Roborock S5 MAX – recenzja robota odkurzająco-mopującego

Marka Roborock to moim skromnym zdaniem najlepszy obecnie producent robotów sprzątających na rynku. Kolejne modele szybko stają się wzorem do naśladowania przez konkurentów. Roborock S5 MAX to kolejny model wprowadzający innowacje. Sprawdźcie, czy warte swojej ceny.

Xiaomi, czy Roborock, czyli jak nie pogubić się w nazwach kolejnych robotów?

Roborock S5 Max - recenzja - odkurzanie

Roborock S5 Max to kontynuacja rewelacyjnych robotów odkurzająco-mopujących, często występujących również pod nazwą Xiaomi. Pod nazwą Xiaomi występuje jednak już cała masa modeli produkowanych przez różne firmy (w sklepach znajdziecie też Xiaomi Mijia i Xiaomi Viomi).  Z reguły wspólnym mianownikiem tych sprzętów jest obsługa przez tę samą aplikację na smartfony (Xiaomi Home). Są to jednak kompletnie inne roboty. Na nazwy niestety należy uważać bo inwencja twórcza sprzedawców jest tutaj ogromna i czasami dodają do tych nazw jeszcze coś od siebie. Należy natomiast uważnie przyglądać się tym  nazwom bo pierwszy model – Xiaomi Mi Robot, pojawił się na rynku już w 2016 roku, a wielu sprzedawców dalej oferuje go jako „nowość”.

Tym samym szukając robota, którego prezentuję, zwróćcie uwagę, czy jest podpisany jako Roborock S5 MAX lub Xiaomi Roborock S5 MAX.

Roborock S5 MAX – nowość na rynku

Poprzedni model z tej serii – Roborock S6 był przeze mnie, ale i przez wielu innych recenzentów uznawany za najlepszy robot tego typu (tutaj recenzja Roborocka S6).
Nieoczekiwanie najnowszy sprzęt od Roborocka zadebiutował z ceną niższą od poprzednika. Tutaj macie aktualne oferty:

Więcej ofert i kodów rabatowych na roboty odkurzające znajdziecie pod tym linkiem: ▶️ https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-roboty-odkurzajace/

Unboxing Roborocka S5 MAX

W zestawie z Roborockiem S5 MAX znajdujemy:

Roborock S5 Max - recenzja - zestaw

  • robota z włożonym pojemnikiem na kurz, pojemnikiem na wodę, turboszczotką oraz niewielkim czyścikiem (schowanym z pojemnikiem na kurz pod klapką);
  • mopa z odpinaną szmatką;
  • stację ładującą – niewielką w przeciwieństwie do ogromnej stacji w modelu S6 i wydaje się, że jest to taka sama stacja jak w starszym modelach z serii S5.
  • kabel do stacji ładującej;
  • matę do stacji ładującej – do zabezpieczenia podłogi przed mopem;
  • instrukcje obsługi w kilku językach, w tym w języku angielskim. Niestety polskiego na chwilę obecną nie ma.

Wygląd i budowa Roborocka S5 MAX

Omówmy wygląd i budowę naszego nowego robocika. Firma Roborock ewidentnie nie decyduje się na eksperymentowanie z wyglądem. Kolejne modele wyglądają bardzo podobnie. Nasz model jest biały ze srebrnymi elementami, natomiast w sprzedaży znaleźć można też czarną wersję.

Roborock S5 Max - recenzja - robot z bliska
Z góry nowy model różni się nieco od poprzedników wyłącznie wyglądem przycisków. Dwóch włącznika i powrotu do bazy.
W centralnej części mamy charakterystyczna wieżyczkę ze skanerem, którym robot analizuje otoczenie.
Z przodu mamy zderzak. W tylnej części mamy natomiast otwieraną klapkę pod którą znajdziemy kilka rzeczy. Jest tutaj schowany mały czyścik z ostrzem do przecinania włosów i szczoteczką z drugiej strony.
Kolejny element to pojemnik na kurz. Ma on pojemność 460 ml, czyli o 20 ml mniej od poprzednich modeli. Pojemnik nie jest zbyt skomplikowany. Z jednej strony ma otwieraną klapkę, z drugiej wyjmowalny filtr HEPA. Filtr, który w razie potrzeby można umyć pod bieżącą wodą. Ta cecha w dużej mierze odróżnia roboty Roborocka od konkurencji.
Nad pojemnikiem na kurz widzimy jeszcze niewielką diodę informującą o sygnale wi-fi oraz obok niej malutki przycisk reset.

