Ranking robotów sprzątających (TOP 20)
Robot sprzątający to urządzenie, które w ostatnim czasie stało się niemal tak popularne jak pralka, czy zmywarka. Jest to kolejny sprzęt AGD, który znacznie ułatwia nam życie. Wybór właściwego modelu nie jest jednak łatwy. Pomocą może być natomiast moje zestawienie. Najnowszy ranking robotów sprzątających (TOP 20) uwzględnia tylko osobiście przetestowane i sprawdzone modele, które mogę Wam polecić.
Jedyny rzetelny ranking robotów sprzątających
Różnego rodzaju rankingów robotów sprzątających znajdziecie w Internecie całą masę. Niestety są to w większości kompletnie nierzetelne zestawienia oparte wyłącznie o materiały marketingowe producentów i (co gorsza) bardzo często opłacone przez jedną, czy też drugą firmę. Mój ranking oparty jest natomiast tylko i wyłącznie o moje własne testy, które możecie sami zweryfikować zaglądając do poszczególnych recenzji. Poszczególne modele różnią się bardzo wieloma detalami i wybór właściwego modelu powinien być oparty o dokładną analizę zarówno potrzeb klienta, jak i możliwości danego robota. Bez sprawdzenia sprzętu w praktyce, opieranie się o same materiały marketingowe może skończyć się rozczarowaniem.
Przy wyborze pomocny może być ten artykuł: Jak wybrać robota sprzątającego?
Na chwilę obecną udało mi się przetestować kilkadziesiąt modeli robotów odkurzających, odkurzająco-mopujących, jak i mopujących. W tym czasie stworzyłem też kilka innych rankingów tych urządzeń. Były to zestawienia oparte o poszczególne kryteria. Poniższy ranking uwzględnia natomiast jedno zasadnicze kryterium: który z przetestowanych modeli, jest najlepszy moim zdaniem. W przeciwieństwie do wcześniejszych rankingów nie brałem pod uwagę ceny. Jeżeli szukacie sprzętu w niższym budżecie to zapraszam tutaj:
Ranking robotów sprzątających do 1000 zł
Ranking robotów sprzątających do 1500 zł
Poniższe zestawienie będę natomiast cały czas aktualizował o kolejne modele. Uwzględniać będę tylko modele, które OSOBIŚCIE przetestowałem. Będę też publikował linki do ich recenzji, abyście mogli sami ocenić ten sprzęt.
TOP 20 robotów sprzątających
20. ZACO A10
ZACO A10 to jeden z najbardziej uniwersalnych robotów sprzątających na polskim rynku. Jego uniwersalność wynika przede wszystkim z możliwości sterowania zarówno pilotem, jak i poprzez specjalną aplikację na smartfony. Większość modeli wyposażonych w laserową nawigację umożliwia obsługę wyłącznie poprzez telefon z wykorzystaniem sygnału wi-fi. Tutaj mamy natomiast wybór. Model ten charakteryzuje się ponadto dużą mocą ssącą (2000 Pascali) i funkcją mopowania. Poza tym oferuje świetny stosunek ceny do jakości.
Tutaj znajdziecie jego recenzję.
Aktualną cenę sprawdzicie natomiast tutaj:
- oferta oficjalnego dystrybutora marki ZACO. Jeżeli zdecydujecie się na jego zakup, koniecznie skorzystajcie ze specjalnego kodu rabatowego: BEZZAA10 dającego aż 80 zł rabatu!
19. iLife L100
Bardzo podobną konstrukcję oferuje też marka będąca prekursorem tanich robotów sprzątających iLife. Ich roboty sprzedawane w ogromnych ilościach po zaledwie kilkaset złotych m.in na AliExpress przez wiele lat były rewelacyjną alternatywą dla markowych sprzętów. Model iLife L100 to natomiast pierwsza próba tego producenta na rynku bardziej zaawansowanych robotów sprzątających. Również w tym przypadku największą zaletą sprzętu jest jednak jego relatywnie niska cena. Tutaj zapoznasz się z jego recenzją.
