×

iLife A8 – robot odkurzający z inteligentnym planowaniem trasy

Jeden z liderów rynku robotów odkurzających – chińska firma iLife zaprezentowała swój najnowszy model – iLife A8. Jego pierwsza prezentacja odbyła się na początku stycznia podczas targów CES w Las Vegas. Producent postanowił jednak nie ujawniać wszystkiego trzymając zainteresowanych w napięciu. Teraz wiemy już jednak wszystko, w tym oficjalną cenę. Nowy iLife A8 właśnie pojawił się na Aliexpress!

Premiera iLife A8 na Aliexpress

Wiele osób zainteresowanych zakupem robota sprzątającego czeka z niecierpliwością na premierę najnowszego modelu. Sprzęty iLife, o których możecie więcej dowiedzieć się z artykułu iLife czy Xiaomi Mi Robot od pewnego czasu są bezkonkurencyjne w swojej cenie. Za zaledwie 500-800 zł (sprawdź aktualne ceny na: Aliexpress, Gearbest) możemy mieć odkurzacz, który z powodzeniem zastąpi znacznie droższe produkty iRobot Roomba. Pomimo swojej niezawodności i znacznie niższej cenie w stosunku do konkurencji, roboty te miały pewne wady. W zależności od potrzeb, wielu osobom brakowało niektórych funkcji. Odpowiedzią na te problemy może być najnowszy model – iLife A8.

Robot pojawił się na Aliexpress w połowie stycznia, ale wyłącznie jako zapowiedź:

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - nowość na Aliexpress

26 lutego w końcu pojawiła się jego cena i ruszyła oficjalna sprzedaż. Niestety początkowo zamówienia mogli składać wyłącznie Rosjanie, co powodowało frustrację wielu osób czekających na ten model. Dla wszystkich nich mam dobrą wiadomość właśnie (28 marca)  ruszyła sprzedaż również do Polski. W opcjach wysyłki wybieramy magazyn zlokalizowany w Hiszpanii i mamy wysyłkę do Polski! Dodatkowo możemy skorzystać z świetnych promocji związanych z 8. urodzinami Aliexpress! Z racji, że roboty wysyłane są z Hiszpanii, możemy liczyć na bardzo szybką dostawę do Polski bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu podatku VAT.

Wyjściowa cena nowego robota to aż $461,52, jednak w ofercie z dostawą do Rosji iLife A8 dostępny był już z rabatem obniżającym cenę do $299. Teraz możemy go zamówić jeszcze taniej, dlatego myślę, że jak ktoś planuje zakup tego robota to nie ma zwlekać. Jest to niewątpliwie bardzo atrakcyjna cena.

Aktualizacja: roboty pojawiły się też na GearBest.

iLife A8 – pierwszy model iLife z mapowaniem

Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom nowego robota. Wygląda na to, że producenci czytają opinie w internecie, w tym na naszej stronie, gdyż nowe cechy robota są w dużej mierze odpowiedzią na zgłaszane postulaty odnośnie starszych modeli:

 

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - podstawowe cechy

Podstawowa cecha wyróżniająca iLife A8 od poprzedników to inteligentne planowanie trasy dzięki skanowaniu pomieszczeń. Wygląda na to, że iLife nie będzie już więcej błąkał się po mieszkaniu obijając się o napotkane przeszkody.

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - omijanie przeszkód

Innowacje dotknęły też silnika, system CyclonePower 3. generacji ma sprawić, że robot będzie bardziej wydajny:

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - CyclonePower 3. generacji

Sporo osób pytało mnie czy do robota iLife A4S można włożyć szczotkę z iLife A6. Odpowiedź niestety była negatywna (różne mocowania). W iLife A8 nie będzie tego problemu. Robot ma obsługiwać oba rodzaje szczotek: gumową i turboszczotkę.

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - zamienna szczotka Była to spora i kompletnie niezrozumiała wada. Po co wypuszczając oba roboty krótko po sobie zrobili różne mocowania? Na szczęście ktoś w iLife nie śpi i szybko zorientował się, że nie był to dobry pomysł. Z informacji od czytelników wynika, że w zestawach ostatnich egzemplarzy A6 z Gearbest producent dołącza już dwie wymienne szczotki.

