Proscenic M7 PRO – robot sprzątający ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz
Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam wyjątkowego robota sprzątającego, którym powinny zainteresować się wszystkie osoby ceniące komfort i wygodę. Proscenic M7 PRO to robot sprzątający, który potrafi automatycznie opróżniać pojemnik na kurz. Ponadto jego parametry są imponujące, zatem przed zakupem tego typu robota koniecznie sprawdźcie czy nie warto postawić na ten model.
Proscenic M7 PRO – tańszy konkurent iRobot Roomba i7+ i s9+
Na mojej stronie mogliście już przeczytać recenzje przeróżnych robotów sprzątających. Proscenic M7 PRO jest jednak czymś kompletnie nowym. Do wielu funkcji znanych już Wam z poprzednich recenzji, jak chociażby Xiaomi Viomi V2 PRO, czy też Roborocka S6. Firma Proscenic dorzuca w swoim najnowszym modelu kolejną rewolucyjna funkcję: stację do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.
Pełny zestaw Proscenica M7 PRO składa się tym samym z 2 urządzeń: robota oraz stacji na kurz, które można kupić zarówno osobno, jak i w zestawie. Oba urządzenia kupicie tutaj:
- oferta Geekbuying.pl na samego robota, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
- oferta Geekbuying.pl na stację na kurz, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
- oferta Geekbuying.pl na komplet, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
Unboxing Proscenica M7 PRO
Na początek swojej recenzji skupię się na samym robocie.
Oto co znajdziemy w podstawowym zestawie:
- robota
- pojemnik na wodę z wielorazową szmatką mopa;
- zapasowe jednorazowe szmatki do mopowania;
- zapasowe zaworki do mopa (4 sztuki);
- pilot zdalnego sterowania;
- baterie do pilota;
- instrukcje obsługi (w kilku językach, w tym w jęz. angielskim)
- zapasowe zmiotki przednie (2 sztuki);
- zapasowy filtr HEPA;
- stację dokującą
- zasilacz do stacji (z polską wtyczką).
Budowa robota
Przyjrzyjmy się teraz z bliska samemu robotowi. Na początek kilka podstawowych parametrów:
wymiary: 350 x 350 x 98 mm
moc silnika: 50 W
maksymalna siła ssąca: 2600 Pa (według sklepu), 2700 Pa (według informacji producenta);
pojemność baterii: 5200 mAh
maks. czas pracy na jednym ładowaniu: do 150 minut
pojemność pojemnika na kurz: 600 ml
pojemność pojemnika na wodę: 110 ml
Robot jest praktycznie cały czarny, a górna pokrywa jest mocno błyszcząca. Z przodu zlokalizowany jest zderzak. Następnie widzimy podwójny przycisk: włącznik i powrót do bazy. W centralnej części widzimy natomiast wieżyczkę z laserem. Wieżyczka ma ponadto wbudowany dotykowy czujnik wysokości.
W tylnej części robota umieszczony jest natomiast pojemnik na kurz. Jest bardzo pojemny bo mieści aż 600 ml. Pod tym względem robot wygrywa z dużą częścią konkurencji.
W pojemniku znajduje się też wyjmowalny filtr HEPA oraz sprytnie schowany bardzo praktyczny czyścik. Przydaje się zarówno do czyszczenia pojemnika, jak i szczotek robota.
Pewną innowacją jest to, że pojemnik ma dodatkowy otwór. Pod koniec recenzji zobaczycie do czego służy.
Robot ma w sumie aż 24 sensory umożliwiające mu inteligentną jazdę i rozpoznawanie przeszkód, czy też szybki powrót do ładowania. Na zderzaku są aż 3 sensory podczerwieni (w tym czujnik ścian). Z boku robota jest też dyskretny przycisk do resetowania robota.
Zerknijmy teraz pod spód.
Pod zderzakiem widzimy kolejne 4 sensory – tym razem antyspadkowe, którymi robot wyczuwa schody. Z przodu mamy także niewielkie obracane kółko oraz dwie zmiotki przednie. Napęd natomiast zapewniają dwa duże kółka, które są w stanie wjechać na 2 centymetrowe progi. Jeżeli mieliście styczność z tego typu robotami to mogą Was zaskoczyć blaszki ładowania umieszczone z dwóch stron robota. Te poniżej służą do łączności z stacją w trakcie automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.
W środkowej części znajduje się natomiast szczotka główna. Szczotka ma bardzo gęste włosie oraz gumowe wstawki dzięki czemu szczotkę można łatwiej rozplątać z włosów czy też sierści.
Jeżeli chcemy korzystać nie tylko z odkurzania, ale i mopowania to do robota musimy podpiąć moduł mopa.
Jest on tutaj zintegrowany z pojemnikiem na wodę. Szmatka mopa przypinana jest na rzepy, a sam moduł wpina się bardzo łatwo. O mopowaniu będzie jednak w dalszej części recenzji.
Sterowanie robotem
Przed pierwszym użyciem robota zaleca się, aby naładować go do pełna. Stację ładowania umieszczamy w łatwo dostępnym miejscu, a robota zostawiamy stawiamy na kilka godzin.
Zielona lampa na robocie zacznie mrugać, a po naładowaniu zacznie świecić jednolicie.
Automatyczne odkurzanie możemy włączyć na 3 sposoby: przyciskiem na obudowie, pilotem lub poprzez aplikację.