Sprawdź aktualną cenę:
- oferta Geekbuying.pl kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA6
- oferta Aliexpress
18. Xiaomi Mi Robot Mop PRO (tutaj znajdziecie jego recenzję)
Robot znany również jako Xiaomi Mi Robot P, lub Xiaomi STYTJ02YM, a w wielu sklepach występujący również pod innymi nazwami. Niewątpliwie jeden z najbardziej opłacalnych sprzętów na rynku. Jako pierwszy z rodziny robotów Xiaomi w pełni obsługuje język polski (jest do niego też polska instrukcja obsługi), co zapewne doceni wiele osób. Sprzęt oferuje precyzyjną laserową nawigację, świetną skuteczność w odkurzaniu oraz dodatkową funkcję mopowania. Miejcie tylko na uwadze, że w sprzedaży jest też chińska wersja tego robota, która nie obsługuje języka polskiego. Niestety ta wersja jest często oferowana nie tylko na Aliexpress, lecz również w polskich sklepach, więc przed zakupem upewnijcie się, że kupujecie wersję opisaną jako GLOBAL lub UE.
Tutaj macie sprawdzone sklepy:
tutaj znajdziecie go natomiast taniej, ale w wersji chińskiej (nie ma polskich komunikatów):
17. Dyson 360 Vis Nav
Długo się zastanawiałem czy w ogóle umieszczać ten model w tym zestawieniu. Nie dlatego, że jest za słaby aby się tutaj znaleźć. Chodzi głównie o jego cenę: jest wręcz nieprzyzwoicie wysoka (prawie 7 tys. zł!!!). Dyson 360 Vis Nav oferuje rewelacyjną jakość sprzątania i ogromną siłę ssącą. Ma też świetną szczotkę główną (a właściwie wałek).
Jest to jednak mimo wszystko propozycja dla ludzi bardziej ceniących ekskluzywność produktu ponad jego użyteczność. Robot sprzątający Dysona przede wszystkim nie posiada większości inteligentnych funkcji, które stały się już standardem nawet u znacznie tańszej konkurencji. Nie ma też funkcji mopowania, ani stacji do opróżniania pojemnika na brud. Ratuje go w zasadzie tylko duża moc ssąca i oryginalna konstrukcja. Za te pieniądze oczekiwałbym jednak czegoś więcej.
16. iRobot Roomba i7/i7+
iRobot to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy producent robotów sprzątających. Roomba to cała seria robotów odkurzających. Poszczególne modele różnią się od siebie ceną i przede wszystkim możliwościami. iRobot Roomba od konkurencji wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Na minus należy zaliczyć natomiast głównie wyższą cenę, niż w przypadku innych robotów o zbliżonych możliwościach. iRobot Roomba i7 to jeden z najlepszych modeli w ich ofercie. Nie posiada niestety funkcji mopowania, natomiast można do niego dokupić stację do automatycznego opróżniania pojemnika na zabrudzenia lub kupić go z taką stacją w zestawie (jako iRobot Roomba i7+)
Przed zakupem koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją.
Sprawdź aktualną cenę:
15. iRobot Roomba i5/i5+
Bardzo podobny model do poprzednika to iRobot Roomba z serii i5. W gruncie rzeczy posiada podobne plusy i minusy. Nowsza konstrukcja przypadła mi bardziej do gustu w dużej mierze z uwagi na wygląd (bardziej matowa powierzchnia). Z moich testów wynika też, że nieco lepiej radzi sobie z nawigacją, pomimo braku kamery. Sprząta niezwykle skutecznie i w swojej cenie jest to jeden z lepszych robotów bez funkcji mopowania podłogi. Tutaj znajdziecie jego recenzję.
Jego aktualną cenę możecie sprawdzić tutaj:
Wersja iRobot Roomba i5:
Wersja iRobot Roomba i5+ (w zestawie ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na brud):
14. Robojet X-One 2 Pro
Robojet to polska marka, która już od kilku lat obecna jest na rynku robotów odkurzających. Na moim blogu mogliście zapoznać się już z kilkoma recenzjami ich starszych modeli. Niedawno w sprzedaży pojawił się natomiast nowy robot: Robojet X-One 2. Dostępna jest też wersja „Pro” ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na brud. Robot oferuje sporo rozwiązań dostępnych w topowych robotach zagranicznych producentów oferując jednocześnie kilka dodatków coraz rzadziej spotykanych na rynku, jak chociażby pilot. Jednocześnie robotem możemy sterować za pomocą rozbudowanej aplikacji, która umożliwia zapis wielu map osobno na każde piętro. Robot ma także polskie komunikaty głosowe, co ciągle jest jeszcze rzadko spotykane, a nie każdy przecież chce aby robot komunikował się w języku angielskim. Tutaj możecie sprawdzić jego recenzję.
