Xiaomi JIMMY JV53 – recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego

Xiaomi Jimmy JV53 – to kolejny model bezprzewodowego odkurzacza pionowego z popularnej i sprawdzonej już serii. Sprawdź czym różni się od pozostałych modeli oraz czy warto zamówić akurat tę wersję.

Xiaomi Jimmy JV53 – nowy model odkurzacza pionowego

Z odkurzaczami pionowymi Jimmy mogliście już się zapoznać na stronie, między innymi przy okazji recenzji Xiaomi Jimmy JV51. Teraz do sprzedaży trafił kolejny model, czyli Jimmy JV53. Od poprzednika różni się nieznacznie ceną i pewnymi detalami, na które postaram się zwrócić Wam uwagę.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego

Xiaomi Jimmy JV 53 – zamówienie i unboxing

Odkurzacz dostępny jest w sprzedaży na geekbuying.com pod tym linkiem z dostawą z Polski (magazyn „Europe”). Z kodem rabatowym: JV53177  kupicie go nieco taniej.

Pod tym linkiem dostępna jest natomiast szara wersja odkurzacza. Koniecznie z kodem rabatowym: 4T8HGBBZ

Dostawy z geekbuying z reguły przychodzą znacznie szybciej niż z innych chińskich sklepów, głównie z uwagi na liczne europejskie magazyny. Mój odkurzacz przyszedł kurierem DPD po kilku dniach.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - paczka z DPD

Zawartość zestawu prezentuje się następująco:

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - zawartość zestawu

 

Parametry Xiaomi Jimmy JV53

Kilka podstawowych danych o Xiaomi Jimmy JV53:

silnik o mocy 425 W i 100.000 obrotów na minutę;

siła ssania: 125 W, 20kPa

waga: 1,46 kg (2,9kg z wszystkimi akcesoriami);

pojemnik na kurz: 0,5 litra;

głośność: 78 dB;

bateria: litowa o pojemności 10×2,5 Ah;

czas pracy na jednym ładowaniu:

bez elektrycznej szczotki: 45 minut w trybie podstawowym; 8 minut w trybie max;

z elektryczną szczotką: 35 minut w trybie podstawowym; 7 minut w trybie max;

czas ładowania: od 4 do 5 godzin;

pozostałe cechy: 5 wymiennych końcówek, filtr HEPA.

 

Uruchomienie urządzenia i funkcje

Przed pierwszym użyciem odkurzacza trzeba przede wszystkim naładować do pełna baterię znajdującą się w zestawie. Na szczęście jest odłączana od odkurzacza i zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możemy ją bardzo łatwo naładować z dowolnego gniazdka. Pusta bateria ładuje się do pełna do 5 godzin. Po naładowaniu czerwona lampka na baterii zamieni się na zieloną.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - ładowanie baterii

Po naładowaniu baterię wpinamy do odkurzacza i gotowe, możemy odkurzać.

Sprzęt włączamy za pomocą spustu umieszczonego w rączce. Po włączeniu nie musimy go cały czas trzymać, wystarczy raz nacisnąć, podobnie wyłączamy odkurzacz.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - włącznik

Do sterowania odkurzaczem służy też przycisk umieszczony z tyłu urządzenia. Naciskając go przeskakujemy pomiędzy pierwszym i drugim biegiem zwiększając tym samym moc odkurzacza.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - przełączanie biegów

Wszystko odbywa się bardzo łatwo i intuicyjnie.

Przed odkurzaniem musimy rzecz jasna dobrać także odpowiednią końcówkę, a mamy ich tu całkiem sporo i możemy uzywać ich w różnych konfiguracjach.

Przede wszystkim musimy zdecydować, czy korzystamy z rury przedłużającej odkurzacz. Będzie ona potrzebna przede wszystkim przy odkurzaniu podłogi lub sufitów.

Zarówno do rury, jak i bezprośrednio do odkurzacza możemy podpiąć każdą z 5 końcówek znajdujących się w zestawie.

