Jimmy JV51 – recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi

Jimmy JV51 to kolejne rewelacyjne urządzenie gospodarstwa domowego od Xiaomi. Zapewne wielu z Was zaopatrzyło się już w jeden z chińskich robotów odkurzających. Jednak, aby idealnie wysprzątać mieszkanie potrzebny jest jeszcze odkurzacz ręczny. Lekki odkurzacz bezprzewodowy jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Tym samym Jimmy JV51 to niewątpliwie świetne uzupełnienie robota odkurzającego – sprawdźcie jego recenzję.

Jimmy JV51 – kolejne świetne urządzenie z Chin

Chińskie urządzenia AGD z każdym rokiem stoją na coraz wyższym poziomie technicznym i niczym nie ustępują już zachodnim markom, w wielu przypadkach wyprzedzając je innowacjami. Wśród producentów chińskiej elektroniki, niewątpliwie prym wiedzie marka Xiaomi, która wypuszcza na rynek kolejne świetne jakościowo urządzenia. Jimmy JV51 jest kolejnym sprzętem, który łączą dwie cechy: wysoka jakość i niska cena. Odkurzacz dostępny jest w wielu sklepach z chińską elektroniką, jednak ja zdecydowałem się na www.geekbuying.com. Tutaj znajdziecie ich aktualną ofertę.Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - odkurzanie pod kanapą

Jimmy JV51 – dostawa i unboxing

Za zakupem na geekbuying przemawia między innymi to, że mają liczne magazyny zlokalizowane w Unii Europejskiej (również w Polsce), a nawet jak któryś z produktów nie jest dostępny bezpośrednio z wysyłką z Europy, to sklep umożliwia wybór wysyłki EU Priority Line. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat celno-skarbowych, a paczkę dostaniemy dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych wysyłek z Chin.

 

Egzemplarz, który Wam zaprezentuję to wersja chińska (CN), jednak w sklepie dostępna jest już wersja International m. in. z dostawą z Niemiec (aktualizacja: odkurzacz wysyłany jest już także z Polski pod tym linkiem). Obie wersje różnią się jednak tylko językiem w instrukcji obsługi i wtyczką (wersja international ma wtyczkę europejską, a do chińskiej potrzebna jest przejściówka).

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - paczka z geekbuying

Tak, jak już pisałem – pomimo wysyłki z Chin, paczka przyszła szybko bez dodatkowych kontroli.

W środku znajdujemy:

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - zawartość zestawu

  • odkurzacz;
  • rura;
  • końcówka szeroka z wałkiem;
  • końcówka średnia z turboszczotką;
  • wąska końcówka zakończona włosiem;
  • płaska końcówka zakończona włosiem;
  • bateria;
  • ładowarka;
  • instrukcja obsługi;
  • wieszak na ścianę;
  • kołki i wkręty do wieszaka.

Parametry odkurzacza Jimmy JV51

Kilka podstawowych danych o Xiaomi Jimmy JV51:

silnik o mocy 400 W i 100.000 obrotów na minutę;

siła ssania: 115 W, 17kPa

waga: 1,46 kg (2,9kg z wszystkimi akcesoriami);

pojemnik na kurz: 0,5 litra;

głośność: 75 dB;

bateria: litowa o pojemności 6×2,5 Ah, dająca moc 54 Wh;

czas pracy na jednym ładowaniu:

bez elektrycznej szczotki: 40 minut w trybie podstawowym; 8 minut w trybie max;

z elektryczną szczotką: 35 minut w trybie podstawowym; 7 minut w trybie max;

czas ładowania: 5 godzin;

pozostałe cechy: 4 wymienne końcówki, filtr HEPA.

Xiaomi Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi -filtr HEPAW urządzeniu znajduje się zamontowany już wymienny filtr HEPA (foto powyżej).

Uruchomienie urządzenia i funkcje

Odkurzacz zasilany jest za pomocą baterii, zatem przed pierwszym użyciem warto jest naładować ją do pełna. Po naładowaniu zapali się zielona lampka i możemy ruszać do dzieła.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - ładowanie baterii

Baterię podpinamy do rączki odkurzacza i sprzęt jest właściwie gotowy. Trzeba jeszcze tylko wybrać odpowiednią końcówkę, a do wyboru mamy ich kilka. Przede wszystkim końcówki możemy podpiąć bezpośrednio do odkurzacza lub skorzystać z rury, dzięki której będziemy mogli odkurzać na stojąco.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - wąska końcówka

Wybór końcówki zależy rzecz jasna od tego jaką powierzchnię i w jakim miejscu planujemy odkurzać. Najczęściej zapewne większość z nas będzie korzystała z najszerszej końcówki podpiętej pod rurę.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - z zamontowaną rurą i wałkiem

Za jej pomocą możemy spokojnie odkurzać podłogi: zarówno dywany jak i twarde nawierzchnie. W szerokiej końcówce zamontowany jest wałek pokryty mikrofibrą, który w trakcie odkurzania obraca się z dużą siłą wciągając wszelkie zanieczyszczenia do środka.