Inżynierowie iLife postanowili wykorzystać przy tworzeniu iLife A8 również kilka pomysłów stosowanych już z powodzeniem przez konkurentów, np. komunikaty głosowe:

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - komunikaty głosowe

Wygląda na to, że iLife A8 wzorem Xiaomi Mi Robota będzie przemawiał do nas w określonych sytuacjach. Opcja szczególnie przydatna, kiedy mamy duże mieszkanie, a nasz robot zaginie gdzieś pod meblami.

Ponadto robot ma mieć funkcję auto powrotu do bazy po zakończeniu sprzątania, jak również opcję wznawiania pracy po naładowaniu. Jego poprzednicy wracali samodzielnie do bazy, jednak dopiero w momencie kiedy kończyła im się bateria. O opcji samodzielnego wznowienia sprzątania mogliśmy tylko pomarzyć.

iLife A8 – czego brakuje w nowym robocie odkurzającym

iLife A8 ma niewątpliwie sporo zalet i prawdopodobnie będzie w tym roku dla wielu klientów pierwszym wyborem. Niestety ma też kilka wad w stosunku do swojego największego konkurenta – Xiaomi Mi Robota. Największa wada to przede wszystkim brak sterowania za pomocą smartfona. Dotychczas roboty iLife sterowane były głównie za pomocą specjalnego pilota. Poza nie do końca udanym eksperymentem ze starym iLife V7, roboty nie miały dedykowanej aplikacji na smartfony. Tymczasem rywale od Xiaomi dodawali coraz to nowsze opcje do swojej aplikacji Mi Home. Okazuje się, że iLife w dalszym ciągu nie podejmuje walki na tym polu.

Pomimo tego, że na Aliexpress pojawiła się już cena, a Rosyjscy klienci mogą go już zamawiać – nadal nie znamy kilku podstawowych parametrów nowego robota, w tym przede wszystkim jego siły ssania.

iLife podał jednak kilka innych parametrów, które do tej pory nie były znane. Niestety iLife wszystkie parametry podaje w 2 miejscach i niestety dane te nie pokrywają się z tymi które podawali pierwotnie. Co więcej poprzednie dane dalej można znaleźć na stronie produktu. Nie ma zatem pewności, które są właściwe. Prawdopodobnie niebawem to poprawią. Póki co mamy jednak podane takie dane (w nawiasie wersja alternatywne podawana pierwotnie):

pojemność baterii: 2600 mAh;

czas pracy: 90 minut (lub 130 min.);

wymiary: 310 x 310 x 72 mm (poprzednio 300 x 300 x 75 mm);

waga: 2,75 kg;

pojemność pojemnika na kurz: 0,3 l.

Zastanawiająca jest przede wszystkim różnica w czasie pracy robota. Poprzednie wersje pracowały już ponad 2 godziny. Informacja o 90 minutach pracy wydaje się zatem pomyłką. Ciekawe będą też ostateczne wymiary robota. 72 mm wysokości oznaczałyby, że będzie najniższym robotem tego typu, co przyda się osobom, którym zależy na odkurzaniu trudno dostępnych miejsc pod meblami.

 

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - wygląd robota

 

iLife A8 vs Xiaomi Mi Robot 2 generacji (Roborock S50)

iLife A8 jest niewątpliwie odpowiedzią na najnowszego obecnie robota odkurzającego sygnowanego marką Xiaomi. Nowy Roborock postanowił przejąć jedną z zalet robotów iLife z serii V, czyli funkcję mopowania. Natomiast iLife w odpowiedzi do swojego najnowszego robota dodaje kilka cech Xiaomi Mi Robota pierwszej generacji. Trudno powiedzieć kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii (dużo zależy od ostatecznej ceny A8). Z naszej perspektywy ważne jest jednak, że na rynku pojawiają się coraz lepsze tanie roboty odkurzające, które pomogą zaoszczędzić nam dużo czasu przy codziennych porządkach. Jeżeli rozważacie zakup takiego sprzętu, koniecznie zapoznajcie się z artykułem iLife czy Xiaomi Mi Robot – porównanie chińskich robotów odkurzających oraz z rankingiem robotów sprzątających 2018.

aktualizacja: iLife A8  pod tym pod tym linkiem sprzedawany jest również na Aliexpress z dostawą z Polski. Na blogu natomiast pojawiła się jego recenzja.

