iLife czy Xiaomi Mi Robot? Porównanie chińskich robotów odkurzających

Na BezPrzepłacania.pl mogliście przeczytać już o kilku chińskich robotach odkurzających marki iLife. Były to bardzo przychylne recenzje, bo owe odkurzacze wywarły na mnie niezwykle pozytywne wrażenie. Zrozumiałem, dlaczego cieszą się ogromnym powodzeniem w wielu krajach i stały się prawdziwym hitem sprzedażowym Aliexpress. Na rynku robotów odkurzających jakiś czas temu pojawił się jeszcze jeden istotny konkurent: Xiaomi Mi Robot. Tym samym osoby decydujące się na zakup „chińskiej Roomby” mają coraz większy dylemat: do wyboru jest już nie tylko cała seria robotów iLife, ale i Xiaomi Mi Robot. Warto zatem sprawdzić czym różnią się poszczególne, najpopularniejsze modele chińskich robotów odkurzających.

Swoje porównanie rozbiję na 2 części: najpierw porównam roboty iLife do robota Xiaomi, a następnie przeanalizuję różnice pomiędzy poszczególnymi robotami iLife. Na koniec znajdziecie moje wnioski i rady. Aktualizacja: mój pierwotny wpis trochę się zdezaktualizował (pojawiły się nowe roboty na rynku) i postanowiłem go dzisiaj (6 września 2018 r.) mocno zmodyfikować. W związku z czym z góry przepraszam, jeżeli czytacie go ponownie po jakimś czasie i znajdziecie już nieco inne informacje niż poprzednio 😉

iLife vs Xiaomi Mi RobotiLife vs Xiaomi - porównanie

Porównanie chińskich robotów odkurzających rozpocznę od wskazania poszczególnych różnic pomiędzy modelami marki iLife, a Roborock (producenta m. in. Xiaomi Mi Robota).

Nie będzie to łatwe, gdyż obaj producenci w ostatnim czasie wypuścili na rynek nowe modele, które w dużym stopniu są odpowiedzią na funkcje robotów konkurencji.

Na początek zacznijmy więc od sklasyfikowania poszczególnych modeli. Marka iLife dostarcza na rynek europejski modele robotów w dwóch seriach: seria A – roboty odkurzające oraz seria V – roboty odkurzające i mopujące. Kolejne edycje obu serii iLife znacząco różnią się od siebie i tym samym funkcjonalnością w starciu z produktami Roborock/Xiaomi, ale niektóre zasadnicze różnice dotyczą wszystkich modeli.

Drugi liczący się na rynku producent to Roborock. I tu niezbędne jest małe, ale dla wielu istotne wyjaśnienie dotyczące mylącego nazewnictwa: Roborock to w dużym uproszczeniu spółka-córka bardziej znanej marki Xiaomi. Pierwszy i najpopularniejszy robot produkowany przez Roborocka ma nazwę Xiaomi Mi Robot (często nazywany też Xiaomi Mi Robotem pierwszej generacji), drugi (i obecnie topowy) to Roborock S50 (zwany też Xiaomi Mi Robotem drugiej generacji) – występuje też w wersji czarnej pod numerem S55. Najnowsza seria robotów Roborocka to natomiast Xiaowa (dostępna w kilku wersjach). Jest to już 3. generacja robotów, natomiast nie można powiedzieć o niej aby była najlepsza/topowa gdyż jest to seria budżetowa o nieco niższych parametrach, ale zbliżona cenowo do tańszej konkurencji.

Tak więc poszczególne modele zarówno iLife, jak i Xiaomi/Roborock różnią się od siebie znacznie. Poszczególne marki mają jednak pewne cechy wspólne. Aby jednak ułatwić porównanie, będę mówił o cechach większości robotów iLife oraz najpopularniejszego a zarazem podstawowego modelu Xiaomi Mi Robota.

Cechy Xiaomi Mi Robot różniące go od iLife:

1. Jest ogromny

Wskazanie różnic pomiędzy iLife a Xiaomi Mi Robot niewątpliwie należało zacząć od kwestii rozmiarów. Mi Robot jest znacznie większy od większości modeli iLife, co w znacznym sposób implikuje kilka innych różnic.

