Oclean X Pro Elite – recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej

Oclean X Pro Elite to najnowsza szczoteczka soniczna producenta, którego produkty już wielokrotnie mogliście znaleźć na mojej stronie. Rok temu testowałem bliźniaczą szczoteczkę, czyli Oclean X Pro. Sprawdźcie co oferuje nowszy model i czy warto do niego dopłacić.

Szczoteczki soniczne Oclean w super cenach

Premiera Oclean X Pro Elite - wybór szczoteczek

Oclean to coraz popularniejszy również w Polsce producent szczoteczek sonicznych i innych akcesoriów służących higienie jamy ustnej. Ich szczoteczki wyróżniają się przede wszystkim ogromnymi możliwościami, a także niską ceną, chociaż najnowszy model, czyli Oclean X Pro Elite jest oczywiście nieco droższy od poprzednich.

Najtaniej możecie go kupić w ich oficjalnym sklepie pod tym linkiem. Kod rabatowy: OC8

Szczoteczki wysyłane są w ciągu kilku dni, nie musicie martwić się o koszty dostawy, gdyż te sklep bierze na siebie. Macie tam też 24-miesięczną gwarancję.

Unboxing Oclean X Pro Elite

Sprawdźmy co otrzymujemy w zestawie:

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - zestaw

1) Szczoteczka z założona główka z włosiem, niestety w podstawowym zestawie jest tylko jedna główka;

2) Ładowarka indukcyjna;

3) Uchwyt ścienny;

4) Instrukcję obsługi. Jest w kilku językach, w tym również w języku polskim.

Tak więc podstawowy zestaw jest dosyć skromny, ale często da się zamówić zestawy z zapasowymi główkami szczoteczki.

Budowa szczoteczki Oclean X Pro Elite

Szczoteczka podobnie jak poprzednie modele prezentuje się rewelacyjnie, jest też bardzo lekka bo waży zaledwie 110 gram.
Na szczoteczce wyróżnia się przede wszystkim kolory wyświetlacz dotykowy. Pod wyświetlaczem jest tylko jeden fizyczny przycisk.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - wyświetlacz

Nowością w modelu Elite jest stopa szczoteczki obsługująca ładowanie indukcyjne, do którego jeszcze dojdziemy.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - stopa szczoteczki

Ciekawy jest też kolor szczoteczki. Oclean określa go jako Ultimate Grey, czyli szary. Nie jest to jednak jednolicie szary, lecz składający się z licznych jaśniejszych i ciemniejszych drobinek. Szczoteczka ma również nietypową teksturę. W dotyku przypomina karton.
Główka z włosiem jest oczywiście wymienna. Końcówki z mojej starej szczoteczki Oclean X Pro też pasują, aczkolwiek ta dołączona do zestawu Elite jest nieco inna.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - główka szczoteczki

Samo włosie jest podobne, jest Dupond Diamond. Różnica pojawia się natomiast na plecach główki, ta strona służy do czyszczenia języka.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - strona główki szczoteczki do mycia języka

W poprzednich główkach była natomiast gładka, więc można śmiało stwierdzić, że te główki są bardziej wielofunkcyjne.

Uchwyt na szczoteczkę

Do szczoteczki dołączony jest uchwyt, który możemy łatwo zamontować na ścianie. Montaż jest banalny bo poprzez przyklejenie go na taśmę 3M.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - uchwyt
Uchwyt jest na maksa minimalistyczny i jest to w zasadzie silny magnes do którego wystarczy przyłożyć szczoteczkę.
Magnes jest wystarczająco mocny aby utrzymać szczoteczkę, co też nie jest szczególnie trudne, gdyż jak wspomniałem wcześniej sama szczoteczka jest też leciutka.

Ładowanie Oclean X Pro Elite

Dołączoną do zestawu ładowarkę możemy podłączyć po kablu USB do praktycznie dowolnego źródła zasilania, np. do powerbanka. Ładowanie do pełna trwa zaledwie 3,5 godziny, a jedno ładowanie wystarczy nawet na 35 dni zwykłego użytkowania.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - ładowarka
Jeżeli widzieliście moje poprzednie recenzje szczoteczek Oclean to może Wam się wydawać że ładowanie w tym wypadku wygląda podobne, ale nie jest tak do końca. Starsze szczoteczki ładowały się poprzez styki. Tutaj ładowarka co prawda ma założoną specjalną nasadkę ułatwiającą postawienie szczoteczki, ale tak naprawdę jest to zwykła ładowarka indukcyjna. Szczoteczkę możemy zatem naładować na innej ładowarce indukcyjnej, a tę dołączoną do zestawu możemy wykorzystać np. do naładowania telefonu.

