SJRC F11 PRO – recenzja drona z GPS w świetnej cenie
Rynek dronów zdominowała już kilka lat temu chińska marka DJI. W sprzedaży pojawiają się jednak cały czas drony próbujące choćby w najmniejszym stopniu nawiązać rywalizację. Technologicznie DJI odjechał rywalom zdecydowanie, więc ci rywalizują głównie ceną. Tak jest z SJRC F11 PRO, który miałem przyjemność testować.
SJRC F11 PRO – super parametry za niewielkie pieniądze
Zacznijmy zatem od wspomnianej konkurencyjnej ceny. Drona można obecnie kupić w kilku konfiguracjach w sklepie geekbuying.com, z którego ostatnio zamawiam sporo sprzętów. Dostępne są następujące warianty:
SJRC F11 PRO z jedną baterią taniej z kodem rabatowym: 3S9PDSD5
SJRC F11 PRO z dwiema bateriami taniej z kodem rabatowym: 3S9S1GYM
oraz
SJRC F11 PRO z 3 bateriami taniej z kodem rabatowym: 3S9S61O1
Powyższe linki prowadzą bezpośrednio do ofert z polskiego magazynu (Europe), ale w ofercie jest również wysyłka z innych magazynów, również europejskich.
Niestety ostatnio wszystko się wyprzedało i drona można zamówić tylko pod tym linkiem (wybierajcie wysyłkę „Priority Line”) kod rabatowy: 4T8HGBBZ
W sprzedaży jest też poprzednia, tańsza wersja ze słabszą kamerą (Full HD zamiast 2,7K), czyli SJRC F11 pod tym linkiem.
Drony, podobnie jak kody rabatowe szybko się rozchodzą, ale sprawdźcie poszczególne warianty i któryś powinien działać. Kod rabatowy wpisuje się już po zalogowaniu przed finalizacją zamówienia.
Do tej pory testowałem na stronie kilka znacznie tańszych modeli, jednak były to kiepskie zabawki w stosunku do tego co oferuje SJRC F11 PRO, a oferuje całkiem sporo.
SJRC F11 PRO – unboxing
Drona dostałem w zasadzie w 2-3 dni od zamówienia, a to co znalazłem w paczce:
- dron;
- bateria;
- kontroler;
- kabel USB do ładowania;
- zapasowe śmigła;
- torba;
- instrukcja obsługi.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo praktyczna torba, która pomieści i dobrze zabezpieczy cały zestaw. Przy kilku swoich poprzednich dronach miałem spory problem zarówno z przechowywaniem jak i przewożeniem sprzętu. Nawet produkty DJI nie są pod tym względem idealne, bo często musimy dokupować odpowiedni plecak/torbę, aby wszystko dobrze spakować.
SJRC F11 PRO – parametry
Wspomniałem, że dron oferuje wyjątkowo dużo, zerknijmy zatem na jego parametry, bo „na papierze” sprzęt prezentuje się niesamowicie:
Wymiary: złożony: 17.6 x 10.5 x 8cm, rozłożony: 44.5 x 40.5 x 8cm
Waga: 520 gram
Silniki: bezszczotkowe, model 1806
Łączność: 2,4 G, 4 kanał
FPV: 5G WiFi
Zasięg FPV: do 500 metrów (w zależności od warunków)
Kamera: 2.7K 25FPS
Regulacja kąta kamery: -90°- 0°(regulowany za pomocą kontrolera)
Kąt widzenia obiektywu: 120°/2.0
Zdjęcia: 2592 X 1520P, format JPG
Wideo: 2592 X 1520P (2,7K), format MP4
Jakość widoku na smartfonie: 720P@25FPS
Bateria drona: 11.1V 2500mAh
Czas lotu: ok. 26-28 minut
Czas ładowania: ok. 4.5h
Bateria kontrolera: 3.7V 300mAh
Czas pracy kontrolera: ok. 10 godzin
Czas ładowania kontrolera: ok. 50 minut
Zasięg kontrolera: ok. 600m (w zależności od warunków)
Zasięg trybu śledzenia po GPS: ok. 30 m
Zasięg trybu śledzenia po obrazie: od 3 do 10 metrów
Zasięg sterowania gestami: ok. 1-3 metrów
Obsługa kart microSD: do 8G (do kupienia osobno)
Rozmiar uchwytu na smartfona: od 4.7″ do 6.5″ telefonu
Współpraca z systemami operacyjnymi: IOS 8.0 lub nowszy / Android 4.4.4 lub nowszy
Przygotowanie drona do lotu
Na papierze wszystko wygląda imponująco, zwłaszcza że mówimy o dronie za kilkaset (a nie kilka tysięcy) złotych. Sprawdźmy zatem czy w praktyce jest tak samo pięknie.