Roboty marki iLife są w większości (poza V7S) mniej więcej tych samych rozmiarów, czyli ok. 30 cm średnicy i 7,5 cm wysokości, podczas gdy rozmiary Xiaomi to aż 34,5 cm średnicy i aż 9,6 cm wysokości!

Wbrew pozorom jest to całkiem spora różnica skutkująca wieloma rzeczami, o czym powiem dalej.Xiaomi Mi Robot - porównanie z iLife

2. Jest droższy

Mi Robot jest wyraźnie droższy od większości modelów iLife, np. bardzo dobrego iLife A6 kupimy już poniżej 200 dolarów. Xiaomi Mi Robot kupimy za ok. $300 (sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest, Banggood).

W obu przypadkach są to grosze w stosunku do bardzo podobnych, najnowszych modeli iRobot Roomba.

3. Ma większą siłę ssącą

Mi Robot zasysa nasze kurze z mocą 1800 Pa, podczas gdy większość robotów iLife ma moc 1000 Pa.

Robot Xiaomi ma znacznie większą moc ssania, na co pozwala mu pojemniejsza bateria (5400 mAH) i mocniejszy silnik (50W vs 20-24W w iLife).

4. Można go obsługiwać za pomocą smartfona

Z Xiaomi Mi Robot można połączyć się za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. Większość modeli iLife nie ma tej funkcji, ale można nimi sterować za pomocą specjalnego pilota dołączonego do zestawu (funkcję sterowania smartfonem ma już iLife A7, ale aplikacja ma bardzo mało funkcji).

5. Można dokupić do niego „wirtualną ścianę”

Roboty odkurzające najnowszej generacji coraz częściej mają funkcję wirtualnej ściany, czyli możliwość ustawienia im granicy widzialnej tylko przez robota, która ogranicza mu powierzchnię do sprzątania. W przypadku Mi Robota nie jest to granica do końca wirtualna, gdyż jest to specjalna taśma, którą można rozłożyć w mieszkaniu. Niestety musimy za nią zapłacić dodatkowo ok. 20 dolarów za 2 metry taśmy, poza tym może nam nieco szpecić mieszkanie. Może być to duże rozczarowanie, gdyż w przypadku iLife A6 możemy liczyć na prawdziwą wirtualną ścianę – specjalne malutkie urządzenie wyznaczające robotowi granicę długości do 3 metrów. Ponadto w przypadku iLife mamy to w zestawie bez dodatkowych opłat!

iLife A6 - wirtualna ściana
wirtualna ściana, którą znajdziemy w zestawie robota iLife A6

6. Ma tylko jedną zmiotkę

Odkurzanie robotom ułatwiają specjalne zmiotki zamontowane z przodu urządzenia, które bez przerwy zagarniają brud pod robota. Są szczególne przydatne przy odkurzaniu krawędzi. Xiaomi Mi Robot ma tylko jedną taką zmiotkę, podczas gdy prawie wszystkie iLife mają dwie (poza V7S).

7. Ma 12 różnych czujników

12 różnych czujników, w tym czujniki laserowe pozwalają świetnie analizować pomieszczenie i unikać przeszkód. Przewaga w stosunku do iLife to w szczególności sensory laserowe (czyli ta swoista wieżyczka na górze robota). Czujniki te pozwalają robotowi zachować dystans 1 cm od ściany, podczas gdy roboty iLife często muszą odbijać się zderzakiem od ścian.

Mi Robot - odkurzanie pod ścianą

Wyżej wymienione 7 różnic uznałbym za najważniejsze, które różnią Xiaomi Mi Robot od wszystkich robotów iLife.

Pozostałe cechy tego robota różnią go tylko od niektórych modeli iLife. Należy jednak wymienić te cechy szczególne:

 1. Turboszczotka – podobna jak w iLife z serii A;
 2. Brak mopa – niektóre modele iLife możemy łatwo zamienić w mopa dzięki specjalnemu pojemnikowi na wodę i podpinanej szmatce (np. w iLife V5S, V7S, V8S); Mopa ma natomiast Roborock S50 i działa on rewelacyjnie.
 3. Czas pracy na jednym ładowaniu od 2 do 2,5 godziny – identyczne osiągi posiadają najnowsze modele iLife;
 4. Pojemność pojemnika na kurz: 420 ml. Biorąc pod uwagę rozmiar Xiaomi Mi Robota – jest to duże rozczarowanie – znacznie mniejszy iLife A4S zmieści aż 450 ml!