Wybór końcówki zależy rzecz jasna od tego jaką powierzchnię i w jakim miejscu planujemy odkurzać. Najczęściej zapewne większość z nas będzie korzystała z najszerszej końcówki podpiętej pod rurę.

Za jej pomocą możemy spokojnie odkurzać podłogi: zarówno dywany jak i twarde nawierzchnie. W szerokiej końcówce zamontowany jest wałek pokryty mikrofibrą, który w trakcie odkurzania obraca się z dużą siłą wciągając wszelkie zanieczyszczenia do środka.

Odkurzacz pionowy Jimmy JV53 - główny wałek

Wałek zasilany jest prądem z odkurzacza i obraca się naprawdę szybko. Na podobnej zasadzie działa kolejna końcówka wyposażona w turboszczotkę.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - turboszczotka do tapicerki

Zwracam uwagę, że obie szczotki: zarówno wałek, jak i turboszczotka obracają się bardzo szybko dzięki elektrycznemu napędowi z odkurzacza, a nie w wyniku naszych ruchów (jak to ma miejsce w niektórych tańszych sprzętach). Szczotki kręcą się z dużą mocą, co znacznie ułatwia odkurzanie.

Następna bardzo praktyczna końcówka służy głównie do odkurzania delikatnych powierzchni, których nie chcielibyśmy porysować. Dookoła końcówki znajduje się długie włosie, natomiast jej dolna część pokryta jest dodatkowo miękkim materiałem.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - końcówka z miękkim obiciem

Pozostałe dwie końcówki są znacznie węższe i służą do odkurzania krawędzi, rogów i miejsc trudno dostępnych. Obie końcówki mają wysuwany element zakończony włosiem. Przydaje się jeżeli nie chcemy niechcący obić odkurzanych powierzchni.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - krótka końcówka

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - wąska końcówka

Mamy zatem całkiem pokaźny wybór końcówek do wszelkiego rodzaju zastosowań.

Różnice w stosunku do Jimmy JV51

Na pierwszy rzut oka Jimmy JV53 bardzo przypomina model JV51. Niektórzy z Was mogą zatem zastanawiać się, który odkurzacz wybrać i tym samym czym różnią się od siebie.

Różnic jest kilka, przy czym wszystkie są na korzyść modelu Jimmy JV53.

  • Xiaomi Jimmy JV53 ma większą moc (125 W vs 115 W);
  • JV53 ma o jedną końcówkę więcej (szarą z miękkim obieciem);
  • JV53 wygląda nieco ładniej (poprawiono niektóre detale).

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - odkurzanie deski rozdzielczej

Jedynym plusem w tym zestawieniu na korzyść Jimmy JV51 jest cichsza praca (o 3db), ale wynika to wprost z nieco mniejszej mocy odkurzacza.

Wrażenia z użytkowania Jimmy JV53

Xiaomi Jimmy JV53 jest już kolejnym odkurzaczem pionowym z którego korzystam, więc mam coraz większe porównanie. Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że odkurzacze tego typu są nieporównywalnie wygodniejsze od tradycyjnych odkurzaczy. Jeżeli macie dosyć ciągania za sobą po mieszkaniu wielkiego odkurzacza, jak najszybciej zdecydujcie się na zakup Jimmy JV53 lub innego sprzętu tego typu. Główne atuty są następujące:

  • w trakcie odkurzania na stojąco utrzymujemy lepszą sylwetkę niż w przypadku wielu tradycyjnych odkurzaczy, przy których trzeba się garbić;
  • odkurzacz jest bardzo lekki, nie musimy się szarpać z balastem, co ma ogromne znaczenie przy dużych powierzchniach, schodach itp.
  • dzięki zasilaniu z baterii możemy zapomnieć o plączącym się kablu, przełączaniu między gniazdkami itp.
  • odkurzacz jest wyjątkowo mobilny i uniwersalny. Możemy z niego korzystać z miejscach trudno dostępnych, w tym miejscach bez dostępu do prądu. Świetnie sprawdza się np. do odkurzania samochodu.