Więcej ofert i kodów rabatowych na roboty odkurzające znajdziecie pod tym linkiem: ▶️ https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-roboty-odkurzajace/

95 comments

comments user
WW

Witam, czy ten robot ma dostęp do jakiejś aplikacji na telefon? Chciałbym móc go uruchamiać zdalnie gdy nikogo nie ma w domu oraz ustalić różne harmonogramy zależnie od dnia. Realnie jest to jeden z najmniejszych robotów sprzątających, a mam masę mebli (taborety, krzesła) które mają przestrzeń między nogami 31-33cm, więc wszystkie xiaomi i klony są za duże, żeby tam wjechać. Ciężko by było codziennie wynosić meble na balkon przed wyjściem do pracy bo robot nie może wjechać 😛 Jak uważacie, czy to ustrojstwo jest wystarczająco „smart”?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Proponuję zapoznać się z recenzją 🙂

comments user
Karolina

A który odkurzacz umie odkurzać piętrowe domy? Chciałam Xiomi 2, ale czytam, że zapomina układ pomieszczeń przy przeniesieniu na inne piętro i potem od nowa się ich uczy ://

comments user
Kasia

Cześć mam w planach zakup pierwszego odkurzacza automatycznego i jeżeli możesz to czy pomożesz mi w wyborze? 🙂 Waham się między A8 i A4S. Różnica w cenie 300zł. I teraz moje pytanie. Który z nich lepiej posprząta mi dom? (ok 70m2 i dużo wnęk). Czy A8 jest wart tych 300zł więcej? Który jest bardziej wart polecenia? Główne kryterium to jakość sprzątania 🙂 Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam serdecznie

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Warto dopłacić. Jeżeli jesteś w stanie dorzucić te 300 zł to bierz A8. Przede wszystkim jeździ sensowniej.

comments user
Przemek

Jaka powierzchnie sprzątnie A8 na jednym naładowaniu akumulatora?

comments user
Mateusz

Witam
Po skończonym odkurzaniu nie wraca bezpośrednio do bazy tylko na wolnych obrotach objechał po ścianach całe mieszkanie aż natrafił na bazę oraz po skierowaniu pilotem do drugiego pokoju pozostał w nim zamiast wrócić. Czy to normalne?

comments user
Ania

A8 czy A7 pomocy

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Wybór jak między kombi a cabrio 🙂 Oba mają inne cechy. Jak chce Pani z obsługą przez aplikację to A7, jak z lepszym „przeglądem pola” to A8.

      comments user
      Ania

      Potrzebuje do mieszkania bez dywanów. Nie zalezy Mi na aplikacji tym bardziej, że nie daje nic więcej niż pilot 🙂

        comments user
        Ania

        Ktoś mi podpowiedział, że A7 jest nowszy, ma 2 tryby sprzatania (max i eco), nowszy zyroskop i lepszy system planowania trasy? Więc sama sie pogubiłam

comments user
Mateusz

Witam,
Mam pytanie w kwestii wysokości mebla pod jaki jest w stanie wjechać A8. Z artykułu wynika że to najniższy odkurzacz na rynku. Jednak pod jak niski mebel jest w stanie realnie wjechać A8? I jak to wygląda w innych odkurzaczach(np. vs Roborock 2 który ma 9,6cm wysokości)? Zależy mi na tym aby odkurzacz był w stanie wjechać pod kanapę pod którą gromadzi się najwięcej kurzu. Prześwit pod nią to ~10cm i pytanie czy niecałe 0,5cm zapasu wystarczy dla Roborocka czy jednak iść w A8?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Przy A8 bezpieczny prześwit to 8 cm. W przypadku Roborocka i prześwitu na poziomie 10 cm jest ryzyko. Prawdopodobnie wjedzie, ale obawiałbym się, że jak ktoś usiądzie na tej kanapie to przygniecie robota 🙂 0,5 cm zapasu to malutko, bo takie meble bywają dość elastyczne, a zdarza się też że ten prześwit różni się w różnych punktach kanapy.

comments user
Marcin

Witam,

Który z modeli iLifa ma funkcję sprzątania i mopowania w jednym czasie podobną do Roborocka ?

comments user
wojtek

Witam. Jak to jest z mapowaniem pomieszczeń przez ilife A8 ze skosami. Z tego co zauważyłem mapuje on powierzchnię sufitu. Pod skosami też odkurzy?

