Ranking robotów sprzątających 2018 [TOP 20]

Wiele osób ma spory dylemat z wyborem właściwego robota sprzątającego. Ich oferta jest ogromna, również w ramach jednej marki. Często różnią się drobnymi detalami, których znaczenie nie zawsze jest oczywiste. Z racji, że zrecenzowałem kilka odkurzaczy tego typu na swoim blogu, wiele osób wysyła do mnie wiadomości z pytaniami: który jest najlepszy? który najbardziej opłacalny? no i najczęstsze: który wybrać? Postanowiłem zatem zrobić mój ranking robotów odkurzających 2018.

Poniższe zestawienie już się „trochę” zdezaktualizowało, dlatego zapraszam Was do zapoznania się z najnowszym Rankingiem robotów sprzątających 2020 pod tym linkiem.

Ranking robotów sprzątających 2018

20. Alfawise X5

Alfawise X5 - Ranking robotów sprzątających 2018Zestawienie otwiera jeden z najciekawszych obecnie na rynku chińskich modeli. Alfawise na papierze naprawdę imponuje: duży pojemnik, podwójna turboszczotka, przyzwoity czas pracy, opcja mopowania i obsługa za pomocą aplikacji na smartfony. Ponadto robot łączy się z Amazon Echo (Alexa). Dlaczego zatem dopiero na 20 miejscu? Producent ma niestety przeciętne recenzje, podobnie jest z Alfawise X5. Niewykluczone, że kolejne modele będą pozbawione wad, które mogą wynikać z chęci szybkiego dorównania konkurencji.

Cena: ok. $200, sprawdź aktualną na: Gearbest, Aliexpress

19. Robot 360 S6

Recenzja 360 S6 - robota odkurzającego z mopowaniem - robot 360 S6

Nowość na mojej liście i jednocześnie debiut firmy 360 na rynku robotów odkurzających. Debiut udany, chociaż nie obyło się bez pewnych wad. Więcej o nich przeczytacie w mojej recenzji 360 S6.

Cena: ok. 1400 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest (kod rabatowy: PLNRPRO028 ), Aliexpress

18. Samsung Powerbot

Samsung Powerbot - Ranking robotów sprzątających 2018

Na liście znalazł się głównie dzięki sprawdzonej marce. Docenić należy również wyjątkowy design. Na uwagę zwraca głównie wersja Star Wars. Nie mniej jednak sporo osób chwali sobie tego robota. Za limitowaną wersję Star Wars zapłacimy ponad 2000 zł. Podstawową wersję kupimy znacznie taniej.

Cena: ok. 1500 zł, sprawdź aktualną na: Ceneo

17. iLife V7

iLife V7 - Ranking robotów sprzątających 2018

Dość stary model (nie mylić z V7S PRO), wycofany już z produkcji, ale można go jeszcze kupić, np. na Gearbest. Wyróżnia się aplikacją na smartfony (jako jedyny z iLife). Niestety aplikacja nie jest stabilna, a producent zaniechał jej aktualizacji. Ponadto robot oparty jest o przestarzały już silnik. Zachętą może być natomiast cena.

Cena: ok. 500 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest

Za jeszcze mniejsze pieniądze możecie kupić też kilka innych starych wersji iLife:

iLife V1: cena: ok. 350 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest, Aliexpress

iLife V3S: Cena: ok. 450 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest, Aliexpress

16. iRobot Roomba 616

iRobot Roomba 616 - Ranking robotów sprzątających 2018

Jeden z najtańszych modeli Roomby. Czas pracy i dodatkowe opcje niestety bardzo mizerne. Robot jest jednak sygnowany marką znanego producenta. Pozostaje nam zatem prestiż i bezpieczeństwo polskiej gwarancji. Jednocześnie nie zapłacimy majątku, chociaż w porównaniu z chińską konkurencją to nadal bardzo dużo.

sprawdź aktualną na: Ceneo, Gearbest

15. Neato Botvac D5

Bardzo dobry robot, niestety drogi (również w eksploatacji). Unikalny kanciasty kształt, skanowanie pomieszczeń, obsługa za pomocą Wi-Fi i kilka innych bajerów. W dodatku ma rewelacyjne reklamy 🙂

cena: ok 2000 zł, sprawdź aktualną na: Ceneo

14. iLife V5S Pro

Recenzja iLife V5S

Najtańszy na rynku robot z opcją mopowania. Wersja Pro została znacznie poprawiona. Brakuje mu jedynie turboszczotki. Przy twardych podłogach może to być dobry, ekonomiczny wybór. Sprawdźcie moją recenzję pierwszej wersji tego robota.