Sprawdź aktualną cenę:
- oferta oficjalnego sklepu RoboJet – UWAGA: Korzystając ze specjalnego kodu rabatowego dla moich czytelników: BP0520 macie u nich dodatkowy rabat (-6%)! (działa na wszystkie modele marki Robojet)
13. PURON PR10
Puron to nowa marka debiutująca na rynku modelem z ogromną ilością funkcji. PURON PR10 ma m.in. laserowe skanowanie pomieszczeń i możliwość zapisania w pamięci dokładnych map wielopiętrowego domu. Oprócz funkcji odkurzania, model ten oferuje też możliwość mopowania podłogi. Od podobnych sprzętów różni się głównie specjalną lampą UV, która w trakcie pracy robota zabija drobnoustroje na podłodze.
Recenzję robota PURON PR10 znajdziecie pod tym linkiem.
Kupicie go natomiast tutaj:
- oficjalny sklep producenta Cenę zbijecie obecnie specjalnym kodem rabatowym: BEZPR10 który daje aż 150 zł rabatu!
12. HEXO pro
Topowy model marki HEXO oferuje bardzo duże możliwości w przyzwoitej cenie. Model ten oferuje nie tylko dużą siłę ssącą (2700 Pa), dodatkową funkcję mopowania oraz precyzyjną nawigacją, ale i stację do automatycznego opróżniania pojemnika na brud w zestawie.
Pod tym linkiem możecie sprawdzić jego aktualną cenę w sklepie producenta. Wpisując kod rabatowy: BP2023 obniżycie cenę o dodatkowe 3%
11. Tefal X-plorer Serie 75 S+
Tefal to marka, której produkty znaleźć można już w niemal każdym domu. Od niedawna w ich ofercie znajdziecie również roboty sprzątające. Ze swojej strony polecam Wam model ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz w zestawie, czyli Serie 75 S+ (tutaj znajdziecie jego recenzję). Urządzenie pomimo niskiej cenie oferuje świetne możliwości. Siła ssania to aż 2 700 Pa. Do tego funkcja mopowania (lub mopowania z jednoczesnym odkurzaniem), precyzyjna laserowa nawigacja i świetnie działająca aplikacja na smartfony.
Robot dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych.
Wersja biała:
Wersja czarna:
10. Roborock Q7 Max/Max+
Seria Roborocków Q z założenia ma być budżetową linią tego popularnego producenta robotów sprzątających. Modele te są znacznie tańsze od flagowych produktów z literką „S” w nazwie. Okazuje się jednak, że model Q7 Max pomimo rewelacyjnie niskiej ceny oferuje niesamowite wręcz parametry (np. moc ssącą na poziomie 4200 Pa!), jak również zdecydowaną większość funkcji spotykanych w najdroższych sprzętach tego typu.
Koniecznie sprawdźcie mój artykuł: Roborock S7 vs Roborock Q7 Max, gdzie poddałem analizie najważniejsze funkcje popularnych robotów Roborocka.
Robot dostępny jest w poniższych sklepach:
Roborock Q7 Max (sam robot):
Roborock Q7 Max+ (robot w zestawie ze stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz):
Wszystkie powyższe sklepy mają w ofercie zarówno wersję białą, jak i czarną – czasami są różnice w cenie, wiec warto sprawdzić.
9. Roborock Q8 Max / Max+
To najnowsza edycja budżetowych robotów marki Roborock. W tym wypadku roboty te niewiele się jednak różnią od tych z flagowej serii, a jednocześnie biją na głowę większość konkurencji innych marek. Mają podwójne, gumowe szczotki główne i moc ssącą na poziomie aż 5500 Pa. Jednocześnie mamy tutaj funkcję rozpoznawania przeszkód oraz opcjonalną stację na brud (zestaw z „+” w nazwie).
