Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać? Najlepsze modele za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł

Do zrobienia dobrego espresso, czy też caffé latte nie wystarczą starannie wyselekcjonowane ziarna kawy. Równie ważny, a zdaniem wielu nawet ważniejszy, jest odpowiedni ekspres. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo ekspresów ciśnieniowych, a ich rozpiętość cenowa jest ogromna. Sprawdźcie czym się de facto różnią i jaki model warto kupić za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł.

Bogaty wybór ekspresów ciśnieniowych w RTV Euro AGD

Jedną z największych ofert różnego rodzaju ekspresów ciśnieniowych posiada obecnie sklep RTV Euro AGD. Regularnie znajdziecie tam dużo promocji na najpopularniejsze modele, dlatego przed zakupem, koniecznie sprawdźcie ich ceny i aktualną ofertę.

Znajdziecie tam modele zarówno za kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Różnice w cenach są ogromne, ale związane są ze znacznymi różnicami, które postaram się Wam przybliżyć, abyście mogli wybrać właściwy model i zapłacić tylko za funkcje których faktycznie potrzebujecie.

Podstawowe różnice w rodzajach ekspresów ciśnieniowych

Jeżeli Wasza wiedza na temat kawy ogranicza się do rozróżnienia kawy czarnej od mlecznej, wtedy w zasadzie każdy, nawet najtańszy ekspres ciśnieniowy może zadowolić Wasze potrzeby. Jednak nawet jeżeli nie potrzebujecie skupiać się na smaku, może zależeć Wam na wygodzie w korzystaniu z ekspresu, czy też na czasie przygotowywania kawy. Wiąże się to z podstawowym rozróżnieniem poszczególnych rodzajów ekspresów:

Kolbowy, czy automatyczny?

Podstawowe rozróżnienie ekspresów ciśnieniowych dotyczy poziomu automatyzacji procesu przygotowywania kawy. W sprzedaży znajdziemy w zasadzie 3 rodzaje:

  • ekspres kolbowy – jest to z reguły najtańszy rodzaj ekspresu ciśnieniowego wymagający od nas samodzielnego mielenia kawy i jej odpowiedniego załadunku przed parzeniem. Jeżeli chcemy zrobić kawę mleczną, musimy też samodzielnie spienić mleko z wykorzystaniem oddzielnego spieniacza lub specjalnej dyszy wbudowanej w ekspres. Przygotowanie kawy w ekspresie kolbowym zajmuje najwięcej czasu, ale też wiele osób doceni sam proces ręcznego przygotowywania napoju. Ekspresy tego typu są najtańsze, ale ostateczną cenę zakupu może podnieść zakup oddzielnego młynka do kawy i spieniacza mleka.

  • ekspres półautomatyczny – w tym przypadku za proces mielenia i odmierzania odpowiedniej ilości kawy odpowiada sam ekspres. Po naszej stronie pozostaje jedynie uzupełnianie co jakiś czas pojemników na kawę i wodę. Poza tym nasz wpływ na proces parzenia sprowadza się do samego wybrania wielkości kawy i ewentualnie jej mocy. Ekspresy półautomatyczne świetnie sprawdzają się do szybkiego robienia czarnej kawy. Natomiast jeżeli liczymy na kawę mleczną – wtedy musimy sami zająć się podgrzaniem, spienieniem, czy też dolaniem mleka do kawy.

  • ekspres automatyczny – w tym przypadku po naszej stronie leży jedynie uzupełnianie pojemników i decyzja, na który rodzaj kawy mamy ochotę. Ekspres sam zmieli i odmierzy odpowiednią ilość kawy, a w razie potrzeby podgrzeje i spieni mleko. Perfekcyjne cappuccino, czy też flat white dostaniemy za jednym lub dwoma kliknięciami na panelu ekspresu.

W sprzedaży znajdziecie ponadto ogromny wybór ekspresów kapsułkowych – w tym wypadku wybór podyktowany jest bardziej producentem konkretnych kapsułek, które chcecie kupować, niż samymi funkcjami ekspresu.

ekspres kapsułkowy Krups - Dolce Gusto

Parametry i funkcje

W ramach wszystkich wspomnianych rodzajów ekspresów pojawiają się jeszcze znaczne różnice wpływające zarówno na ich cenę, jakość parzonej kawy, jak i wygodę w użytkowaniu. Najwięcej różnic dotyczy poszczególnych ekspresów automatycznych, w przypadku których ilość funkcji może się znacznie różnić. W najprostszych możemy jedynie wybrać jeden z kilku rodzajów kaw. W tych lepszych możemy natomiast dokładnie regulować praktycznie każdy aspekt począwszy od temperatury napoju, po jego moc, smak i proporcje kawy i mleka. Na wygodę użytkowania wpływa także pojemność pojemników, możliwość przygotowywania więcej niż jednej kawy jednocześnie, czy też sposób czyszczenia ekspresu.

Nie bez znaczenia pozostaje też moc grzałki, czy też ciśnienie uzyskiwane w ekspresie.

