HEXO Free – recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie

Jeżeli szukacie bezprzewodowego odkurzacza pionowego i nie planujecie przeznaczyć na niego kosmicznej kwoty – koniecznie zobaczcie ten materiał. HEXO Free to niedrogi i wyjątkowo skuteczny odkurzacz, którym dotrzecie wszędzie i który znacznie ułatwi codzienne porządki. Koniecznie sprawdźcie recenzję, aby przekonać się co potrafi ten sprzęt.

Odkurzacze HEXO w atrakcyjnych cenach

Hexo Free - mopowanie wiatrołapu

Hexo to marka, która już gościła na BezPrzepłacania.pl za sprawą wyjątkowo okazyjnych cenowo robotów sprzątających. Tutaj możecie sprawdzić moje recenzje tych urządzeń:

HEXO Smart – budżetowy robot sprzątający

HEXO Pro – flagowy robot sprzątający

Teraz przyszła kolej na HEXO Free – ich odkurzacz pionowy, który da się kupić już w okolicach tysiąca złotych.

Urządzenie najlepiej jest kupować w oficjalnym sklepie producenta:

Sprawdź aktualną cenę

Wpisując kod rabatowy: BP2024 dostaniecie dodatkowe 3% rabatu (działa na wszystkie produkty w ich sklepie).

Unboxing HEXO Free

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - pudło

Sprawdźmy co znajduje się w zestawie:

 • jednostka główna odkurzacza;
 • narzędzie do czyszczenia;
 • duża elektroszczotka do podłóg;
 • nakładka mopująca;
 • 2 szmatki do mopowania;
 • mała elektroszczotka do tapicerek;
 • rura przedłużająca;
 • okrągła końcówka z włosiem;
 • końcówka szczelinowa;
 • uchwyt na ścianę;
 • zestaw kołków do montażu uchwytu;
 • ładowarka;
 • instrukcja obsługi.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - zawartość zestawu

Do podstawowego zestawu możemy ponadto dokupić kilka dodatkowych elementów dostępnych na stronie producenta. Są to m.in. stojak na odkurzacz, jak również dodatkowe końcówki.

stojak Hexo Free

Budowa odkurzacza Hexo Free

odkurzacz Hexo Free z bliska

Na wstępie warto podkreślić, że odkurzacz jest wyjątkowo lekki. Bez dołączonych akcesoriów waży zaledwie 1,7 kg. Pomimo niewielkiej wagi jest wykonany z solidnych plastików.

Do sterowania odkurzaczem w zasadzie służyć nam będzie głównie jeden przycisk w formie spustu, będący włącznikiem i wyłącznikiem.

W przeciwieństwie do niektórych podobnych konstrukcji, w trakcie sprzątania nie musimy trzymać włącznika. Wystarczy nacisnąć go raz na starcie i ponownie przy wyłączaniu urządzenia.

Ponadto na plecach urządzenia znajduje się wyświetlacz na którym w trakcie pracy odkurzacza ukaże nam się poziom naładowania baterii oraz aktualny tryb pracy. Tryby, których mamy tutaj w sumie 3, możemy łatwo zmienić naciskając wyświetlacz w odpowiednim miejscu kciukiem.

Bateria urządzenia odpina się bardzo łatwo, co niestety nie jest standardem w tego typu urządzeniach. Ma pojemność 2500 mAh co pozwala na pracę nawet do 60 minut w trybie Eco.
Naładowanie baterii do pełna zajmuje natomiast 2,5 h. Dużym ułatwieniem jest natomiast to, że baterię możemy naładować na 2 sposoby.

