Xiaomi Jimmy JV71 – recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem

Xiaomi Jimmy JV71 to kolejny przedstawiciel niezwykle udanej serii odkurzaczy pionowych. Z poprzednimi modelami mogliście również zapoznać się na tym blogu. Jeżeli dalej szukacie idealnego pomocnika w codziennych porządkach – koniecznie przeczytajcie tę recenzję.

Odkurzacze pionowe Jimmy

Marka Jimmy to producent jednych z najlepszych odkurzaczy pionowych na rynku. Oferują przede wszystkim świetny stosunek ceny do jakości. Na rynku konkurują przede wszystkim z inną popularną serią tego typu sprzętów, czyli Dreame. Pod tym linkiem możecie sprawdzić moją niedawną recenzję Dreame V9.  Zarówno Dreame, jak i Jimmy to marki, których odkurzacze bardzo często sprzedawane są pod nazwą Xiaomi, czyli znacznie bardziej rozpoznawalną marką z którą współpracują, ale tak naprawdę sprzęty te produkują osobne firmy. Obie firmy wypuściły na rynek już kilka modeli – poszczególne różnią się od siebie przede wszystkim dwiema cechami – siłą ssącą oraz końcówkami znajdującymi się w zestawie. Wszystkie modele, które dotychczas recenzowałem charakteryzowały się natomiast porządnym wykonaniem. Sprawdźcie zatem jak na tym tle wypada Jimmy JV71.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzanie dywanu

Jimmy JV71 – gdzie kupić?

Odkurzacz dostępny jest już w wielu miejscach, ja natomiast polecę Wam sklep z którego pochodzi prezentowany przeze mnie egzemplarz. Tym razem postawiłem na ofertę Aliexpress pod tym linkiem. Dlaczego akurat tam? Zadecydowały 2 rzeczy: cena (nazwa strony zobowiązuje) oraz dostępność w europejskich magazynach. Tym samym nie musiałem obawiać się o dodatkowe koszty związane z importem, a sam odkurzacz przyszedł do mnie w kilka dni od zamówienia.

Jimmy JV71 – unboxing

Oto co znalazło się w zestawie:

 • jednostka centralna odkurzacza – z silnikiem i pojemnikiem na kurz;
 • duża turboszczotka z obracanym wałkiem i dodatkowym pojemnikiem na kurz;
 • mała turboszczotka do tapicerek;
 • krótka okrągła końcówka zakończona włosiem;
 • krótka płaska końcówka z wysuwanym włosiem;
 • krótka końcówka szczelinowa z wysuwanym włosiem;
 • rura odkurzacza (wykorzystywana również jako rączka);
 • elastyczna rura przedłużająca;
 • stojak ze stacją ładującą;
 • ładowarka;
 • 2 zapasowe filtry gąbkowe do silnika.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem

Jimmy JV71 – konstrukcja

Konstrukcja odkurzacza Jimmy JV71 znacznie odbiega od większości odkurzaczy pionowych, które recenzowałem, również odkurzaczy marki Jimmy.

Różnicą rzucającą się w oczy są przede wszystkim 2 pojemniki na kurz. Pierwszy z nich (o pojemności 0,5 litra) zamocowany jest do elementu będącego de facto sercem odkurzacza. W części tej znajduje się przede wszystkim silnik oraz znajdują się na niej przyciski sterujące sprzętem.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - część główna odkurzacza

Wokół wygodnej rączki znajduje się kilka przycisków. Pod kciukiem mamy włącznik oraz zmianę biegów. Poniżej mamy przyciski do opróżniania pojemnika na kurz. Od góry mamy natomiast przycisk odpinające rurę od odkurzacza. Pojemnik na kurz możemy zarówno otworzyć i opróżnić, jak i kompletnie odpiąć. Po odpięciu pojemnika uzyskujemy dostęp do filtrów, w tym filtra HEPA.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - filtr HEPA

To co różni odkurzacze Jimmy, od niektórych innym marek, np. Dreame to działanie włącznika. W przypadku Jimmy wystarczy, że naciśniemy go raz i odkurzacz będzie pracował aż do momentu ponownego naciśnięcia lub rozładowania baterii. Nie musimy zatem trzymać cały czas wciśniętego przycisku. W trakcie pracy odkurzacza, możemy mu w każdej chwili zwiększyć moc włączając wyższy bieg (są dwa biegi).

Do jednostki centralnej podpinamy jedną z licznych w zestawie końcówek, które to dają bardzo wiele możliwości konfiguracji.