Najpierw omówmy przyciski pilota: zaczynając od góry: powrót do ładowania, następnie mamy przycisk startu i zatrzymania otoczony strzałkami kierunkowymi. Nieco niżej od lewej sprzątanie punktowe, mopowanie, wyłącznik komunikatów głosowych, regulacja poziomu mocy oraz przycisk trybu maksymalnej siły ssącej. Tak więc pilot umożliwia nam podstawowe sterowanie co docenia przede wszystkim osoby niekorzystające ze smartfonów. Zdecydowanie więcej opcji będziemy mieli jednak na telefonie.
Aplikacja Proscenic Home
Żeby uzyskać do nich dostęp musimy zainstalować apkę Proscenic Home. Dostępna jest zarówno w Google Play, jak i App Store. Aplikacja obsługuje sporo innych urządzeń tej marki, zatem na liście musicie znaleźć swojego robota, a następnie apka przeprowadzi Was krok po kroku przez proces parowania.
Po sparowaniu aplikacja prawdopodobnie od razu zaproponuje Wam aktualizacje oprogramowania. W tym miejscu muszę podkreślić, że w momencie w którym oglądacie ten filmik bardzo możliwe że pojawiły się już kolejne aktualizacje i nowe funkcje. Nie denerwujcie się zatem jeżeli widok aplikacji będzie się już nieco różnił. Postaram się jednak omówić najważniejsze funkcje na daną chwilę. Od razu po zainstalowaniu apki, robot pokazał mi już fragment mojego mieszkania, co bardzo ładnie pokazuje, że zapisał sobie w pamięci skan otoczenia już przy uruchomieniu go z pilota, nawet bez aplikacji. Zacznijmy jednak od początku. W podstawowym widoku aplikacji widzimy listę urządzeń, bo możemy ich wprowadzić tutaj więcej. Poza tym w panelu głównym mamy jeszcze pomoc oraz podstawowe ustawienia takie jak hasło, czy też język. Polskiego niestety jeszcze nie ma. Zdecydowanie więcej opcji znajdziemy natomiast wchodząc w robota.
Widzimy tutaj aktualną mapę, statystyki odnośnie ostatniego sprzątania, poziom naładowania robota oraz całą masę możliwości konfiguracji następnego sprzątania. Zwłaszcza wchodząc w zakładkę „more” zobaczycie imponującą liczbę ustawień.
Nie będę omawiać ich wszystkich, bo recenzja byłaby zbyt długa, więc omówię skrótowo najważniejsze rzeczy.
Inteligentne sprzątanie
Na początku warto sobie zresetować mapę, aby następnie zrobić pełną mapę mieszkania. Po włączeniu automatycznego sprzątania robot zacznie dokładnie skanować otoczenie i stopniowo objeżdżać kolejne pomieszczenia.
Najpierw objedzie kontury, a następnie zacznie w sposób uporządkowany jeżdżąc szlaczkiem wypełniać wnętrze. Jego trasę możemy sobie w czasie rzeczywistym obserwować w aplikacji z dowolnego miejsca na świecie. Jest to odpowiedź na często zadawane mi pytanie, czy aby sterować robotem musicie być połączeni do tej samej sieci wi-fi. Ta sama sieć jest wymagana tylko do funkcji sterowania strzałkami. Pozostałe opcje mogą być obsługiwane niezależnie od naszej lokalizacji. Po ukończonym odkurzaniu robota sam wróci do stacji ładowania, a gdyby z jakichś względów zabrakło mu energii na pełne sprzątanie, to po doładowaniu wznowi prace w miejscu w którym ją przerwał.
Zrobioną przez robota nową mapę możemy sobie według własnego uznania podzielić na pokoje.
Na mapie możemy też zaznaczać specjalne strefy do indywidualnego odkurzania lub strefy zakazane do których robot ma nie wjeżdżać. Dzięki tak stworzonej mapie uzyskujemy bardzo dużo przydatnych opcji. Możemy np. kazać robotowi odkurzyć tylko jeden pokój. Jedną z najlepszych funkcji tego robota jest możliwość jednoczesnego zapamiętania aż 10 map.
Ulubione mapy możemy sobie od razu dodać do zakładek i indywidualnie opisać, aby się nam nie myliły. Przy zmianie piętra musimy jednak pamiętać o ręcznej zmianie mapy, chyba ze przy którejś z kolejnych aktualizacji robot będzie w stanie przełączać je automatycznie. No i jeszcze jedna mała uwaga w tym miejscu: robot sam nie chodzi po schodach! niby logiczne, ale niestety sporo osób słowa o tym, że robot działa na kilku piętrach rozumie, bardzo dosłownie. Dużym ułatwieniem w utrzymaniu czystości mieszkania jest opcja programowania automatycznej pracy robota.
Możemy zdecydować nie tylko w które dni o której godzinie robot ma odkurzać, ale i to z jaką mocą ma odkurzać oraz czy ma sprzątnąć wszystko czy tylko wybrany obszar. Sposób jazdy robota w dużej mierze przypomina ten jaki spotykamy w najlepszych sprzętach tego typu, ale są też pewne praktyczne nowinki. Możemy między innymi ustawić podwójne odkurzanie, w którym robot odkurzy mieszkanie dwukrotnie, ale raz jeżdżąc równolegle, a raz prostopadle, co możecie zobaczyć w aplikacji.