Przed uruchomieniem drona warto go oczywiście naładować do pełna. Ładowanie baterii trwa całkiem długo bo ok. 2 godzin. Czas ten zależy oczywiście od napięcia jakim ładujemy drona, a podpiąć go możemy praktycznie do wszystkiego i wszędzie. Bateria drona ładuje się po dołączonym kabelku microUSB, który możemy podpiąć do wielu różnych źródeł zasilania: ładowarki do telefonu, gniazda w samochodzie, czy chociażby do powerbanka. Możliwości jest wiele i jest to ogromny atut SJRC F11 PRO.
Naładować trzeba też kontroler. Ten ładuje się ok. 50 minut, ale pozwala na pracę do 10 godzin.
Kolejna rzecz jaką należy wykonać przed startem to instalacja aplikacji SJ GPS PRO na smartfonie. Za jej pomocą uzyskamy podgląd z kamery i możliwość zmiany poszczególnych ustawień drona.
W aplikacji znajdziemy też prosty samouczek, który pozwoli nam zapoznać się z podstawowymi funkcjami.
Uruchomienie i start
Budowa zarówno drona, jak i kontrolera bardzo przypomina konstrukcję Mavica PRO. Czuć oczywiście, że jest to „nieco tańsza wersja”, ale sam fakt zastosowania sprawdzonych rozwiązań należy zaliczyć na plus.
Przede wszystkim podobnie rozkłada i składa się śmigła. Rozstawia się je dosyć ciężko, ale to dobrze, bo powinny trzymać się stabilnie.
Aby włączyć drona należy najpierw krótko przycisnąć przycisk na grzbiecie, a następnie wcisnąć ponownie i przytrzymać go przez dłuższą chwilę. Podobnie włączamy kontroler.
Kontroler ma uchwyt, w którym możemy zamocować smartfona. Kontroler i smartfon łączą się z dronem niezależnie, dlatego też na smartfonie musimy wybrać sieć wi-fi utworzoną przez drona. Po połączeniu z ta siecią, możemy zacząć przygodę z lataniem.
Przed wzniesieniem się w przestworza kalibrujemy drona obracając go w dwóch płaszczyznach wokół własnej osi (w aplikacji będzie instrukcja krok po kroku) i gotowe.
Przesuwamy oba drążki kontrolera do siebie i w dół uruchamiając silniki, a następnie klikamy przyciska startu.
Dron wzniesie się automatycznie na niewielką wysokość, na której będzie się sam utrzymywał.
Sterowanie dronem
SJRC F11 PRO całkiem nieźle utrzymuje swoją pozycję co jest niezmiernie ważne w przypadku dronów. Kilka tańszych modeli, które testowałem miały z tym wyraźny problem, w związku z czym latanie nimi to była prawdziwa gra zręcznościowa. Stabilizacja nie jest jednak tak idealna jak w przypadku Mavica Air, którym latam na co dzień. Dużo zależy od wiatru – przy bezwietrznej pogodzie drona w zasadzie możemy wznieść na odpowiednią wysokość i nawet jak nic nie będziemy robić, będzie utrzymywał zarówno wysokość, jak i pozycję. Przy większych podmuchach wiatru musimy jednak liczyć się z lekką niestabilnością. Zgodnie z instrukcją latać możemy przy wietrze do 10 m/s – to całkiem dużo, ale obawiam się, że przy takim wietrze sterowanie będzie ryzykowne.
Samo sterowanie joystickami jest dość zaskakująco precyzyjne i działa niemal identycznie jak w Mavicu. Lewym drążkiem wznosimy się lub zniżamy oraz obracamy dronem, prawym drążkiem lecimy do przodu, do tyłu i w boki.
Nie ma tutaj wielkiej filozofii, jednak przydaje się pewna wprawa i ostrożność zwłaszcza na początku.
Dron domyślnie będzie działał w trybie Beginner, w którym nie oddalimy się i nie wzniesiemy się na więcej niż 30 metrów. Do nauki spokojnie wystarczy.