comments user
Krzysztof

Mam problem z A8, którego kupilem 2 tygodnie temu. Na początku jeździł po salonie, jadalni, kuchni i łazience. Teraz za każdym razem czy włączony ręcznie czy o zaprogramowanym czasie odkurza tylko lewą cześć salonu, gada że skończył odurzać i wraca do bazy. Spotkaliście się z czymś takim, że tylko cześć pomieszczenia odkurza?

    comments user
    Ewa

    Krzysztof, rozwiązałeś problem?

comments user
Max

Witam, i jak się sprawuje A8? Nie wydaje sie Wam, że siła ssania jest troche słaba (nawet w opcji max)?

    comments user
    tom

    podbijam

      comments user
      Piotr

      I jak zasysa? Słabo czy okej?

comments user
Joanna

Witam, skąd ściągnąć aplikację do sterowania Ilife v7s pro. Proszę o info na email:
joanna16m@wp.pl

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    V7S pro nie ma aplikacji, sterowanie odbywa się za pomocą pilota

comments user
Fra

Witam, czym różnią sie szczotki w a8? Która bedzie lepsza do paneli i płytek?

comments user
Rafał

Czy jest gdzieś instrukcja po polsku do A8?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Obawiam się, że takowej jeszcze nie ma, chyba że ktoś zadał sobie trud aby przetłumaczyć angielską na polski na własną rękę.

    comments user
    Kuba

    i co jest czy nie ma instrukcji w języku polskim?

comments user
Iwona

Rozumiem, że v8s nie ma funkcji mapowania pomieszczen? I w zasadzie chyba nie można go zamowić do Pl

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    V8S ma mOpowanie, A8 ma mApowanie 🙂 V8S można było zamówić do Polski, ale rozeszły się w 2 dni. Trzeba zaczekać na nową dostawę do hiszpańskiego magazynu.

      comments user
      Wit.

      Ja zamówiłem V8S w dniu 29.03. i do dzisiaj cisza. Czyli faktycznie wygląda na to, że nie mają ich w magazynie.

        comments user
        Paweł

        Też zamówiłem i też cisza . . . Już raz im przedłużyłem termin wysyłki ;/

comments user
Baśka

Jestem zmordowana procesem decyzyjnym, co kupić??? Ilifa a8, ilifa v8s czy xiaomi 1st gen? Zależy mi na dokładnym sprzątaniu, mieszkanie 60m2, dużo przeszkód, więc robot musi inteligentnie oblookać trasę. Podłogi twarde bez dywanów. Funkcję mopowania to bonus, więc nie rozpatruję dużo droższego roborocka. Co robić drogie Bravo, pomocy?!?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    kupować i nie żałować wyboru 😉 wszystkie roboty są super, ale jeżeli zależy Pani na mapowaniu pomieszczeń a niekoniecznie na mopie to A8 albo Xiaomi. Pytanie jeszcze czy chce Pani sterować robotem z poziomu telefonu. Wtedy tylko Xiaomi.

      comments user
      Baśka

      Dziękuję pięknie.

comments user
Iwona

sorki za błędy

comments user
Artur

Dziś zamówiłem iLife A8 z Hiszpanii. Zobaczymy co z tego będzie 🙂 Wyszło 966,69 zł.

    comments user
    Iwona

    nonwlasnir mnie tez kusi… w igole nie mogę się zdecydowac i wszystkie juz mi się mieszają… mieszkam w domu jednorodzinnym Na dole mam ok 100 mkw plytek i parkietu Jeden dywan 2 koty i psa i na co się zdecydowac???

    comments user
    Artur

    Dziś kurier zapukał do mych drzwi zapakowany rewelacyjnie, żadnych uszkodzeń. Po wyjęciu od razu ruszył sprzątać. Jak na pierwszy raz rewelacja. Użyłem go od razu (bez ładowania) a mimo to sprzątnął 95% salonu, pozniej padł komunikat że słaba bateria, wyszukał bazę i wrócił sie naładować. Pozwolę mu troche odpocząć i ponownie dam mu się wykazać

      comments user
      Artur

      Gdzieś wcześniej czytałem że Ilife A8 ma mopowanie. Poprawcie mnie jak się mylę.
      W zostawię nie ma nic takiego. 🙁

