360 C50 – premiera nowego robota sprzątającego w super cenie

360 to producent robotów odkurzających oferujących najnowsze rozwiązania w wyjątkowo niskich cenach. Teraz na rynek trafił nowy model: 360 C50, który może być świetnym wyborem dla wszystkich szukających skutecznego robota za niewielkie pieniądze.

360 C50 – nowość na rynku odkurzaczy automatycznych w niesamowicie niskiej cenie

robot odkurzający 360 C50

Aktualna oferta robotów sprzątających jest ogromna, a cały czas pojawiają się kolejne modele. Większość z nich niewiele różni się od swoich poprzedników. Co jakiś czas na rynku pojawia się jednak model podnoszący poprzeczkę konkurencji. Można to niewątpliwie powiedzieć o najnowszym robocie 360 C50. Można go obecnie kupić w popularnym sklepie gearbest.com pod tym linkiem. Jego cena co jakiś czas się zmienia w zależności od aktualnej promocji i kursu dolara, ale jest to grubo poniżej 700 zł.

360 C50 – co oferuje nowy robot?

Na wstępie powiedziałem, że robot podnosi poprzeczkę konkurencji. Czy to oznacza, że wprowadza jakieś unikatowe rozwiązania? Nie do końca. Postęp polega tu raczej na tym, że C50 oferuje niemal wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i cechy w wyjątkowo niskiej cenie. Jakie są zatem jego poszczególne zalety? Jest ich trochę…

Ogromna siła ssąca

robot sprzątający 360 - model C50 - siła ssąca

Tanich robotów na rynku jest cała masa. Jednak ciężko znaleźć w tym budżecie robota oferującego tak dużą moc ssącą jak C50. Robot wciąga zabrudzenia z siłą aż 2600 Pa, czyli tyle ile oferują najnowsze sprzęty za 2 tysiące i więcej. Sprzęt umożliwia też regulację siły ssącej (ma 4 poziomy). Na niższych biegach odkurzacz jest znacznie cichszy. Funkcja ta przydaje się jeżeli np. chcemy odkurzyć nie budząc dzieci, czy  też obejrzeć film nie słysząc odkurzania.

Odkurzanie i mopowanie

robot sprzątający 360 C50 - odkurzanie i mopowanie

360 C50 to urządzenie 2 w 1. Poza standardowym odkurzaniem, oferuje również funkcję mopowania. Mopowanie w sprzętach tego typu świetnie sprawdza się jeżeli chcemy odświeżyć twarde podłogi w mieszkaniu. Zmopowane podłogi kurzą się znacznie wolniej, a idealnym rozwiązaniem jest najpierw odkurzenie podłogi, a następnie zmopowanie. Robot posiada zarówno duży pojemnik na kurz (510 ml), jak i na wodę (300 ml).

robot sprzątający 360 - model C50 - pojemnik na wodę robota 360 C50

4 tryby jazdy

Robot oferuje nam 4 sposoby jazdy w zależności od naszych potrzeb. Możemy włączyć sprzątania całego mieszkania, objechanie wyłącznie krawędzi, jak również sprzątanie punktowe. Te ostatnie występuje tutaj w 2 wariantach: możemy włączyć spiralną jazdę lub jazdę zygzakiem.

robot sprzątający 360 C50 - wybór trybu sprzątania

Obsługa poprzez aplikację na smartfony

Robot bije większość konkurencji ze swojej półki cenowej nie tylko dużą siłą ssącą, ale i funkcją obsługi za pomocą smartfona. Za pomocą telefonu możemy zatem uruchomić odkurzanie z dowolnego miejsca (np. z pracy lub będąc na wakacjach). Poza tym możemy zaprogramować automatyczne sprzątanie i robot będzie uruchamiał się sam o wybranej godzinie.

robot sprzątający 360 C50 - aplikacja na smartfon

Sterowanie za pomocą pilota

Nie macie w domu wi-fi? Żaden problem – 360 C50 ma w zestawie również pilot zdalnego sterowania. Wiele robotów ma tylko aplikację lub tylko pilot. Tutaj mamy pełną dowolność, bo robotem można sterować na oba sposoby.

robot sprzątający 360 C50 - sterowanie pilotem

Niewielkie rozmiary

Robot jest nieco mniejszy od większości robotów na rynku – ma 31,5 cm średnicy. Ważniejsza jest jednak jego wysokość. Ma 7,9 cm dzięki czemu wjedzie pod wiele mebli, pod które nie wjedzie wiele innych robotów, które często mają od 9 do 10 cm wysokości.

robot sprzątający 360 C50 - wysokość robota

Parametry i cechy robota 360 C50

robot sprzątający 360 - model C50 - planowanie jazdy

Zróbmy zatem małe podsumowanie cech robota:

wymiary: 31,5 cm x 31,5 cm x 7,9 cm
max. siła ssąca: 2600 Pa
Poziom hałasu: 50-63dB
moc silnika: 30 W
pojemność baterii: 2600 ml
czas pracy: 2 godziny
pojemność pojemnika na kurz: 510 ml
pojemność pojemnika na wodę: 300 ml

Pozostałe ważne cechy: obsługa przez aplikację lub pilota; współpraca z Google Home i Amazon Alexa; czujniki antyspadkowe, czujniki antykolizyjne, obsługa 4 trybów jazdy.

sensory robota - antyspadkowy i antykolizyjny

360 C50 – czy warto kupić?

Niestety nie przetestowałem jeszcze tego sprzętu, ale zapowiada się wyjątkowo dobrze. Za te pieniądze trudno o lepszy sprzęt. Ma bardzo dużo funkcji, które nie zawsze występują łącznie w robotach z niższej półki cenowej i przede wszystkim oferuje imponującą siłę ssącą. 2600 Pascali to więcej niż w przypadku znacznie droższych robotów. Innymi słowy 360 C50 wygląda na dobry wybór dla osoby szukającej robota w niskiej cenie o dużej sile i nie potrzebującej laserowego skanowania powierzchni, czy też zapamiętywania map pięter. Innymi słowy idealny robot do małego mieszkania. Śledźcie koniecznie stronę produktu na Gearbest.com, bo robot co jakiś czas jest tam przeceniony.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.