Jak już trochę polatamy i opanujemy manewry, możemy te limity podnieść.
Zasięg drona
W aplikacji możemy zmienić maksymalny zasięg drona do 600 metrów oraz maksymalną wysokość do 120 metrów.
Limity te nie są przypadkowe – przy większej odległości stracimy łączność i narazimy się na utratę drona.
Musimy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim latając dronem musimy stosować się do obowiązujących nas przepisów. Jeżeli macie świadectwo kwalifikacji UAVO uprawniające do wykonywania lotów w zasięgu wzroku to pewnie macie już lepszego drona i ta recenzja niekoniecznie Was interesuje. Jeżeli zatem takowego dokumentu nie macie to warto abyście znali przynajmniej podstawowe zasady dotyczące latania dronem. Lot na odległość 600 metrów i wysokość 120 metrów praktycznie zawsze będzie nielegalny, gdyż drona powinniście mieć cały czas w zasięgu wzroku. Nawet jak macie super wzrok to przy 600 metrach dron będzie co najwyżej malutką kropką. Krótko mówiąc maksymalny zasięg tego drona to i tak dużo więcej niż potrzeba do rekreacyjnego latania.
Kolejna istotna rzecz, o której musicie pamiętać wiąże się z warunkami w jakich latacie. 600 metrów to maksymalny zasięg przy idealnych warunkach (otwarta przestrzeń, brak zakłóceń). W praktyce będzie to znacznie mniej, wystarczy że niedaleko są jakieś linie wysokiego napięcia, czy inna konstrukcja zakłócająca sygnał. Nawet drony za kilka tysięcy złotych potrafią zgubić sygnał przy znacznie mniejszej odległości.
Tym samym po różnych doświadczeniach z tanimi dronami miałem ogromne wątpliwości, czy po odleceniu na 20 metrów nie zobaczę komunikatu w stylu „signal lost”. Obawy okazały się niesłuszne. Pomimo wielu lotów w różnych warunkach praktycznie nigdy nie zgubiłem sygnału kompletnie. Kilka razy miałem jakieś krótkie przerwy w łączności, ale były to raczej opóźnienia w reakcji niż kompletna utrata zasięgu nawet jak latałem dosyć daleko. Maksymalnie póki co odważyłem się polecieć nim na 360 metrów przy wysokości 48 metrów. Dron wrócił „cały i zdrowy”.
Skoro mowa o powrotach to warto wspomnieć o bardzo ważnej, jeżeli nie najważniejszej funkcji – automatycznym powrocie do domu. Dron w momencie startu zapamiętuje swoją pozycję i w razie zaistniałych okoliczności, wróci w miejsce startu. Zrobi tak w przypadku kiedy wyślemy mu takie polecenie, jak w również w razie utraty sygnału lub niewystarczającej pojemności baterii na dalszy lot. Jest to zatem funkcja ratunkowa i tylko w takim charakterze powinna być wykorzystywana. Dronowi możemy ustawić na jakiej wysokości ma do nas wracać (od 10 do 120 metrów), domyślnie jest to 25 metrów. Jak włączy mu się tryb powrotu to wzniesie się (lub obniży) na tę wysokość i następnie zacznie się zbliżać w miejsce startu. Jak już będzie nad miejscem startu zacznie podchodzić do lądowania. Funkcja działa wyjątkowo poprawnie. Co prawda dron nie wyląduje co do centymetra w tym samym miejscu, ale z tego co zaobserwowałem będzie to w promieniu 2-3 metrów, więc i tak całkiem nieźle.
Jakby dron jednak nie wrócił (czego Wam nie życzę), możemy w aplikacji ustalić jego lokalizację na podstawie GPSa. W aplikacji cały czas możemy śledzić jego trasę lotu nie tylko na podstawie obrazu z kamery, ale i na podstawie pozycji GPS, którą widzimy na mapie.
Aplikacja pokazuje także aktualną wysokość oraz odległość.
Kamera drona
Wśród imponujących parametrów SJRC F11 PRO poza dużym zasięgiem, wyróżnia się wbudowana kamera. Oferuje nagrania w jakości 2,7 K (2592 X 1520P) przy 25 klatkach na sekundę. Kamera o takiej rozdzielczości w dronie za mniej niż 800 zł? Jeszcze niedawno wydawałoby się niemożliwe. Okazuje się, że jak najbardziej jest to możliwe. Aby uzyskać wspomnianą rozdzielczość wystarczy, że włożymy do drona kartę microSD (teoretycznie do 8GB, ale u mnie działał z 16 GB). Dron wysyła obraz również na telefon i tam go zapisuje, ale już tylko w jakości HDReady.