Roborock S5 Max - recenzja - lampka wi-fi
Kompletną innowacją w przypadku modelu S5 Max jest konstrukcja pojemnika na wodę umieszczonego z tyłu.

Roborock S5 Max - recenzja - pojemnik na wodę

Ma on pojemność 290 ml co jest prawdziwą rewolucją w porównaniu z malutkimi pojemnikami w starszych modelach. Pojemnik ten jest nie tylko duży, ale i elektronicznie sterowany o czym sobie jeszcze powiemy później.
Na zderzaku robota widzimy dwa kolejne sensory: czujnik ścian oraz czujnik stacji ładującej.
Zobaczmy co się kryje pod spodem.

Roborock S5 Max - recenzja - robot z pojemnikiem na wodę
Przede wszystkim dwa duże kółka pozwalające robotowi pokonywać progi o wysokości nawet 2 centymetrów.
Po lewej widzimy jedną silikonową zmiotkę. Z przodu znajduje się niewielkie obrotowe kółko, obok niego blaszki ładowania. Pod zderzakiem widzimy też 4 sensory antyspadkowe, dzięki którym robot powinien wyczuwać schody.
W centralnej części znajduje się turboszczotka. Ma ona udoskonaloną konstrukcję zapobiegającą wplątywaniu się włosów i sierści oraz ułatwiającą konserwację.
Jeżeli chcemy tylko odkurzać to wspomniany wcześniej pojemnik na wodę możemy wypiąć z robota.

Roborock S5 Max - recenzja - robot bez pojemnika na wodę

Osobiście jednak uważam, że bez tego pojemnika robot wygląda dziwacznie. Jeżeli natomiast planujemy mopowanie to do robota musimy zamontować nie tylko pojemnik z wodą, ale i podpiąć do niego mopa.

Roborock S5 Max - recenzja - z mopem

Parametry Roborocka S5 MAX

Kilka podstawowych liczb odnoście Roborocka S5 MAX:

wymiary:

  • moc silnika: 58 W
  • wymiary: 35.30 x 35.00 x 9.65 cm;
  • waga: 3,5 kg;
  • pojemność pojemnika na kurz: 460 ml;
  • pojemność pojemnika na wodę: 290 ml
  • pojemność baterii: 5200 mAh;
  • czas pracy: 2,5h, do 250 m2 powierzchni;
  • siła ssąca: 2000 pa
  • głośność: 60 dB

Uruchomienie Roborocka S5 MAX

Przed uruchomieniem sprzętu musimy go naładować. Stacje ładującą ustawiamy w łatwo dostępnym miejscu. Jak już wspomniałem wcześniej, jest dużo mniejsza od tej z Roborocka S6 i niestety nie możemy w niej schować nadmiaru kabla. Stację w razie potrzeby możemy przykleić do podłogi taśmą dwustronną.

Roborock S5 Max - recenzja - mata zabezpieczająca do stacji ładowania
Jeżeli planujemy ładować robota z założonym mopem, warto zamontować też matę zabezpieczająca podłogę przed namoknięciem. Ją również można przykleić do podłogi.
Włączamy robota i ładujemy go do pełna co trwa nie dłużej niż 3 godziny. Po naładowaniu do pełna migająca na początku lampka przestanie mrugać. Lampkę można w aplikacji wyłączyć, ale sam robot powinien być podłączony do ładowania cały czas. Zwiększy to wydajność baterii.

Roborock S5 Max - recenzja - ładowanie

Po naładowaniu sprzęt jest gotowy do sprzątania. Odkurzanie możemy uruchomić po prostu naciskając przycisk startu na robocie, ale pełnię możliwości sterowania uzyskujemy dopiero z wykorzystaniem aplikacji na telefon.

Sterowanie robotem – aplikacja Xiaomi Home

Do obsługi robota służą dwie aplikacje: Roborock lub Xiaomi Home. Ja korzystam z Xiaomi Home, którą Wam serdecznie polecam i na przykładzie której pokażę jak działa ten sprzęt. Jeżeli jesteście zainteresowani omówieniem tej drugiej apki to dajcie znać w komentarzach – jeżeli będzie duże zainteresowanie to zrobię jeszcze jakiś materiał na jej temat.

