coraz bardziej inteligentne i autonomiczne w działaniu. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest niewątpliwie iRobot Roomba j7+. Koniecznie sprawdźcie co potrafi ten inteligentny automatyczny odkurzacz.

iRobot Roomba z serii j7, czyli roboty które wszystko widzą

iRobot Roomba j7+

iRobot Roomba z serii j7 to jeden z najnowszych na rynku robotów sprzątających. Poza skutecznym odkurzaniem oferuje kompletną nowość w ofercie iRobota – funkcję rozpoznawania i identyfikowania napotkanych przeszkód. W ofercie dostępny jest w 2 wariantach: iRobot Roomba j7, czyli robot ze stacją do ładowania oraz iRobot Roomba j7+ robot w zestawie ze stacją Clean Base do ładowania robota oraz do automatycznego opróżniania pojemnika na brud.

Aktualne ceny sprawdzicie tutaj:

iRobot Roomba j7

iRobot Roomba j7+

Na moje testy trafił wariant  j7+, koniecznie sprawdźcie co potrafi.

Unboxing iRobot Roomba j7+

iRobot Roomba j7+ - recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód - pudło

Recenzję zacznijmy od unboxingu. W zestawie znajdujemy:

  • robota iRobot Roomba j7+;
  • stację Clean Base do automatycznego opróżniania pojemnika na brud;
  • dwa worki na brud AllergenLock (w tym jeden zapasowy);
  • kabel zasilający stację;
  • zapasowy filtr do robota;
  • zapasową szczotkę boczną;
  • instrukcję obsługi i informację o gwarancji.

Tak prezentuje się całość:

iRobot Roomba j7+ - recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód - zestaw

 

Budowa robota

Zarówno robot, jak i stacja prezentują się niezwykle estetycznie. Całość utrzymana jest w ciemnej, matowej kolorystyce.
Wymiary robota to 34 cm średnicy i 8,5 cm wysokości.

iRobot Roomba j7+ - recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód - kamera do nawigacji

Nowością w jego konstrukcji jest kamera znajdująca się na froncie zderzaka, ponadto po bokach na zderzaku znajdują się dwa sensory ruchu wzdłuż ścian.

boczne sensory Roomba j7
Na obudowie znajduje się w zasadzie tylko jeden przycisk, którym w razie potrzeby możemy włączyć i wyłączyć ręcznie odkurzanie.

iRobot Roomba j7+ - recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód

Pojemnik na brud umieszczony jest natomiast w tylnej części robota. Jest to taki sam pojemnik, jak w popularnych robotach z serii i7, które również niedawno testowałem.

wyjęcie pojemnika na kurz

Pomieści ok. 400 ml zabrudzeń. W pojemniku znajduje się niewielki, łatwo wymienialny filtr powietrza. W przypadku modelu ze stacją Clean Base, pojemnika raczej nie będziemy musieli ręcznie opróżniać, ale w razie potrzeby jego otwarcie i wysypanie zawartości nie jest zbyt trudne.

pojemnik na kurz Roomba i7 i j7

Zajrzyjmy teraz pod spód. Również z tej strony robot niewiele się różni od poprzednika, czyli i7.

iRobot Roomba j7+ - recenzja robota odkurzającego z funkcją rozpoznawania przeszkód - spód robota

Wzdłuż przedniej krawędzi robota znajdują się czujniki wysokości, dzięki którym robot nie spada ze schodów.

Patrząc od góry widzimy dwa styki ładowania, a pomiędzy nimi umieszczone jest niewielkie kółko obrotowe. Z lewej strony widzimy jedną szczotkę boczną, którą robot wygarnia brud z kątów. Z prawej strony umieszczony jest natomiast czujnik kierunku ruchu.

Napęd zapewniają dwa duże koła. Pomiędzy nimi znajdują dwie duże szczotki główne. Tędy też wciągane są wszelkie zabrudzenia. Szczotki główne są gumowe i można je łatwo wyjąć i wyczyścić, co warto robić co jakiś czas. Budowa tych szczotek wyróżnia markę iRobot od licznych robotów konkurencyjnych marek, a jest to o tyle istotne, że dwie szczotki znacznie zwiększają skuteczność sprzątania.

gumowe szczotki w robocie odkurzającym iRobot Roomba

Poniżej szczotek, na pojemniku na kurz widzimy jeszcze jeden otwór. Po skończonym odkurzaniu, tędy z robota wysysane są zabrudzenia do stacji Clean Base.