Przede wszystkim służy do tego dołączony do zestawu wieszak. Do niego możemy podpiąć ładowarkę i po powieszeniu odkurzacza, bateria automatycznie zacznie się ładować.
Jeżeli jednak nie chcecie wieszać odkurzacza na ścianie lub w pobliżu wieszaka nie będziecie mieli gniazdka, wtedy nie ma najmniejszego problemu aby wypiąć baterie i ładować ją bezpośrednio.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - ładowanie baterii

Przy wyborze odkurzacza pionowego warto zwrócić uwagę na pojemnik na brud. Ten w modelu Hexo Free pomieści do 650 ml i co najważniejsze można go bardzo łatwo otworzyć i opróżnić.

Z reguły wystarczy tylko otworzyć klapkę od frontu. Czasami jednak niezbędne będzie odpięcie pojemnika od odkurzacza.

W tym celu należy nacisnąć przyciski na bokach urządzenia. W pojemniku znajdują się filtry, które możemy łatwo wyjąć i wyczyścić. Możemy je również umyć pod wodą, również filtr HEPA. Należy tylko pamiętać o ich dokładnym wysuszeniu przed ponownym montażem.

Szczotki i końcówki

Do odkurzania podłóg sprzęt wykorzystuje dużą elektroszczotkę, która ma wbudowany silnik o mocy 30W. Silnik napędza szczotkę w trakcie pracy odkurzacza.

Elektroszczotka wyposażona jest ponadto w światła ledowe do podświetlania podłogi.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - na dywanie

Elektroszczotkę podpinamy do rury przedłużającej, a tą wpinamy w odkurzacz i możemy działać.

W tym miejscu chciałem podkreślić, że pomimo niskiej ceny urządzenia, plastiki tego sprzętu, jak również zapięcia są całkiem solidne i wszystko sprawia wrażenie wytrzymałego.

Po włączeniu odkurzacza, szczotka zaczyna się bardzo szybko obracać, automatycznie włączają się też lampki na elektroszczotce.

Przejdźmy teraz do omówienia kolejnych końcówek. Do dyspozycji mamy jeszcze drugą, znacznie mniejszą elektroszczotkę:

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - mała elektroszczotka z bliska

Jej silnik ma moc 10W i służy do napędzania znacznie mniejszej szczotki, która sprawdza się szczególnie do odkurzania wszelkich tapicerowanych mebli, szczególnie kanap i foteli.

W podstawowym zestawie Hexo Free mamy jeszcze końcówkę okrągłą zakończoną włosiem:

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - okrągła końcówka

Jest też końcówka szczelinowa:

Końcówki te możemy podpinać zarówno bezpośrednio do odkurzacza jak i z wykorzystaniem rury przedłużającej.

Ostatni element zestawu to nakładka mopująca, którą podpinamy do elektroszczotki, kiedy chcemy odkurzać z jednoczesnym przecieraniem podłogi na mokro. Do nakładki podpięta jest prostokątna szmatka mocowana na rzep.

Dużym atutem nakładki jest jej bardzo łatwy montaż, w zasadzie bez potrzeby używania rąk. Do samego mopowania jeszcze dojdziemy, najpierw sprawdźmy jak sprzęt ten radzi sobie z samym odkurzaniem.

Skuteczność odkurzania

Maksymalna moc ssąca Hexo Free to 25 000 Pa. Na rynku znajdziemy już sporo mocniejszych konstrukcji, jednak są to z reguły znacznie droższe odkurzacze. Tymczasem skuteczność HEXO pozytywnie zaskakuje.

odkurzanie Hexo Free

Pamiętajcie tylko, że wspomniane 25 000 Pascali to moc ssąca w najwyższym trybie, który też najszybciej zużywa energię i pozwoli na pracę przez kilkanaście minut. Tryb pracy warto zatem dopasować do sprzątanej powierzchni, stopnia zabrudzenia podłogi oraz przede wszystkim do tego jak dużą powierzchnię zamierzamy sprzątać.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - odkurzanie dywanu