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        Mopa ma V8S, nie A8. Może chodziło o mApowanie, a nie mOpowanie? 😉 Na pocieszenie powiem, że mop niewiele daje.

          comments user
          Artur

          Czyli mam nie żałować Ogólnie jestem zadowolony z zakupu

    comments user
    Mateusz

    W jaki sposób udało się tobie kupić za 966zł? Ali pokazuje cenę 299,99$, a po przeliczeniu na PLN wychodzi 1042 zł. Pozdrawiam

      comments user
      BezPrzepłacania.pl

      Jak tylko „rzucili” pierwsze roboty do hiszpańskiego magazynu to była promocja, w której można było kupić go nieco taniej. Rozeszły się w 2 dni.

comments user
Patrycja

Witam
Czy ktoś uzyskał informacje o mocy ssania V8?

comments user
Paweł

Czy ten ilife V8s odkurza i myje jednocześnie? (taką opcje ma chyba xiaomi)

    comments user
    Michał

    Z testów poprzednich wersji wynika że nie.

comments user
Michał

Wiem że jeszcze nie ma praktycznego porównania A8 z A6 ale w teorii tj po parametrach to w czym A8 jest lepszy? Za co mam zapłacić ca 200 zł więcej?
Czy A6 z AliExpress na już dwie szczotki w zestawie czy tylko ten z gearbest?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    A6 z Gearbest ma podobno obie. Mój miał tylko gumową, ale był z Aliexpress. Co do różnic: główna zmiana dotyczy mapowania pomieszczeń: A6 jeździ nie widząc ścian i przeszkód (musi się od nich odbić) natomiast A8 ma nowy sensor za pomocą którego skanuje pomieszczenia.

comments user
On_krk

W momencie gdy ruszyła sprzedaż odkurzacze z magazynu z Hiszpanii były już wyprzedane. Taka to promocja.

    comments user
    On_krk

    Tak było z v8s. Wcześniej były wyprzedane,a teraz udało się kupić z Hiszpanii. Kuponami zbiłem cenę o 10$ 🙂

      comments user
      Wit.

      A czy otrzymałeś już przesyłkę? Ja zamówiłem V8s 29.03 i do tej pory nie został nawet wysłany.

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        Sprawdź czy nie wysłali Ci jakiejś wiadomości na Ali. Mi napisali, że zainteresowanie w trakcie promocji przerosło ich możliwości logistyczne i się nie wyrabiają z wysyłką. Samego V8S sprzedali ponad 500 sztuk w 2 dni.

          comments user
          Wit.

          No nic dziwnego, że tyle sprzedali bo cena była bardzo dobra.
          Jedyne co mi napisali to, że w tym tygodniu prześlą do mnie numer listu przewozowego i to wszystko jeśli chodzi o info od nich.

comments user
Gabor

Dzień dobry.
X660 to to samo co A8?

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Jest tylko podobny, ale to inny model. X660 jest produkowany wyłącznie na rynek chiński.

      comments user
      Gabor

      Dzięki! Na aliexpress da się wybrać wysyłkę z Hiszpanii ale wtedy upomina się o wybór koloru. Jeśli natomiast najpierw wybiorę kolor nie mogę wybrać wysyłki z Hiszpanii (jedyna opcja dostawy do Polski). Też tak macie?

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        Sprawdź teraz. Dopiero ruszyła sprzedaż do Polski.

          comments user
          Gabor

          Akcja wystartowała o 9. Rozmawiałem z Chińczykiem powiedział, że włączą opcję wysyłki z Hiszpanii o godzinie 10. Działa, kupione. Dzięki

comments user
Łukasz

Witam, mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi mi o funkcje mopowania. Czy ta funkcja działa w tym robocie tak samo jak u roborock s50 od xiaomi ze robot mopuje podczas odkurzania czy w ILIFE a8 bedzie trzeba podmieniac pojemnik z kurzem na pojemnik z woda zeby przecieral podloge? Pozdrawiam

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    iLife A8 nie ma mopa. mopowanie mają roboty i iLife z serii V.

