Oclean W1 – recenzja rewelacyjnego irygatora z Aliexpress

Oclean to producent bardzo popularnych w ostatnim czasie szczoteczek sonicznych w rewelacyjnych cenach. Niedawno to ich oferty doszedł wyjątkowy irygator Oclean W1. Dlaczego wyjątkowy? Tego dowiecie się z mojej recenzji, z którą powinniście się koniecznie zapoznać.

Oclean W1 w super cenie na Aliexpress

Marka Oclean cieszy się coraz więcej uznaniem, głównie za sprawą szczoteczek sonicznych, o których mogliście poczytać również na mojej stronie. Prawdopodobnie nie mniej popularne będą ich irygatory, o których już teraz można się dowiedzieć m.in. na Times Square w Nowym Jorku:

Oclean - reklama na Times Square

Irygatory Oclean W1 najtaniej można zamawiać na Aliexpress. Znajdziecie je pod tym linkiem. W związku z aktualną promocją w dniach od 11 listopada (od godz. 9:00) do 12 listopada (do godz. 9:00) kupicie je w wyjątkowych cenach. W tym czasie załapiecie się na potrójną promocję: podstawowa cena zostanie obniżona, a do tego rabat udziela sklep (kupon sklepu).

Unboxing Oclean W1

Co dostajemy w ramach powyższej oferty? Kompletny zestaw:

  • irygator;
  • eleganckie etui;
  • dwie końcówki;
  • kabel USB do ładowania;
  • instrukcję obsługi.

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - zestaw

Więcej końcówek rzecz jasna można zamówić z czasem, warto jednak podkreślić, ze zestaw obejmuje od razu etui, które jest bardzo przydatne zwłaszcza w podróży.

Budowa irygatora

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - irygator w ręce

Konstrukcja Oclean W1 jest bardzo prosta, zwłaszcza jeżeli porównamy ją do budowy irygatorów starszej generacji. Irygator składa się w zasadzie z trzech elementów tworzących całość: pojemniczka na wodę na spodzie, jednostki głównej oraz wymiennej końcówki.

Na środku irygatora widzimy dwa przyciski sterowania oraz diody informujące o aktualnym trybie pracy.

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - panel sterowania

Górny przycisk służy do zmiany trybu, ten nieco niżej to natomiast włącznik. Sterowanie jest zatem dziecinnie proste.

Końcówkę wkłada się bardzo łatwo. Na jej czubku jest niewielka gumowa nasadka, którą przykładamy do szczelin międzyzębowych. Wspomnianą nasadkę możemy również łatwo zdjąć i umyć.

końcówka irygatora Oclean

Nawet 30 dni pracy na jednym ładowaniu

Ładowanie irygatora odbywa się z wykorzystaniem niewielkiego kabelka USB. Z jednej strony ma on łącze magnetyczne, które podłączamy z przodu do irygatora (pod diodami).

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - ładowanie

Ładowanie do pełna trwa zaledwie 3 godziny, a pozwala na korzystanie z irygatora nawet przez 30 dni!

Krótko mówiąc, samego kabelka w podróż nie musimy zabierać 🙂

Wygodne etui

A skoro wspomniałem o podróży, to wypada powiedzieć dwa zdania o etui do przechowywania urządzenia.

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - case

Jest bardzo praktyczne i chociaż jest leciutkie, to jest wykonane z solidnego plastiku.

W środku zmieścimy irygator wraz z jedną końcówką:

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - w etui

Sterowanie aplikacją Oclean

Podstawowe sterowanie odbywa się za pomocą wspomnianych wcześniej przycisków. Więcej opcji daje nam jednak aplikacja na smartfony Oclean. Sprzęt korzysta z połączenia Bluetooth, z wykorzystaniem którego możemy go sparować ze wspomnianą apką.

aplikacja Oclean

Znajdziecie ją zarówno w Google Play (Android), jak i w AppStore (iPhone). Po zainstalowaniu aplikacji i sparowaniu z nią irygatora (zajmuje to dosłownie minutę). Możecie śledzić statystyki i historie swojego czyszczenia, ale również dokładnie ustawiać parametry z jakimi będzie pracował irygator:

aplikacja Oclean - ustawienia

Korzystanie z irygatora

Omówmy teraz jak wygląda korzystanie z irygatora Oclean W1 w praktyce. Nie ma tutaj wielkiej filozofii. W dolnej części urządzenia znajduje się niewielki pojemniczek na wodę, który możemy łatwo odpiąć i nalać do niego wodę lub płukankę do ust.

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - pojemnik na wodę

Następnie do pojemnika wkładamy wężyk do poboru wody i zamykamy całość. Jeżeli irygator jest naładowany i założyliśmy na niego końcówkę, to jest już gotowy do działania.

Urządzenie aktywujemy włącznikiem. Po jego naciśnięciu z końcówki wydobywa się woda pod ciśnieniem. Są to krótki ale silne wystrzały niewielkiej ilości wody. Siła i intensywność tych wystrzałów uzależniona jest trybem pracy. Z pomocą górnego przycisku możemy je zmieniać. Najmocniejszy jest wtedy kiedy zapalona jest najwyższa lampka, a niżej są słabsze tryby.

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - w łazience

W celu wyczyszczenia przestrzeni miedzy zębami, przykładamy do nich końcówkę uderzenia i wspomnianymi strzałami wody pod ciśnieniem wypłukujemy wszelkie zanieczyszczenia. Nie mam tak ładnego uśmiechu, aby się nim chwalić, więc posłużę się animacją:

Oclean W1 - irygator z Aliexpress - czyszczenie zębów

Efekty są niemal natychmiastowe. Uczucie świeżości przychodzi natychmiast, a samo manipulowanie końcówką nie sprawia większego problemu. Można ją obracać w dowolnym kierunku, więc łatwo można dotrzeć w dowolny zakamarek między zębami.

Po czyszczeniu myjemy końcówkę, irygator wycieramy z wody, a wodę pozostałą w pojemniczku wylewamy. Końcówki należy wymieniać raz na kilka miesięcy.

Podsumowanie recenzji irygatora Oclean W1

Według mnie urządzenie jest rewelacyjne i podobnie jak po zakupie pierwszej szczoteczki sonicznej żałuję, że nie miałem czegoś takiego wcześniej. Przede wszystkim warto zacząć od tego, że leczenie zębów kosztuje obecnie majątek. Jak ktoś leczył ostatnio zęby kanałowo to pewnie wie o czym mówię. Tymczasem wielu ubytków można by uniknąć przez właściwą higienę jamy ustnej. Niestety zwykłe czyszczenie zębów nie zawsze wystarcza. Warto zatem wydać te kilkaset złotych na dobrą szczoteczkę soniczną i irygator. W przypadku Oclean W1, za niewiele ponad 200 zł dostajemy niezwykle wygodne i dobrze wykonane urządzenie od sprawdzonego producenta. Myślę zatem, że warto skorzystać z obecnej promocji.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.