Do codziennego sprzątania znacznie częściej będziecie używać trybu AUTO. W tym trybie odkurzacz wytrzymuje nawet kilkadziesiąt minut, a na dywanach potrafi sam zwiększyć moc.
Odkurzacz nie ma większych problemów z odkurzaniem zarówno twardych powierzchni, jak i dywanów. Potrafi nawet wciągnąć piasek i to w trybie AUTO.

odkurzanie piasku ręcznym odkurzaczem bezprzewodowym

Oczywiście im trudniejsze będą to zabrudzenia, tym więcej czasu będziemy potrzebować na ich zebranie. Moc ssąca odkurzaczy bezprzewodowych ciągle jeszcze odstaje od najmocniejszych odkurzaczy kablowych, jednak w przypadku sprzątania większości powierzchni wcale nie zauważymy różnicy, a Hexo Free wciągnie wszystko bez problemu.

odkurzanie sierści i włosów z podłogi

Dobrze sprawdza się również przy wciąganiu włosów i sierści. Po sprzątaniu takich zabrudzeń, szczotkę będziemy musieli co jakiś czas czyścić, ale w porównaniu z konkurencyjnymi odkurzaczami, które testowałem, Hexo Free wypada pod tym względem bardzo dobrze.

Na wygodę użytkowania przy sprzątaniu podłóg wpływa też ledowe podświetlenie. To świetne rozwiązanie, które docenimy głównie przy sprzątaniu ciemnych miejsc. Podświetlenie pozwoli nam dostrzec każdy ukryty brud.

Głośność pracy

Użyty w trakcie sprzątania tryb wpływa nie tylko na maksymalny czas pracy, ale i na głośność urządzenia. Sprawdźmy jak to wygląda w praktyce.

Tryb Eco:

głośność odkurzacza - tryb Eco

Tryb AUTO:

głośność odkurzacza - tryb Auto

Tryb TURBO:

Różnice w głośności  są całkiem spore, ale niezależnie od trybu urządzenie będzie cichsze od tradycyjnych odkurzaczy.

Mopowanie podłogi Hexo Free

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - mopowanie z bliska

Sprawdźmy teraz na czym polega mopowanie dołączoną do zestawu nakładką mopującą. Nakładka ta, to w zasadzie pojemnik na wodę. Przypinana na mocne rzepy szmatka z mikrofibry w trakcie pracy urządzenia jest stopniowo zwilżana za pomocą 2 otworów.

nakładka mopująca - pojemnik na wodę

Woda wypuszczana jest tutaj powoli i dzięki temu zmopować możecie nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych pomimo niewielkiej ilości wody w samym pojemniku.

Ze swojej strony chciałem Wam szczególnie polecić dokładne zmoczenie i wyciśnięcie szmatki przed samym mopowaniem. Jeżeli tego nie zrobicie, szmatka na starcie mopowania będzie wilgotna tylko w niewielkim stopniu i na podłodze pojawią się tylko smugi. Jeżeli jednak dobrze zwilżycie szmatkę, mopowanie będzie się odbywało całą jej powierzchnią już od początku.

odpinanie nakładki mopującej - Hexo Free

Nakładka przypina się do elektroszczotki za pomocą magnesu i jest to niezwykle wygodne, bo nie musicie się nawet schylać. Nakładkę możecie też równie łatwo odpiąć, wystarczy na nią lekko nadepnąć.

Łatwe odpinanie i przypinanie jest szczególnie przydatne, kiedy odkurzacie różne powierzchnie, w tym takie których nie chcecie mopować. Chociaż mop nie zużywa dużych ilości wody, to zostawia jednak delikatny mokry ślad. Tym samym przy delikatnych podłogach lepiej go nie używać.

Mop sprawdzi się jednak na większości paneli podłogowych. Musicie tylko pamiętać, że po takim mopowaniu nie powinniście spodziewać się jakichś rewelacyjnych efektów.