Który ekspres ciśnieniowy wybrać?

Przy wyborze właściwego modelu warto przede wszystkim rozważyć na których funkcjach nam najbardziej zależy. W dużej mierze będzie to zależne od częstotliwości picia i rodzaju pitej kawy. Jeżeli kawę planujecie parzyć raz w tygodniu i to z reguły czarną, wtedy zakup nowoczesnego ekspresu automatycznego może być zbędnym wydatkiem. Jeżeli jednak regularnie pijecie różne rodzaje kaw, a w dodatku lubicie zapraszać gości, wtedy zakup dobrej jakości ekspresu automatycznego szybko się zwróci i będzie dobrą inwestycją. Nie bez znaczenia jest jednak również budżet jaki jesteście w stanie przeznaczyć na zakup. Postanowiłem zatem zaproponować Wam kilka modeli w różnych przedziałach cenowych:

Ekspres ciśnieniowy do 1000 zł

W tej cenie Wasz wybór jest w zasadzie ograniczony tylko do ekspresów kolbowych. Nie oznacza to jednak, że nie kupicie za te pieniądze urządzenia wysokiej klasy. Oto moje propozycje:

Ekspres DeLonghi DL Dedica EC685

Zacznę od jednego z najpopularniejszych modeli sprawdzonego producenta ekspresów ciśnieniowych. Delonghi DL Dedica nie tylko zaparzy rewelacyjne espresso, ale i wygląda na tyle stylowo, że będzie fantastycznie wyglądał w każdej kuchni. Jednocześnie zajmuje bardzo mało miejsca. Litrowy pojemnik spokojnie wystarczy do zrobienia kilku kaw bez konieczności dolewania wody. Ekspres ma możliwość robienia 2 espresso jednocześnie, a specjalna dysza do spieniania mleka ma dwupoziomową regulację. Tym samym, ten mały elegancki ekspres pozwoli Wam bardzo łatwo zrobić nie tylko espresso, ale i cappuccino, czy też caffé latte.

Sam korzystam z tego ekspresu już od kilku lat i dalej wygląda i działa jak nowy. Mogę zatem śmiało polecić ten sprzęt.

Sprawdź aktualną cenę na RTV Euro AGD

Ekspres Breville Primma Latte VCF045X

Jeżeli nie zależy nam na popularnej marce, to w budżecie do tysiąca możemy kupić też ekspres kolbowy z wbudowanym pojemnikiem na mleko. Breville Primma Latte pomimo niskiej ceny, zbiera rewelacyjne opinie od użytkowników. Łatwo zrobicie nim zarówno espresso, jaki cappuccino, czy też caffé latte.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres ciśnieniowy do 2000 zł

Siemens EQ.300 TI35A209RW

ekspres ciśnieniowy Siemens EQ.300 TI35A209RW

W budżecie do 2000 zł możemy już sobie pozwolić na znacznie większą wygodę i przede wszystkim ekspres, który sam zmieli kawę, jak również spieni mleko do naszej kawy. Jednym z ciekawszych wyborów będzie podstawowy model automatycznego ekspresu ciśnieniowego marki Siemens. Siemens EQ 300 kupicie już w okolicach 1500 zł. Swoją ulubioną kawę zaparzycie w nim jednym przyciskiem. Ilość i moc kawy możecie łatwo zmieniać przyciskami dotykowymi na panelu urządzenia.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres Melitta Latticia OT

Prosty w obsłudze i umożliwiający szybkie przygotowanie zarówno czarnej, jak i mlecznej kawy. Na panelu mamy do dyspozycji pokrętło do regulacji ilości kawy oraz przyciski, którymi szybko wybierzemy właściwy rodzaj napoju. Mleko dozowane jest poprzez zewnętrzną rurkę, dzięki czemu możemy w tym celu wykorzystać dowolny pojemnik, w tym również butelkę/karton z mlekiem.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres Melitta Latticia OT frosted black F30

Ekspres Krups Evidence EA8901

ranking ekspresów ciśnieniowych - KRUPS Evidence

W obecnej promocji RTV Euro AGD, za 2000 zł jesteście w stanie kupić automatyczny ekspres jednego z najpopularniejszych producentów ekspresów do kawy, marki KRUPS. Intuicyjny dotykowy wyświetlacz OLED w ekspresie Krups Evidence EA8901 gwarantuje niezwykle łatwą i przyjazną obsługę. Na ekranie możecie wybrać jeden z 15 rodzajów napojów. Ekspres jest również w stanie szybko przygotować nawet dwie mleczne kawy jednocześnie.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres ciśnieniowy do 3000 zł

Philips LatteGo Premium EP3243/50

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać - Najlepsze modele za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł - Philips LatteGo Premium

Przy budżecie do 3000 zł nasz wybór ekspresów radykalnie rośnie i możemy już przebierać w modelach dających znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim możemy sobie pozwolić na ekspres przygotowujący w pełni automatycznie nie tylko kawy czarne, ale i mleczne. Jednym z najlepszych będzie niewątpliwie Philips 3200 LatteGo Premium. Seria ekspresów LatteGo wyróżnia się przede wszystkim bardzo cenionym systemem spieniania mleka.