Roborock S5 Max - recenzja - aplikacja Xiaomi Home
Parowanie robota z aplikacją Xiaomi Home nie powinno sprawić Wam większego problemu. Wystarczy przytrzymując dwa przyciski jednocześnie włączyć moduł wi-fi. Usłyszymy komunikat, a niewielka niebieska dioda zacznie mrugać. Na liście urządzeń do dodania powinien się znaleźć nowy sprzęt. Pamiętajmy tylko, że telefon musi być połączony z naszą domową siecią wi-fi, która to powinna wykorzystywać pasmo 2,4 Ghz.
Po sparowaniu robota z aplikacją, niebieska lampka na robocie zacznie świecić jednolicie.
O ile sama aplikacja Xiaomi Home jest już częściowo przetłumaczona na polski, to niestety obsługa Roborocka S5 Max odbywa się póki co wyłącznie po angielsku. Niewykluczone, że z czasem ulegnie to zmianie. Chciałem wyraźnie zwrócić uwagę, że oprogramowanie robotów Roborocka ulega bardzo często aktualizacji, które wielokrotnie wprowadzały już nowe funkcje.
Tym samym, niewykluczone, że mój opis funkcji robota będzie już nieaktualny w momencie kiedy to czytacie. Będę jednak starał się aktualizować recenzję w momencie pojawienia się nowych funkcji.

Roborock S5 Max - recenzja - ustawienia w aplikacji

W aplikacji uzyskujemy dostęp do szeregu ustawień robota i statystyk. Jesteśmy też w stanie na bieżąco kontrolować pracę odkurzacza poprzez podgląd jego pracy „na żywo” lub dzięki wysyłanym nam powiadomieniom.

Roborock S5 Max - recenzja - komunikaty w aplikacji

Pełnię możliwości sprzętu uzyskamy po włączeniu w aplikacji opcji „map mode” i zrobieniu pierwszego pełnego odkurzania mieszkania.
Robot po starcie zacznie skanować mieszkanie tworząc w pamięci jego dokładną mapę.
Po pierwszym pełnym odkurzeniu mieszkania, robot sam wróci do bazy i w aplikacji zapisze mapę na przyszłość tworząc jednocześnie podział mieszkania na pokoje.

I tutaj zaczyna się zabawa z ogromnymi możliwościami tego sprzętu, którymi Roborock bije na głowę konkurencję. Wprowadzony domyślnie podział na pokoje możemy w aplikacji dowolnie zmodyfikować dzieląc je i tworząc nowe. Wszystko oczywiście na podstawie stworzonego obrysu mieszkania. Poszczególne pokoje możemy sobie dowolnie nazywać.

Roborock S5 MAX - całe mieszkanie odkurzone w aplikacji
Ponadto na mapie możemy ustawiać wirtualne ściany, jak również strefy do których robot ma zakaz wjeżdżania. Kompletną nowością w Roborocku S5 Max jest również możliwość ustawienia osobnej strefy do której robot ma nie wjeżdżać tylko przy mopowaniu.
Dzięki tak utworzonej mapie robot jeździ po mieszkaniu dużo sprawniej i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Możemy chociażby wysłać go tylko do odkurzenia konkretnego pokoju.

Roborock S5 Max - recenzja - odkurzanie wybranego pokoju na mapie
W aplikacji możemy także zaprogramować godziny automatycznego sprzątania i to nie tylko dla całego mieszkania, ale i dla poszczególnych pokoi.

Roborock S5 Max - recenzja - ustawienie timera na pokoje
Kolejną absolutną nowością jest możliwość ustawienia zarówno mocy odkurzania, jak i ilości upuszczanej wody przy mopowaniu indywidualnie dla każdego pomieszczenia.
Z należycie wykonaną mapą robot nie będzie miał problemu z dotarciem w każde miejsce i zaskoczy nas swoja inteligencją w trakcie planowania jazdy.
Po objechaniu całego mieszkania, sam wróci się naładować. Na jednym ładowaniu potrafi objechać nawet 200 metrów kwadratowych, jeżdżąc ok. 120 minut. Ale jakby zabrakło mu energii to w momencie kiedy poziom naładowania spadnie do 20%, pojedzie się doładować, po czym sam wznowi pracę z miejsca w którym ją przerwał.
Jeżeli z jakichś względów postanowimy robota przenieść w inne miejsce to po dłuższej chwili analizy otoczenia robot powinien odnaleźć się na wcześniej utworzonej mapie, nawet jeżeli przeniesiemy mu stację ładującą. Stanie się tak jednak tylko w sytuacji, kiedy rozpozna pomieszczenie. Zatem jeżeli coś w tym otoczeniu się mocno pozmienia (np. zmieni się mocno ustawienie mebli to robot uzna że jest w innym mieszkaniu i zacznie tworzyć nową mapę. Starą znajdziemy jednak zapisaną w zakładce „edit map”. Jeżeli chcemy od razu powiedzieć robotowi aby zrobił nową mapę to musimy wyłączyć map mode i włączyć go ponownie. Po tym robot utworzy nową mapę, którą również zapisze w pamięci. W zakładce „edit map” możemy oczywiście przywrócić poprzednią.

