Tanie śniadanie w Bydgoszczy [Top 7]

Moda na jedzenie śniadań na mieście powoli opanowuje cały kraj.  Coraz więcej lokali gastronomicznych postanawia otwierać się wcześnie rano  proponując specjalne menu śniadaniowe. Jednocześnie oferta ta jest bardzo często atrakcyjna cenowo. W Warszawie i kilku największych miastach pojawiły się nawet oferty śniadań za 1 zł! W mniejszych miastach nie jest już tak kolorowo, jednak jest to kwestia czasu. Póki co warto wiedzieć, gdzie szukać atrakcyjnych cenowo i smacznych śniadań. Po cieszących się Waszym zainteresowaniem rankingu śniadań w Warszawie i Gdańsku, postanowiłem przyjrzeć się bliżej ofercie bydgoskich lokali gastronomicznych. Zerknijcie zatem na mój ranking 7 najlepszych śniadań w Bydgoszczy.

7 najlepszych miejsc na tanie śniadanie w Bydgoszczy

7. Cukiernia Sowa, ul. Mostowa 4

Śniadania serwowane w godz. 9 – 22 (pon. -czw.), 9-23 (pt.), 8-23 (sb.) i 10-21 (nd.), cena: 14-19 zł

Zestawienie bydgoskich śniadań zacznę od lokalu, którego nie mogło zabraknąć – Cukierni Sowa. Większość osób spoza Bydgoszczy kojarzy tą sieć wyłącznie z deserów, tymczasem jeden z bydgoskich lokali ma znacznie szersze menu (nawet ofertę obiadową). Do wyboru mamy bardzo wiele śniadaniowych pozycji serwowanych codziennie i przez cały dzień. Za to duży plus, który docenią w szczególności imprezowicze wstający w południe. Ceny może nie należą do najniższych, zwłaszcza że serwowane porcje nie są największe, ale nie ma co się dziwić – lokal z racji na lokalizację i tak pęka w szwach.

ranking śniadań w Bydgoszczy - śniadanie w Cukierni Sowa

6. Cafe Kino, ul. Długa 32

Śniadanie serwowane od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 12, koszt: 10-14 zł

Kolejny ciekawy lokal, głównie z uwagi na atrakcyjne wnętrze urządzone z mocnym motywem przewodnim – kinowym jak sama nazwa wskazuje. Oferta Cafe Kino to przede wszystkim różnorodne słodkości do kawy, jednak w tygodniu zjemy tutaj również pożywne śniadanie z jajkami w roli głównej. Mi najbardziej spodobała się szakszuka serwowana z Chorizo.

ranking śniadań w Bydgoszczy - kawiarnia Cafe Kino

5. Bistro Katarynka, ul. Niedźwiedzia 3 (przy Starym Rynku)

Śniadania serwowane od godz. 10 do 12, koszt: 8 – 15 zł

Katarynka to lokal z niepowtarzalnym klimatem.

ranking śniadań w Bydgoszczy - wnętrze Bistro Katarynka

Znajduje się w kamienicy tuż przy Starym Rynku, w której góra wynajmowana jest pod apartamenty. Na dole znajduje się restauracja z rozbudowanym menu. Oferta śniadaniowa zadowoli każdego, a widoki zarówno wnętrza, jak i te w oknie sprawią, że będzie to udana wizyta niezależnie od tego co zjemy.

ranking śniadań w Bydgoszczy - śniadanie w Bistro Katarynka

4. Piekarnia Bydgoszcz, ul. Jatki 1

Śniadania serwowane w godz. 7:00-16:30, w niedzielę: od 8:30 do 15, koszt: 14 zł

Nowoczesny hipsterski lokal w stylu, który już jakiś czas temu zdominował warszawską gastronomię. Swobodna atmosfera i loftowe wnętrze.  W menu znajdziemy sporo wymyślnym sposobów podania śniadań opartych głównie o jajka i pieczywo. Zjemy zatem przeróżne wariacje jajecznic, omletów i oczywiście szakszukę. Duży plus dla lokalu za wprowadzanie śniadaniowych urozmaiceń i za świetne pieczywo.

ranking śniadań w Bydgoszczy - śniadanie w Piekarni Bydgoszcz

 

3. XoXo (KsoKso), ul. Mostowa 1

Śniadania serwowane codziennie od 10 do 12, koszt: 12-22 zł

ranking śniadań w Bydgoszczy - śniadanie polskie w KsoKso

Chyba najładniej podane ze wszystkich śniadań, które jadłem w Bydgoszczy. Oferta to kilka wariacji śniadań z jajkami oraz sałatka caprese i śniadanie francuskie (crossaint z dżemem). Cenowo nie wychodzi najtaniej, zwłaszcza z kawą/herbatą, jednak wszystko podawane jest na poziomie. Na duży plus należy zaliczyć też sam wystrój lokalu, który został urządzony ze smakiem i znajduje się praktycznie w samym centrum turystycznym Bydgoszczy.