 

Nowa wersja Mi Robota (Roborock S50 Mi Robot Vacuum Cleaner SECOND-GENERATION)

Tak jak już wspomniałem lepszą i nowszą wersją Xiaomi Mi Robota jest Roborock S50. Robot ten bije obecnie rekordy sprzedaży, a jego recenzję znajdziecie tutaj: Roborock S50. Tutaj natomiast możecie sprawdzić ceny: na Aliexpress, na Gearbest.

Różnice? Nowy Mi Robot poza odkurzaniem ma również opcję mopowania. Ponadto zwiększono moc ssania do 2000 Pa oraz powiększono nieco pojemnik na kurz (do 0,5 litra). Udoskonalono również sensory i oprogramowanie. Nowy Mi Robot ma nieco mniej pojemną baterię (5200 mAh vs 5400 mAh w starej wersji), ale dzięki nowszym rozwiązaniom, nie pogorszyło to wydajności.

W wyglądzie zaszły niewielkie zmiany, ale jest teraz jeszcze większy: 35,3 cm x 96,5 cm. Dostępna jest też wersja z różowymi elementami (rose gold).

Roboty odkurzające iLife – porównanie

Wyprzedaż iLife - aktualne promocje w chińskich sklepach

Zajmijmy się teraz analizą różnic pomiędzy poszczególnymi robotami marki iLife. Modeli tej marki jest już naprawdę dużo, omówię zatem te najpopularniejsze, warte obecnie Waszej uwagi wymieniając ich najważniejsze cechy, zaczynając od najtańszego:

iLife V1

 • Posiada wyłącznie podstawową funkcję odkurzania dostępną we wszystkich modelach, podobnie jak wszystkie inne modele ma również z przodu 2 zmiotki i wymiary 3ocm szerokości i 7,5 cm wysokości, ale jako jedyny nie ma pilota;
 • Pojemnik na kurz: 300 ml;
 • Brak turboszczotki – ma to też pewne zalety: włosy nie zaplątują się w szczotkę;
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: od 60 do 80 minut, moc ssania zaledwie 500 Pa;
 • Kolor: biały;
 • Wady: model bardzo podstawowy, nie posiada wielu udogodnień typu pilot, szczotka, mop, czy wirtualna ściana, ma niskie kółka;
 • Cena: ok. $100, sprawdź cenę na: Aliexpress, GearbestiLife V1 - najtańszy robot odkurzający

iLife V3S Pro

 • Unowocześniona wersja podstawowego modelu – posiada większe kółka, pilot, timer itp.;
 • Pojemnik na kurz: 300 ml;
 • Dalej brak turboszczotki – ma to też pewne zalety: włosy nie zaplątują się w szczotkę;
 • Czas pracy na jednym ładowaniu: do 2 godzin, moc ssania: 600 Pa;
 • Kolor: biały;
 • Wady: model już nieco rozbudowany, ale dalej nie posiada zbyt wielu udogodnień typu szczotka, mop, czy wirtualna ściana;
 • Cena: ok. $130, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: jeżeli macie wybór pomiędzy V3, V3S, a V3S Pro, bierzcie ten ostatni model. Generalnie im nazwa dłuższa, tym nowsza. Kolejne wersje zostały udoskonalone: V3S Pro ma większe kółka (takie jak w serii A), poprawiony system odprowadzania powietrza i dłuższy czas pracy.iLife V3S Pro - porównanie robotów odkurzających z Chin

iLife A4S

 • Największy pojemnik na kurz – aż 450 ml;
 • Turboszczotka – znacznie zwiększa skuteczność odkurzania;
 • Jedna z najlepszych na rynku wydajność pracy: odkurza na jednym łądowaniu od 2 do 2,5 godziny przy sile ssącej 1000 Pa;
 • Wysokie kółka umożliwiające wjazd na pochyłe przeszkody (do 15 stopni nachylenia);
 • Kolor: szary;
 • Wady: brak mopa, brak wirtualnej ściany;
 • Cena: ok. $180, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: A4S to udoskonalona wersja iLife A4, którego też można jeszcze spotkać w sprzedaży, a którego recenzję znajdziecie tutaj.