      comments user
      Łukasz

      dziekuje za odpowiedz… bylem przekonany ze mopowanie rowniez przeniesli do tego robota tak jak mapowanie pomieszczen

        comments user
        Ela

        No i szkoda, że nie dodali mopa…wtedy byłby idealny ten A 8 . A tak dalej mam dylemat 🙂

      comments user
      Paweł

      jak się sprawuje ta funkcja mopa w V7 ? warto ? czy trzeba po nim poprawiać 😀

comments user
Damian

Witam, cos wiadomo na temat nowego v8s ?

comments user
Justyna

Mam gorącą prośbę o pomoc i poradę 🙂
Który odkurzacz kupić – mieszkanie 65 m2, bez dywanów: płytki i panele. Małe dzieci i kot na pokładzie. Który warto? 🙂 BARDZO DZIĘKUJĘ

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Roborock S50 zawsze będzie dobrym wyborem (o ile ma Pani taki budżet).

comments user
karolina

Czy zamawiając odkurzacz Ilife na gearbest.com wysyłka jest z Chin? Wczoraj zamówiłam ILIFE V7S Pro i w informacjach mam „China Warehouse” :/

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Zależy jaki magazyn i jaką formę wysyłki wybierzemy. Przy zamawianiu jest informacja na ten temat. Na daną chwilę przy iLife V7S Pro widnieją do wyboru 3 magazyny: Chiny i 2 europejskie, w tym magazyn w Polsce (GW4).

      comments user
      karolina

      no tak, teraz widzę…nie zmieniłam magazynu przy zakupie i pewnie cło mi naliczą 🙁 człowiek uczy się na błędach. Dzięki za odpowiedź

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        Cła nie naliczą, ewentualnie VAT, ale to jeszcze zależy od formy wysyłki. Jeżeli wysyłka Priority Line (jest też do wyboru) to raczej VATu nie naliczą.

comments user
Grzegorz

Jestem ciekaw jak ilife a6 radzi sobie w mieszkaniu, gdzie mamy kilka pomieszczeń. Daje radę? Bo w teście ten aspekt niestety nie jest poruszany.

comments user
On

Ktoś wie gdzie można zamówić ilife x660 ? Poza alibaba- ewentaulnie czy ktoś podpowie coś o zakupach z alibaby? Głównie chodzi o opcje uniknięcia 'dodatkowych’ opłat.

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Nie opłaca się – chyba że bierzemy na firmę większą ilość i chcemy tym handlować. Kupując na Alibabie będziemy musieli zapłacić VAT + dodatkowe opłaty bo paczka idzie prosto z Chin. Poza tym nie mamy gwarancji na te produkty od producenta. iLife na Europę sprzedaje tylko serię A i V.

comments user
Krzysiek

Jest już dostępny iLife A8 na aliexpress za 299 $ z wysyłka do Polski. Czy do domu 150 m2 ( po 75 na piętrze) parkiety , 2 dywany , płytki lepiej sprawdzi się Ilife A8 czy Xiaomi I gen?
A tak poza tym to świetny blog:)
Pozdrawiam

    comments user
    Goro

    Pokaż bo nie widzę

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Spróbuj kupić – nie da się. Działa tylko wysyłka do Rosji. Sprzedaż do Polski ruszy prawdopodobnie w marcu (zgodnie z tym co niektórzy tutaj pisali). Poza tym rubryka „Orders” pokazuje 0, co jednoznacznie wskazuje że jeszcze nikt nie kupił robota. Co do porównania z Xiaomi: trudno jednoznacznie powiedzieć, który sprawdzi się lepiej bo mają kilka znaczących różnic. iLife przede wszystkim nie ma aplikacji na smartfony, jak komuś na tym zależy to Xiaomi wygrywa z marszu. iLife jest natomiast zgrabniejszy i ładniejszy (przynajmniej według mnie). Co do skuteczności odkurzania to prawdopodobnie Xiaomi dalej będzie miało większą moc ssania, ale też będzie głośniejszy. Tak więc wszystko ma swoje plusy i minusy 😉

      comments user
      Krzysiek

      No faktycznie nie da się wrzucić do koszyka chociaż jest info o darmowej wysyłce do Polski.
      Akurat na aplikacji mi nie zależy. Ma dobrze odkurzać i tyle. iLife dla mnie ma tą zaletę ze jest niższy i wjeżdżałby u mnie pod każdy mebel. Poza tym jest nowszy. W przypadku Xiaomi I gen zastanawiam się czy nie będzie problemu za jakiś czas z częściami skoro nie jest już produkowany.