ładowanie indukcyjne

Obsługa szczoteczki

Sterowanie szczoteczką odbywa się za pomocą jednego przycisku fizycznego oraz ekranu dotykowego. W ten sposób możemy zmienić tryb, siłę, a także czas szczotkowania.
Na wyświetlaczu będzie nam się pokazywał również aktualny tryb i czas szczotkowania. Z praktyki powiem Wam, że obsługa poprzez ekran dotykowy w zupełności wystarczy.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - język polski

Jeżeli chcecie mieć jednak dostęp do większej ilości funkcji to warto sparować szczoteczkę z naszym smartfonem. Służy do tego specjalna aplikacja Oclean, którą można zainstalować zarówno na Androidach, jak i iPhone’ach. Szczoteczka łączy się z telefonem po Bluetooth, a samo parowanie zajmuje dosłownie chwilę.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - aplikacja Oclean
Aplikacja umożliwi nam przede wszystkim łatwą zmianę języka szczoteczki z angielskiego na polski.
Może to nam ułatwić wybór pomiędzy jednym z 4 trybów pracy na ekranie dotykowym.
W aplikacji natomiast możemy dobrać bardziej skomplikowane programy szczotkowania.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - wybór trybu pracy
Mamy tam sporo sugerowanych programów czyszczenia zębów, które możemy sobie dobierać w zależności od naszych potrzeb. Są też krótkie instrukcje dotyczące sposobu szczotkowania.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - informacje o uzębieniu
Możemy też wprowadzić informacje o swoim uzębieniu i nawykach, dzięki czemu apka dopasuje nam optymalny program czyszczenia, a jeżeli wszystkie te sugestie nam nie odpowiadają to możemy ustawić sobie indywidualnie ustawiony program czyszczenia.
Plusem aplikacji jest również możliwość analizy historii naszego szczotkowania. Szczoteczka zapamiętuje wszystkie nasze szczotkowania każdego dnia i analizuje jak nam poszło czyszczenie.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - analiza szczotkowania w aplikacji
Możemy chociażby zweryfikować czy wystarczająco mocno przyciskaliśmy końcówkę szczoteczki do czyszczonej powierzchni oraz czy nie pominęliśmy jakiejś strefy.

Cicha praca, czyli główny atut modelu Elite

Jeżeli nie znaliście szczoteczek Oclean to pewnie to wszystko robi na Was spore wrażenie. Natomiast podobne funkcje miała już poprzednia szczoteczka, czyli Oclean X PRO.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - porównanie z Oclean X Pro

Z wyglądu poza kolorem również nie różnią się za bardzo. Różnica tkwi natomiast w czymś innym, co będziecie mogli za chwilę zobaczyć, a raczej usłyszeć. Maksymalna częstotliwość drgań tych szczoteczek jest taka sama, czyli 42 000 obrotów na minutę. Natomiast kompletnie inaczej brzmią.
Różnica jest kolosalna, chociaż już model X Pro był bardzo cichy. Modelu X Pro Elite praktycznie w ogóle nie słychać w trakcie pracy. Żeby zrozumieć jaka nastąpiła pod tym względem zmiana, koniecznie zobaczcie (koniecznie z dźwiękiem!) film na Youtube pod tym linkiem.

Wodoodporność i hydrofobowość

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - pod wodą

Kolejna nowość to powłoka hydrofobowa na powierzchni szczoteczki. Już poprzednie modele miały poziom wodoszczelności IPX7. Natomiast na modelu Elite woda nie osiada, a razem z nią na szczoteczce nie osiada osad i brud.
Po użyciu możemy zatem bez obaw spłukać szczoteczkę pod bieżącą wodą.

Czy da się umyć zęby na 100 punktów?

Czy coś mi się nie spodobało w szczoteczce? W zasadzie tylko jedna rzecz. Pomimo usilnych starań nie udało mi się jeszcze umyć zębów na tyle dobrze aby uzyskać zdaniem szczoteczki 100 punktów. Za każdym razem wychodzi mi, ze pominąłem jakąś strefę, czasami kompletnie. Tymczasem myjąc zęby w identyczny sposób starą szczoteczką zawsze miałem wynik w okolicach 99 punktów. Możliwe zatem, że oprogramowanie szczoteczki nie jest jeszcze idealne i wymaga poprawek w drodze aktualizacji.

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - strefy szczotkowania w aplikacji

Jest to jednak bardzo mało istotny szczegół w kontekście samego czyszczenia zębów. Jeżeli jednak udało się Wam zdobyć maksa to dajcie znać w komentarzach, może to ja robię coś nie tak? 🙂

Podsumowanie recenzji Oclean X Pro Elite

Oclean X Pro Elite - recenzja wyjątkowo cichej szczoteczki sonicznej - szczoteczka

Oclean X Pro Elite to kolejna już znakomita szczoteczka od Oclean. W dużej mierze przypomina wielokrotnie chwalony przeze mnie model Oclean X Pro. Posiada w zasadzie taką samą moc i oferuje zbliżoną skuteczność czyszczenia zębów. Ma również podobne funkcje w aplikacji oraz możliwość wygodnej konfiguracji szczotkowania za pomocą wyświetlacza. Ma natomiast sporo dodatkowych zalet. Najważniejsza to w mojej ocenie przede wszystkim wyjątkowo cicha praca. Dzięki temu, szczoteczka nie powinna przeszkadzać innym domownikom, a i nam będzie się myło zęby przyjemniej. Na wygodę wpływa też możliwość ładowania szczoteczki ładowarką indukcyjną. Daje to oczywiście większe możliwości, które docenimy jak np. zapomnimy zabrać ze sobą ładowarkę, a szczoteczka rozładuje się nam w podróży.

Tym samym jeżeli miałbym wybierać pomiędzy poszczególnymi modelami, to zdecydowanie wybrałbym model Oclean X Pro Elite. Kupicie ją obecnie pod tym linkiem. Kod rabatowy: OC8

Szczoteczki wysyłane są w ciągu kilku dni, nie musicie martwić się o koszty dostawy, gdyż te sklep bierze na siebie. Macie tam też 24-miesięczną gwarancję.

Koniecznie  śledźcie też mój profil na Facebooku aby być na bieżąco z najlepszymi ofertami.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.