iLife A4 - robot od spodu
iLife A4 – robot od spodu

iLife V5S Pro

 • Urządzenie 2 w 1: odkurzacz i mop;
 • Posiada 2 zamienne pojemniki: na kurz (300 ml) i drugi na wodę do mopowania;
 • Cicha praca w trybie podstawowym (ssie z mocą 550 Pa), w trybie MAX- 1000 Pa;
 • Brak turboszczotki – ma to też pewne zalety: włosy nie zaplątują się w szczotkę;
 • Kolor: złoty (champagne gold);
 • Wady: wymaga ładowania już po 1,5 godziny pracy, brak wirtualnej ściany;
 • Cena: ok. $180, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: V5S Pro to udoskonalona wersja iLife V5S, którego też można jeszcze spotkać w sprzedaży, a którego recenzję znajdziecie tutaj.

iLife A4 vs V5S - porównanie modeli

iLife V7S Pro/Plus

 • Urządzenie 2 w 1: odkurzacz i mop;
 • Posiada 2 zamienne pojemniki: na kurz (450 ml) i drugi na wodę do mopowania;
 • Jest w stanie przejechać do 220 m2;
 • Turboszczotka V-sized – świetna szczotka z wmontowaną gumką ograniczającą wplątywanie się włosów;
 • Kolor: różowy;
 • Wady: brak wirtualnej ściany, tylko jedna zmiotka (pozostałe iLife mają 2), jest o 2 cm większy i 0,5 cm wyższy od pozostałych modeli, relatywnie słaba moc (600 Pa) – brak trybu MAX;
 • Cena: ok. $180, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: jeżeli macie wybór pomiędzy V7, V7S, V7S Pro a V7S Plus to bierzcie ten ostatni model. Generalnie im nazwa dłuższa, tym nowsza. Kolejne wersje zostały udoskonalone: V7S Pro ma większe kółka (takie jak w serii A), dłuższy czas pracy i poprawiony system dozowania wody przy mopowaniu. Natomiast V7S Plus ma możliwość jednoczesnego odkurzania i mopowania.iLife V7S Pro - porównanie robotów odkurzających z Chin

iLife A6

 • Wyjątkowo elegancki wygląd: pokryty czarnym połyskującym szkłem;
 • Innowacyjna – gumowa szczotka  (brak problemu wplątujących się włosów);
 • Podobnie jak w przypadku A4S – posiada wysokie kółka umożliwiające lepsze pokonywanie przeszkód;
 • Najlepsza na rynku wirtualna ściana – w zestawie;
 • Kolor: czarny;
 • Wady: piękne szkło strasznie szybko kurzy się;
 • Cena: ok. $230, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: pełną recenzję iLife A6 znajdziecie tutaj.iLife A6 czarny

iLife A7

 • Pierwszy robot iLife ze sprawnie działającą aplikacją na smartfony – możemy go obsługiwać za pomocą Wi-fi;
 • W zestawie zarówno tradycyjna z włosiem, jak i gumowa szczotka  (brak problemu wplątujących się włosów);
 • Podobnie jak w przypadku A4S i A6 posiada wysokie kółka umożliwiające lepsze pokonywanie przeszkód;
 • Kolor: czarny, ale mniej połyskujący niż w A6;
 • Wyświetlacz zlokalizowany na robocie;
 • Możliwość zaprogramowania sprzątania indywidualnie na każdy dzień tygodnia;
 • Cena: ok. $270, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: pełną recenzję iLife A7 znajdziecie tutaj.

iLife A7 - recenzja robota sprzatającego sterowanego smartfonem - wygląd robota

iLife A8

 • Pierwszy robot iLife skanujący pomieszczenia za pomocą kamery – lepsze planowanie sprzątania;
 • W zestawie zarówno tradycyjna z włosiem, jak i gumowa szczotka (brak problemu wplątujących się włosów);
 • Wysokie kółka umożliwiające lepsze pokonywanie przeszkód;
 • Kolor: czarny, wyglądem bardzo przypomina A6;
 • Wydaje komunikaty głosowe (po angielsku);
 • Cena: ok. $300, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: pełną recenzję iLife A8 znajdziecie tutaj.

iLife A8 - recenzja robota odkurzającego z mapowaniem pomieszczeń - robot

iLife V8S

 • najnowszy na rynku robot iLife z funkcję mopowania;
 • brak szczotki głównej (brak problemu wplątujących się włosów, ale gorzej odkurza dywany);
 • Kolor: szary, wygląd nieco masywniejszy od pozostałych robotów;
 • Bardzo duży pojemnik na kurz;
 • Wyświetlacz zlokalizowany na robocie;
 • Możliwość zaprogramowania sprzątania indywidualnie na każdy dzień tygodnia;
 • Cena: ok. $250, sprawdź cenę na: Aliexpress, Gearbest.