Jimmy JV71 – parametry

 • wymiary: 109 x 24,9 x 17 cm
 • waga: 2,3 kg
 • moc znamionowa silnika: 400 W
 • pojemność baterii: 2500 mAh
 • max. moc ssąca: 18 000 Pa (130 AW)
 • czas pracy na jednym ładowaniu: do 45 minut (w trybie podstawowym bez turboszczotki)
 • czas pracy w trybie MAX z turboszczotką: do 7 minut

Jimmy JV71 – końcówki

Aby rozpocząć odkurzanie do jednostki centralnej musimy podpiąć odpowiednią końcówkę, a mamy ich tu całkiem sporo. Zacznijmy zatem od omówienia najważniejszej, dość innowacyjnej.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - duża turboszczotka

Największa końcówka wyposażona w turboszczotkę z obracanym elektrycznie wałkiem ma zamocowany dodatkowy pojemnik na kurz. Aby móc wygodnie skorzystać z tej końcówki musimy najpierw podpiąć do niej długą metalową rurę.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - montaż turboszczotki

Następnie wpinamy jednostkę główną odkurzacza.

W ten sposób odkurzacz może pomieścić już nie 0,5 litra zanieczyszczeń w jednym pojemniku, ale w sumie 2 x 0,5 litra.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - stojący odkurzacz

Po złożeniu w ten sposób odkurzacz może spokojnie stać w pozycji pionowej.

Omówiliśmy największą końcówkę odkurzacza, natomiast sprzęt ma ich znacznie więcej. Jimmy JV71 jest bardzo uniwersalny. Do jednostki centralnej możemy bezpośrednio podpinać liczne krótkie końcówki.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - krótki końcówki szczelinowe

Końcówki możemy podpinać też za pomocą długiej rury aluminiowej, jak i rury elastycznej.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - elastyczna rura
Rura aluminiowa ma dwa zastosowania. Może nam służyć zarówno jako rączka w przypadku odkurzania z dużą turboszczotką, ale może również służyć jako przedłużenie odkurzacza i być wykorzystywana z krótkimi końcówkami.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzanie sufitu
Dzięki temu odkurzaczem możemy bardzo łatwo dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, chociażby pod sufitem. Rura elastyczna natomiast sprawdzi się jeżeli mamy mało przestrzeni.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - ssawka szczelinowa na elastycznej rurze
Wyboru natomiast nie mamy w przypadku wykorzystania małej elektroszczotki. Tę końcówkę musimy wpiąć bezpośrednio do odkurzacza, gdyż szczotka jest zasilana poprzez dwa metalowe bolce które muszą być wpięte bezpośrednio do głównej jednostki.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzacz z małą turboszczotką
Mała elektroszczotka świetnie sprawdza się w przypadku odkurzania różnego rodzaju tapicerek, koców i innych podobnych powierzchni.

Jimmy JV71 – wrażenia z użytkowania

Aby ocenić swoje wrażenia z użytkowania tego sprzętu, po kolejny omówię poszczególne etapy pracy z tym sprzętem.

Zacznijmy od ładowania. Musimy w tym celu złożyć stojak, który jest też stacją ładującą. Stojak montujemy z 2 elementów. Do stojaka podpinamy ładowarkę i można ładować sprzęt.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem stojak podłączony do ładowania
Należy zwrócić uwagę, że większość odkurzaczy tego typu ma stojaki montowane do ściany. W przypadku Jimmy JV71 nie musimy nic wiercić w ścianie, a sprzęt stabilnie stoi w pozycji pionowej nawet bez konieczności opierania go o ścianę.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - ładowanie
Ładowanie do pełna trwa ok. 4 godzin. W trakcie ładowania zapali się czerwona lampka, która po naładowaniu do pełna zamieni się na zieloną. Odkurzacz niestety nie ma odpinanej baterii, jak to miało miejsce w przypadku innych odkurzaczy Jimmy, które recenzowałem, ale za samą konstrukcję stojaka, w którym można ładować sprzęt oceniam bardzo dobrze i w moim przypadku te rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie.

Bateria po naładowaniu do pełna pozwala na pracę do 45 minut. Trzeba jednak pamiętać, że wspomniany czas uzyskamy na podstawowym biegu oraz bez wykorzystania którejkolwiek z elektroszczotek. Elektrycznie obracane szczotki również potrzebują zasilania z baterii, więc odkurzając nimi, maksymalny czas pracy odkurzacza radykalnie spada. Nie mniej jednak jest to czas pracy lepszy od większości podobnych odkurzaczy, aczkolwiek najlepsze modele na rynku pozwalają na pracę nawet w okolicach 60 minut. Tak więc do odkurzenia większości mieszkań w bloku, bateria powinna wystarczyć, z odkurzeniem całego dwupoziomowego domu może być już jednak problem – trzeba będzie zrobić przerwę na ładowanie.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzanie płatków

Jak już wspomniałem wcześniej, odkurzacz ma w zestawie bardzo dużo końcówek, które ponadto są niezwykle proste w montażu. Jakość ich wykonania, podobnie jak samego odkurzacza jest na bardzo wysokim poziomie. Plastiki sprawiają wrażenie solidnych i wytrzymałych.