Taki sposób jazdy zdecydowanie zmniejsza ryzyko, że coś zostanie nieodkurzone jak należy. Podobnie działa to w przypadku odkurzania punktowego dostępnego również na pilocie. Sam tryb punktowego sprzątania jest bardzo przydatny – jeżeli chcemy odkurzyć tylko najbliższe otoczenie robota. Za pomocą aplikacji możemy natomiast wskazać taką strefę na mapie i robot pojedzie we wskazane miejsce. Proscenic M7 PRO jeździ w sposób niezwykle inteligentny, bardzo dobrze analizując otoczenie. Co jakiś czas delikatnie dotyka zderzakiem mebli, ale robi to po to aby w razie potrzeby przesunąć drzwi, czy też zasłonkę. Mówiąc krótko: robot wszystko widzi, ale sprawdza czy konkretną przeszkodę da się przesunąć, aby wjechać we wszystkie możliwe miejsca.
Teraz kilka słów o głośności tego sprzętu. W przypadku tego modelu bardzo dużo zależy od tego jaki ustawimy poziom mocy. W trybie cichym robot sprawuje się świetnie. Z moich pomiarów wychodzi ok. 53 dB. Jeżeli włączymy jednak tryb max to sprzęt staje się znacznie głośniejszy przekraczając 60 dB. Ustawienie pasującego nam poziomu mocy ma zatem spore znaczenie. Nie mniej jednak w najniższym – cichym trybie robot również odkurza przyzwoicie.
Jakość odkurzania
W mojej recenzji na kanale YouTube możecie zobaczyć kilka przykładów tego, jak robot radzi sobie z odkurzaniem. W moim odczuciu radzi sobie całkiem nieźle.
Nawet w najniższym trybie był w stanie odkurzyć wszystkie rozsypane na podłodze płatki owsiane. Trochę mu to zajęło, ale pomimo najniższego trybu nie ma problemów z wciągnięciem takich okruchów. Do odkurzenia mąki zwiększyłem mu już jednak obroty. Robot ma mocny 50 Watowy silnik, ale maksymalna siła ssąca pozostaje dla mnie jednak zagadką, bo na stronie sklepu jest to 2600 Pascali, a na stronie producenta aż 2700. Nie mniej jednak jest to dużo więcej od większości konkurentów. Robot ma także pojemna baterię 5200 mAh pozwalającą na pracę przez nawet 2,5 godziny.
Duża siła ssąca pozwala mu na swobodne wciąganie również cięższych rzeczy. Dobrze radzi sobie również na dywanie. W porównaniu z rywalami spodobało mi się szczególnie jak sprawnie wjeżdża na dywany, nie zachylając ich ani trochę.
Mopowanie w Proscenic M7 PRO
Omówmy teraz funkcje mopowania. Pod szmatką mopa zamocowaną na rzepy znajdują się 2 zaworki którymi dozowana jest woda.
Pojemnik na wodę jest niewielki i pomieści 110 ml wody. Z racji, że woda uwalniana jest stopniowo jedynie w dwóch miejscach, sprzedam Wam prostego ale przydatnego tipa do zastosowania we wszystkich robotach tego typu. Przed mopowaniem zawsze zmoczcie nieco całą szmatkę, aby mop nawilżał podłogę równomiernie już od samego startu.
Mopowanie może odbywać się na dwa zasadnicze sposoby. W podstawowym trybie robot będzie jeździł dokładnie tak samo jak przy odkurzaniu. Objedzie dostępne krawędzie, następnie objedzie środek. Możemy jednak włączyć również tryb jazdy w jodełkę działający tylko przy mopowaniu. W tym trybie robot będzie wykonywał lekkie skręty i będzie przesuwał się do przodu i do tyłu.
Funkcja mopowania jest bardzo przydatna do odświeżenia podłogi, ale pamiętajcie że nie jest to to samo co tradycyjne mopowanie. Przede wszystkim nie służy do zbierania różnych płynów z podłogi. Nie poradzi sobie też z mocno zaschniętymi plamami. Ponadto mop w tym modelu niestety nie ma możliwości regulacji poziomu nawilżania szmatki. Woda jest rozprowadzana równomiernie, ale raczej nie zalecałbym mopowania delikatnych podłóg. Poza tym pojemnik na wodę pozwala na zmopowanie zaledwie kilkudziesięciu metrów, więc traktowałbym to raczej jako dodatek.
Zapomnij o opróżnianiu pojemnika, czyli stacja na kurz
Na deser omówmy sobie chyba największy atut tego sprzętu. Proscenic M7 PRO współpracuje z dedykowaną stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz. Możemy ją kupić osobno za kilkaset złotych, bądź zamówić razem z robotem w pakiecie. Tego typu urządzenie spotkać w Polsce można było tylko w znacznie droższych robotach iRobot Roomba.
W pudle ze stacją znajduje się kolejny zestaw instrukcji obsługi i całkiem pokaźne urządzenie o wysokości aż 35 centymetrów. W środku mamy już zamontowany worek na kurz. W zestawie mamy jeszcze dwa dodatkowe worki. Worki według instrukcji należy wymieniać co 6 do 8 tygodni, ale zależy to oczywiście od tego jak często i jak duże powierzchnie będziemy odkurzać. Wyjmowanie worka niestety wymaga trochę siły, ale przy odrobinie wprawy nie jest to takie trudne. Należy pamiętać, że stacja ma na plecach wywietrzniki i tym samym nie powinna stać bezpośrednio oparta o ścianę. Tym samym zajmuje nieco więcej miejsca niż podstawowa stacja ładowania.