Przyjrzyjmy się zatem stacji.

stacja Clean Base do iRobot Roomba j7

Stacja Clean Base służy generalnie dwóm celom. Po pierwsze zastępuje tradycyjną stację ładującą robota, po drugie służy do opróżniania pojemnika. Na podstawie stacji znajdują się dwa styki ładowania, na które najeżdża robot. Jest również otwór, którym wciągane są zabrudzenia do środka stacji. Robot za każdym razem najeżdża na stację precyzyjnie, w czym pomagają wyprofilowane wgłębienia na koła.
Z przodu stacji widzimy ponadto niewielką diodę LED.

Zajrzyjmy teraz do środka.

iRobot Roomba j7+ - worki do stacji Clean Base

W kontekście stacji często pada pytanie o jej wysokość i możliwość umieszczenia np. pod jakąś wiszącą półką. W tym przypadku wysokość to 40 cm, ale pamiętajcie, że stacja tego typu otwiera się, więc potrzebne jest dodatkowe 30 cm na klapkę. Pod nią umieszczone są dwa worki na kurz, w tym jeden zapasowy. Montaż i wymiana worka jest dziecinnie prosta. Jego budowa ułatwia ponadto higieniczną wymianę.

worek na kurz AllegrenLock do iRobot Roomba Clean Base

Worek wystarcza nawet na 60 dni użytkowania, ale ten czas oczywiście zależy od sprzątanej powierzchni i tego jak intensywnie będziemy korzystać z robota.
Z boku stacji umieszczone są wywietrzniki, natomiast z tylu znajduje się gniazdo oraz miejsce na schowanie przewodu.

kabel w stacji Clean Base od iRobot Roomba j7+

Zaczynamy sprzątanie

Podpinamy zatem kabel, a stację umieszczamy w łatwo dostępnym miejscu. Warto aby stacja nie była zastawiona po bokach, jak również niezbędne jest wolne miejsce przed stacją, aby zapewnić robotowi swobodę dokowania.
Po podłączeniu stacji do prądu zapali się niewielka kontrolka.

stawiamy robota na stację Clean Base do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz

Teraz możemy już postawić robota w stacji, aby naładował się do pełna. Pełne ładowanie trwa około 3 godziny, natomiast bateria pozwala na pracę przez około 75 minut.
Czasem tym nie musimy się jednak przejmować bo robot jest w stanie sam się doładować i po naładowaniu wznowić pracę w miejscu, w którym ją przerwał.

iRobot Roomba j7+ - ładowanie
Odkurzanie możemy włączyć przyciskiem na robocie, ale pełnię możliwości uzyskamy dopiero w aplikacji na smartfony iRobot Home.

parowanie robot z aplikacją iRobot Home

Aplikacja iRobota jest jedną z najlepszych, jakie spotkałem w sprzętach tego typu. Przede wszystkim jest dobrze przetłumaczona na język polski, bardzo czytelna i łatwa w obsłudze.

widok aplikacji

Wszystko jest tutaj zaprezentowane w postaci serii samouczków prezentujących funkcje robota. Jedyne o czym musicie pamiętać to to, że robot wymaga domowej sieci wi-fi, aby łączyć się z internetem. Bez sieci wi-fi nie nawiążecie z nim łączności. Wy natomiast możecie korzystać już z dowolnego internetu, będąc z dala od domu. Będziecie zatem mogli uruchomić robota będąc w pracy, a nawet na wakacjach. Jak więc widzicie aplikacja jest w pełni spolszczona, natomiast po sparowaniu robota, warto wejść w ustawienia i ustawić również język komunikatów głosowych robota.

zmiana języka na polski w iRobot Home
Żeby uzyskać pełnię funkcji aplikacji musimy zrobić pierwszą mapę naszego mieszkania. W tym celu uruchamiamy mapowanie. Robot od razu wystartuje i zacznie analizować każdy kąt naszego domu.

Roomba po starcie

Robienie mapy trochę potrwa, bo jest to w gruncie rzeczy proces, w którym robot uczy się naszego mieszkania.

ukończono cykl mapowania

Mapa zapisze się dopiero po dwóch pełnych cyklach jazdy. Aby przyśpieszyć ten proces możemy włączyć samo mapowanie bez odkurzania. Robot nie będzie wtedy odkurzał w trakcie jazdy, ale szybciej będziemy mogli przejść do edycji mapy.