Bez względu na to jaką powierzchnię chcemy odkurzyć, uda nam się dobrać odpowiednią konfigurację końcówek, tak aby sprzątanie było wygodne i szybkie.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzanie koca, tapicerki małą turboszczotką

Powiedzmy sobie teraz o mocy odkurzacza. Jego siła ssąca to 18 tysięcy Pascali. Nie jest to najwyższy wynik na rynku (droższe modele maja nieco więcej mocy), ale i tak jest to więcej niż oferuje większość konkurentów.

Odpowiednio duża siła ssąca jest oczywiście niezbędna, aby móc być zadowolonym z odkurzania.

Jak zatem wygląda skuteczność odkurzania tym sprzętem? Biorąc pod uwagę małą wagę i niepozorność tego sprzętu, można się miło zaskoczyć. Osobiście, z racji, że miałem już do czynienia z kilkoma sprzętami o podobnej mocy wiedziałem czego mniej więcej mogę się spodziewać, ale i tak byłem miło zaskoczony. Przede wszystkim Jimmy JV71 odkurza w moim odczuciu lepiej od poprzednich 2 modeli Jimmy, które testowałem czyli Jimmy JV51 i JV53. Zaskakuje to zwłaszcza w przypadku modelu JV53, który teoretycznie ma większą moc ssącą (20kPa). Tymczasem model JV71 pracuje rewelacyjnie, zwłaszcza na wyższym biegu. Nie bez znaczenia jest też turboszczotka , która znacznie poprawia skuteczność odkurzania.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - odkurzanie mąki

Odkurzacz świetnie sobie radzi zarówno na twardej podłodze, jak i na dywanie.

Warto wspomnieć, że Jimmy JV71 wykorzystuje technologię cyklonu dzięki, której pojemnik się nie zapycha a wszelkie zanieczyszczenia zostają w środku. Brud zebrany w pojemniku w trakcie odkurzania wibruje z ogromną prędkością i osadza się na jego spodzie, a nie na filtrach.

Odkurzacz jest bardzo łatwy w eksploatacji. Poszczególne pojemniki możemy łatwo opróżnić i wyczyścić. Wyczyścić możemy również turboszczotki. Zarówno wałek z dużej elektroszczotki, jak i małą turboszczotkę możemy całkiem łatwo wyjąć i wyczyścić.

Xiaomi Jimmy JV71 - recenzja odkurzacza pionowego z podwójnym pojemnikiem - wałek turboszczotki

Podsumowanie

Jimmy JV71 to zdecydowanie jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych jakie recenzowałem. Poszczególne modele, zwłaszcza te z serii Jimmy były do siebie bardzo podobne, ten natomiast wyróżnia się kilkoma cechami, które mi osobiście bardzo się spodobały. Przede wszystkim stojąca stacja dokująca to coś czego mi brakowało praktycznie w przypadku wszystkich modeli które przewinęły się przez moje ręce. Większość odkurzaczy ma stojaki montowane do ściany. W moim przypadku jest to o tyle niewygodne, że bardzo często wymieniam elektronikę, więc musiałbym regularnie wiercić dziury w ścianie. Problem z wierceniem może być także w przypadku wynajmowanych mieszkań. Tutaj tego problemu nie ma. Kolejny ważny atut to ilość końcówek, a zwłaszcza elastyczna rura, której również brakuje w większości modeli. Do tego dochodzi bardzo duża moc ssąca i elegancki wygląd odkurzacza, co sprawia że póki co jest to sprzęt, który mogę Wam śmiało polecić. Xiaomi Jimmy JV71 kupicie teraz w wielu miejscach, natomiast ja polecam Wam ten sklep na Aliexpress, gdzie spokojnie kupicie go poniżej tysiąca złotych, a dostawę macie do wyboru z Polski, Francji lub Hiszpanii (w zależności od aktualnej dostępności w magazynie).

Więcej aktualnych ofert i kodów rabatowych na odkurzacze pionowe znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-odkurzacze-pionowe/

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.