Mniejszą końcówkę możemy oczywiście również podłączyć do rury, jednak wygodnie będzie z niej korzystać również bez rury. Możemy nią odkurzać mniejsze powierzchnie, meble, tapicerki itp. W tej końcówce również mamy obracający się element – tym razem jest to turboszczotka. Szczotka ma na przemian gumę i włosy, dzięki czemu nie plączą się w nią włosy.

Zwracam uwagę, że obie szczotki: zarówno wałek, jak i turboszczotka obracają się bardzo szybko dzięki elektrycznemu napędowi z odkurzacza, a nie w wyniku naszych ruchów (jak to ma miejsce w niektórych tańszych sprzętach). Szczotki kręcą się z dużą mocą, co znacznie ułatwia odkurzanie.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - końcówka z elektryczną turboszczotką

Pozostałe dwie końcówki są znacznie węższe i służą do odkurzania krawędzi, rogów i miejsc trudno dostępnych. Obie końcówki mają wysuwany element zakończony włosiem. Przydaje się jeżeli nie chcemy niechcący obić odkurzanych powierzchni.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - odkurzanie kątów pod sufitem

Samo uruchomienie urządzenia jest dziecinnie proste – służy do tego przycisk ON, który przypomina spust w karabinie. Nie musimy go jednak trzymać non stop w trakcie odkurzania, jak to ma miejsce w wielu sprzętach tego typu. Przycisk wystarczy raz nacisnąć, aby włączyć odkurzanie i raz nacisnąć aby wyłączyć. Dodatkowo na plecach odkurzacza mamy przycisk, którym możemy przełączać między biegami – są dwa: podstawowy i MAX.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - przełącznik trybu MAX

Wrażenia z użytkowania

Pierwsze wrażenie jest takie, że urządzenie jest bardzo proste i wygodne w obsłudze. Brak kabla i lekkość samego urządzenia znacznie zwiększa swobodę ruchów w stosunku do tradycyjnego odkurzacza. Pomimo niepozornej wagi i budowy urządzenie ma ogromną moc. Siła ssania jest większa niż w przypadku wielu innych odkurzaczy. Dodatkowo po wciśnięciu przycisku MAX sprzęt ciągnie 2 razy mocniej.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - krótka końcówka

Pracę silnika fajnie obrazuje widok pojemnika na kurz. Pojemnik jest przezroczysty, dzięki czemu widać jaki huragan w środku wytwarza się w trakcie odkurzania. Widać też jak dużo kurzu udało nam się zebrać. Pojemnik nie jest jakiś ogromny, ale i nie powinien być jeżeli sprzęt ma być lekki i wygodny w użytkowaniu. Opróżnia się go całkiem prosto – odpinając zawór od spodu lub wyjmując cały pojemnik.

Po wyjęciu pojemnik można umyć pod bieżącą wodą, dzięki czemu odkurzacz po myciu będzie wyglądał jak nowy.

Xiaomi Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi -pojemnik na kurz myty wodąWażna uwaga: pojemnik można umyć pod bieżącą wodą, ale nie należy go zanurzać w całości w wodzie! W rączce znajdują się przewody, które nie powinny mieć kontaktu z wodą.