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - odkurzanie samochodu

Jedyny minus jaki dostrzegam to ograniczenie związane z czasem pracy baterii. Musimy pamiętać o jej ładowaniu za każdym razem kiedy skończymy sprzątanie.

Na szczęście bateria w modelu Jimmy JV53 jest całkiem pojemna i w zależności od mocy z jaką odkurzamy i wykorzystywanej końcówki, pozwala na pracę od 7 minut do nawet 45 minut. W tym czasie powinniśmy być w stanie odkurzyć większość mieszkań. Przy większych powierzchniach trzeba będzie oczywiście robić przerwy na naładowanie baterii lub dokupić drugą zapasową baterię (dostępna również na geekbuying).

Dużym zaskoczeniem dla wielu może być też moc odkurzacza. Okazuje się, że moc Jimmy JV53 jest większa niż w przypadku wielu tradycyjnych odkurzaczy. Na wyższym biegu odkurzacz ssie z mocą aż 20 000 Pascali. Jest to bardzo dużo i lokuje ten odkurzacz w ścisłej czołówce sprzętów tego typu.

Warto również wspomnieć, że odkurzacz ma bardzo praktyczny pojemnik na kurz. Można go wygodnie opróżnić rozpinając dolną klapkę.

Pojemnik można także łatwo odpiąć i umyć.

Łatwo wyjmuje się także znajdujący się w odkurzaczu filtr HEPA:

Xiaomi JIMMY JV53 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego - wymienny filtr HEPA

Filtr ten oczyszcza powietrze z 99,7% skutecznością z wszelkich cząsteczek zanieczyszczeń. Zapasowe filtry można zamówić na geekbuying.com.

Warto wspomnieć, że producent zadbał o jakość wykonania poszczególnych elementów odkurzacza. Wszystko wykonane jest z dobrej jakości plastików i pomimo niewielkiej wagi, odkurzacz sprawia wrażenie solidnego.

Praktycznie wszystkie końcówki znajdują swoje zastosowanie, a ich konstrukcja jest dobrze przemyślana.

Odkurzacz pionowy Jimmy JV53 - długa końcówka
Próbowaliście odkurzać kąty pod sufitem tradycyjnym odkurzaczem? Z Jimmy JV53 staje się to wyjątkowo łatwe.

Xiaomi JIMMY JV53 – podsumowanie

Xiaomi Jimmy JV53 to kolejne niezwykle udane urządzenie z Chin. Jeżeli jeszcze nie macie tego typu sprzętu to bardzo polecam jego zakup. Testowałem już kilka odkurzaczy pionowych i ten jest póki co chyba najlepszy. Producent zwiększył moc oraz dodał kolejną końcówkę do poprzedniego modelu o podobnej konstrukcji. Tym samym Jimmy JV53 staje się jednym z lepszych wyborów na rynku. Z jednej strony odkurzacz ten może być świetnym, mobilnym uzupełnieniem dla tradycyjnego odkurzacza, bądź też robota odkurzającego, z drugiej strony może okazać się że odkurzacz ten w pełni wystarczy do sprzątania małego mieszkania. Przede wszystkim zajmie mało miejsca, a będzie dużo wygodniejszy w codziennym korzystaniu. Warto też wspomnieć, że na rynku, również w sklepach stacjonarnych, pojawiło się już całkiem dużo odkurzaczy pionowych. Te najlepsze potrafią kosztować kilka tysięcy złotych. Tymczasem Jimmy JV53 w niczym im nie ustępuje, a kosztuje dużo mniej.

Zamawiając pamiętajcie o kodzie rabatowym: 4T8HGBBZ

Więcej ofert i kodów rabatowych na odkurzacze pionowe znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-odkurzacze-pionowe/

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.