×

Ecovacs Deebot N79S – recenzja taniego robota odkurzającego

Na mojej stronie recenzowałem już całą masę robotów sprzątających na dosłownie każdą kieszeń. Coraz więcej osób narzeka jednak, że kolejne roboty są coraz droższe. Tym razem mam dla Was w związku z czym wyjątkowo budżetową propozycję – Ecovacs Deebot N79S to robota za zaledwie kilkaset złotych. Sprawdźcie co potrafi!

Ecovacs – wiodący producent robotów odkurzających

Deebot N79S jest to produkt marki Ecovacs, której sprzętów jeszcze nie recenzowałem. Tymczasem jest to jeden z największych producentów tego typu sprzętów na świecie. Ich kolejne modele sprzedają się ogromnych ilościach. Deebot N79S wyróżnia się poza tym wyjątkowo niską ceną w porównaniu z większością konkurencji.

Można go obecnie zamówić ze sklepu Banggood.com gdzie kupicie go za zaledwie za $139,99 (ok. 560 zł!) z kodem rabatowym: BGPLN79 wysyłka z Czech.

Ecovacs Deebot N79S – unboxing

Sprawdźmy co znajduje się w kartonie:

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - zestaw

  • Instrukcja obsługi;
  • Pilot;
  • Ładowarka;
  • Robot;
  • Stacja ładowania;
  • Baterie do pilota;
  • 2 zmiotki przednie.

Budowa Deebot N79S

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego

Czas na przyjrzenie się robotowi z bliska. Ma okrągły kształt, popularny wśród budżetowych odkurzaczy tego typu. Wyróżnia go natomiast dosyć rzadko spotykany kolor wśród tego typu urządzeń, jakim jest brąz. W przedniej części znajduje się zderzak wyposażony w sensor, dzięki któremu robot widzi stację ładowania, a także przeszkody przed sobą. Na górze widzimy przycisk „AUTO” oraz diodę WiFi.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - diody

Zajrzyjmy pod spód. Tutaj nie ma zaskoczenia. Znajdziemy tu 3 sensory antyspadkowe, blaszki ładowania, przednie obrotowe kółko, dwie zmiotki przednie oraz dwa koła odpowiadające za napęd.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - spód robota

Po środku jest szczotka główna z gumy i włosia, dzięki czemu łatwiej zbierze sierść i kurz. Gumowe wstawki upraszczają też jej czyszczenie.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - szczotka główna

Z tyłu odkurzacza znajduje się pojemnik na kurz o pojemności 520 ml, czyli całkiem duży.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - pojemnik na kurz

Z łatwością się go wyciąga oraz opróżnia. Możemy go także umyć. Pamiętajcie aby nie robić tego z papierowym filtrem HEPA. Na bocznej ściance znajdziemy gniazdo ładowania, włącznik robota.

Podłączenie odkurzacza

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - ładowanie

Aby naładować robota, możemy ładowarkę podłączyć bezpośrednio do odkurzacza, bądź podłączyć ją do stacji ładowania. Zalecam tą drugą opcję – jest znacznie wygodniejsza.
Przy ustawianiu stacji upewnijcie się, że ma przynajmniej metr wolnej przestrzeni po bokach oraz 2 metry z przodu.
Ładowanie wg. producenta zajmuje 4 godziny, a pojemność baterii pozwala na ok. 100 minut odkurzania.

Sterowanie

Zestaw, jak już wcześniej widzieliście, zawiera pilot, który posiada wszystkie potrzebne funkcje.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - pilot

Na górze mamy czytelny ekran LCD, a potem (od lewej) przyciski: powrót do ładowania, tryb AUTO, strzałki kierunkowe oraz start/stop, ustawienie harmonogramu sprzątania, ustawienie czasu, odkurzanie punktowe, tryb pojedynczego pokoju, ustawienie sieci i odkurzanie krawędzi.

Aplikacja

Aplikacja w porównaniu do pilota posiada te same funkcje oraz kilka dodatkowych. Aby ją zainstalować musicie wyszukać „ECOVACS” w aplikacji Google Play, lub zeskanować kod QR umieszczony na instrukcji. Po zainstalowaniu musimy zakładamy konto i łączymy robota z WiFi. W tym celu włączamy robota, a następnie przytrzymujemy przycisk ustawień wi-fi przez 3 sekundy, aż usłyszymy sygnał dźwiękowy. Chwilę później robot połączy się z WiFi.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - aplikacja
Tak jak wspomniałem wcześniej, aplikacja oprócz podstawowych funkcji takich jak kierowanie strzałkami, ustawianie trybu czy harmonogramu robota posiada też opcję zwiększenia mocy, lecz działa to tylko w trybach pojedynczy pokój oraz odkurzanie punktowe. Ponadto możemy zobaczyć kiedy powinniśmy wymienić m.in. zmiotki i filtry.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - statystyki w aplikacji
Odkurzacz współpracuje również z Asystentem Google’a oraz Amazon Alexa!

Odkurzanie

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - wjazd na dywan

Teraz przejdźmy do omówienia skuteczności odkurzania za pomocą robota. Jego maksymalna moc ssąca to zaledwie 1000 pascali. Niemniej jednak wypada bardzo przyzwoicie w praktyce.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - odkurzanie

Podczas naszego testu zmiotki potrafiły rozrzucać płatki po podłodze, ale odkurzacz i tak po sobie posprzątał. W przypadku mąki było podobnie – musiał przejechać kilka razy ale w ostateczności podłoga była czysta.
Zaletą tego odkurzacza jest jego wysokość, bowiem wystarczy mu 8 cm, aby spokojnie wjechać pod komody, bądź sofy.

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - pod meblem
Możecie go zobaczyć w akcji na moim kanale YouTube.

Podsumowując

Ecovacs Deebot N79S - recenzja taniego robota odkurzającego - na panelach

Deebot N79S jest bardzo ciekawą pozycją w przedziale do 1000 zł. Idealnie sprawdzi się do małych jednopoziomowych mieszkań. Klasyczna budowa i wydajne odkurzanie zadowoli większość osób, które poszukują robota sprzątającego w niskiej cenie. Nie jest to sprzęt do wielopoziomowych, skomplikowanych domów, ale i nie ma takich ambicji. W przypadku tego sprzętu liczy się przede wszystkim cena, a warto wspomnieć, że jest to jeden z najtańszych sprzętów obsługiwanych przez internet za pomocą smartfona. Ma też pilota, przez co będzie również niezłym wyborem dla osób starszych, które docenia prostotę w jego obsłudze. Jeżeli uznaliście, ze jest to sprzęt, którego szukaliście, to pamiętajcie o ofercie sklepu Banggood.com pod tym linkiem i o kodzie rabatowym: BGPLN79.

3 comments

comments user
Adam

Dobrze trafiłem. Noszę się z zamiarem zakupu ozmo 950, testował ktoś? jak się sprawdza?

comments user
Ewelina

A mnie zastanawia model deebot omzo 950 w kilku testach wypadł lepiej niż Romba I7. Może jakaś recenzja? Porównanie? Pozdrawiam serdecznie

comments user
Robert

Szału nie robi, ale jak za te pieniądze to dobry sprzęt.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Sprawdź rankingi