Po każdym zakończonym sprzątaniu robot wraca do stacji tak samo jak robił to w przypadku zwykłej stacji ładującej. Widząc jednak automatyczny zbiornik na kurz robot po podjechaniu do niego obraca się i parkuje tyłem, i po chwili stacja przez kilka sekund z ogromną siłą wysysa bruk z pojemnika w robocie. Następnie robot wyjeżdża ze stacji, obraca się i podjeżdża przodem w celu ładowania. Muszę przyznać, że robi to ogromne wrażenie. Pojemnik w robocie po takim „wsysaniu” co prawda nie jest idealnie czysty, ale większość jego zawartości jest wciągana do worka w stacji. Worka nie udało mi się jeszcze zapełnić, chociaż robota opróżniałem już kilka razy.
Z czasem postaram się dać Wam znać jak szybko się zapełnia. Stacja jest rewelacyjnym urządzeniem szczególnie kiedy mamy duży dom i nie mamy czasu na często opróżnianie pojemnika. Pamiętajcie jednak, że jest to urządzenie opcjonalne, a z odkurzacza możecie korzystać również z podstawową ładowarką, która zajmuje tez znacznie mniej miejsca.
Podsumowanie recenzji
Ogólnie muszę powiedzieć, że robot Proscenic M7 PRO to spory krok naprzód na rynku robotów sprzątających. Do pełni szczęścia brakuje mi, aby w końcu robot poradził sobie z odkurzaniem czarnych powierzchni, aczkolwiek M7 PRO nie ma problemów z wjeżdżaniem na kolor granatowy, a niektóre roboty i z tym miały problem.
Podsumowując uważam, że jest to jeden z najlepszych robotów jakie trafiły w moje ręce. Docenią go zwłaszcza właściciele dużych domów szukający alternatywy dla znacznie droższych robotów iRobot Roomba i7+ i S9+, które to również kuszą klientów stacją do automatycznego opróżniania pojemnika. Atutem Proscenica M7 PRO poza rzecz jasna niższą ceną jest laserowe skanowanie powierzchni oraz ogrom funkcji, w tym funkcja mopowania. Ma też opcję sterowania pilotem, czego nie uświadczymy w iRobotach. Biorąc pod uwagę jego rozsądną cenę jest to bardzo dobry sprzęt, który sprawdzi się w wielu domach. Jeżeli jesteście zainteresowani jego zakupem to pamiętajcie o kodach rabatowych:
- oferta Geekbuying.pl na samego robota, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
- oferta Geekbuying.pl na stację na kurz, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
- oferta Geekbuying.pl na komplet, kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA
Tańszej oferty póki co nie znalazłem, a warto podkreślić, że powyższy sklep wysyła roboty z polskiego magazynu (brak dodatkowych opłat) i oferuje dwuletnią gwarancję i lokalny serwis.
Więcej ofert na ten i inne roboty odkurzające znajdziecie w poście z kodami rabatowymi na roboty sprzątające.
Mam nadzieję, że podobała się Wam moja recenzja robota Proscenic M7 PRO i podzielicie się nią ze swoimi znajomymi, którzy również mogą być zainteresowani tego typu sprzętem.
Dodaj komentarz
Anuluj pisanie odpowiedzi
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
Witam, jak Pan ocenia funkcję mopowania M7 PRO porównując model Roborock S5 Max? Czy zauważa Pan znaczne/nieznaczne różnice? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
M7 PRO ma mniejszy pojemnik, który nie jest sterowany elektronicznie, więc S5 max mopa ma lepszego 🙂 jest to znaczna różnica, dlatego wyraźnie napisałem że w M7 PRO jest to tylko dodatek, a nie główna zaleta 😉
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się nad wyborem między tymi modelami. Z tego co wyczytałam M7 PRO ma na plus opróżnianie pojemnika, zaś S5MAX mopowanie?
tak
Super, właśnie czekałem, aż pojawi się jakaś odpowiedź na Roombę ze stacją na kurz. Cena – rewelacja.
Lepiej kupić osobno, czy w zestawie?
jak jesteś zdecydowana na stację na kurz, to taniej wychodzi zamówić zestaw
Czy „nie zalecałbym mopowania delikatnych podłóg” dotyczy paneli? Byłbym na niego w 100% zdecydowany gdyby mi odświeżył jakieś 80m2 paneli na piętrze.
Na panelach spoko (sam mam panele, co widać też na filmie. mopuję je dość często), chodziło mi bardziej o jakieś drewniane podłogi.
gdzie umiescilbys go w swoim rankingu najlepszych? jesli nie zalezy nam na mopowaniu lepiej kupic ten czy s6?
https://bezprzeplacania.pl/ranking-robotow-sprzatajacych-2020-top-20/
S6 nie opłaca się teraz, ten jest bardzo podobny, a daje więcej możliwości. Jeżeli już mowa o Roborocku to prędzej brałbym S5 Max, ewentualnie czekał na nowszy model.