Uwagi: pełną recenzję iLife V8S znajdziecie tutaj.

iLife A8 - recenzja robota odkurzającego z mapowaniem pomieszczeń - porównanie z Xiaomi Roborock S50 i iLife V8S

Ogólne zalety iLife w stosunku do Xiaomi Mi Robot:

 1. Tańsze;
 2. Mniejsze (szerokość może być mniej istotna, ale w przypadku wysokości pamiętajcie, że Xiaomi nie wjedzie pod wszystkie meble pod które wjedzie iLife);
 3. Ładniejsze (to akurat cecha subiektywna, ale Xiaomi niestety przypomina mi R2-D2 z Gwiezdnych Wojen).

Podsumowanie: który robot odkurzający z Chin wybrać?

Jak widzicie z powyższego zestawienia, wybór robotów odkurzających jest całkiem spory. Warto wspomnieć, że na Aliexpress i innych chińskich serwisach jest jeszcze dużo produktów innych, mniej uznanych firm. Jednak bez wątpienia to właśnie sprzęt iLife i Xiaomi/Roborock jest najlepiej oceniany, dlatego zasadne jest aby swój wybór ograniczyć do tych producentów. Pomimo tego wybór i tak nie jest prosty. Poszczególne modele różnią się bardzo wieloma parametrami (a wspomniałem tylko o najistotniejszych) oraz przede wszystkim ceną.

O ile łatwo jest wskazać, który z prezentowanych modeli jest najtańszy (iLife V1), a który najdroższy (Roborock S50), o tyle trudno jest jednoznacznie wskazać, który jest najlepszy.

Xiaomi/Roborock oferuje niewątpliwie najbardziej zaawansowaną technologię i największą moc ssania. Ma jednak pewne wady (poza ceną). Pomimo znacznie większych rozmiarów, ma bardzo podobny pojemnik na kurz. Nie imponuje również w stosunku do konkurencji czasem pracy na jednym ładowaniu, a warto podkreślić, że ładuje się dłużej (do 5 godzin). To wszystko sprawia, że wybór nie jest łatwy.

Który odkurzacz zatem wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zastanowić się przede wszystkim nad naszym budżetem i potrzebami:

Jeżeli budżet nie jest w tym przypadku naszym ograniczeniem, nasz wybór powinien paść na którys z najnowszych robotów iLife (A8, V8S) lub Roborocka.

Jeżeli potrzebujecie tylko skutecznego odkurzacza wtedy optymalnym rozwiązaniem staje się w mojej ocenie iLife A4S lub iLife A6, które przy wszystkich swoich zaletach są relatywnie tanie.

Ważne jest też jakiego typu powierzchnie chcemy sprzątać za pomocą robota. Wszystkie prezentowane sprzęty co do zasady są uniwersalne i potrafią odkurzać różnego typu nawierzchnie, jednak nie wszystkie równie skutecznie. Jeżeli chodzi o roboty marki iLife to modele z serii V najlepiej sprawdzą się w przypadku twardych nawierzchni, np. płytek ceramicznych. Jeżeli w naszym mieszkaniu dominują dywany – pierwszym wyborem powinna być seria A. Pamiętajcie też, aby w przypadku modeli z serii V zwrócić uwagę na dopisek „Pro” w nazwie. Poprzednie modele V miały za małe kółka, przez co roboty często zawieszały się na pochyłych przeszkodach. W nowych modelach „Pro” oraz w najnowszym V8S wyeliminowano tę wadę.

Niezależnie od wyboru, myślę że każdy z prezentowanych modeli sprawi, że zaoszczędzicie bardzo dużo cennego czasu, a Wasze mieszkania będą czystsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pomocnym może być dla Was również mój poradnik jakiego robota sprzątającego wybrać.