Wspomniana jakość obrazu 2,7K jest przyzwoita, chociaż jeżeli liczymy na obrazki jak z Mavica, to raczej możemy zapomnieć. Kamera oferuje bardzo szeroki kat widzenia, ale obraz po bokach jest mocno zniekształcony z uwagi na efekt rybiego oka. Ponadto brakuje gimbala, zatem obraz co jakiś czas będzie się nieco chwiał. Będzie to problemem szczególnie przy mocnym wietrze. Nie mniej jednak da się tym sprzętem nakręcić ładne ujęcia.
Bardzo ładnie wychodzą natomiast zdjęcia.
Dodać należy, że kamerę możemy w trakcie lotu manewrować w górę i dół w zależności od tego czy chcemy widzieć obraz przed dronem, czy pod dronem.
Inteligentne tryby lotu
Aplikacja drona umożliwia kilka dodatkowych funkcji autonomicznego lotu drona. Są to:
- Tryb śledzenia obrazu – dron obraca się w kierunku wskazanego obiektu;
- Tryb śledzenia po GPS – dron podąża za nami (na podstawie sygnału GPS w telefonie);
- Tryb autonomicznego lotu pomiędzy wskazanymi na mapie punktami;
- Tryb latania wokół wskazanego miejsca.
Z wszystkich trybów próbowałem korzystać kilkakrotnie lecz muszę przyznać, że nie wszystkie działały idealnie. W trybie follow bez większego problemu możemy ustawić aby dron sam obracał się w kierunku wskazanego obiektu, lecz jest problem, aby poleciał za nim. Dron również nie oddala się, gdy śledzony obiekt się do niego zbliża. Szybko gubi też obiekt. Bardzo dobrze działa natomiast funkcja latania pomiędzy wskazanymi na mapie punktami.
Bez problemu ustawimy również krążenie wokół wskazanego punktu. Kontrolerem możemy także regulować promień orbity po jakiej dron ma się poruszać.
Kolejna ciekawa funkcja to sterowanie gestami. Przy zachowaniu odpowiedniej odległości (od metra do trzech) możemy prawą ręką dać dronowi znak, że ma zrobić zdjęcie lub włączyć filmowanie. Wystarczy pokazać dwa palce (zdjęcie) lub 5 palców (film). Oczywiście musi być dobra widoczność, aby kamera zauważyła nasz gest. Jak dron załapie polecenie zacznie odliczać do 5 i cyknie nam oryginalne selfie.
W aplikacji mamy także możliwość przejście w tryb VR i tym samym latać z goglami.
Aplikacja na smartfona jest co jakiś czas aktualizowana. Nie wykluczone zatem, że dron z czasem uzyska jeszcze jakieś nowe funkcje, a obecne zostaną jeszcze udoskonalone.
SJRC F11 PRO – podsumowanie
Pora zatem na małe podsumowanie mojej recenzji. Dron SJRC F11 PRO to w mojej ocenie rewelacyjny dron dla osoby, która chce polatać rekreacyjnie i nie chce wydać na taką zabawkę zbyt dużo pieniędzy. Sprzęt absolutnie nie nadaje się do profesjonalnego filmowania, ale raczej do robienia fotek z wakacji. Dobrze sprawdzi się także jako sprzęt do nauki latania, szczególnie jeżeli planujemy w przyszłości latać czymś droższym. Warto zwrócić uwagę, że wiele elementów jest tutaj zbliżonych do droższych modeli od DJI, więc jako model szkoleniowy sprawdzi się bardzo dobrze. Będziemy mogli też ocenić, czy dalej kręci nas tego typu latanie. Nie wszystko działa w nim idealnie, ale podstawowe funkcje sprawują się bez zastrzeżeń. Świetnie działa opcja powrotu do domu i przede wszystkim sprzęt dobrze trzyma łączność. Muszę też wspomnieć o bardzo dobrym czasie pracy baterii. Trzyma dużo dłużej niż bateria Mavica Air. Spokojnie wystarczy na całkiem długi lot.
Krótko mówiąc sprzęt zdecydowanie wart swojej ceny. Jeżeli zdecydujecie się na zakup z geekbuying.com pamiętajcie o kodach rabatowych.
Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania odnośnie recenzji SJRC F11 Pro, koniecznie zostawcie komentarz.
Dodaj komentarz
Anuluj pisanie odpowiedzi
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
Fajna recenzja, w powietrzu faktycznie wygląda jak Mavic. W magazynie Europe zostały już tylko wersje z dwiema bateriami. Warto zamawiać, czy lepiej zaczekać i zamówić z jedną/trzema? Co byś polecił?
Dzięki, co do baterii to wiadomo: im więcej tym lepiej, ale myślę że dwie spokojnie wystarczą. Sam czas pracy na baterii uważam za jedną z lepszych cech drona. Bateria z kilka razy droższego Mavica Air tyle nie wytrzymuje.
Miałem kupić sparka, ale chyba się jeszcze zastanowię bo to coś wygląda super. Jak z żywotnością? Dużo już latałeś?
Czy dużo to rzecz względna. Ładowałem z 7-8 razy, więc mam oblatane jakieś 200 minut 🙂 Dron ciągle cały 😉 A Sparka za te pieniądze nie kupisz.
Aplikacja ogarnie mi Huawei p9laif
Dron to fajna sprawa, lubie nagrywać filmy z jego pomocą.
Dostałem w prezencie od żony i jest to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałem. Zabawa przednia. Nie mogę tylko doczekać się wakacji żeby sobie polatać po plażach.
Witam Ciebie BezPrzepłacania.pl .
Od dłuższego czasu przeglądam różne modele i prezentacje. Znalazłem swoich faworytów i ich atuty , takie jak: obraz 4k, szybkość przemieszczania się , zasięg do 1000m. , stabilność na wietrze do 10 m/s.
Ceny są porównywalne, tylko jaki wybrać. Pierwszy jaki spodobał mi się to ten z filmu (dziękuję za demonstrację i opis)
SJRC F11 PRO 2.7K GPS
ZEN K1 4K w tym modelu podoba mi się skrol w padzie odpowiadający za prędkość, chociaż to może doprowadzić do rozbicia statku
i trzeci opcjonalnie ZLRC SG906 Beast 4K Podwójny GPS
Witam.
Artur mam ten sam problem 🙂
Witam dziś zakupiłem ten model drona zastanawiałem się nad : visuo zen k1 A modelem prezentowanym. Wygrał model prezentowany SJRC f11 pro. Zależało mi na wytrzymałości baterii i dobrym obiektywie do robienia zdjęć. Opinie osób co zakupiły ten model były zadowolone. Ale i tak potrzebowałem żeby ktoś mnie bardziej przekonał i ta strona mnie przekonała :). I mam pytanie są jakieś minimalne temperatury przy jakich drona nie używać?. I skąd była nadana przesyłka? dałem żeby z magazynu europejskiego to może cła nie naliczą???
Tak na szybko to nie jestem pewien czy producent podaje jakąś konkretną temperaturę, ale powiem Ci jak to wynika z mojego doświadczenia z kilkoma już dronami: problem temperatury leży nie tyle w dronie co w jego bateriach. Wszystkie baterie do dronów, niezależnie od marki najlepiej działają w dodatnich temperaturach. Gdy bateria zmarznie to spada jej wydajność i w skrajnym przypadku nie będziemy w stanie latać dronem. Tym samym planując latać na mrozie należy zadbać o odpowiednie ogrzanie baterii. Czyli np. jadać w jakieś miejsce samochodem, baterie wyciągamy z samochodu dopiero przed samym lataniem dronem i nie chodzimy z nią na mrozie.
Co do miejsca nadania: paczka szła z Polski (magazyn „Europe”). Jeżeli też zamówiłeś z tego magazynu to nie masz się o co martwić, pewnie za 2-3 dni dostaniesz sprzęt. Pozdrawiam!
Dziękuję za szybką, no to czekam 🙂
W instrukcji jest tylko informacja, że z drona należy korzystać w temperaturze od 0°C do 40°C.