A co z S6 MaxV? nie widze jego recenzji na stronie? W skrocie mam dosc duze mieszkanie (105m2), psa z dluga sierscia i 3 nieduze dywany, mebli raczej nie jakos wiele. Wszedzie w zasadzie panel winylowy. Budzet nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, priorytet to dobra funkcjonalnosc (aplikacja), dobre odkurzanie i mopowanie (ale mam swiadomosc ze to glownie odswiezanie). Mile dodatki: w miare cichy, ze stacja oprozniania. Rozwazam S5 Max, Proscenic M7 a nawet iRobota 🙂
Dzieki! zdeklasowal s5max mimo slabego mopa? no na s5max juz praktycznie sie zdecydowalem ale jeszcze ten Neebo Laser caly czas zastanawia i czekam na Twoją recenzję 🙂 cichszy, mocniejszy silnik itp – ma pare zalet 🙂 a jak nie to chyba zostanie s5max bo w sumie duzo płytek mam to może przyda się to mopowanie choc jakos nie do konca w nie wierzę 🙂 ten z pojemnikiem
Jak chcesz często mopować to olej resztę, kup S5 Max. M7 Pro jest głównie do odkurzania i deklasuje konkurencję stacją na kurz i obsługą 10 map. Poza tym jest bardzo podobny do S6. Neebo Laser bez szału, nie sugeruj się tym co sprzedawca pisze, bo papier wszystko przyjmie.
– cos mi ucielo – ten z pojemnikiem juz bym bral ale jak mowie moze jednak mop cos ulatwi w zyciu 🙂
Witam, czy można gdzieś dokupić dodatkowe worki na kurz???
Na razie tylko na stronie producenta, ale niedługo będą też na geekbuying i aliexpress.
Są gdzieś do kupienia worki do stacji?
W jakiej cenie?
https://www.proscenic.com/m7-pro-robot-vacuum-cleaner-c0390
Dokładnie na takiego robota czekałem. Cena bardzo fajna.
Masz na myśli wysysacz kurzu? Czy inne opcje?
a można kupić bez stacji? chciałam go umieścić pod kanapą i stacja raczej nie wejdzie 🙁
Można bez stacji na kurz, w podstawowym zestawie jest „mała” stacja, która spokojnie wystarczy do zwykłego użytkowania.
@bezprzeplacania Czy ja dobrze widzę że M6 PRO to Viomi V2 PRO? 😉
Konstrukcyjnie wygląda identycznie, więc obstawiam że z tej samej fabryki 🙂
U mnie jeździ od 2 dni i póki co jestem zachwycona. Nie spodziewałam się, że te roboty są tak inteligentne. Sąsiadka ma podobnego, ale jej jeździ kompletnie bez sensu. Proscenic jeździ jakby wszystko widział. Muszę tylko dokupić jeszcze zbiornik na kurz, bo kupiłam samego robota.
Wszystko wskazuje że to stajnia około roborockowa więc jeździ inteligentnie 🙂
Czy ta stacja pasuje do iRobota? W sensie czy mozna kupić iRobota i tę stację. Byłoby znacznie taniej.
Sądzę że do irobota pasuje tylko iphone 😉
Nie testowałem tego, ale nie sądzę, aby iRobot strzelał sobie w ten sposób w kolano 😉 Stacja jest dedykowana do robota Proscenic M7 PRO, możliwe że będzie współpracować też z innymi robotami, ale raczej tylko z tymi marki Proscenic.
Robotrock s6 maxa czy ten z artykułu?
Jak będę miał S6 Max to Ci odpowiem. M7 PRO ma dodatkową stację na kurz, którego nie mają Roborocki, więc i tak trudno będzie porównać oba sprzęty. Każdy ma inne potrzeby.
Zdradź nam proszę ile tych robotów masz już w mieszkaniu? ;-))))
aktualnie tylko 16, ale część pożyczona 🙂
Chyba dobudowałeś magazyn ;-)))
Pozdrawiam
Czy filtr heca można czyścić pod wodą ?
Raczej nie, aczkolwiek nie ma nic o tym w instrukcji. W każdym razie w pojemniku jest jeszcze filtr wstępny, a następnie gąbka na filtrze, więc ten nie ma bezpośrednio styczności z zanieczyszczeniami.
A jak wygląda porównanie dokładności czyszczenia (głównie panele+płytki, mało dywanów) do Roomba i7+?
Bardzo podobnie.
Jest kolor biały?
Póki co widziałem tylko czarne.
Czy doczekamy się recenzji mopa iROBOT Braava Jet m6 albo bionicznego mopa HIZERO ?
O odkurzaniu chyba powiedziano już wszystko, a kwestia mopowania wciąż jest traktowana minimalnie
Po obejrzeniu kilkunastu testów dotyczących tego odkurzacza wychodzi na to że samo odkurzanie wychodzi mu nieźle, nie idealnie ale za taka cenę naprawdę na dobrym poziomie. Inna sprawa tyczy się stacji do dokowania i opróżniania pojemnika – jest słaba (delikatnie mówiąc) na wielu testach nie jest w stanie wybrać za wiele brudu i tego co nazbierało się w pojemniku (w przypadku niektórych rzeczy stacja „zassała” 1/4 pojemnika – reszta została w nim). Kolejną kwestią o której nie mowa w waszym teście to to że pojemnik na brudy w odkurzaczu nie ma żadnego czujnika zapełnienia – znalazłem wiele filmików w których pojemnik był zapełniony po korek co doprowadziło do problemów z dokowaniem do stacji zasysającej. W mojej opinii – odkurzacz jak najbardziej ok – stacja do luftu bo niestety nie radzi sobie z tym do czego została stworzona.