Obecnie robota zamówicie jedynie w tym sklepie:
- oferta Geekbuying.pl kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA6
8. Roborock S7 MAX Ultra
Również kolejne miejsce w zestawieniu należy do Roborocka. Model S7 MAX Ultra to nowsza wersja Roborocka S7 współpracująca z wielofunkcyjną stacją, która nie tylko opróżnia pojemnik na brud, ale i automatycznie uzupełnia pojemnik do mopowania, a także myje szmatkę mopa. Nie pomylcie go tylko ze sprzętem z pierwszego miejsca mojego zestawienia. Od modelu z dopiskiem „maxV” różni się brakiem kamer na zderzaku. Tym samym robot ten nie ma funkcji rozmów wideo i systemu inteligentnego rozróżniania przeszkód (kabli, psich odchodów, butów itp.). Poza tym różnice są niewielkie. Ma niemal identyczne parametry i skuteczność sprzątania, więc dla wielu osób może to być świetny, bardziej przystępny cenowo wybór. Plusem MAXa jest również funkcja automatycznego suszenia mopa po myciu.
Jednym słowem rewelacyjny sprzęt dla osób nastawiających się na częste mopowanie lub odkurzanie z jednoczesnym mopowaniem.
Robota Roborock S7 MAX Ultra kupicie pod tym linkiem, a z kodem rabatowym: BEZPRZEPLACANIA6 uzyskacie 6% dodatkowego rabatu!
Niedawno pojawiła się bardzo podobna nowsza wersja, czyli Roborock S8 Pro Ultra.
7. Roborock S8
Najnowsza seria popularnego Roborocka wyróżnia się przede wszystkim podwójnymi szczotkami głównymi, znanymi dotychczas tylko z robotów marki iRobot Roomba.
Jednocześnie sprzęt oferuje to z czego do tej pory najbardziej była znana chińska marka: świetna nawigacja i soniczny mop, który automatycznie unosi się nad dywanami.
Tutaj przeczytacie jego recenzję.
Sprawdź aktualną cenę:
- oferta Geekbuying kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIA6
- oferta Media Expert
- oferta RTV Euro AGD
Pamiętajcie, że w sprzedaży jest też model Roborock S8 Pro Ultra – jest to inny sprzęt nie tylko z uwagi na stację do mopowania w zestawie. Stacja ta nie jest kompatybilna ze „zwykłym” Roborockiem S8!
6. iRobot Roomba z serii j7
Już od wielu lat większość osób utożsamia roboty sprzątające, czy też odkurzające z marką iRobot Roomba. Nie ma w tym przypadku, gdyż to właśnie ta marka spopularyzowała tego typu urządzenia. Jeżeli jednak śledzicie mojego bloga uważnie, to zapewne zauważyliście, że na rynku jest już mnóstwo konkurencyjnych urządzeń. Ponadto, sporo z nich oferowało dużo więcej funkcji za znacznie niższą cenę. Cechą, której mi od dłuższego czasu brakowało w robotach iRobot Roomba był brak właściwej nawigacji i możliwości identyfikacji napotkanych przeszkód. Roboty z serii j7 to natomiast modele idealnie odpowiadające na te potrzeby.
Koniecznie sprawdźcie moją recenzję iRobot Roomba j7+:
Model ten doczekał się również nowej wersji wyposażonej w funkcję mopowania, czyli iRobot Roomba Combo j7+. Koniecznie sprawdźcie jego recenzję pod tym linkiem oraz na moim kanale YouTube:
Niewątpliwym minusem modeli z serii j7 jest ich wysoka cena. Jeżeli jednak szukacie robota z górnej półki i nie zależy Wam koniecznie na tańszych rozwiązaniach, wtedy śmiało możecie postawić na Roombę.
Aktualną cenę sprawdzicie tutaj:
Wersja j7:
Wersja j7+ (ze stacją Clean Base do automatycznego opróżniania pojemnika na brud):
- oferta Media Expert;
- oferta RTV Euro AGD;
- oferta iRobot.pl – promocja z gratisowym zapasem worków na brud!
