Xiaomi Viomi V2 PRO już w sprzedaży – rabat z kodem rabatowym

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 cieszy się od kilku miesięcy ogromnym powodzeniem. Teraz do sprzedaży trafiła jego ulepszona wersja, czyli Xiaomi Viomi V2 PRO. Sprawdźcie czym się różni i jak zamówić go z rabatem.

Xiaomi Viomi V2 PRO dostępny już na geekbuying.com

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO

Najnowszy robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO pojawił się już w ofercie geekbuying.com. Zamówicie go tam już za ok. 1570 zł  ($389,99). Teraz dorwać go możecie za to jeszcze taniej z kodem rabatowym: 1111GKB30. Zamawiając warto wybrać metodę wysyłki Priority Line, aby robota otrzymać szybko i bez dodatkowych opłat.

Aktualizacja: Xiaomi Viomi V2 PRO dostępny jest już z polskiego magazynu pod tym linkiem. Wpisując kod rabatowy: 3RDN2NRE zbijecie jego cenę do $399, czyli ok. 1610 zł.

Xiaomi Viomi V2 PRO – podstawowe parametry

Najnowszy na rynku robot prezentuje się następująco:

Jego wymiary:

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - wymiary

Pozostałe parametry:

  • waga: 3,6 kg
  • moc silnika: 33 W
  • pojemność baterii: 3200 mAh
  • siła ssąca: 2100 Pa (więcej nawet od Roborocka S50/55!)
  • pokonywanie progów: do 2 cm
  • czas pracy na jednym ładowaniu: 2 godziny
  • obsługa: aplikacja Mi Home

Xiaomi Viomi V2 vs Xiaomi Viomi V2 PRO

Kilka miesięcy temu testowałem dla Was poprzednią wersję robota, czyli Xiaomi Viomi V2 (tutaj znajdziecie jego recenzję). Czym się różni model PRO? Wyżej podane parametry są właściwie identyczne jak w tamtej wersji, ale okazuje się, że jest kilka istotnych różnic:

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 vs Xiaomi Viomi V2 PRO

Najważniejsze różnice dotyczą funkcji mopowania. W poprzedniej wersji w zestawie mieliśmy dwa osobne pojemniki: na kurz (o pojemności 600 ml) oraz na wodę do mopowania (o pojemności 560 ml). Tym samym przed włączeniem robota musieliśmy się zdecydować czy chcemy odkurzać, czy mopować. Teraz natomiast, dzięki modelowi PRO możemy to robić jednocześnie. W zestawie jest pojemnik umożliwiający jednocześnie zarówno odkurzanie, jak i mopowanie.

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - funkcje mopowania i odkurzania

Co bardzo ważne: w zestawie Viomi V2 PRO dalej będą pojemniki do osobnego odkurzania i osobnego mopowania (obydwa o pojemności 550 ml). Tym samym model PRO oferuje nam dużo większe możliwości.

Istotne różnice wiążą się również z oprogramowaniem robota. Model PRO wprowadza przede wszystkim funkcję podziału mieszkania na pokoje:

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - podział mieszkania na strefy i pokoje

Funkcję tę docenią szczególnie właściciele dużych mieszkań i domów, którym zależy na odkurzeniu tylko wybranych pomieszczeń lub odkurzaniu konkretnych pokoi częściej niż innych.

Ponadto model PRO oferuje możliwość zapamiętywania wielu map (funkcja szczególnie przydatna przy kilku piętrach).

Xiaomi Viomi V2 Pro umożliwia również zaplanowanie godziny sprzątania. Funkcja ta pomimo, iż na początku była dostępna również w poprzedniej wersji, przy kolejnej aktualizacji oprogramowania zniknęła i nie ma pewności czy zostanie przywrócona.

W obydwu modelach możemy natomiast ustawiać wirtualne ściany i strefy zakazane.

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - wyznaczanie wirtualnych ścian i stref zakazanych w aplikacji

Xiaomi Viomi V2 PRO – pozostałe cechy

Dużą zaletą robotów Viomi jest to, że współpracują z najlepszą w mojej ocenie aplikacją do zarządzania sprzętami domowymi, czyli Mi Home App. Wspomniana aplikacja od firmy Xiaomi jest regularnie ulepszana, obsługuje coraz więcej urządzeń i zapewnia coraz więcej funkcji.

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - obsługa przez aplikację Mi Home App

W przypadku Xiaomi Viomi V2 Pro, za pomocą aplikacji mamy dostęp do wszystkich ustawień robota. Możemy sprawdzić poziom naładowania baterii, ustawić poziom siły ssącej robota, śledzić statystyki sprzątania, ale przede wszystkim mamy dostęp do map naszego mieszkania. Robot już przy pierwszym sprzątaniu zapamięta mapę mieszkania, którą będzie mógł wykorzystać w przyszłości.

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - laserowe skanowanie pomieszczeń

Zrobi to z wykorzystaniem specjalnego skanera umieszczonego w wystającej z robota wieżyczce. W aplikacji będziemy widzieć także przejechaną trasę i aktualną lokalizację robota.

Niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, w pracy, czy na wakacjach w innej części globu, dzięki dostępowi do internetu będziemy mogli włączyć lub wyłączyć naszego robota (wystarczy aby robot też miał dostęp do sieci poprzez  domowe wi-fi).

Siła ssąca Xiaomi Viomi V2 PRO to aż 2100 Pa. Stawia go to w ścisłej czołówce robotów odkurzających. Jest to bardzo duża moc, która sprawia że robot z powodzeniem odkurzy wszelkie powierzchnie, w tym dywany.

Na skuteczność sprzątania wpływa także ulepszony sposób jazdy robota, który ma nie tylko jeździć po mieszkaniu zygzakiem, ale i robić lekkie skręty w lewo i w prawo:

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - sposób jazdy w trakcie mopowania

Ponadto Viomi V2 PRO podobnie jak inne najlepsze roboty odkurzające jest w stanie pokonać progi o wysokości nawet 2 cm.

Robot odkurzający Xiaomi Viomi V2 PRO - pokonywanie progów

Parametr ten jest istotny przy jeździe pomiędzy pokojami oraz przy wjeżdżaniu na dywany. Niektóre tańsze roboty wjeżdżają tylko na 1 cm lub 1,5 cm i tym samym mogą mieć problem z wjechaniem na gruby dywan.

Xiaomi Viomi V2 Pro – podsumowanie

Nowy model robota odkurzającego od Viomi zapowiada się świetnie. Daje nieco więcej możliwości, szczególnie właścicielom dużych domów. Zamawiając go na geekbuying.com pod tym linkiem skorzystajcie z kodu rabatowego: 1111GKB30. Znacznie szybciej otrzymacie go natomiast zamawiając dostawę z polskiego magazynu, taniej z kodem rabatowym: 3RDN2NRE.

Pomimo wejścia do sprzedaży nowego modelu, poprzednia wersja – Xiaomi Viomi V2 ciągle jest dobrym wyborem i sprawdzi się w przypadku mniej wymagających osób, zwłaszcza że można ją kupić taniej: pod tym linkiem z kodem rabatowym: 3OIJIENB  kupicie robota za ok. 1435 zł ($355,99). W tym przypadku robot wysyłany jest z niemieckiego magazynu, a dodatkowo dostaniecie wirtualną ścianę (magnetyczną) gratis!

Aktualizacja: przetestowałem już nowego Xiaomi Viomi V2 PRO – recenzja pod tym linkiem.

214 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.