Baseus – czyli jak sprawnie ładować elektronikę i korzystać z kilku urządzeń jednocześnie?

Ilość otaczającej nas elektroniki sprawia, że coraz istotniejsza staje się umiejętność korzystania z wielu urządzeń jednocześnie i w różnych warunkach. Smartfony, tablety, laptopy, kamery i inne tego typu urządzenia stały się naszym nieodłącznym partnerem. Wszystkie te urządzenia wymagają jednak regularnego ładowania baterii. Postanowiłem pokazać Wam kilka pomysłów na sprawne ładowanie i jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń.

Pomimo szybkiego rozwoju technologii, nasze urządzenia ciągle wymagają dostępu do energii elektrycznej. Obecnie smartfony musimy ładować dużo częściej niż komórki starej daty, które potrafiły wytrzymać wiele dni. Coraz większym problemem staje się zatem ciągła konieczność noszenia wielu kabli, ładowarek itp.

Baseus Hub USB CAHUB-CZ0G 7 w 1 - podłączone wszystkie urządzenia
i jak tu to wszystko ładować i podłączyć jak komputer ma tylko jedno gniazdo? :/ (Xiaomi Notebook Air z jednym gniazdem USB-C)

Przy okazji zakupu nowego sprzętu elektronicznego warto zatem zainteresować się również urządzeniami ułatwiającymi nam ładowanie tych sprzętów. Okazuje się, że problemu rozładowanych baterii możemy łatwo uniknąć dzięki kilku niedrogim gadżetom.

Jednym z producentów takich akcesoriów jest firma Baseus, z której produktów korzystam w ostatnim czasie. Ich wykorzystanie znacznie ułatwiło mi pracę i korzystanie z wielu urządzeń. Poniżej znajdziecie kilka przykładów.

Zacznijmy od podstaw, czyli ładowanie smartfona

Urządzenie, z którego ładowaniem miałem największy problem jest oczywiście telefon. Pewnie wiele osób z Was ma dokładnie ten sam problem. O ile przebywając w domu możemy go regularnie podłączać do prądu, o tyle sytuacja komplikuje się w trakcie wyjazdów i intensywnego korzystania poza domem. Bardzo dużo podróżuję samochodem i dodatkowo używam telefonu jako nawigacji. Powoduje to błyskawiczne rozładowywanie się baterii.

Z pomocą przychodzi proste rozwiązanie, jakim jest uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną. Uchwytów samochodowych jest obecnie na rynku ogrom, jednak nie wszystkie pełnią jednocześnie funkcję ładowarki.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Qi Baseus Wireless Charger Gravity - opakowanie

Dlaczego akurat bezprzewodowa ładowarka Qi Baseus? Dodatkową jej zaletą jest ładowanie indukcyjne, dzięki czemu telefonu nie muszę podpinać za pomocą kabla. Wsiadając nie muszę bawić się w wyciąganie kabli, wystarczy położyć telefon na uchwycie. To samo tyczy się wysiadania. Jest dużo łatwiej i szybciej. Ma to znaczenie również w momencie kiedy zapomnicie podłączyć telefon przed ruszeniem. W przypadku ładowarek z kablem musicie się zatrzymać i na spokojnie podłączyć wszystko. Przy ładowarce indukcyjnej możecie zrobić to łatwo w trakcie jazdy.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Qi Baseus Wireless Charger Gravity - ładowanie

Uchwyt mocowany jest specjalnym zaciskiem na kratkę wentylacyjną samochodu. Jego montaż jest zatem łatwy i bezinwazyjny.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Qi Baseus Wireless Charger Gravity - uchwyt

Dzięki umiejscowieniu na desce rozdzielczej, uchwyt, a tym samym telefon nie ogranicza nam widoczności.

Jest to uchwyt grawitacyjny. Wkładamy do niego telefon i uchwyt automatycznie łapie go z trzech stron skutecznie zapobiegając przed wypadnięciem. Jednocześnie bardzo szybko, jednym ruchem możemy zabrać telefon.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Qi Baseus Wireless Charger Gravity - zamontowany

Uchwyt jest jednocześnie wyjątkowo uniwersalny i umieścić w nim możemy każdego smartfona o rozmiarze od 4 do 6,5 cala. Aby skorzystać z ładowania indukcyjnego nasz smartfon musi oczywiście oferować taką funkcje, jednak staje się to powoli standardem w najnowszych modelach.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Qi Baseus Wireless Charger Gravity - dioda

Kiedy ładowarka jest prawidłowo podłączona do źródła zasilania – z boku zapali się zielona dioda. Napięcie wyjściowe ładowarki to: 5V/2A i 9V/1.7A. Oznacza to, że telefon ładuje się z przyzwoitą szybkością, szybciej niż z użyciem wielu standardowych ładowarek.

Ładowarkę kupicie obecnie najtaniej pod tym linkiem na Allegro. Z reguły nie polecam Allegro, ale akurat w tym przypadku jest tam  aktualnie świetna wyprzedaż – 59,90 zł to konkretna okazja!