Cena: ok. 500 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest kod rabatowy: GBPLRONL14, Aliexpress, wdomu24 (polski dystrybutor – z kodem rabatowym: 50BEZ o 50 zł taniej!)

13. iRobot Roomba 886

iRobot Roomba 886 - Ranking robotów sprzątających 2018

Średni model Roomby prezentuje nienajgorsze parametry i w miarę racjonalną cenę. W przeciwieństwie do tańszych modeli ma przyzwoitą siłę ssącą i podwójną szczotkę. Czas pracy: 75 minut – niestety ciągle trochę mało.

Cena: ok. 2500 zł, sprawdź aktualną na: CeneoGearbest

12. RoboJet Duel

RoboJet Duel - Ranking robotów sprzątających 2018Solidny, aczkolwiek nieco już przestarzały model. Ma jednak wszystkie podstawowe funkcje, w tym wirtualną ścianę. Jak na produkt dostępny w polskich sieciach handlowych jest w bardzo dobrej cenie. Za trochę więcej kupimy też nowsze modele z serii. Warto dodać również, że jest to jedyny w zestawieniu robot polskiego producenta. Obsługuje nawet komunikaty głosowe w języku polskim!

Cena: ok. 1000 zł, sprawdź aktualną na: Ceneo

11. iLife A7

iLife A7 - recenzja robota sprzatającego sterowanego smartfonem - wygląd robota

Najnowszy w zestawieniu. Pierwszy robot od iLife z dobrze działającą obsługą przez smartfona. Ma turboszczotkę (oraz gumową szczotkę zamienną) i możliwość zaprogramowania sprzątania indywidualnie na każdy dzień tygodnia. Byłby zdecydowanie wyżej w zestawieniu, ale jest póki co dość drogi, a długo wyczekiwana aplikacja na smartfony nieco rozczarowuje – nie wprowadza zbyt wielu nowych funkcji (tylko podstawowa obsługa). Tutaj znajdziecie jego pełną recenzję.

Cena: ok. 1100 zł, sprawdź aktualną na: Aliexpress, Gearbest, wdomu24 (polski dystrybutor – z kodem rabatowym: 50BEZ 50 zł taniej!)

10.  iLife V7S Pro i Plus

iLife V7S Pro - porównanie robotów odkurzających z Chin

Przez długi czas był to jeden z najlepszych robotów na rynku. Jeden z pierwszych modeli wyposażonych w funkcję mopowania oraz turboszczotkę. Jeżeli zależy nam na mopowaniu i niskiej cenie – jest to ciągle niezły wybór. Niedawno pojawiła się też nowsza wersja tego modelu: iLife V7s Plus: od poprzedniczki różni się tym, że może odkurza i mopować jednocześnie (a nie tylko odkurzać lub tylko mopować). Tutaj jego recenzja.

Cena: ok. 800 zł, sprawdź aktualną:

iLife V7S Pro: Gearbest (dostawa z Czech)

iLife V7S Plus: Gearbest – dostawa z Czech (Fast-23), na dostawę z Chin (Cn-099) działa kod rabatowy: 321MHOMLPQ,  Aliexpress, Geekbuying (z dostawą z Polski)wdomu24 (polski dystrybutor – z kodem rabatowym: 50BEZ o 50 zł taniej!)

9. Dibea D960

bezprzeplacania.pl - robot odkurzający Dibea D960 - wjazd pod stolik

Dibea to ciekawa alternatywa dla popularniejszych iLife. Model D960 posiada zarówno funkcję mopowania, jak i turboszczotkę. Tutaj zapoznacie się z jego recenzją.

Cena: ok. 800 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest, Aliexpress lub w polskim sklepie wdomu24 (z kodem rabatowym BEZD960 o 60 zł taniej!)

8. iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980 - Ranking robotów sprzątających 2018

Jeżeli koniecznie zależy Wam na sprawdzonym produkcie kupionym w Polskim sklepie to najlepszym wyborem będzie najnowszy model Roomby. Kosztuje kosmiczne pieniądze, ale przynajmniej będziecie zadowoleni z efektów. Poprzednie modele mają krótki czas pracy i szereg innych braków, które sprawią że szybko będziecie niezadowoleni z wydanych pieniędzy. Roomba 980 pracuje aż 120 minut, czyli mniej więcej tyle co znacznie tańsi konkurenci, ale zdecydowanie dłużej od poprzednich modeli Roomby. Świetnym rozwiązaniem jest automatyczne zwiększenie mocy podczas odkurzania dywanów.