Inne chińskie modele

W powyższym materiale uwzględniłem wyłącznie modele oficjalnie dystrybuowane przez powyższych producentów na teren Europy. Nie są to jednak wszystkie modele jakie możemy zdobyć na rynku. Szczególnie firma iLife wypuściła bardzo wiele wersji swoich odkurzaczy. Część z nich została już wycofana z produkcji, inne natomiast są oferowane wyłącznie w Chinach. W obu przypadkach nie można ich kupić bezpośrednio od iLife, ale bywa że są oferowane (również z wysyłką do Polski) przez innych sprzedawców np. tutaj na Aliexpress. Zakup tych modeli jest jednak bardziej ryzykowny, gdyż nie mamy wtedy gwarancji producenta (możemy liczyć tylko na uczciwość sprzedawcy). Warto w tym miejscu wspomnieć, że niektóre chińskie modele (np. X623, X660, X750) w momencie wypuszczenia na rynek były bardziej zaawansowane technicznie niż te dostępne w Europie. Jednak obecnie do Europy trafiła seria bardzo podobnych modeli: A7, A8, V8S, w związku z czym kupowanie serii X kompletnie straciło sens. Tutaj przeczytasz więcej o iLife z serii X.

Ponadto w chińskich sklepach można spotkać sporo robotów odkurzających mniej popularnych producentów takich jak: MOLISU, Liectroux, czy też Dibea. Nie sprawdzałem ich wszystkich w działaniu (poza Dibea – tutaj recenzja), ale również zbierają coraz lepsze recenzje więc konkurencja na rynku robi się coraz większa.

Rady odnośnie kupna

Na koniec sprzedam Wam kilka rad odnośnie kupna ww. robotów odkurzających. Wszystkie znajdziecie na Aliexpress oraz na Gearbest. W tych sklepach jest z reguły najtaniej. Pojawiają się też w innych chińskich e-sklepach (tutaj pełna lista). Warto jednak postawić na sprawdzonych dostawców. W przypadku iLife polecam w szczególności oficjalny sklep tej firmy na Aliexpress. Co bardzo istotne: wszystkie odkurzacze wysyłają z europejskich hurtowni kurierem DPD (chociaż w opisie często występuje DHL). Ma to ogromne znaczenie: po pierwsze na paczkę czekamy zaledwie kilka dni (z reguły 5-10), po drugie nie musimy obawiać się kontroli celnej i doliczenia VAT (jak przy wysyłce z Chin). Na taki komfort nie możemy liczyć w przypadku zamawiania Xiaomi Mi Robot. Xiaomi wysyłane są z reguły z Chin i w takiej sytuacji radzę unikać DHL jako sposobu dostawy – na 90% przypadków paczka zostanie objęta VATem i związanymi z tym opłatami. Są jednak sposoby na uniknięcie VAT: należy czytać opisy dostawy u poszczególnych sprzedawców, czasami piszą wprost, jaką metodę wysyłki należy wybrać, aby uniknąć dodatkowych opłat. Dobrą opcją na zamawianie robotów Xiaomi jest natomiast Gearbest. Możemy tam wybrać wysyłkę z jednego z europejskich magazynów lub z Chin z wysyłką Priority Line, która również minimalizuje ryzyko kontroli celno-skarbowej.

Roboty marki iLife są również dostępne w sklepie wdomu24.pl. Jest to oficjalna polska dystrybucja – droższa, ale z serwisem w Polsce. Z kodem rabatowym: 50BEZ kupicie tam dowolnego robota o 50 zł taniej.

Mam nadzieję, że powyższe rady przydadzą Wam się w wyborze swojego robota. Jeżeli uważacie, że przydałoby się wspomnieć o czymś jeszcze lub jeżeli macie jakieś własne doświadczenia z omówionymi sprzętami – koniecznie zostawcie komentarz.

Nadal nie wiecie jakiego robota wybrać? Sprawdź koniecznie poradnik odnośnie tego jak wybrać właściwy robot odkurzający – znajdziesz go tutaj.

iLife A8 - recenzja robota odkurzającego z mapowaniem pomieszczeń - porównanie z Xiaomi Roborock S50 i iLife V8S

 

337 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.