Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży

Na Aliexpress pojawił się kolejny model robota odkurzającego marki iLife. Tym razem ten wiodący producent samobieżnych odkurzaczy stworzył innowacyjny system mopowania. iLife A9S już teraz dostępny jest w oficjalnym sklepie iLife na Aliexpress.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - iLife A9SRoboty odkurzające iLife

iLife to jeden z liderów w produkcji robotów odkurzających. Ta chińska firma od kilku lat zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. Roboty iLife oferują jakość zbliżoną do popularnych robotów marki iRobot Roomba, są jednak znacznie tańsze. Na stronie BezPrzepłacania.pl znajdziecie recenzje większości robotów marki iLife. Poszczególne roboty różnią się od siebie wieloma funkcjami. Przed wyborem właściwego modelu warto zatem trochę poczytać o tych funkcjach. Przede wszystkim polecam więc przewodnik po robotach odkurzających oraz ranking najlepszych robotów sprzątających.

iLife A9S już na Aliexpress

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - iLife A9S między meblami

Najnowszy model od iLife to A9S. Dostępny jest już w sprzedaży w oficjalnym sklepie iLife na Aliexpress pod tym linkiem. Roboty wysyłane są z hiszpańskiego magazynu bez dodatkowych opłat i z szybkim terminem dostawy (do 5 dni roboczych). Warto jednak zaczekać chwilę, gdyż od 28 marca robot będzie mocno przeceniony (poniżej 1000 zł).

iLife A9S – kolejne innowacje

iLife A9S wprowadza nową jakość do szerokiej już gamy robotów tego producenta. Tym razem iLife postawił przede wszystkim na udoskonalenie systemu mopowania. O ile funkcję zmywania podłogi na mokro miały już liczne modele (np. iLife V5S, V7S i V8S), o tyle sprowadzała się ona głównie do jazdy ze zwilżoną szmatką. Tym razem natomiast robot będzie ponadto wprowadzał szmatkę w wibracje. Dzięki temu robot będzie skutecznie ścierał zabrudzenia, a nie tylko zwilżał podłogę.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - mopowanie podłogi w iLife A9S

iLife A9S – wszystkie sprawdzone rozwiązania w jednym urządzeniu

Poza wspomnianym innowacyjnym systemem mopowania, iLife A9S oferuje praktycznie wszystkie najlepsze rozwiązania spotykane dotychczas w poprzednich modelach. Jedną z wad robotów iLife jest to, że każdy z nich był pewnym pójściem na kompromis. Skutkowało to rewelacyjnie niskimi cenami robotów, ale przy wyborze konkretnego modelu musieliśmy albo z czegoś zrezygnować (np. z obsługi przez aplikację, czy też z funkcji skanowania pomieszczeń itp.) albo kupować kilka robotów, żeby mieć wszystkie te możliwości (co kompletnie mijało się z celem). iLife A9S jest natomiast swoistym odejściem od tej zasady. Robot ma praktycznie wszystkie potrzebne funkcje, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - porównanie iLife A9S z poprzednimi modelami
porównanie funkcji w poszczególnych modelach iLife

Co oferuje iLife A9S?

Wymiary nowego robota to: 330 x 320 x 76 mm, a waga to 2,55 kg
Tutaj warto zwrócić, że robot jest bardzo niski jak na model z mopowaniem np. iLife V8S jest o pół centymetra wyższy.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - wysokość iLife A9S
Pojemność baterii: 2600 mAh, pozwalająca na pracę do 2 godzin na jednym ładowaniu.
Ponadto iLife A9S oferuje automatyczny powrót do bazy celem naładowania oraz automatyczne wznowienie pracy po naładowaniu. Jeżeli zatem nasze mieszkanie będzie zbyt duże do objechania w 2 godziny to robot zapamięta gdzie skończył pracę, naładuje się i po naładowaniu dokończy pracę zaczynając od miejsca w którym ją przerwał.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - automatyczny powrót do bazy iLife A9S
Podobnie jak poprzednie modele, iLife A9S wyposażony jest w liczne (22) sensory umożliwiające mu omijanie przeszkód oraz rozpoznawanie schodów. Podobnie jak w modelu iLife A8, robot ma funkcję PanoView, dzięki której skanuje pomieszczenia i inteligentnie planuje swoja trasę.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - tryb skanowania pomieszczeń w iLife A9S
Sterowanie robotem może odbywać się zarówno pilotem, jak i poprzez aplikację na smartfony (podobnie jak w iLife A7).

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - sterowanie poprzez aplikację w iLife A9S
Kolejną funkcją „zapożyczoną” z poprzednich modeli jest wirtualna ściana wykorzystywana dotychczas z modelem iLife A6. Dzięki tej funkcji możemy ustawić w dowolnym miejscu małe urządzenie wyznaczające robotowi granicę, której ma nie przekraczać w trakcie sprzątania.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - wirtualna ściana w iLife A9S
Podobnie jak poprzednie modele, iLife A9S posiada 4 tryby pracy: automatyczny, punktowy, sprzątanie kątów i tryb zwiększonej mocy.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - tryby pracy iLife A9S

Ponadto iLife A9S możemy zaprogramować tak aby sam się uruchamiał o wybranej godzinie w konkretne dni tygodnia.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - iLife A9S - programowanie sprzątania
Pojemność pojemnika na kurz to 0,6 litra a pojemnika na wodę 0,3 litra.
Robot ma także gumową szczotkę główną, która dotychczas nie występowała w modelach z mopem.

iLife A9S – czy warto kupić?

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - iLife A9S wjeżdża na dywan

Wielu z Was zapewne zastanawia się teraz, czy warto kupić akurat ten model. Niestety osobiście nie testowałem go jeszcze (jak tylko wejdę w jego posiadanie recenzja znajdzie się na stronie), więc trudno mi wypowiedzieć się jednoznacznie.

Aktualizacja: recenzję iLife A9S znajdziecie pod tym linkiem!

„Na papierze” robot zapowiada się świetnie bo ma praktycznie wszystkie przydatne funkcje z poprzednich modeli. Istotne będzie również, jak w praktyce sprawdzi się nowy sposób mopowania. Również cena zbliżona do poprzednich modeli w dniu premiery, jest bardzo atrakcyjna. Warto jednak zaczekać na promocję (rusza 28 marca), w której robota kupimy za mniej niż 1000 zł. Z odpowiednimi kuponami rabatowymi (do pobrania już teraz na Aliexpress) cenę powinniśmy zbić poniżej 950 zł.
Oficjalny sklep iLife na Aliexpress oferuje obecnie wysyłkę do Polski z hiszpańskiego magazynu. Oferowana gwarancja to aż 2 lata, a w razie konieczności sprzęt odsyłamy do Hiszpanii (a nie do Chin jak jeszcze niedawno). Niebawem robot pojawi się również w polskiej dystrybucji. Prawdopodobnie będzie nieco droższy, ale z polskim serwisem w cenie. Zaglądając regularnie na BezPrzepłacania.pl będziecie na bieżąco z najlepszymi ofertami na iLife A9S.

111 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.