Cena: ok. 4000 zł, sprawdź aktualną na: CeneoGearbest

7. Xiaomi Mi Robot pierwszej generacji

Xiaomi Mi Robot - porównanie z iLife

Pierwszy model robota sprzątającego od Xiaomi to niezwykle udany debiut na rynku. Najpopularniejsza chińska marka technologiczna, jak się za coś bierze to w krótkim czasie staje się czołówką zarówno pod względem jakości, jak i opłacalności. Nie inaczej było z odkurzaczami. W zestawieniu nieco niżej, głównie z racji na debiut następcy.

Cena: ok. 1000 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest (kod rabatowy: GBXMRB02), Aliexpress, Banggood, Geekbuying

6. iLife A8

iLife A8 - recenzja robota odkurzającego z mapowaniem pomieszczeń - robot

Najnowocześniejszy model od iLife. Jako pierwszy posiada system skanowania pomieszczeń umożliwiający inteligentne planowanie trasy. Ma również system komunikatów głosowych. Niestety jest znacznie droższy od poprzedników. Tutaj znajdziecie jego recenzję.

Cena: ok. 1000 zł, sprawdź aktualną na: Aliexpress, Gearbest

5. iLife A6

iLife A6 czarny

Poprzednik A8. Nie ma skanowania pomieszczeń, jednak poza tym niewiele się różni, a jest znacznie tańszy. Niezwykle wydajne i długie odkurzanie (ponad 120 minut). W modelu tym zastosowano innowacyjną – gumową szczotkę ułatwiającą zbieranie włosów i sierści. Ponadto chyba najtańszy model zaopatrzony w zestawie w wirtualną ścianę. Po więcej informacji zajrzyjcie do mojej recenzji iLife A6.

Cena: ok. 800 zł, sprawdź aktualną na: GearbestAliexpress

W polskiej dystrybucji robot dostępny jest pod nazwą ZACO A6: pod tym linkiem z kodem rabatowym: BEZZAA6 0 60 zł taniej!

4. iLife A4S

iLife A4S - ranking robotów odkurzających

Bardzo podobny do nowszego A6. Wygrywa jednak ceną. Różni się głównie kolorem i szczotką: w A4S zastosowano tradycyjną turboszczotkę. Nie ma też wirtualnej ściany, ale pamiętajmy, że urządzenie to nie każdemu się przyda.

Cena: ok. 600 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest (kod rabatowy: A4SJZ (magazyn fast 23)), Aliexpress

W polskiej dystrybucji robot dostępny jest pod nazwą ZACO A4S: pod tym linkiem z kodem rabatowym: BEZZAA4S 0 60 zł taniej!

3. iLife V8S

recenzja iLife V8S - ładowanie robota

Nowiutki model od iLife dostępny póki co wyłącznie na Aliexpress. Wyposażony w opcję mopowania oraz nowy, inteligentny system jazdy oparty o żyroskop. Ogromny pojemnik na kurz oraz funkcja dowolnego programowania godziny odkurzania na każdy dzień tygodnia. Koniecznie sprawdźcie recenzję.

Cena: ok. 900 zł, sprawdź aktualną na: Aliexpress, Gearbest, wdomu24 (polski dystrybutor – z kodem rabatowym: 50BEZ 50 zł taniej!)

2. Xiaowa Plus E35

Xiaowa Plus E35 - recenzja nowego robota od Xiaomi Roborock - robot się ładuje

Absolutna nowość na liście. Tutaj przeczytacie jego recenzję. Xiaowa to najnowsza generacja (trzecia już) robotów sygnowanych marką Xiaomi/Roborock. W niektórych sklepach występuje pod numerem C352, ale to ten sam robot. Dostępna jest również wersja Xiaowa Lite (w zależności od sklepu występuje pod numerem E10 lub C102) i E20 (lub C202 na Gearbest) o nieco niższych parametrach. Jednak warto zainteresować się wersją Plus, która ma mopa i ogromną siłę ssącą 2000 Pa. Roboty Xiaowa mają jeden z większych pojemników na kurz: 640 ml. Pokonują progi o wysokości do 2 cm i możemy je obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfony.