Jest to raczej pomoc przy samym odkurzaniu. Dzięki mopowi poradzicie sobie z niektórymi plamami, których samo odkurzanie nawet nie ruszy. To czy poradzi sobie z nimi mop, zależy natomiast od tego jak bardzo są zaschnięte.

W tym miejscu chciałem też dodać że za dodatkową opłatą możecie też zamówić inną nakładke mopującą, która korzysta z 2 oborotowych mopów.

Niestety oba mopy nie potrafią zbierać rozlanych płynów. Wadą mopów tego typu jest również konieczność dosyć częstego zdejmowania szmatki, aby ją ręcznie umyć.

Zarówno nakładka mopująca, jak i sam odkurzacz świetnie sprawdzają się w domu ze zwierzętami. Przydają się chociażby do usuwania śladów po psich łapkach.

Sprzątanie mebli, wnętrza samochodu i innych powierzchni

odkurzanie sierści z kanap

Jeżeli tak jak ja macie problem z wszechobecną sierścią to zdecydowanie powinniście zainwestować w taki sprzęt. Mała elektroszczotka potrafi rewelacyjnie poradzić sobie z sierścią na kanapach i fotelach.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - odkurzanie kanapy

Elektroszczotki używam też do odkurzania pieskowego legowiska, a także różnych materaców i narzut. Odkurzacz sprawdzi się również przy odkurzaniu wnętrza samochodu.

Przy odkurzaniu foteli najlepiej jest skorzystać z okrągłej końcówki z włosiem. Odkurzacz jest bezprzewodowy, więc możemy z niego skorzystać zarówno w garażu, jak i na parkingu.

Końcówek w podstawowym zestawie może nie mamy zbyt wielu, ale te które są sprawdzą się do większości powierzchni.

Dzięki temu, że odkurzacz jest bardzo lekki, odkurzanie staje wyjątkowo proste i przyjemne. Waga samego odkurzacza to zaledwie 1,7 kg, a nawet z rurą przedłużającą i elektroszczotką waży tylko 2,8 kg co czyni go jednym z najlżejszych na rynku.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - odkurzanie kątów pod sufitem

Na wygodę odkurzania wpływa też szybkie i proste opróżnianie pojemnika. Czasami będziecie musieli ręcznie sięgnąć do wnętrza pojemnika, aby wyjąć zaplątane włosy, ale uwierzcie mi. Jest to znacznie prostsze niż w wielu konkurencyjnych odkurzaczach.

Podsumowanie recenzji Hexo Free

Pora zatem na małe podsumowanie mojej recenzji. HEXO Free to w mojej ocenie udana i bardzo prosta w obsłudze konstrukcja. Odkurzacz wykonany jest z solidnych materiałów i sprawia wrażenie wytrzymałego. Moc ssąca jak na jego cenę jest bardzo dobra.

HEXO Free - recenzja odkurzacza bezprzewodowego w świetnej cenie - odkurzanie narzuty

Odkurzacz ma również relatywnie wytrzymałą baterię, którą przede wszystkim możemy łatwo odpiąć i wymienić. W sklepie HEXO możecie bez problemu dokupić drugi akumulator i tym samym dwukrotnie zwiększycie czas odkurzania. Do zestawu możecie też dobrać inne akcesoria, w tym szczotkę do czesania zwierzaków.

Aktualną ofertę i cenę Hexo Free możecie sprawdzić pod tym linkiem.

Wpisując kod rabatowy: BP2024 dostaniecie dodatkowe 3% rabatu (działa na wszystkie produkty w ich sklepie).

Argumentem przemawiającym za Hexo jest również to, że za marką stoi polska firma. Możecie być zatem pewni że cała obsługa gwarancyjna odbywa się w języku polskim.

Na koniec zachęcam do sprawdzenia mojego rankingu TOP 10 odkurzaczy pionowych, gdzie znajdziecie propozycje na każą kieszeń.

Śledźcie mnie też na Facebooku, gdzie publikuję często promocje na różne sprzęty AGD i RTV.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.