Xiaomi Dreame V9 – recenzja odkurzacza bezprzewodowego

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Dreame V9 to jeden z produktów o który bardzo często pytaliście. Jest to jeden z najpopularniejszych bezprzewodowych odkurzaczy ręcznych na rynku, dlatego też postanowiłem przetestować go specjalnie przed 11 listopada, kiedy to będzie można go kupić w rekordowo niskiej cenie.

Odkurzacze bezprzewodowe Xiaomi

Xiaomi Dreame V9 vs Xiaomi Dreame V9P

Na wstępie małe wyjaśnienie dla osób, które nie do końca orientują się w nazewnictwie chińskich sprzętów (co w sumie jest zrozumiałe). Jednym z najpopularniejszych koncernów elektronicznych, na którego produkty możecie się natknąć np. na Aliexpress, jest Xiaomi. Pod tą marką w sprzedaży znaleźć możemy wiele sprzętów produkowanych przez różnych producentów współpracujących z koncernem Xiaomi. Podobnie jest z odkurzaczami bezprzewodowymi, których z „Xiaomi” w nazwie jest już kilka. Jednym z nich jest Xiaomi Dreame V9. Właściwym producentem jest natomiast Dreame, a w sklepach znajdziecie również drugi model tej firmy czyli Dreame V9P. Oba odkurzacze różnią się od siebie tylko wyglądem i to bardzo nieznacznie.

Zamówienie i unboxing

Odkurzacz Dreame V9 kupicie obecnie w rewelacyjnej cenie na Aliexpress.

Ofertę znajdziecie pod tym linkiem: http://s.click.aliexpress.com/e/d5TpKpqo

Jakby się wyprzedały to tutaj jest druga dobra oferta z wysyłką z Czech:

http://s.click.aliexpress.com/e/5FOzkoxA

Można tam wybrać nawet wysyłkę z polskiego magazynu, zatem odkurzacz przyjdzie kurierem w kilka dni tak jak to miało miejsce w moim przypadku.

Zawartość zestawu prezentuje się następująco:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - zawartość zestawu

  • odkurzacz;
  • metalowa tuba;
  • duża elektryczna szczotka obrotowa do podłóg;
  • mała elektryczna szczotka obrotowa do tapicerki;
  • szeroka końcówka 2 w 1;
  • wąska kocówka 2 w 1;
  • ładowarka;
  • stojak;
  • zestaw kołków do stojaka;
  • instrukcje obsługi

Zatem w zestawie mamy 4 końcówki, które możemy podłączyć do odkurzacza bezpośrednio lub z wykorzystaniem metalowej rury, która wydłuży odkurzacz.

Parametry Dreame V9

Zanim przyjrzymy się z bliska odkurzaczowi i poszczególnym końcówkom, omówmy jego parametry:

Silnik: bezszczotkowy o mocy 400 W

Siła ssania: 120 AW, 20000 Pa

Pojemność baterii: 2500 mAh

Czas pracy na jednym ładowaniu: do 60 minut, do 8 minut w trybie MAX

Czas ładowania: 3-4 godziny

Pojemność pojemnika na kurz: 0,5L

Waga odkurzacza: 1,5 kg

Budowa odkurzacza

Odkurzacz składa się w zasadzie z kilku istotnych elementów. W niewielkiej jednoczęściowej konstrukcji znalazła się rączka z włącznikiem, silnik, bateria, pojemnik na kurz.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - budowa odkurzacza

Piszę o konstrukcji jednoczęściowej, bo w przypadku Dreame, zarówno pojemnik na kurz, jak i bateria nie są w żaden sposób odpinane. Jest to w zasadzie jedyny minus tego odkurzacza, jaki znalazłem. Teraz natomiast czas na zalety, a jest ich sporo.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - ładowanie baterii

Baterię odkurzacza możemy ładować na 2 sposoby: podłączając go bezpośrednio do ładowarki lub poprzez stojak do którego również można podpiąć kabel.

bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - ładowarka w uchwycie

Sam stojak, który można zamontować na ścianie jest natomiast bardzo dobrze przemyślany, bo można na nim zamontować wszystkie końcówki:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - odkurzacz w stojaku

Wszechstronne końcówki Dreame V9

Odkurzacz ma w zestawie 4 bardzo dobrze przemyślane i solidnie wykonane końcówki przeznaczone do odkurzania różnych powierzchni.

Większość użytkowników najczęściej będzie korzystać z największej końcówki z elektrycznie obracana szczotką, a właściwie wałkiem z mikrofibry. Można ją podłączyć bezpośrednio do odkurzacza, ale w tym przypadku aby można było z niej wygodnie korzystać, należy użyć specjalnej metalowej rury:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - odkurzacz po złożeniu

Druga końcówka z obracaną szczotką jest znacznie mniejsza i przydaje się szczególnie do odkurzania tapicerowanych mebli:

bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - odkurzanie tapicerki

Są jeszcze dwie mniejsze końcówki, które w zależności od okoliczności dobrze sprawdzają się bezpośrednio podłączone do odkurzacza:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - odkurzanie samochodu

lub za pośrednictwem wspomnianej już rury:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - zdejmowanie pajęczyn

Obie najmniejsze końcówki mają przesuwny element z włosiem, który w razie potrzeby zabezpieczy sprzątane powierzchnie przed porysowaniem.