Inteligentne funkcje aplikacji

Po zapisaniu mapy, robot stworzy wstępny podział mieszkania na pokoje, który możemy sobie w dowolny sposób modyfikować. Pomieszczenia możemy też ponazywać wedle własnego uznania.

oznaczanie pomieszczeń w aplikacji iRobot Home

Możemy wpisać własna nazwę, albo wybrać jedną z długiej listy. Mi najbardziej spodobała się sala borowinowa 🙂

Dzięki podziałowi na pokoje możemy decydować, które pokoje i w jakiej kolejności Roomba ma posprzątać. Możemy tworzyć tutaj różne warianty na różne okoliczności.

strefy bez dostępu w iRobot Roomba

Dużym udogodnieniem jest również możliwość tworzenia stref bez dostępu, kiedy chcemy mieć pewność, że robot gdzieś nie wjedzie, jak również stref sprzątania, jak np. chcemy wskazać jakieś miejsce wymagające częstszego odkurzania.

Na koniec warto poustawiać harmonogramy, dzięki którym robot będzie odkurzał wskazane miejsca w określone dni tygodnia o określonej godzinie.

harmonogram sprzątania

Ponadto parując robota z niektórymi aplikacjami, możemy jeszcze bardziej rozwinąć automatyzację sprzątania. Przede wszystkim możemy naszą Roombę sparować z asystentem Google’a lub Alexą.

komendy głosowe iRobot Roomba

Głosowo możemy robota nie tylko wystartować lub zawrócić do stacji. Możemy mu również kazać posprzątać konkretne pomieszczenie.

iRobot Roomba i aystsent głosowy Google'a

Kończąc temat map i automatyzacji, warto podkreślić, że robot jest w stanie zapisać nawet 10 map, osobno dla każdej kondygnacji. To duży atut dla posiadaczy piętrowych domów.

wiele map na osobne piętra

Identyfikacja przeszkód

Kompletną nowością, jaka pojawiła się w tej serii robotów Roomba jest kamera umieszczona na zderzaku. Służy przede wszystkim do inteligentniejszej jazdy w trakcie sprzątania. Kamera ta nie oznacza jednak, że robot niczego nie dotyka i omija wszelkie przedmioty. Nie o to tutaj chodzi. Robot stara się dojechać w każde miejsce, jak najbliżej krawędzi, tak aby nie zostawiać brudu w kątach. Kamera daje natomiast możliwość identyfikacji najbardziej newralgicznych obiektów, od których robot powinien trzymać się z daleka.

Jeżeli kamera rozpozna taki obiekt to robot ominie go z daleka, jak tę lamę, która niespodziewanie pojawiła się na jego drodze:

omijanie przeszkód iRobot Roomba j7

Na koniec sprzątania możemy zweryfikować wszystkie obiekty tego typu zarejestrowane przez robota.

iRobot Roomba j7+ - identyfikacja przeszkód

Możemy tym samym podpowiedzieć naszej Roombie, czy dany obiekt powinien ignorować, czy też omijać.

iRobot Roomba j7 - rozpoznanie obiektu

Funkcja ta działa szczególnie dobrze w konfrontacji ze zwierzakami, kablami, jak również obuwiem, dzięki czemu nie musimy martwić się, że robot porwie nam kapcie.

identyfikuje przeszkody - iRobot Roomba j7

Rozpoznawanie przeszkód z czasem będzie działało coraz lepiej. Po pierwsze każdy kolejny przejazd daje robotowi więcej informacji o sprzątanej powierzchni, a ponadto aplikacja i oprogramowanie robota może otrzymywać kolejne aktualizacje.

Skuteczność sprzątania

Pamiętajmy jednak, że sama inteligentna jazda to nie wszystko. Robot w końcu służy do odkurzania, więc sprawdźmy jak z tym aspektem sobie radzi.

Na moim kanale YouTube możecie zobaczyć jak robot poradził sobie z bałaganem, który zrobiłem na potrzeby testów.

Model j7+ oferuje moc ssącą 10-krotnie większą od Roomby 697, zatem jeżeli mieliście do czynienia z robotami starszej generacji, to skuteczność tego sprzętu może Was mocno zaskoczyć.

iRobot Roomba j7+ odkurzanie na twardej podłodze

Na twardej powierzchni robot wciąga praktycznie wszystko już za pierwszym przejazdem. Poza tym dzięki funkcji Dirt Detect, Roomba potrafi rozpoznać bardziej zabrudzone miejsca i w razie potrzeby na nich się skupić.