No cóż, trzeba co jakiś czas zaglądać do środka. Nie mniej jednak potwierdzam – przydałoby się aby jeszcze stacja na kurz sama się opróżniała 😉
……to chyba komentarz do innego wpisu bo ja o czym innym pisałem 😀 – brak czujnika dotyczy pojemnika w odkurzaczu a nie w stacji – jeszcze takiej nie wymyślili i nie wymyślą co to sama by się opróżniła po zapełnieniu – w odkurzaczu mogli czujnik zainstalować – widać cięcie kosztów na maxa
Jak komuś udaje się zapełnić pojemnik podczas jednego odkurzania to obawiam się że ma w domu taki chlew, że żaden robot nie pomoże 😉 Producent widocznie uznał, że taki czujnik nie jest potrzebny, skoro robot opróżnia się po każdym sprzątaniu 😉
no właśnie i tu jest pies pogrzebany – bo nie opróżnia do końca – i po 3 4 sprzątaniach jest sytuacja jak wyżej – a tu już jest problem związany ze słabą siłą ssącą stacji która w najlepszym wypadku wybierze 1/3 pojemnika – tak przynajmniej wychodzi z testów które widziałem/czytałem
No cóż, mogę wypowiadać się tylko za swoje wrażenia. U mnie opróżnia ładnie. Zawsze coś tam na dnie zostanie, ale 90% zawsze wciąga.
Mam od 10-12 lat iRobot Roomba. Bezawaryjny, tylko szczotki i baterie wymieniam. Drogo kupiłam w sprzedaży „na pokazie”, ale to ósmy cud świata- nigdy nie żałowałam. Teraz chce kupić ze stacją na kurz. Zastanawiam się, czy M7 pro jest awaryjny….
Bo u mnie w domu, jak się coś popsuje, to …. jest popsute. Potrzebuje sprzętu choćby i brzydkiego, ale niezawodnego.
Różnica w cenie z i7+ Roomba, to około 1000 zł, jak się trafi promocja. Poproszę o opinię na temat awaryjności.
Trudno powiedzieć coś o awaryjności sprzętu który dopiero od kilku miesięcy jest na rynku. Stacje na kurz do iRobotów też są w sumie jeszcze nowością, więc trudno jednoznacznie powiedzieć na ile trwałe są to sprzęty.
Witam. Na jednym zbiorniku wody, ile mniej więcej m2 potrafi umyć / odświeżyć ? Zastanawiam się, czy na ok 35-40m2 by wystarczyło :). Pozdrawiam. PS. Fajna recenzja 😀
Jeżeli mowa o otwartej przestrzeni (jedno puste pomieszczenie o takim metrażu) to może wystarczy, ale jeżeli mówimy o mieszkaniu (różne pokoje, meble itp) to trzeba będzie przynajmniej raz uzupełnić.
Rozumiem, szkoda, ale może i by wystraczyło. Dziwi mnie, że według danych producenta, taka ilość powinna starczyć na 80-90m2 😛
Jeszcze jedno według mnie. Pod jednym z zagranicznych filmików widziałem wpis, jak się skarżono, że ten model słabo sobie radzi z sierścią zwierząt. Mógłbyś coś na ten temat więcej powiedzieć ?
Niestety nie mam ani sierści ani zwierząt. Według mnie odkurza lepiej od większości robotów. Do „wpisów w necie” trzeba podchodzić z dystansem, bo jest cała masa komentarzy pisanych na zlecenie. Pewna firma wiedzie w tym prym i potrafi np z tego samego IP napisać w 5 minut kilka komentarzy w różnych wątkach i z wpisów potem wynika, że ta sama „Halinka” to raz ma robota X który nie działa a raz ma robota Y który nie działa, a jeszcze w innym wątku miała robota Z który nie działa. Ale koniec końców za każdym razem zachwalała robota firmy „A”.
Czy można jakoś nazwać sobie pokoje którym robot nie nadał nazwy? U mnie 250 m2, wszystko ładnie zczytał na mapce ale nazwał tylko 2 pomieszczenia i je mogę edytować, pozostałe, w tym salon 40m2 bez nazwy, więc i zmienić nie mogę
A jeszcze pytanie, czy można go gdzieś kupić w Polsce ? Bo widze tylko geekbuying ale się okazuje, ze tam nie można kupić na własność :\.
Czy da się go kupić gdzieś tak normalnie ? Bo widze tylko geekbuying ale się okazuje, ze tam nie można kupić na własność :\.
o czym Ty mówisz? kupujesz jak w każdym innym sklepie, mają magazyn w Polsce
Napisałem do nich maila, bo w regulaminie wyczytałem, że nie kupujesz produktu na własność, tylko otrzymujesz licencje na korzystanie z produktu, to mi napisali, że nie jestem jedynym właścicielem zakupionego sprzętu, tylko jest ich więcej a fakturę z zakupu otrzymuje z zerowym VAT.