ranking śniadań w Bydgoszczy - sałatka Caprese w KsoKso

2. Cukiernia Staropolska, ul Gdańska 29

Śniadania serwowane są od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 11 oraz w soboty od 7 do 11, koszt: 10-14 zł

Lokal z zewnątrz niepozorny, przypominający zwyczajną piekarnię jakich wiele.

ranking śniadań w Bydgoszczy - Cukiernia Staropolska

Pozory jednak mylą, przynajmniej w przypadku lokalu przy ulicy Gdańskiej, którego oferta jest imponująca. Poza standardowymi wypiekami i słodkościami, które znajdziemy w każdym z wielu lokali tej sieci, przy ulicy Gdańskiej mamy do dyspozycji restaurację i bistro serwujące rewelacyjne śniadania. Ceny są bardzo przyjemne dla kieszeni, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę to co dostajemy w zamian. Spójrzcie na tę genialną szakszukę za 14 zł:

ranking śniadań w Bydgoszczy - szakszuka w Cukierni Staropolskiej

Jej zjedzenie przerosło moje możliwości i to nie z uwagi na smak. Była rewelacyjna, jednak tak duża, że aby ją zjeść trzeba przyjść wyjątkowo głodnym, ewentualnie ze wsparciem z dwóch osób 😉

1. Naleśnikarnia The Moon. ul. Jagiellońska 39 (Focus Mall)

Śniadania serwowane od godz. 9 do 12, koszt: 10- 12,30 zł (kawa gratis)

Na pierwszym miejscu jedyny lokal nieco oddalony od ścisłego centrum. Mieści się co prawda w centrum, ale handlowym. Czy zjemy tam najlepsze śniadanie? Raczej nie, niektóre restauracje wymienione powyżej mają bogatszą i bardziej wyrafinowaną ofertę. Dlaczego zatem to właśnie The Moon znalazł się na pierwszym miejscu? Jako jedyny z bydgoskich lokali oferuje bezpłatną kawę do każdego śniadania, a w dodatku ceny tych śniadań są rewelacyjne. Tym samym za 10 zł możemy zjeść smaczne śniadanie, które popijemy dobrą kawką. Według mnie rewelacja i w pełni zasłużone 1. miejsce, chociaż w dużej mierze przez słabość konkurencji. Dodać należy, że pomimo nazwy lokalu, oferta śniadaniowa nie składa się z naleśników, lecz jajecznic, omletów i grillowanych kanapek.

ranking śniadań w Bydgoszczy - śniadanie w Naleśnikarni The Moon

 

Podsumowanie

Oferta śniadaniowa nie jest jeszcze zbyt rozbudowana w Bydgoszczy. Restauracje najczęściej do godziny 12 są zamknięte. Tym samym wydaje się, że bydgoscy restauratorzy nie wykorzystują wszystkich możliwości. Przykładowo po zjedzeniu śniadania w The Moon, w którym było już sporo gości, pobliski lokal znanej sieciówki wyglądał tak:

ranking śniadań w Bydgoszczy - pusty lokal

Większość lokali serwujących specjalne menu śniadaniowe znajduje się w ścisłym centrum, zwłaszcza w okolicach Starego Rynku. Niewątpliwie sprzyja temu ilość turystów i klientów z okolicznych hoteli. Brak konkurencji sprawia niestety, że ceny raczej nie zachwycają. Zdecydowanie brakuje lokali serwujących darmowe kawy do śniadań, czy też śniadania za złotówkę do każdej kawy. Takie oferty są już standardem w innych dużych miastach. Nie mniej jednak jest kilka lokali wartych odwiedzenia o poranku, które to starałem się Wam przedstawić w tym zestawieniu. Jeżeli pominąłem jakiś ciekawy lokal z dobrym i tanim śniadaniem, który warto byłoby uwzględnić w moim rankingu najlepszych bydgoskich śniadań – napiszcie o tym koniecznie w komentarzu. Dajcie również znać, co myślicie o zaprezentowanych restauracjach.

Na koniec tradycyjna już prośba do właścicieli lokali (ew. ich pracowników) – jeżeli chcecie zareklamować swój lokal to napiszcie komentarz w stylu: „u nas też jest ciekawa oferta śniadaniowa, zapraszamy” zamiast podszywania się pod klientów i bezmyślnego pisania 10 postów pod rząd. Tego typu spam będę tępić, więc miejcie elementarny szacunek zarówno do mnie, jak i do swojego wizerunku 😉

ranking śniadań w Bydgoszczy - Manekin
Jeszcze jedno małe post scriptum: w Bydgoszczy znajduje się jeszcze jeden lokal warty odwiedzenia również rano. Jest to Manekin. Co prawda nie serwują tam menu śniadaniowego, ale otwierają się już od 10 serwując zawsze dobre i tanie naleśniki.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.