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        iLife A8 można od dzisiaj zamawiać do Pl. niestety tylko z wysyłką z Chin i amerykańską wtyczką.

          comments user
          Krzysiek

          Mi się pojawia info że niemożliwa wysyłka do Polski.
          Czy jest może wiadomo jaką moc ma ten odkurzacz? Bo szukam wszędzie ni nie mogę znaleźć Skoro już z zaczęli sprzedaż to powinno być coś wiadomo.

          comments user
          BezPrzepłacania.pl

          niestety dalej wysyłka do Polski nie działa. Pojawiła się na moment wysyłka z Chin, ale zaraz zniknęła. Teraz działa tylko do Rosji. Siły ssania nigdzie nie podają, co więcej te parametry które podają, podają w różnych miejscach inne 🙁

comments user
goro

Hej
a8 na holenderskim ali 461 $

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    na polskim też jest (produkty są takie same niezależnie od wersji językowej), ale póki co nie działa dostawa do PL 🙁

comments user
Małgorzata

Potwierdzam. Ilife A6 kupiony jakieś 2 miesiące temu na gearbest z europejskiego magazynu ma dwie szczotki w zestawie.

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Dziękuję za informację. Aktualizuję tekst (pierwotnie dawali tylko gumową, czego sam jestem ofiarą :().

comments user
mania

I czy zrobi Pan proszę porównanie A6 i najnowszego Xiomi 🙂 ? (chodzi mi przede wszystkim o to który lepiej odkurza – typuje Xiomi – i czy różnica w cenie jest tego warta).

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Jak znajdę trochę czasu to postaram się jeszcze coś nagrać. Co do skuteczności odkurzania to nowy Xiaomi zjada konkurencję (z Roombą włącznie). Ma jednak kilka wad, których nie ma iLife. To trochę jak porównywanie sportowego Coupe z jakimś Kombi. Ważne jest czego szukamy. A6 pracuje o połowę ciszej, jest dużo ładniejszy i o ponad połowę tańszy (a właściwie prawie o 2/3). Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na skuteczności odkurzania to póki co nic lepszego niż nowy Xiaomi (roborock) nie wyszło.

comments user
mania

Sklep ILife odpisal mi, ze A8 bedzie kosztował $299 i będzie dostepny od połowy marca.

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    Dzięki za info. Cena całkiem atrakcyjna. Ciekawe czy Xiaomi potanieje w odpowiedzi.

    comments user
    goro

    mi dokładną date napisała Elena z Ilfie 28 03. Ale mam dylemat między a8 a mi robot 1

comments user
Bartek

Przecież już Ilife A6 ma dwie szczotki w zestawie, właśnie jedną z włosiem, a drugą gumową…

    comments user
    BezPrzepłacania.pl

    W standardzie ma tylko gumową (przynajmniej dotychczasowe egzemplarze miały). Można dokupić z włosiem (aczkolwiek nie w firmowym sklepie), ale jak rozumiem A8 ma mieć 2 w standardzie.

      comments user
      Piotr

      Kupiłem a6 pod koniec stycznia 2018 z wysyłką z magazynu z Polski i tak jak pisał Bartek, mój robot również ma szczotkę z wlosiem oraz gumową. Pewnie musieli coś zmienić ale faktem jest że a6 też ma domyślnie już dwie różne szczotki 🙂

      comments user
      Grzesiek

      Już w sierpniu 2017 dostałem w zestawie z A6 szczotkę gumową i z włosia. Wysyłka z Gear Best, magazyn w UK

        comments user
        BezPrzepłacania.pl

        Wychodzi na to że Gearbest wysyła z obiema szczotkami, a sklep iLife na Aliexpress niekoniecznie.

comments user
Robert

Wygląda na to, że dalej nie będzie aplikacji. W sumie to cieszę się, bo niedawno kupiłem Roborocka i bałem się, że A8 będzie tańszy i lepszy.

comments user
Trener biznesu

Wcześniej podchodziłem sceptycznie do robotów odkurzającyh, ale po tym tekscie zastanowię się nad jego zakupem. Myślę, że to ciekawy odpowiednik „europejskich” robotów. Ten ma dodatkwe funkcje i pewnie cena jest też bardziej akceptowalna.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Sprawdź rankingi