Ładowanie 3 urządzeń jednocześnie

Kolejny problem z jakim możemy spotkać się chcąc naładować swoje urządzenia to ilość wolnych gniazdek. Jeżeli tak jak mi, zdarza Wam się potrzebować naładować jednocześnie kilka sprzętów, przyda Wam się ładowarka USB z kilkoma wejściami. Mój model to Baseus CCALL-BH01.

Ładowarka 3 w 1 Baseus CCALL-BH01 - pudełko

Takie urządzenie ma 2 podstawowe zalety: zajmuje tylko jedno gniazdko i zajmuje mniej miejsca niż 3 ładowarki.

Jedna kostka bez problemu nam wystarczy, po co nosić ileś ładowarek ze sobą?

Ładowarka 3 w 1 Baseus CCALL-BH01 - ładowarka z gniazdami USB

Dodatkowo ładowarka Baseus na niewielkim wyświetlaczu LED pokazuje szczegółowe informacje odnośnie ładowania.

Ładowarka 3 w 1 Baseus CCALL-BH01 - ładowanie kamery DJI Osmo Pocket

Maksymalna moc wyjściowa z 3 gniazd to aż 5V/3.4A (USB1 – 5V/1A, USB2/USB3 – 5V/2.4A). Pozwala to nie tylko ładować urządzenia jednocześnie, ale i umożliwia ich bardzo szybkie naładowanie.

Ładowarka 3 w 1 Baseus CCALL-BH01 - ładowanie 3 urządzeń

Ładowarka jest obecnie przeceniona w oficjalnym sklepie Baseus na Allegro – jedyne 34,90 zł!

Brak wolnych gniazd w laptopie

Miniaturyzacja laptopów sprawia, że mamy w nich coraz mniej gniazdek. Nieliczne gniazda, które producenci laptopów nam pozostawili to głównie sloty USB, które coraz częściej pełnią jednocześnie funkcję gniazda ładowania. Jak natomiast pogodzić to z chęcią jednoczesnego podłączenia do laptopa kilku innych urządzeń, jak chociażby pendrive’a, czy zewnętrznego dysku twardego?

Z pomocą przychodzi nam kolejne ciekawe urządzenie od Baseus, czyli Hub USB CAHUB-CZ0G. Kupicie je obecnie najtaniej na Aliexpress pod tym linkiem (11 listopada będzie można go kupić za mniej niż 100 zł!)

Baseus Hub USB CAHUB-CZ0G 7 w 1 - opakowanie

Powyższy hub to nie jest zwykły rozdzielacz, jakich możecie znaleźć w sklepach bardzo dużo. Ten HUB to urządzenie o ogromnych możliwościach i do wielu zastosowań.

Z naszym podstawowym urządzeniem np. komputerem czy tabletem łączy się poprzez slot USB-C. Ten jeden slot wystarczy nam aby poprzez podłączenie HUBa mieć nagle: 3 gniazda USB 3.0, gniazdo HDMI, wejście na karty SD oraz TF (MicroSD).

Baseus Hub USB CAHUB-CZ0G 7 w 1 - sloty

Ponadto HUBa ma gniazdo USB-C obsługujące ładowanie (PD – power delivery). Oznacza to, że jeżeli HUB podłączymy do gniazda służącego nam do ładowania to poprzez HUB możemy nadal ładować urządzenie.

Podsumowując: jedno gniazdo ładowania USB-C możemy zamienić na 7 gniazd i jednocześnie nie tracić możliwości ładowania!

Poza oczywistymi korzyściami takimi jak jednoczesne korzystanie z różnych peryferiów typu myszka, pendrive, czy inne banki pamięci, ciekawe możliwości daje również gniazdo HDMI.

Poprzez gniazdo HDMI huba możemy wysyłać obraz w jakości 4K (30Hz) na inny ekran (np. telewizor).

Dostępne są również inne wersje tego HUBa, z innym zestawem gniazd, a nawet z funkcję ładowania indukcyjnego AppleWatcha.

Możecie zatem dobrać model według własnych potrzeb.

Osobiście korzystam na zmianę z dwóch laptopów: Xiaomi Mi Notebook Pro (odpowiednik Macbooka PRO), na którym często brakuje mi gniazd USB oraz Xiaomi Mi Notebooka Air (odpowiednik Macbooka Air), który poza małą iloscią portów, nie ma gniazd na karty SD.

Baseus Hub USB CAHUB-CZ0G 7 w 1 - podłączony do Xiaomi Notebook Air

HUB rozwiązał oba problemy. Mogę teraz jednocześnie ładować komputer oraz korzystać z myszki i wielu nośników danych jednocześnie.

Urządzenia Baseus mają jeszcze jedną zaletę, o której należy wspomnieć. Mają odpowiednie certyfikaty: RoHS,CE,FCC,CCC zapewniające duże bezpieczeństwo korzystania. Ładując sprzęt warty kilka tysięcy złotych nie powinno się ryzykować ładowania ich niepewnymi ładowarkami. Czasami warto wydać kilka złotych więcej na sprzęt sprawdzonego producenta. Marka Baseus jednocześnie oferuje swoje produkty w racjonalnych cenach, zwłaszcza przy obecnych promocjach.

 

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.