Z odkurzaniem twardych powierzchni dobrze radzi sobie już sporo robotów tego typu. Nie wszystkie radzą sobie jednak równie dobrze na dywanach. Unikatowy układ szczotek głównych w Roombie powoduje natomiast, że robot radzi sobie bardzo dobrze również na dywanach. Potrafił nawet zebrać większość kawy dobrze widocznej na jasnym dywanie.

iRobot Roomba j7 odkurzanie na dywanie

Cechą charakterystyczną Roomby jest również to, że nie mamy tutaj regulacji mocy ssącej. Robot cały czas pracuje z taką samą mocą.

Robotów tego typu przetestowałem już mnóstwo i akurat o skuteczności sprzątania Roomby nie mogę powiedzieć złego słowa.

Warto pamiętać przed zakupem

Roomba j7+ wyposażona jest w sensory antyspadkowe wykrywające schody.

Roomba wykrywa schody

Daje to z jednej strony duży komfort przy sprzątaniu na piętrze, ale wiąże się również z tym, że sensory tego typu jako przepaść rozpoznają niektóre czarne powierzchnie.

Jest to jednak cecha wspólna wszystkich robotów jakie testowałem. Z tym dywanem sobie żaden jeszcze nie poradził:

wjazd na czarny dywan - iRobot Roomba

Problem nie występuje na wszystkich czarnych powierzchniach, ale warto pamiętać, że jest takie ryzyko.

Nowa Roomba j7+ natomiast całkiem nieźle radzi sobie w ciemności. Była to bolączka starszych modeli. Natomiast okazuje się, że ten robot nie ma z tym problemu. Możliwe, że jest to zasługa nowej kamery i tego , że robot podświetla sobie drogę.

iRobot Roomba w ciemności

Okazuje się zatem, że robot radzi sobie bardzo dobrze w każdych warunkach.

Roomba - lampa kamery

Kolejny aspekt wymagający omówienia to głośność tego sprzętu. Sporo osób pyta czy robot jest głośny, czy cichy. Odpowiedź tutaj zależy od oczekiwań. Na pewno nie można powiedzieć, że robot działa kompletnie bezszelestnie. Z moich pomiarów wynika, że na twardej podłodze robot hałasuje na poziomie ok. 67-68 dB.

pomiar głośności iRobot Roomba j7

Na dywanie jest już nieco ciszej nawet poniżej 60 dB, natomiast jeżeli mówimy o głośności to sama praca robota nie jest zbyt głośna, głośno robi się dopiero po powrocie do stacji w trakcie opróżniania pojemnika na brud. Jeżeli samo odkurzanie niekoniecznie obudzi śpiącego, to opróżnianie pojemnika może obudzić nawet sąsiadów. Pamiętajcie jednak, że opróżnianie pojemnika w innych robotach wiąże się z podobnym hałasem.

powrót do stacji Clean Base - iRobot Roomba j7+

Podsumowanie recenzji iRobot Roomba j7+

Na BezPrzepłacania.pl z reguły staram się przedstawić sprzęty, które dostępne są w wyjątkowo niskich cenach w zamian za pewne kompromisy. iRobot Roomba j7+ to natomiast sprzęt, który na żadne kompromisy nie idzie. Nie jest to najtańszy model, ale za to oferuje bardzo dużo inteligentnych funkcji i ogromne możliwości w zakresie automatyzacji procesu sprzątania. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób wymagających i gotowych zapłacić nieco więcej za sprzęt dobrej jakości. Na koniec warto też wspomnieć o bezpieczeństwie naszych danych, co jest bardzo istotne, gdyż nowa Roomba robi zdjęcia naszego mieszkania. iRobot Roomba i7 i i7+ posiadają atest niezależnej instytucji certyfikującej TUV SÜD Cybersecurity Certification (CSC) potwierdzający wysoki poziom ochrony danych i odporność robota na cyberataki.

iRobot Roomba j7+ ma zatem sporo atutów i podejrzewam, że znajdzie się sporo chętnych na ten model. Aktualne ceny możecie znaleźć tutaj:

iRobot Roomba j7

iRobot Roomba j7+

Mam nadzieję, że powyższa recenzja iRobot Roomba j7+ ułatwi Wam wybór właściwego robota odkurzającego.