Roborock S5 Max - wiele map w aplikacji

Z funkcji tej można korzystać m.in. przy sprzątaniu różnych pięter, ale trzeba pamiętać o dwóch rzeczach: przy zmianie piętra należy w aplikacji ręcznie zmienić robotowi mapę: sam nie domyśli się, że przenieśliśmy go na inne piętra. Druga ważna rzecz jest taka, że tworzenie kolejnych map w pamięci nadpisuje stare mapy. Na chwilę obecną z moich obserwacji wygląda, że funkcja ta działa sprawnie tylko przy korzystaniu z 2 map, ale możliwe że ulegnie to z czasem usprawnieniu. Musimy jednak pamiętać, że jest to funkcja w fazie rozwoju i z kolejną aktualizacją oprogramowania może działać nieco inaczej.

Korzystając z robota najczęściej będziemy oczywiście korzystać z trybu automatycznego, ale w razie potrzeby robotem możemy sterować ręcznie z wykorzystaniem telefonu. Możemy też włączyć odkurzanie wskazanej na mapie strefy („zone”) lub odkurzanie punktowe („spot mode”), w którym robot odkurzy powierzchnie dookoła o powierzchni: półtora na półtora metra.

Skuteczność odkurzania Roborocka S5 MAX

Powiedzmy sobie teraz o skuteczności samego odkurzania. W aplikacji do wyboru mamy aż 5 poziomów mocy: gentle, silent, balanced, turbo i max.

Roborock S5 Max - odkurzanie dywanu

W trybie Max robot odkurza z siłą ssącą 2000 Pascali. Jest to tyle samo co w poprzednikach, czyli Roborocku S50 i Roborocku S6. W moich testach też wygląda to podobnie – polecam film na Youtube.

W standardowym trybie balanced robot nie ma najmniejszego problemu z posprzątaniem z twardej podłogi rozsypanych płatków owsianych.

W przypadku trudniejszych zabrudzeń, zwłaszcza na dywanach warto skorzystać z trybu MAX.

Roborock S5 Max - recenzja - odkurzanie mąki

Skuteczność sprzątania niewątpliwie zwiększa obracana turboszczotka. Szczotki tego typu pomagają zbierać wszelkie drobinki z podłogi, ale bywają też udręką właścicieli zwierząt lub osób gubiących dużo włosów: sierść i włosy lubią zawijać się na szczotkach. W przypadku szczotek Roborocka nie jest to jednak wielki problem. Po pierwsze konstrukcja szczotki zapobiega wplątywaniu się włosów, po drugie jej konstrukcja ułatwia czyszczenie z włosów.

Jak duże elementy potrafi wciągnąć robot? Te pytania najczęściej zadają rodzice obawiający się o klocki rozsypywane na podłodze przez dzieciaki. Zabawki oczywiście należy sprzątnąć z podłogi przed odkurzaniem (podobnie jak kable i wszelkiego rodzaju sznurówki, które robot może wciągnąć), natomiast z mojego testu wynika, że elementy wielkości 10-groszówki robot „połyka bez problemu” natomiast 20-groszówki już nie wciągnął do pojemnika.

Dzięki dużej sile ssącej robot rewelacyjnie radzi sobie na dywanach. W aplikacji możemy nawet ustawić opcję dzięki której robot zwiększa moc wjeżdżając na dywany. Po 2-3 sekundach na dywanie robot wyraźnie zwiększa obroty, a zmniejsza zjeżdżając.

Niezależnie od tego jak czyste macie mieszkanie, jestem przekonany, że zwłaszcza po pierwszym odkurzaniu, zawartość pojemnika na kurz przerazi Was. Ja już po krótkich testach na czystej podłodze znalazłem w pojemniku coś takiego:

Roborock S5 Max - recenzja - pojemnik z kurzem

Mopowanie Roborocka S5 MAX

Omówmy teraz drugą po odkurzaniu podstawową funkcję Roborocka S5 Max, czyli mopowanie. Do pojemnika możemy wlać do 290 ml wody. Producent nie zaleca aby dolewać tam cokolwiek poza wodą.
Zarówno pojemnik z wodą, jak i szmatkę mopa zakłada się bardzo łatwo.
W trakcie mopowania, a właściwie mopowania z odkurzaniem, robot przemieszcza się w zasadzie tak samo jak w trakcie odkurzania. W trakcie mopowania podłoga przecierana jest zwilżoną szmatką. Producent chwali się ponadto, że w przeciwieństwie do wielu innych modeli, szmatka mopa naciska na podłogę z równą siłą przez cały czas trwania mopowania. Bardzo możliwe, natomiast gołym okiem trudno to ocenić.