- oferta Allegro
Oraz wersje odkurzająco-mopujące: iRobot Roomba Combo j7:
i topowy iRobot Roomba Combo j7+:
5. Roborock S7 MaxV
Ten model to prawdziwa gratka dla fanów inteligentnych rozwiązań. Nie kosztuje mało, zwłaszcza jeżeli planujecie dokupić do niego stację do opróżniania pojemnika na brud oraz do mycia mopa i uzupełniania pojemnika na wodę (czyli Roborock S7 MaxV Ultra).
Jest to jednak sprzęt kompletny: ma ogromną moc ssącą, rewelacyjną funkcję przecierania podłogi na mokro (mop soniczny) oraz najlepszy na rynku system nawigacji. Do dobrze znanego już z poprzednich modelów systemu LiDAR, producent dodał prawdziwe kamery identyfikujące napotykane obiekty. Robot potrafi rozpoznawać kable, psie kupy i inne przeszkody, w które nie chcielibyśmy, aby wjechał. Kamerę możemy też wykorzystać do monitoringu domu, a nawet do wideorozmów! Sporo robotów ma już wbudowane kamery, ale obecnie jedynie modele Roborocka z „MaxV” dają tyle możliwości i funkcji niekoniecznie związanych z samym sprzątaniem.
Sprawdź aktualną cenę:
Zestawy ze stacją Ultra:
Osobną wielofunkcyjną stację Ultra do Roborocka S7 maxV kupicie natomiast tutaj:
Robot ma tak ogromną ilość funkcji, jego pełną recenzję znajdziecie w tym artykule oraz na YouTube:
4. Roborock S8 Pro Ultra
Najnowszy model Roborocka pod wieloma względami jest jeszcze lepszy, ale tutaj musicie uważać na pewne niuanse. Ku rozczarowaniu wielu osób, model ten nie posiada kamer do monitoringu (takowe posiadają tylko Roborocki z „MaxV” w nazwie). Co zatem poprawiono? Otóż model ten to sprzęt przede wszystkim dla osób stawiających nie tylko na odkurzanie, ale i mopowanie. W zestawie dostajemy udoskonaloną stację do automatycznego opróżniania pojemnika na brud, a także do uzupełniania wody w robocie oraz do mycia i suszenia mopa. Sam mop również został poprawiony (ma dwa ruchome elementy drgające w trakcie pracy).
Maksymalna siła ssąca to natomiast aż 6000 Pascali, co w połączeniu z podwójnymi szczotkami głównymi daje świetną skuteczność w sprzątaniu. Pewnym minusem jest natomiast brak możliwości całkowitego zdjęcia mopa. Może być to problem dla osób posiadających w domu dużo dywanów, szczególnie takich z wysokim włosiem. Robot ma funkcję minimalnego unoszenia mopa, ale ma to sens tylko przy płaskich dywanach.
Sprawdź aktualną cenę:
3. ECOVACS Deebot T20 Omni
Przez bardzo długi czas na czele mojego stale aktualizowanego rankingu prym wiodły modele marki Roborock. Ecovacs to natomiast marka, której modele stopniowo oferowały coraz więcej funkcji i stawały się coraz ciekawszą alternatywą. Najnowszy model T20 Omni to natomiast sprzęt niemal doskonały. Z powodzeniem radzi sobie z problemami często spotykanymi w robotach sprzątających. Nowością jest m.in. funkcja prania mopów ciepłą parą wodną, a także możliwość podnoszenia ich nad dywanami aż o centymetr (wobec 0,5 cm u Roborocka). Te pół centymetra to w teorii niewiele, ale w praktyce znacznie poszerza możliwości tego sprzętu w kompleksowym sprzątaniu mieszkań, w których są zarówno twarde podłogi, jak i dywany.
Poza tym Deebot T20 Omni oferuje ogromną moc ssącą (6000 Pa), świetną nawigację (LiDAR + kamery) i ogromną ilość funkcji w aplikacji. Posiada praktycznie wszystkie topowe rozwiązanie technologiczne.