Ponadto zachęcam do śledzenia BezPrzepłacania.pl na facebooku, gdzie na bieżąco publikuję najlepsze promocje na sprzęty RTV i AGD, w tym na roboty iRobot Roomba.

37 comments

comments user
Iwona

Dzień dobry mam j7 plus combo od niedawna i zrobił zdjęcia 2 przeszkód i zanim zdążyłam zaznaczyć że to przeszkoda zdjęcia zniknęły i dalej jeździ po tych przeszkodach nie robiąc już zdjęć. Jak teraz w aplikacji odnaleźć te wcześniej zrobione zdjęcia i zaznaczyć że to przeszkoda. Dziękuję za odpowiedź

comments user
wojtek

@BezPrzepłącania: nie napisałeś w recenzji czy ten robot jeździ losowo jak stare roomby czy systematycznie jak rasowe roboty?

comments user
Robert

Witam, jak ręcznie uruchomić oczyszczanie pojemnika przez stacje dokującą w J7+, niestety automatycznie nie chce się oczyścić.
Pozdrawiam Robert

comments user
Robert

Witam, jak ręcznie uruchomić oczyszczanie pojemnika przez stacje dokującą w J7+? Pozdrawiam

comments user
Marcin

Mam pytanie do użytkowników J7 i J7+. Jak wygląda użytkowanie robota przez trzy osoby. Czy mapy pomieszczeń i harmonogram sprzątania są wspólne dla każdego z domowników?
Dodatkowo jak wygląda rozpoznawanie zostawionych przez koty naturalnych „przeszkód”? Każdy kociarz wie o co mi chodzi… wymiociny, itp.

comments user
Sandra

A mam pytanie czy wasza szczotka boczna kręci się cały czas czy tylko przy krawędziach ?

comments user
Jola

Witam. Zastanawiam się nad zakupem modelu IROBOT Roomba J7+ lub model IROBOT Roomba S9+. Cena nie taz ważna jak jakość a nie mam żadnego doświadczenia. Doradź proszę. Pozdrawiam

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Jeżeli zależy Ci na inteligentnych funkcjach jazdy to brałbym j7+. To zdecydowanie nowsza konstrukcja.

comments user
Dariusz

Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest moc ssąca roomby. To jakaś tajemnica chyba a z drugiej strony informują w folderach że moc ssąca potężna bo 10 albo 40 krotnie większa od mocy poprzednich modeli

comments user
Adik

Polecam j7+ tym co się zastanawiają, też długo myślałam nad zakupem. Super pomocnik.

comments user
Kasia

Czy bardziej polecasz Roomba j7+ czy Zestaw iRobot Roomba i7+ (i7558) + Braava jet m6133?

comments user
Arkadiusz

Czy jest możliwość wyłączenia sensorów antyspadkowych(mieszkanie jednopoziomowe)?

comments user
Adek

Wspaniały produkt, spełnia swoje najważniejsze zadania czyli odkurza bardzo solidnie. Wjeżdża nawet na dywan i pod szafę. Produkt godny polecenia.

comments user
Oski

Robot spełnia swoje zadanie, dobrze sprząta i to najważniejsze.

comments user
Emilk

Fajny sprzęt, bardzo pomocny w domu. Wreszcie można bez wysiłku mieć przez cały czas czyste podłogi.

comments user
Polek

Genialny produkt jestem bardzo zadowolony jak na pierwszy raz użytkowania

comments user
Bartek

Spoko, u mnie stoi pod szafka z Ikei o rozstawie nóg 60 cm między nóżkami i chowa się idealnie pod meblem, przy wysokości ok 10 cm, da się nawet opróżniać zbiornik bez ruszania ze stacji dokującej.

comments user
Mirek

Chodzi mi oczywiście o zwykłą stację do ładowania. Pytanie odnośnie usytuowania zadałem w jednym ze sklepów AGD i kobieta powiedziała mi żeby nad stacją nic nie było. Stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