Poza tradycyjnym odkurzaniem w domu, Jimmy świetnie sprawdza się do odkurzania samochodu. Nie potrzebujemy podpinać go do zasilania, zatem odkurzać możemy wszystko i wszędzie.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - odkurzanie samochodu

Bateria jest bardzo pojemna. 45 minut odkurzania to pewnie więcej niż sami jesteśmy w stanie znieść. Bateria szybciej rozładowuje się jak korzystamy z trybu MAX, ale i w tym przypadku możemy na jednym ładowaniu odkurzać z pełną mocą aż 8 minut. Samo ładowanie urządzenia nie sprawia wiele kłopotu, bo nie musimy go całego podłączać do prądu. Wystarczy odpiąć baterię i tylko baterię ładujemy. Poprzednio korzystałem z podobnego urządzenia marki Bosch Move, jednak ładowanego bezpośrednio z gniazdka. Na dłuższą metę było to bardzo uciążliwe, bo trzeba było trzymać odkurzacz przy gniazdku. Biorąc pod uwagę, że trzeba go było ładować co 15 minut pomimo mniejszej mocy, to przy Jimmy JV51 jest to niepraktyczna zabawka a nie odkurzacz.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - stelażDo zestawu dołączony jest też wieszak, który możemy zamontować na ścianie i powiesić na nim odkurzacz wraz z końcówkami.

Poza samą wygodą w korzystaniu, należy podkreślić świetną skuteczność w odkurzaniu. Szczególnie obracany wałek oraz turboszczotka świetnie zwiększają efektywną moc urządzenia. Odkurzacz wsysa bardzo dobrze zarówno kurz, jak i większe zabrudzenia. Początkowo obawiałem się szczególnie o ten piękny wałek z mikrofibry. Bardzo ładnie jeździł po podłodze i zbierał zabrudzenia, jednak zastanawiałem się, czy przypadkiem po takim sprzątaniu nie będzie nadawał się do wymiany. Nic z tych rzeczy – nawet po intensywnym odkurzaniu wałek jest idealnie czyściutki. Poza tym można go łatwo odpiąć i umyć. Po miesiącu użytkowania i mniej więcej 10 użyciach – ciągle wygląda jak nowy.

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - wałek po odkurzaniuPojemnik na kurz pełen, a szczotka czyściutka. Duża siła ssania sprawia, że praktycznie nic na niej nie zostaje.

Na koniec dodam, że świetne w tym odkurzaczu jest to, że wszystkie jego końcówki są tak zrobione, że nie rysują odkurzanych powierzchni. Niby drobiazg, ale potem w użytkowaniu bardzo ważny. Na tych większych końcówkach znajdują się delikatne materiałowe paski, które neutralizują ewentualne tarcia plastiku o podłogę. Tak więc jakość wykonania i dbałość o szczegóły należy zaliczyć na szóstkę. Koniecznie zobaczcie filmik na Youtube (już wkrótce na kanale bezprzepłacania.pl), żeby mieć pełen ogląd jak wygląda i działa ten sprzęt.

Xiaomi Jimmy JV51 – podsumowanie

Firma Xiaomi, chyba jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, chociaż testowałem wiele i to różnego rodzaju produktów od nich. Nie inaczej było tym razem. Do jakości wykonania odkurzacza ręcznego Jimmy JV51 nie ma co się przyczepić. Odkurzacz ma dużo zastosowań i będzie świetnym uzupełnieniem robota odkurzającego. Jeżeli macie mniejsze mieszkanie to spokojnie wystarczy do codziennego odkurzania. Brak kabli i kilkukilogramowego balastu z pewnością ułatwi i przyśpieszy sprzątanie. Sprzęt mogę Wam z całą pewnością polecić.

Jego największy konkurent na rynku to Dyson V8. Odkurzacz pod wieloma względami podobny, jednak zdecydowanie z innej półki cenowej:

Jimmy JV51 - recenzja odkurzacza bezprzewodowego od Xiaomi - cena Dyson V8 w sklepieDysona kupicie praktycznie w każdym sklepie z elektroniką, jednak jak widzicie kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze. Xiaomi Jimmy JV51 kupicie zdecydowanie taniej, bo już za ok. 700-800 zł (w zależności od promocji).

Często pytacie o zawodność – póki co trudno jest mi to jednoznacznie ocenić. Używam go od miesiąca i działa bez zarzutu. Za jakiś czas zapewne zaktualizuję recenzję i napiszę jak się sprawuje. 

Aktualizacja (20 stycznia 2019 r.): obecnie odkurzacz można zamawiać już w świetnej cenie z polskiego magazynu pod tym linkiem. Dodatkowy rabat uzyskacie z tym kodem: JV51179. Od mojej recenzji minął już ponad rok, a odkurzacz dalej działa bez zarzutu.

Jeżeli kod rabatowy na Xiaomi Jimmy JV51 przestanie działać, to dajcie znać w komentarzu pod tą recenzją – postaram się zdobyć nowe.

Więcej ofert i kodów rabatowych na odkurzacze pionowe znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-odkurzacze-pionowe/

45 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.