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać - Najlepsze modele za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł - Philips Latte Go - system spieniania mleka

Na rynku znajdziecie mnóstwo różnych rozwiązań, natomiast w każdym przypadku polecam Wam zwrócić uwagę na łatwość w czyszczeniu pojemnika na mleko. W tym przypadku, system spieniania składa się z zaledwie dwóch łatwo wyjmowanych części.

Ponadto ekspres oferuje nam możliwość przygotowania 5 różnych napojów (klasyczną czarną kawę, espresso, americano, cappuccino lub latte macchiato). Możemy też ustawić moc naparu oraz wybrać proporcje kawy i mleka. Wszystko to zrobimy kilkoma kliknięciami na wygodnym, intuicyjnym panelu dotykowym.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.70.B

Ekspres DELONGHI Dinamica Plus ECAM 370.70.B - ranking ekspresów ciśnieniowych

Jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych modeli na rynku. Oferuje ciśnienie aż 19 bar pozwalające wydobyć z kawy maksimum aromatu. Na eleganckim kolorowym wyświetlaczu dotykowym możemy wybrać jeden z 11 napojów. W pamięci urządzenia możemy także ustawić swój ulubiony napój (w tym preferowany stosunek kawy i mleka oraz moc). Stalowy młynek żarnowy z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia, zapewnia maksymalną personalizację poziomu mielenia ziaren.

Sprawdź aktualną cenę

Ekspres Nivona CafeRomatica 790

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać - Najlepsze modele za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł - Nivona CafeRomatica 790

Nivona CafeRomantica 790 to ekspres dający ogromną swobodę w konfiguracji swojej idealnej kawy. Za pomocą pokrętła i wyświetlacza możemy wybrać rodzaj napoju jak również, stopień mielenia kawy i temperaturę wody. Ustawienia swojego ulubionego napoju możemy zapisać w pamięci urządzenia.  Na wygodę wpływa również możliwość podpięcia zewnętrznego pojemnika na mleko. Z ekspresem możemy się ponadto połączyć z poziomu specjalnej aplikacji dzięki połączeniu Bluetooth.

Sprawdź aktualną cenę

Gdy liczy się jakość i wygoda

Na koniec zaproponuję Wam urządzenie, na które z racji ceny pewnie nie każdy może sobie pozwolić. Jeżeli jednak jesteście w stanie przeznaczyć na swój ekspres nieco więcej niż 3000 zł, wtedy warto go rozważyć:

Ekspres Saeco Xelsis Deluxe SM8780/00

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać - Najlepsze modele za 1000 zł, 2000 zł i 3000 zł - Saeco Xelsis Deluxe

Seria Ekspresów Saeco Xelsis jest uważana za jedną z najlepszych gam ekspresów ciśnieniowych klasy premium. Posiadają ogromne możliwości w zakresie personalizacji parzonej kawy, ceramiczny młynek z 12-stopniową regulacją i możliwość zrobienia 2 mlecznych kaw jednocześnie. W zależności od konkretnego modelu możemy wybierać spośród nawet 22 rodzajów kaw oraz możemy stworzyć w pamięci urządzenia do 8 profili użytkowników. Krótko mówiąc ekspres będzie pamiętał jaką kawę preferuje każdy z domowników. Z mojej perspektywy największym udogodnieniem w ekspresach Saeco jest bardzo łatwy system czyszczenia ekspresu (czyszczenie parą) oraz możliwość korzystania z zewnętrznej butelki na mleko. Funkcja ta znacznie skraca czas przygotowywania mlecznych kaw. Miłośnicy nowinek technologicznych docenią natomiast możliwość połączenia się ze swoim ekspresem za pomocą Wi-Fi.

Saeco Xelsis Supreme - łączność po wi-fi

W sprzedaży jest już kilka modeli z serii Xelsis. Ze swojej strony polecam Xelsis Deluxe posiadający wszystkie wyżej wymienione atuty, jak również możliwość dostosowania sposobu parzenia kawy do stosowanego gatunku ziaren.

Sprawdź aktualną cenę

Jak zaoszczędzić na zakupie

Na koniec, tradycyjnie już, zachęcam Was do wypatrywania promocji na tego typu urządzenia. Bardzo często można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny produktu.

Jeżeli planujecie w najbliższym czasie kupić do domu kilka urządzeń o większej wartości, wtedy warto skorzystać z promocji Wielorabaty w RTV Euro AGD. Kupując razem 2 produkty, za ten tańszy zapłacicie aż 25% taniej. W przypadku 3 produktów, najtańszy kupicie już o 44% taniej. Przy 4 produktach, będzie to rabat w wysokości 75%, a kupując razem 5 produktów, najtańszy dostajecie za złotówkę!

Po więcej okazji zakupowych i aktualnych promocji zapraszam na Fanpage BezPrzepłacania.pl na Facebooku.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.