comments user
Mirek

Noszę się z zamiarem zakupu modelu J7 i w związku z tym mam pytanie odnośnie stacji bazowej. Czy można ją schować pod meblami, żeby ją ukryć? Czy nie będzie wtedy problemów z powrotem do niej odkurzacza?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    To zależy o jakich meblach mowa. Stacja nie może być zastawiona po bokach i przed sobą. Nie ma natomiast przeciwskazań, aby była zastawiona od góry. Jeżeli przykładowo kupujesz robota ze stacją na kurz to tak jak podkreśliłem w recenzji: ma ona 40 cm wysokości (jak na stacje tego typu to niewiele), ale otwarcie klapki to kolejne 30 cm. Poza tym opróżnianie takiej stacji wymaga łatwego dostępu i tutaj średnio wyobrażam sobie pod jakimi meblami można by ją umieścić (chyba że chodzi o jakieś miejsce pod wysoko zawieszonymi półkami itp). Większe możliwości daje oczywiście zwykła stacja do ładowania. Ta ma zaledwie 9 cm wysokości, więc np. można ją umieścić pod meblami z prześwitem ok. 10 cm. Za każdym razem musi mieć ona jednak przestrzeń po bokach (min. 0,5 metra) i od przodu (min. 1,2 metra).

comments user
Adrienna

To mój pierwszy odkurzacz tego typu i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z zakupu, działa lepiej niż oczekiwałam.

comments user
Becia

Ogólnie fajnie się sprawdza w nowym domu, technologia idzie na przód i więcej rzeczy wykonają za nas roboty a jeżeli chodzi o odkurzanie to sama tego nie lubię robić a robot fajtnie o wykonuje

comments user
Kinga K

Polecam. Wszystko zgodne z opisem. Śmiga już 6 miesięcy bez problemów radzi sobie z sierścią !

comments user
Domka

Planujemy z mężem zakup do nowego domu, ale nie wiemy który dokładnie model wybrać czy j7 czy j7+ ?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Jak tylko budżet pozwala, to zdecydowanie j7+ ze stacją. Świetne udogodnienie, zwłaszcza w dużym domu gdzie tego brudu trochę się zbiera.

comments user
Marlenka

Dla mnie urządzenie jest idealne, ponieważ zapewnia idealne sprzątanie, dzięki któremu można zadbać o czystość w swoim domu. Działa praktycznie codziennie a przez to wracając po pracy mam dużo wolnego czasu

comments user
Tośka

U mnie szybko radzi sobie z moim 46 m2 mieszkaniem, duża pomoc w domu. Niezastąpione urządzenie !

comments user
Ola

Dla mnie J7 to najleepszy model jaki miałam wytrzymały, wydajny i skuteczny

comments user
sledziu

To już całkiem można się rozleniwić skoro nawet nie trzeba sprzątać kabli z podłogi, a mam ich sporo 😀

comments user
Arek

zastanawwiam się nad takim bez staacji która dla mnie za duża. Mam obecnie viomi v2 to niestety porażka. Najpierw uceglił się podczas aktualizacji więc potem już nawet nie używałem apki a teraz właśnie widzę że nie chce sprząteć. Jak po przeczyszczenie nie zadziałą to wyrzuce tego złoma

comments user
Oskar

Zdecydowanie J7 lub j7+ Warto zwrócić uwagę na awaryjność/gwarancję + dostępne części 🙂

comments user
Adzia

Po 3 tygodniach użytkowania, jestem bardzo zadowolona. Robót sprząta dokładnie tak, jak na filmikach reklamowych. Fajna zabawka pomocna w każdym domu

comments user
Radek

A kiedy odpowiedź na sakramentalne pytanie. „Lepszy J7 czy Roborock S7 MaxV?” 🙂
Cena w sumie podobna, więc pojedynek arcyciekawy!

comments user
Daniel

Lepszy od S9???

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Oba mają nieco inne atuty. S9 odkurza bardzo dobrze (większa siła ssąca), ale nie ma tak rozwiniętych systemów nawigacyjnych, w tym w szczególności omawianej kamery i rozróżniania przeszkód. Zatem jeżeli komuś zależy na tych funkcjach to j7 będzie zdecydowanie lepszy.

comments user
Piotrek

Fajny ten robot, aż żałuję że się pospieszyłem ze swoim zakupem (roomba i7). Myślisz, ze warto było dołożyć do j7?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Skoro masz już robota to nie ma co żałować tylko odkurzać 😉 Zawsze będą pojawiały się nowsze modele z jeszcze nowszymi funkcjami, więc nie ma co rozpamiętywać 🙂 j7 jest zdecydowanie lepszy od poprzednich modeli, ale nie różni się aż tak bardzo od i7. Co do różnicy w cenie: zawsze podkreślam, że należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Funkcja, która dla jednego jest niewiele warta, dla drugiego może być warta każdej różnicy w cenie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Sprawdź rankingi