Dron dotarł fajnie się nim lata, poziomuje się utrzymuje lot wyleciałem nim w pionie na wysokość 100m nic się nie działo super sprawa, aparat jak i kamerka robią mega robotę nie spodziewałem się takiego obrazu w dronie za takie pieniądze – pozytywnie zaskoczony :D. aaaa i co najważniejsze jest odporny na uderzenia w ścianę i upadek z 2 m haha żadne śmigło się nie złamało jedynie lekko się przerysował i nic więcej, tak że dalej sprawny i lata 😀
Witam, zamówiłem w znacznej mierze , zachęcony twoją recenzją.W planie mam Mavica, ale najpierw trzeba poznać co i jak , więc wybralem F11. Mam pytanie odnośnie sterowania położeniem kamery , czym to się robi bo nie mogę nigdzie doczytać. Dziękuję i pozdrawiam
Ok. Już znalazłem , jak dojedzie , opiszę wrażenia tzw. laika. Pozdrawiam.
Witam
Kupiłem drona sjrc f11 pro wszystko ok tylko nie mogę nawiązać połączenia z telefonem nie widzi wi-fi
tel. samsung SM-J415FN
sprawdź na innym telefonie
Zona mamsunga j6+ tez nic nie wiem moze robie cos nie tak, czytalem ze trzeba miec 5 G . Jakas sugestia, wskazowka
dzieki
Wyłącz przesył danych, połączy się na 100%
tel. do du.. kolega laczy sie bez problemu ja za nic bylem w sklepi z tel. łącza sie bez problemu, a moj nie . koniec kropka zmiana tel.
chyba ze ktos ma pomysl, a z wylaczeniem to nic nie dalo
dzieki
Zona ma samsunga j6+, to samo, czytalem ze potszebne 5G , kos ma jakis pomysl
Czy da się polecieć tym frontem bez sygnału GPS?
Frontem? 🙂 Dronem da się 🙂
Czywiscie Dronem. Można coś więcej jak to zrobić bo mam z tym kłopot. Do puki nie złapie sygnału GPS to start jest nie możliwy.
Wyłącz tryb GPS. Musisz przytrzymać na kontrolerze ten przycisk z kompasem (po lewej) aż piknie. Na ekranie zniknie Ci komunikat o poszukiwaniu sygnału GPS. Jak przytrzymasz jeszcze raz to wyskoczy komunikat o włączeniu „GPS mode”.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz, Czy można znaleźć jakąś pełną instrukcje po polsku do tego modelu?
Nie spodziewałbym się raczej. Polecam google translator. Nie ma tego tak dużo.
mozna latac bez GPS i smartphona przytrzymaj dlużej przycisk gps i wygasnie kontrolka, tyle ze to moze sie zle skonczyc , zgubisz drona wiec nie polecam, zeby dział ze smartphone on musi byc wyposzazony w wifi 5G i nier ma innej opcji
Jak wygląda zmiana kamerki z 1080p na 2K
Idzie tak zrobić czy się nie da a i czy jest możliwość przyspieszenia ruchu kamerki góra dół ?
Nie bardzo zrozumiałem co chcesz zrobić. Dron domyślnie kręci w 2K, w ustawieniach można to zmienić na 1080p. Co do ruchu kamerki to niestety obawiam się że nie da się tego przyspieszyć 🙁
Dominik pytał, czy można zmienić kamerkę 1080 z f11 na kamerkę 2K z f11 PRO. Ja też o tym myślałem i wysłałem pytanie do Chińczyka z Ali sprzedającego te kamery , czy coś wie na ten temat. Odpowiedział, że się nie da.
Jeśli chodzi o drona, to fajny, stabilny i mocny. Zasięg niezły, z kontrolerem utrzymuje lączność na satysfakcjonującą odległość, ale z telefonem (LG G4) najdalej na 260 m.
Nie żałuję zakupu 🙂
spoko kupujesz kamerke 2K i podmieniasz i masz 100% wersje PRO tylko zastanawia mnie jeden fakt czy ten lepszy obraz t/z suker hd jak sie ma do 25 klatek na sekunde, bo mam wrazenie ze cos ulegnie polepszeniu a cos pogorszeniu
Rzeczywiście, opis b. ciekawy. Ale wg mnie to rybie oko przerabia filmy na groteskę.