Dreame V9 – użytkowanie

Dreame V9 to przede wszystkim bardzo dobrze wykonany odkurzacz. Testowałem ich już kilka i zauważyłem, że bardzo różnią się od siebie jakością wykonania, której nie widać na zdjęciach. W przypadku Dreame plastiki są bardzo solidne i przyjemne w dotyku. Poszczególne elementy sprawiają wrażenie dobrze przemyślanych i wszystko tworzy estetyczną całość.

Odkurzacz ma natomiast przede wszystkim dobrze odkurzać, a nie wyglądać. Jego moc ssąca to w trybie MAX aż 20000 Pascali. Jest to wynik nieco lepszy od większości konkurentów i zbliżony do tradycyjnych odkurzaczy przewodowych. Moc jest regulowana i trzystopniowa. Z tyłu mamy służący do tego niewielki suwak, który możemy obsługiwać kciukiem w trakcie odkurzania.

Sam włącznik jest tutaj wyjątkowo szybki (reaguje w 0,3 sekundy!). Natomiast sam spust należy trzymać cały czas w trakcie odkurzania. Po jego puszczeniu, odkurzacz wyłącza się.

Poza siłą ssącą, w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych ważna jest też pojemność baterii. Ta w Dreame V9 pozwala na pracę aż do 60 minut! Czas pracy zależy natomiast od wykorzystanych końcówek i mocy ssącej. Tym samym w trybie max z wykorzystaniem turboszczotki, bateria wytrzyma 8 minut.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - wysokość odkurzacza

Kolejnym atutem Dreame V9 jest jego długość. Sprzęt tego typu ma być przede wszystkim lekki i wygodny. W przypadku niektórych odkurzaczy trzeba natomiast garbić się odkurzając. Dreame V9 jest natomiast wystarczająco długi, aby bez zbędnego wysiłku mogła nim odkurzać nawet bardzo wysoka osoba. Odkurzacz wyprostowany w wariancie z rurą i dużą końcówką ma 117 cm, natomiast spust jest na wysokości 105 cm. Oczywiście w trakcie odkurzania należy odkurzacz nieco pochylić, ale i tak będzie on na wygodnej wysokości.

Konserwacja Dreame V9

Pojemnik Dreame V9 ma pojemność 0,5 litra. Jest to raczej standardowa pojemność w tego typu urządzeniach. Odkurzacz wykorzystuje system cyklonowy do separacji powietrza od zanieczyszczeń, dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia zbierają się w pojemniku i obracają się z dużą siłą nie blokując wlotu kolejnych zabrudzeń i nie obniżając tym samym skuteczności odkurzacza. Pojemnik opróżniamy otwierając dolną klapkę. Samego pojemnika nie możemy myć pod bieżącą wodą, natomiast można z niego wyjąć elementy wewnętrzne, które następnie można umyć i po wysuszeniu ponownie zamontować. Sam demontaż jest natomiast dość pomysłowy, bo do odkręcenia tych elementów wymagana jest krótka końcówka, która służy za klucz:

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - czyszczenie pojemnika na kurz

Od góry możemy natomiast wyjąć i również umyć (!) filtr HEPA.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - filtr HEPA

Problemów nie powinno powodować również czyszczenie elektroszczotek.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - wyjmowanie wałka z mikrofibry

Obie możemy łatwo wyjąć, wyczyścić lub wymienić.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - wyjmowanie turboszczotki

Na Aliexpress jest duża dostępność niedrogich szczotek i filtrów. Jest to kolejny niewątpliwy atut tego sprzętu, bo oznacza że będziemy mogli korzystać z tego sprzętu wiele lat.

Xiaomi Dreame V9 – podsumowanie

Xiaomi Dreame V9 sprzedaje się wyjątkowo dobrze, więc przed jego zamówieniem czułem, ze musi być to dobry sprzęt. Nie zawiodłem się i rozumiem skąd jego sukces. Nie wiem czy jest to najlepszy odkurzacz na rynku, ale na pewno należy go umieścić w ścisłej czołówce. Jest to natomiast zdecydowanie najładniejszy odkurzacz z jakiego korzystałem.

odkurzacz Xiaomi Dreame V9 - odkurzanie pod meblami

Jest wyjątkowo wygodny i uniwersalny. Idealnie sprawdzi się zatem jako zakup świąteczny do domu. Zwłaszcza przy okazji grudniowych wyprzedaży warto się nim zainteresować. Jeżeli jeszcze nie macie odkurzacza tego typu to Xiaomi Dreame V9 będzie dobrym wyborem.

Więcej ofert i kodów rabatowych na odkurzacze pionowe znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-odkurzacze-pionowe/

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.