Roborock S5 Max - recenzja - mopowanie
W każdym razie należy pamiętać, że mopowanie tego typu robotami to w gruncie rzeczy odświeżenie podłogi na mokro i działa raczej wspomagająco samo odkurzanie. Porządnych plan takim mopem nie zmyjemy z podłogi.
Dużym atutem Roborocka S5 Max jest to, że poza możliwością regulacji mocy ssącej możemy również regulować ze smartfona poziom nawilżania szmatki mopa. Możemy to zrobić w dowolnym momencie nawet w trakcie jego pracy.

Roborock S5 MAX - recenzja - ustawienia mopowania

Regulacja ilości upuszczanej wody przydaje się chociażby przy mopowaniu paneli podłogowych, czy też drewnianych podłóg.

Sporo osób zadaje pytania, czy skoro robot rozpoznaje dywany to czy nie wjedzie na nie mopując podłogę. Otóż wjedzie. Rozpoznawanie dywanów służy mu na chwile obecna do zwiększania mocy ssącej. Natomiast jeżeli nie chcemy aby robot wjeżdżał na dywany to musimy mu zaznaczyć dywany na mapie jako strefę zakazaną. Innowacją Roborocka S5 Max jest natomiast to, że możemy osobno ustawić strefy do których robot ma generalnie nie wjeżdżać, a osobno strefy do których ma nie wjeżdżać tylko w trakcie mopowania. Ta funkcja znacznie ułatwia pełna automatyzację sprzątania. Przypomnę również że możemy ustawić indywidualnie poziom ilości upuszczanej wody w poszczególnych pokojach, np. więcej wody na płytkach, a mniej na deskach.

O czym warto pamiętać, czyli cechy szczególne Roborocka S5 MAX

Kupując takiego robota warto pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Roboty z sensorami antyspadkowymi z reguły odmawiają wjeżdżania na czarne, bądź bardzo ciemne powierzchnie. Widzą je jako przepaść. Nawet jak postawimy robota na taki dywan to będzie zachowywał się dziwnie. Jedynym rozwiązaniem jest zaklejenie sensorów antyspadkowych, albo wymiana dywanu.

Natomiast Roborock podobnie jak inne roboty wyposażone w laserowe skanowanie pomieszczeń świetnie radzi sobie w kompletnej ciemności. Jest to jego duża przewaga w stosunku do konkurencyjnych robotów wyposażonych w kamery zamiast lasera. W kamerze na podczerwień możecie zobaczyć jak robot skanuje pomieszczenie:

Roborock S5 MAX w ciemności - widok wiązki skanera

Głośność Roborocka S5 Max to według producenta 60dB w trybie balanced. W moich domowych testach robot faktycznie wypadł bardzo dobrze nie przekraczając tej wartości. Jest minimalnie głośniejszy od Roborocka S6 (58dB), ale i cichszy od Roborocka S50 (62dB). Dostrzeżenie jednak różnicy na słuch jest bardzo trudne. Poza tym do wyboru mamy aż 5 poziomów mocy, które również wpływają na jego głośność.
Robot domyślnie wydaje komunikaty w języku angielskim, ustawienia języka można zmienić, ale na chwilę obecną do wyboru nie mamy języka polskiego. AKTUALIZACJA: już pojawił się język polski do wyboru 🙂

Roborock S5 Max - recenzja - aplikacja Xiaomi Home - ustawienie języka

W wolnej chwili warto też sprawdzić inne języki, zwłaszcza bogaty wybór chińskich głosów – mamy tu głosy z różnych bajek, czy transformersa. Niestety jeżeli nie znamy chińskiego będzie to tylko zabawna ciekawostka i w większości przypadków pozostaje angielski głos lektorki. Na szczęście całkiem przyjemny dla słuchu, w przeciwieństwie do wielu innych robotów, w których „angielskiego” lektora nie da się często zrozumieć.