Stąd pytanie, czy da się wymienić obiektyw w tej kamerze (czyli czy obiektyw jest wkręcany)?
ciekawe tez tak myslalem ale sposobem prostym bedzie waga waga filmu tyle ze potrzebujemy 2 drony z roznymi kamerami i krecimy po minucie choc i tak tu pewno wielkosc obiektywu zwiekszy pewno wagę filmu, pamietam gdy pojawila sie opcja 4K w NC+ to za moment polsat poszedl z reklamą super HD czyli innaczej 2K, generalizując ja nie widze roznicy w HD czy super HD ale w 4K spokojnie jest roznica i nie wiem czy warto tu wydawac dodatkowe 100 -150 zł lepiej zainwestowc w dodatkowy akku
BezPrzepłacania.pl w filmie wspominasz coś o tym że można ustawić aby dron obracał się samodzielnie. Jak to się robi? Bo nie mogę znaleźć tego w opcjach apki.
A tak właściwie to w ogóle mam problem z funkcjami autonomicznymi. Selfie i video gestami nie robi. Latanie po punktach i śledzenie też nie reaguje. Próbowałem na xaiomi a2 lite i Asus zenfon 3. Na tym drugim nawet mapa nie załadowała się a na xaiomi niby da się wyznaczyć punkty na mapie ale dron nie reaguje po uruchomieniu tej funkcji w apce.
Super recenzja! Pytanie, czy ktoś może kupował ostatnio i wie gdzie jest najbardziej atrakcyjnie? Z góry dzięki.
Ostatnio widziałem na banggood za 650 zł z jedna bateria i walizką. Bez walizki jeszcze chyba 50 zł taniej. Tylko to była promocja i nie wiem czy jeszcze trwa.
Udało się wyrwać za 480 zł na Ali z kuponami. 1 baterią i bez torby.
Zdradzisz gdzie i jaki kupon?
to masz farta ja kiedys kupilem za 530 bo dolar byl drogi i zaplacilem vat bo tak sie trafia raz przyjdzie a raz ucs i 150 zł mozna zabulic, biorąc to czasmi warto kupic drozej w polsce najlepiej z odbiorm osobistym i od reki () mozliwość sprawdzenia ) bo ja czekalem na drona 34 dni a pozniej jeszcze ponad 10 dni trwało na urzedzie celnym mnie na moje szczescie zle policzyli bo zapłaciłem 129 z groszami choc 2 late temu kupilem zamiennik symy i zle policzeylem zabawka przekroczyła bojonskie 10 centow od puapu bez vat a wtedy zabulilem blisko 60 zł opłat i wyszedłem jak zabloci na mydle bo za tyle moglem kupic w auchan a nawet 10 taniej
Witam z jakiej strony zamawialiście drona żeby szybko przyszedł i nie był zniszczony. Proszę o odpowiedź.
Bardzo dobra recenzja . Mam tego drona od niedawna i dopiero zaczynam przygodę z tym sprzętem , mój f11 pro jak leci po zadanej trasie to wykonuje lot na wys. Między 8 a 10 m. Nad ziemią. Pomimo , że np. zaczyna lot z wys 45. M. A kończy na wspomnianej w/ wys. W ustawieniach zmieniłem zakres na 75. Wys. Zasięg 500 m. Powrót 50 m. A po mimo to taka sytuacja wyżej opisana ponownie występuje. W czasie lotu nie ingeruje kontrolerem w lot drona. Moje – pytanie czy tak to ma wyglądać jeśli chodzi o lot powyznaczonej trasie , czy może powinie n lot ten wykonywać utrzymując wysokość na jakiej rozpoczyna swój lot ?
Sprzęt może fajny . ale mój SJRC F11 Pro …15 sierpnia 2020 ….10 lot , odległości około 150 m , wysokość z 50 i nagle zaczął się kołysać przód tył a po 3 sekundach spadł jak kamień prosto do bagno , jak by mu ktoś wtyczkę od prądu odłączył , sprzęt nie do odzyskania . Zostałem z drugą w pełni naładowaną baterią z którą nie było co zrobić. Nie miałem na to żadnego dowodu , nagranie itp. i Aliexpress umyło ręce i tyle było w temacie. Dla porównania mam od 3 lata innego drona MJX Bugs 3 który do tej pory zaliczył 1200 lotów , zużył już 4 baterie przy tym zaliczył ze 100 uderzeń w trawę , krzaki itp i ciągle lata .
Macie może instalację w języku polskim ?
Dlaczego nie chce startować w trybie take off. Na Huawei działało, na xiaomi nie. Bateria długo leżała i trochę spuchła. Włącza się, lata ale nie działa automatyczny start i lądowanie.
Może wspomniane spuchnięcie jest powodem. Warto sprawdzić na innym telefonie. Poza tym to trudno powiedzieć.