Cena: ok. 1200 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest, Aliexpress, Geekbuying (tutaj z kodem rabatowym: VREKDMHT za jedyne $309,99! – wysyłka z Niemiec)

1. Xiaomi Mi Robot drugiej generacji (Roborock S50)

Xiaomi Mi Robot drugiej generacji - Ranking robotów sprzątających 2018

Na pierwszym miejscu już od jakiegoś czasu mój zdecydowany faworyt. Xiaomi Mi Robot drugiej generacji, czyli ROBOROCK S50 łączy w sobie praktycznie wszystkie możliwe funkcje. W przeciwieństwie do poprzednika (Mi Robota), ma również opcję mopowania. Mimo zastosowania najlepszych rozwiązań, Xiaomi zaskakuje ceną, która w dalszym ciągu jest ponad dwukrotnie niższa od topowych modeli iRobota. Roborocki już od dnia premiery rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Na daną chwilę jest to w mojej ocenie zdecydowanie najlepszy wybór.

Tutaj sprawdźcie recenzję ROBOROCK S50.

Cena: ok. 1600-1800 zł, sprawdź aktualną na: Gearbest (ceny różnią się głównie ze względu na magazyn wysyłki, przed zamówieniem sprawdź kody rabatowe: GBSTSDJ339 lub GBSTSDJ348), Aliexpress (aktualnie najlepsze ceny – również z wysyłką z krajów europejskich), Geekbuying (też mają polski magazyn).

Robot dostępny jest też w wersji czarnej, czyli Roborock S55! sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest (kod rabatowy: GBSTSDJ379), Geekbuying, Banggood.

Roborocki często występują w wersji CN i EU. Jest to ten sam robot, różni się tylko tym, że do wersji CN dołączają przejściówkę do naszego gniazdka, która jest zbędna w wersji EU. Różnica w cenie sprawia jednak, że warto brać wersję CN.

Podsumowanie

Nie ukrywam, że w moim zestawieniu faworyzowałem modele z Chin. Wynika to z 2 rzeczy:

  • nazwa bloga zobowiązuje, a w przypadku chińskich sprzętów możemy liczyć na ceny nieporównywalnie lepsze od tych oferowanych w polskich sklepach;
  • akurat roboty odkurzające to produkty, które wyjątkowo udały się chińskim producentom. Prym wiodą iLife i Xiaomi/Roborock, które jakością nie odstają od iRobot Roomba.

Tak więc w naturalny sposób na czele listy znalazły się modele chińskich producentów. Biorąc pod uwagę relację jakości do ceny znacznie (i to pozytywnie) odstają od robotów, które znajdziecie w sklepach AGD. W tym miejscu uprzejmie proszę właścicieli drogich robotów o nie wysyłanie mi obraźliwych treści. Jeżeli jesteście zadowoleni ze swojego robota za 4 tys. zł to bardzo się cieszę. Siłą rzeczy większość użytkowników robotów nie ma porównania ich sprzętu z innymi podobnymi produktami. Opinie w stylu „mój jest najlepszy i koniec” niewiele wnoszą do jakiejkolwiek dyskusji 😉

Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z którymś z wymienionych robotów – koniecznie napiszcie o nich w komentarzu. Cały czas pojawiają się nowe modele, zatem niewykluczone, że mój ranking robotów sprzątających 2018 będzie podlegał zmianom.

Jeżeli dalej nie wiecie na jakiego robota sprzątającego się zdecydować, koniecznie zapoznajcie się z moim poradnikiem: Roboty sprzątające – jak wybrać?

Co jakiś czas testuję kolejne roboty i jak tylko któryś uznam za godny tej listy, to go tutaj umieszczam. Koniecznie zapoznajcie się z recenzjami robotów również na moim kanale na YouTube, który warto subskrybować!

Na koniec jeszcze kilka podstawowych rad odnośnie kupna robotów z Aliexpress, Gearbest i Geekbuying. Aby nie naciąć się na dodatkowe opłaty i zatrzymanie paczki na kontroli celno-skarbowej należy w tych serwisach wybierać europejskie magazyny. Z reguły nie ma z tym problemu, np. zamawiając iLife z oficjalnego sklepu na Aliexpress zawsze do wyboru jest magazyn w Hiszpanii. Natomiast zamawiając na Gearbest lub Geekbuying warto wybierać metodę wysyłki „Priority Line”. Wtedy nawet jak zamawiamy z Chin, czy Hong-Kongu paczka przyjdzie do nas bez dodatkowych kosztów.

Jeżeli preferujecie jednak kupowanie w polskich sklepach to całkiem ciekawą ofertę ma RTV Euro AGD pod tym linkiem.

Aktualizacja:  Od czasu publikacji powyższego rankingu na rynku pojawiła się cała seria nowych robotów, w związku z czym powyższe zestawienie stało się mocno nieaktualne. Tym samym zapraszam Was do zapoznania się z nowym rankingiem na 2020 rok pod tym linkiem!

 

484 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.