Premiera robota sprzątającego Roborock S7 MAX ULTRA – poznaj funkcje i różnice względem innych wersji

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy model popularnej marki robotów sprzątających. Jego nazwa może zaskakiwać i wprowadzać dużo wątpliwości, zwłaszcza, że marka Roborock wypuściła ostatnio na rynek kilka innych robotów. Koniecznie sprawdźcie czym się różni Roborock S7 Max Ultra od pozostałych wersji.

Roborock S7 Max Ultra – już dostępny w promocyjnej cenie

Premiera Roborocka S7 Max Ultra

Od 15 czerwca możecie już zamawiać nowego Roborocka S7 Max Ultra. Dostępny jest pod tym linkiem w sklepie Geekbuying w promocyjnej cenie 4249 zł, a ponadto pierwszych 100 osób może liczyć na jakiś gratis od sklepu.

Jeżeli planujecie zakup tego modelu – musicie się pośpieszyć, bo premierowo jest oferowany w mocno limitowanej ilości. Na kolejne pule robotów prawdopodobnie trzeba będzie zaczekać kilka tygodni, a ich cena może znacznie wzrosnąć.

Roborock S7 Max Ultra – nowy, ale czy najlepszy?

Jeżeli uważnie śledzicie rynek robotów sprzątających, możecie być mocno zaskoczeni nazwą nowego modelu. Jak to S7, skoro niedawno pojawił się już model S8? Nie dziwię się, że możecie być zdezorientowani. Najnowszy model jest modyfikacją starszej serii, ale posiada kilka funkcji, których nie ma w teoretycznie wyższym modelu S8. Modeli z serii S7 tymczasem na rynku jest już całkiem sporo: podstawowy S7, S7+, S7 maxV, S7 Pro Ultra, S7 MaxV Ultra, a teraz jeszcze S7 MAX Ultra. Tym samym możemy spotkać się z co najmniej sześcioma oznaczeniami dla Roborocka S7, a każdy z tych robotów będzie oferował inne funkcje i parametry! Biorąc pod uwagę, że w sprzedaży pojawia się już seria S8 można się zgubić…

Co gorsza, trudno jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest najlepszy, czy też najbardziej opłacalny. Dużo zależy od naszych potrzeb i preferencji.

robot sprzątający Roborock S7 Max Ultra

Czym wyróżnia się najnowszy model S7 MAX Ultra

Roborock S7 Max Ultra - sterowanie aplikacją

Przede zakupem warto zatem skupić się na tym co wyróżnia konkretny model od pozostałych.

Ogromna siła ssąca – 5500 Pa

Roborock S7 Max Ultra - moc ssąca

Wiele osób wybierając robota sprzątającego skupia się na liczbach i parametrach. Sam staram się być pod tym względem powściągliwy, bo czasami liczby niewiele mówią i w praktyce różnie bywa np. z efektami sprzątania względem tego co było „na papierze”. Faktem jest jednak to, że model S7 MAX Ultra oferuje znacznie większą moc od poprzedników: to aż 5500 Pascali, czyli więcej od topowego dotychczas modelu o zbliżonej nazwie (maxV oferuje „tylko” 5100 Pa).

System rozpoznawania przeszkód Reactive Tech

Roborock S7 Max Ultra - unikanie przeszkód

Robot do nawigacji wykorzystuje nie tylko dobrze znaną z niemal wszystkich współczesnych robotów technologię LiDAR, ale i specjalne kamery umieszczone na zderzaku. Są to jednak inne kamery niż we wspomnianej wcześniej wersji maxV. Kamer nie mają funkcji monitoringu i nie robią zdjęć. Służą natomiast do analizy otoczenia i rozpoznawania napotkanych obiektów. Dzięki temu robot omija kable, buty i inne tego typu obiekty.

Nowa stacja ULTRA z funkcją mycia i suszenia mopa

Roborock S7 Max Ultra - suszenie mopa

W zestawie z robotem otrzymujemy specjalną wielofunkcyjną stację, która służy nie tylko do ładowania robota, ale także do opróżniania pojemnika na brud, uzupełniania pojemnika na wodę w robocie, mycia mopa, a także suszenia mopa. Na uwagę zasługuje szczególnie suszenie ciepłym powietrzem, którego brakowało w poprzednich stacjach tego typu (dało się ewentualnie dokupić specjalny moduł/suszarkę). Tutaj mamy to już wbudowane i zintegrowane, a robot stał się w pełni samoobsługowy.

Pozostałe atuty Roborocka S7 Max Ultra

Poza tym model ten oferuje większość przydatnych funkcji spotykanych w poprzednich modelach tej serii. Ma silikonową szczotkę główną, która świetnie sprawdza się przy zwierzakach i długich włosach. Soniczny mop posiada funkcję podnoszenia nad dywanami.

Roborock S7 Max Ultra - podnoszony mop - funkcje

Aplikacja oferuje natomiast mnóstwo przydatnych ustawień, dzięki czemu każdy ustawi proces sprzątania zgodnie z własnymi potrzebami.

Roborock S7 Max Ultra - mapowanie 3D - recenzja

Różnice względem innych popularnych modeli z serii

Na koniec podsumuję jeszcze najważniejsze różnice względem podobnych robotów marki Roborock:

S7 MAX Ultra vs MaxV Ultra

Roborock S7 maxV Ultra - recenzja topowego robota sprzątającego - opróżnianie pojemnika w stacji Ultra

  • MAX ma większą moc ssącą;
  • MAX ma funkcję suszenia mopa (w MaxV trzeba za to dopłacić kupując dodatkowe urządzenie);
  • panel mopujący i pojemnik na wodę w MAX są wbudowane (w maxV można je było odpiąć);
  • MAX nie ma funkcji monitoringu i rozmów wideo (tylko rozpoznawanie obiektów).

S7 MAX Ultra vs Pro Ultra

Roborock S7 Pro Ultra - automatyczne opróżnianie pojemnika na kurz

  • MAX ma większą moc ssącą;
  • MAX ma funkcję suszenia mopa (w Pro trzeba za to dopłacić kupując dodatkowe urządzenie).

Krótko mówiąc robot ten jest obiektywnie rzecz biorąc lepszy od Roborocka Pro Ultra, ale względem modelu MaxV Ultra (tutaj recenzja) jest to kwestia względna (zależy na czym nam zależy).

Osobiście zdecydowałbym się na Roborocka S7 MAX Ultra w sytuacji kiedy planujecie często mopować (automatyczne suszenie mopa ułatwia sprawę) lub kiedy chcecie trochę zaoszczędzić (maxV jest obecnie nieco droższy).

Model Pro Ultra to natomiast wariant bardziej oszczędnościowy. Możecie go zamówić pod tym linkiem z kodem rabatowym: BEZPRZEPLACANIA6. Z tego samego kodu możecie skorzystać kupując Roborocka S8 pod tym linkiem. Jego cena też jest obecnie obniżona. Z racji braku stacji jest to świetny wybór dla osób, które są w stanie samodzielnie opróżniać pojemnik i rzadziej korzystają z mopowania. Największa nowość w modelu S8 ( i zapewne kolejnych z tej serii) to podwójna szczotka główna. Ma też jeszcze większą moc ssącą (6000 Pa). Obecnie oferowany jest jednak wyłącznie w podstawowej wersji (bez stacji na brud i wodę).

Jeżeli natomiast zdecydujecie się na S7 MAX Ultra, to koniecznie skorzystajcie z aktualnej promocji pod tym linkiem.

recenzja Roborock S7 Max Ultra - sprzątanie przy psie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.