Chyba coś nie zagrało w tłumaczeniu. Zapytałeś ich: „czy jestem jedynym właścicielem zakupionego sprzętu?” 🙂 Może chodziło o to, że nie jesteś jedynym klientem 🙂 Fakturę dostajesz z zerowym Vatem, bo firma jest z Hong-kongu. Tak samo jest jak kupujesz coś na Aliexpress, Gearbest, Banggood czy w jakimkolwiek innym kraju spoza Unii Europejskiej 🙂
Fragment o licencji w regulaminie strony dotyczy praw autorskich i korzystania z treści umieszczonych na stronie, a nie zakupionych tam towarów 🙂
To by miało sens, chociaż zapytałem tak :
„czy kupując odkurzacz w waszym sklepie, staje się jego jedynym właścicielem i otrzymam fakturę z VAT ” i o gwarancje pytałem. Otrzymałem odp : ” Witam, właścicielem produktu może być też inna osoba. Gwarancja 2 lata od daty zakupu. Wystawiamy faktury vat 0%” . Nie wiem co mieli na myśli mówiąc, że właścicielem może być też inna osoba. Chodzi o kogoś z rodziny, czy może ktoś z firmy. Trochę się boje, że to będzie jak w tych akcjach, o których głośno ostatnio, że zamiast sprzedawać, to wypożyczają sprzęt. A niestety o dziwo sklep nie ma podane nr. telefonu by się czegoś dowiedzieć. :\
Spoko, chyba nie zrozumieliście się 🙂 Chodzi o to, że możesz go sprzedać komuś albo kupić komuś w prezencie, albo możesz kupić go wspólnie z kimś 🙂
Rozbawia mnie podniecanie się stacją wysysającą kurz. Używam robota 12 miesięcy i nie jest on bezobsługowy. Co z tego że coś Wam opróżni pojemnik na śmieci/kurz jak trzeba czyścić szczotkę z włosów raz na trzy odkurzania bo jest ich multum? Stacja to taki zwykły bajer ala biały iphone. 🙂
Kolejna urban legend to mycie filtrów HEPA. Są do kupienia po 4 złote. Zadziwia mnie to co wypisujecie 🙂
Mam robota bez pojemnika na kurz. Zdecydowanie wolę czyścić szczotki raz na 2-3 razy, niż za każdym razem, łącznie z czyszczeniem filtra i wywalaniem dodatkowo piachu kurzu z pojemnika, też za każdym razem…
To jak ze stacją parową – sama nie prasuje, niestety, ale bardzo ten proces ułatwia i przyspiesza.
Dlatego chce kupić takiego robota z pojemnikiem na kurz.
Filtra nie czyścisz za każdym razem. Wyjmujesz pojemnik, wysypujesz śmieci i wsadzasz go ponownie. Zajmuje to 30 s 😉
A tak mnie zastanawia, bo sam odkurzacz ma ladowarke. A stacja jest osobno. Czy jak podlacze na jednym pietrze ladowarke a na drugim stacje, to wystarczy, ze bede tylko robota przenosil, na kolejne pietro, czy musze za kazdym razem przenosic tez stacje ? On skuma, ze teraz jest ladowarka z oproznianiem, a innym razem jest sama ladowarka ?
Można tak zrobić i wtedy wystarczy przenieść robota. Nie robi mu to różnicy.
i jeszcze jedno, czy moge uzywac odkurzacz z dwoch telefonow ? Np. mam na jednym, zrobi mi skanowanie wszystkiego itd. a potem bede chcial miec na drugim tel. to mi mapy pomieszczen poprzenosi i nie bedzie problemu, czy wszystko od nowa ?
Mapy zapisywane są na Twoim koncie w aplikacji, nie na telefonie. Wystarczy ze zalogujesz się do apki z dowolnego telefonu.
Zakupilam robota M7 Pro ale nie jestem w stanie podlaczyc go do wifi, mial ktos podobny problem?
sprawdź czy korzystasz z sieci 2,4 ghz
Tak, korzystam z sieci 2,4 ghz. Wpisałam hasło do wifi, sieć Proscenik wyświetla sie jako połączona ale pojawia się komunikat „Internet niedostępny dla sieci Proscenic xxx”.
p.s ale poza tym sprzęt super, troche jak w bajcie Jetsonowie… 🙂
Nie łącz się z siecią Proscenic tylko z własnym (domowym) wi-fi.
Czy odkurzacz łączy się z siecią po 5GHz? bo 2,4 mam wyłączone
2,4 ghz
Dziękuję za odpowiedź.
a jest jakiś co łączy się po 5Ghz?
Niestety nie kojarzę takiego.
Jest gdzieś instrukcja po polsku ? A może aplikacja się znajdzie po polsku .
niestety obecnie nie ma
Przekonała mnie twoja recenzja, zakupiłem zestaw ze stacją wysysającą. Czy jak pojawią się worki do stacji wysysającej na aliexpress bądź innym serwisie w cenie poniżej 19$ za 3 szt., czy mógłbyś umieścić linka? Z góry thx.
Będę śledził temat i jak coś się pojawi to dam znać.
Kupiłem na geekbuying.pl robota Proscenic M7 Pro karta 1700zł z rabatem z tej strony, 15 dni roboczych już czekam i chyba się nie doczekam, zero kontaktu ze sklepem.
Omijajcie szerokim łukiem.
pozdrawiam
prześlij mi numer zamówienia: kontakt@bezprzeplacania.pl postaram się wyjaśnić sprawę 😉
Przepraszam, odpisali wczoraj nie zauważyłem, wpadło do spamów „ze względu na efekt koronawirusa mamy niestety opóźnienie logistyczne, informacje logistyczne zostaną zaktualizowane w ciągu kilku dni. Przepraszamy za niedogodności.”
Kupiłem Proscenic M7 Pro. Jak podzielić obszar mieszkania na pokoje? Auto dzieli tylko na 2 części, a to za mało. Jak podzielić ręcznie? Jak zaznaczyć obszar do odkurzania?
ja bym np. zobaczył film na YouTube umieszczony w tym artykule nieco wyżej 🙂
Na filmie nie ma akurat momentu dzielenia, jest pokazany efekt końcowy. Ale już dałem radę.
Czy kupując zestaw z automatyczną stacją odsysającą dostaję również w komplecie standardową stację ładując dzięki czemu mogę zapewnić ładowania robota na dwóch piętrach?