Często zadawane pytanie dotyczy tego, czy skoro robot skanuje pomieszczenie to czy nie dotyka mebli. Dotyka, ale czyni to bardzo delikatnie i elastycznym zderzakiem. Tak więc z wazonami na podłodze był uważał, ale nie ma obaw że robot poniszczy meble.
Wysokość robota to 9cm 65 mm. I powinien wjeżdżać pod meble zawieszone na wysokości przynajmniej 10 cm.

Roborock S5 Max - recenzja - pod kanapą
S5 max bardzo dobrze pokonuje wszelkie progi i przeszkody o wysokości do 2 cm. Tym samym nie ma problemów z wjechaniem na większość dywanów.
Bardzo dobrze odnajduje się też między nogami i nie ma problemów z tego typu hokerami:

Roborock S5 Max - wjazd na hoker

Niektóre roboty potrafiły się na nich regularnie zawieszać. Tutaj nie ma z tym problemu.

Plusy i minusy Roborocka S5 MAX

Roborock S5 Max - recenzja - wjazd na dywan

Na koniec małe zestawienie wad i zalet tego sprzętu w moich oczach. Będę odnosił się tutaj zarówno do pozostałych na rynku robotów, jak i generalnie oczekiwań, jakie miałem odnośnie nowego robota. Zacznijmy od wad, bo tych mamy znacznie mniej:

Minusy:

  • podobnie jak pozostałe roboty z rodziny Xiaomi, można nim sterować praktycznie tylko z wykorzystaniem smartfona i internetu – robot staje się mało użyteczny osobom niekorzystającym z tych technologii;
  • pojemnik na kurz jest nieznacznie, ale jednak mniejszy od bliźniaczych modeli;
  • funkcja „multimap”, na chwilę obecną umożliwia zapis tylko 2 map jako backup i przy jakiejkolwiek zmianie w układzie mieszkania, czy też w ustawieniach stref, najstarsza mapa kasuje się;
  • dalej nie rozwiązano problemu jazdy po czarnych dywanach.

Plusy:

  • świetna skuteczność odkurzania – nawet w najniższym trybie robot sprząta przyzwoicie, a w najwyższym radzi sobie nawet z gęstymi dywanami;
  • udoskonalone mopowanie: większy pojemnik na wodę i to sterowany elektronicznie, możliwość ustawienia stref w których robot ma nie mopować, możliwość indywidualnego ustawienia poziomu mopowania dla poszczególnych pokoi;
  • ogromne możliwości konfiguracji sprzątania i  jego automatyzacji: podział mieszkania na pokoje i możliwość zaplanowania ich sprzątania indywidualnie;
  • bardzo cicha praca biorąc pod uwagę dużą moc silnika;
  • robot świetnie odnajduje się na mapie, nawet po jego ręcznym przestawieniu, nie ma też problemu ze znalezieniem bazy;
  • cena – nie jest to tania zabawka, ale biorąc pod uwagę jego możliwości i ceny konkurencyjnych produktów Roborock S5 MAX ma świetny przelicznik cena/jakość.

Podsumowanie recenzji Roborocka S5 MAX

Na koniec kilka słów podsumowania. Zapewne wielu z Was zastanawia się pomiędzy tym robotem a bliźniaczym Roborockiem S6. Oba są świetne i niewiele się różnią. Niektóre detale przemawiają za jednym inne za drugim. Jeżeli jesteście zainteresowani porównaniem tych sprzętów to dajcie znać w komentarzach.

Roborock S5 Max - recenzja - porównanie Roborock S6 i Roborock S5 Max
Ja osobiście wybrałbym obecnie Roborocka S5 Max, chociażby dlatego, że jest teraz nieco tańszy i to praktycznie w każdym sklepie. Nowy model docenią przede wszystkim osoby, które chcą często korzystać z mopowania. O ile w poprzednich modelach funkcja ta była tylko dodatkiem do okazyjnego odświeżenia podłogi, o tyle teraz można z mopowania korzystać częściej i znacznie łatwiej.

Robota kupicie obecnie w tych sklepach:

Ceny cały czas się zmieniają, więc polecam sprawdzić gdzie jest obecnie najtaniej.

Więcej ofert i kodów rabatowych na roboty odkurzające znajdziecie pod tym linkiem: ▶️ https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-roboty-odkurzajace/

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o tym sprzęcie, jak również napiszcie czy jest coś ważnego o czym nie wspomniałem. Mam nadzieję, że powyższa recenzja Roborocka S5 MAX przyda się Wam przy wyborze odpowiedniego robota sprzątającego.

334 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.