Tak, zwykła stacja do ładowania jest w zestawie niezależnie od stacji na kurz. Jak zamówisz ze stacją na kurz to ta przychodzi dodatkowo.
Porównując tego robota do roomba i7 i 980 co byś brał ?? Roomba dwa gumowe walki co raczej jest najlepszym rozwiazaniem. Co powiesz ?
Obie Roomby mają mniej funkcji. Jeżeli już koniecznie chcesz brać Roombę to raczej i7, bo 980 ma słabą nawigację.
Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Będzie to mój pierwszy robot. Nie chce ie wkurzać Po paru tyg użytkowania.
Czy robot automatycznie zwiększa siłę ssącą po wjeździe na dywan? Czy mogę ustawić moc odkurzacza zależnie na jaką strefę wjedzie?
Jakie przydatne funkcje mają konkurencji roomby których roomba nie ma.? Bylbym wdzieczny za info od Ciebie.
..czy sprzątając drugie piętro z inną mapą wystarczy przenieść odkurzacz? czy należy zrobić to wraz z bazą?… zakupiłem komplet z pojemnikiem ssącym.
Pojemnik ssący z bazą może być np na parterze a baza z odkurzacza na pietrze? by moc tylko przenosić odkurzacz chcąc posprzątać drugie piętro? będę wdzięczny za odp.
Wystarczy przenieść robota, może działać bez stacji, można też tak jak piszesz jedną stację postawić na parterze a drugą na piętrze. Robot znajdzie tę która aktualnie będzie dostępna. Jak nie będzie żadnej to robot będzie jej na koniec szukał, ale jak jej nie będzie to wróci w miejsce startu.
Cześć
Wczoraj dotarł do mnie zamówiony odkurzacz ale już podczas pierwszego przejazdu notorycznie się zatrzymywał i sygnalizował awarię szczotki sugerując kontakt z obsługą klienta. Szczotki boczne podczas jazdy procowały nierównomiernie momentami zatrzymując się całkowicie. Czyszczenie i wymiana na świeży komplet nie pomogło. Czy spotkałeś się z czyś podobnym? Masz jakaś sugestię czy pozostaje odesłanie? Robota zakupiłem na geekbuying
Proscenic nie chce się połączyć z WiFi… daje sieć proscenic xxx mieli mieli i na końcu niepowodzenie.
Jak wygląda kwestia napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych dla robotów Proscenic? Mają serwis w Polsce?
Kupiłam Prosenic 800 t Wifi i nie mam instrukcji obsługi w j.polskim.Sprzedawca ociąga się z dosłaniem instrukcji, zostaje opcja oddać robota czego robić nie chcę alboo… poprosić Was jako innych użytkowników o pomoc. Jeśli ktoś ma instrukcję to proszę prześlijcie mi na adres : martuskam@poczta.fm, będę bardzo wdzięczna.
Czy 2 szczotki robią rzeczywistą różnicę? Wielu użytkowników Xiaomi/Viomi/Roborock za ich główną wadę uważa dokurzanie narożników i miejsc przyprogowych. Czy to prawda, czy 2 szczotkowiec lepiej odkurza te miejsca?
Jeżeli Ci chodzi o szczoteczki boczne to jest odwrotnie. Lepsze są te roboty co mają jedną bo dwie przerzucają sobie paprochy na boki i nie są w stanie ich wessać. Narysuj sobie na kartce jak jeździ robot ze szczoteczką z jednego boku wtedy wszystko stanie się jasne.
Bo nie ma takiej
Planuję zakup odkurzacza dla rodziców – osoby starsze nie posługujące nie smartfonem. Czy ten model z powyższej recenzji odkurzy mieszkanie 110m2 (parwie wszędzie dywany, a pomiędzy nimi prześwity z paneli) po wciśnięciu przycisku na pilocie tudzież na samym robocie, bez żadnych dodatkowych ustawień i czy moc ssania sama zwiększy się gdy odkurzacz przejedzie z paneli na dywan? Czy do odkurzania poleciłby Pan jakiś prostszy w obsłudze model dla osób starszych? Ze względu na dywany musiałby mieć tylko dobrą siłę ssącą. Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.
ten będzie ok. podstawowe odkurzanie można obsługiwać pilotem, można też pilotem zwiększać moc ssącą.
Wyglada jak Lenovo T1 PRO, który (prawdopodobnie na sponsorowanych stronach) kładzie konkurencje na łopatki. Jest jeszcze Shark IQ Robot Auto Empty ale w EU to raczej nie ma szans go trafić. Ma ktoś jakieś doświadczenie z T1 PRO?
jak dla mnie to jest to pi razy drzwi to samo tylko pod inną marką 😉
Czytałem recenzję i komentarze (jeden był ciekawy, ale został bez odpowiedzi, a szkoda), robot wydaje się spełniać moje potrzeby (szczególnie ten pojemnik dodatkowy), szkoda, że nie dało się porównać do roomby z pojemnikiem, ale do rzeczy. Mam psa który oprócz tego, że gubi sierść to zostawia pochlapaną podłogę po piciu. Dowiedziałem się, że roomba musi unikać wszelkiej wilgoci, jak to wygląda z tym robotem?
Generalnie przy wszystkich robotach tego typu trzeba uważać z nadmiarem wody na podłodze. Chodzi o to żeby woda nie dostała się do silnika. Jeżeli będzie to kilka kropel to nie ma problemu – zatrzymają się na pojemniku z kurzem i filtrach, ale przy większej ilości może być problem.