Sprawdź aktualną cenę:
2. iRobot Roomba COMBO j9+
Najnowszy model popularnej Roomby jest mocną odpowiedzią na liczną konkurencję oferującą coraz to lepsze rozwiązania nie tylko w zakresie odkurzania, ale i mopowania. Jest to pierwszy model tej marki oferujący stację nie tylko na brud, ale i na wodę. Tym samym nasz robot będzie się automatycznie nie tylko opróżniał, ale i uzupełniał płyn do mopowania. Kwestią zupełnie subiektywną jest wygląd, ale mi osobiście bardzo spodobał się design samej stacji:
Jednocześnie póki co to właśnie Roomba ma najlepiej rozwiązaną funkcję omijania dywanów w trakcie mopowania – potrafi je wyczuć sensorami oraz nie tylko podnieść mopa w górę, ale i kompletnie go schować.
Ponadto producent znacznie poprawił funkcję rozpoznawania przeszkód oraz zwiększył moc ssącą (o 100% większa moc niż w popularnej serii i).
Jedyne czego brakuje w tym modelu to funkcja automatycznego czyszczenia nakładki mopującej – po sprzątaniu „na mokro” musimy zrobić to sami.
Najnowszy model iRobot Roomba Combo j9+ dostępny jest już tutaj:
Sprawdźcie też recenzję najnowszego iRobot Roomba Combo j9+
1. Dreame L20 ULTRA
Dreame L20 Ultra to w zasadzie model, który ma wszystkie najlepsze funkcje spotykane u konkurencji. Moim zdaniem jest to też obecnie najlepszy tego typu sprzęt na rynku. Oferuje niesamowite możliwości zarówno pod względem odkurzania, jak i mopowania podłogi.
Przede wszystkim w zestawie z robotem otrzymujemy wielofunkcyjną stację, która służy nie tylko do automatycznego opróżniania pojemnika na brud, ale i do mycia mopa. Ponadto stacja dzięki wykorzystaniu ciepłego powietrza potrafi wysuszyć pady mopujące. Dzięki temu sprzęt nie tylko utrzyma czystość w domu, ale i sam nie będzie wymagał od nas dużej ingerencji.
Sprzęt wyróżnia się również świetną nawigacją, która pozwala robotowi nie tylko sprawnie przemieszczać się po mieszkaniu, ale i omijać problematyczne obiekty takie, jak kable, czy też buty.
To co jednak kluczowe to ogromna siła ssąca, jaką oferuje ten model. W najwyższym trybie jest to aż 7000 Pa.
Oczywiście nie jest to najtańszy sprzęt, ale biorąc pod uwagę ilość oferowanych funkcji, jego cena nie powinna szokować, zwłaszcza teraz, kiedy z okazji Black Friday robota kupicie za ok. 4500 zł z kodem rabatowym: RWFBF24113011C
Aktualizacje rankingu robotów sprzątających
Pamiętajcie, że powyższy ranking będzie z czasem podlegał modyfikacjom z uwagi na kilka czynników:
- Cały czas testuję nowe modele i jest szansa, że któryś z nich wskoczy do zestawienia, niebawem na stronie i kanale YT pojawi się też kilka recenzji robotów już ujętych w zestawieniu (m.in. najnowsze Roborocki, Ecovacs T20 Omni i Dyson 360);
- Funkcjonalność większości topowych modeli uzależniona jest od oprogramowania, które podlega stałym aktualizacjom. Niewykluczone zatem, że któryś z modeli uzyska nowe funkcje, albo stare ulegną poprawie i postaram się to uwzględnić w rankingu;
- Niektóre modele znikają z rynku i zastępowane są nowszymi – staram się aby w zestawieniu były tylko sprzęty, które da się obecnie łatwo kupić.
W internecie znajdziecie sporo innych rankingów, ale z reguły są to treści czysto marketingowe, niepoparte własnymi testami. Osobiście staram się unikać takich materiałów.
Koniecznie subskrybujcie też mój kanał na YouTube. Regularnie pojawiają się tam nowe testy robotów sprzątających, jak również innych ciekawych sprzętów AGD i RTV.
Gdzie naprawić robota sprzątającego?
Jeżeli trafiliście tutaj, gdyż Wasz dotychczasowy robot odmówił posłuszeństwa – może warto jednak spróbować go naprawić? Sprawdźcie ofertę polecanego przeze mnie serwisu robotów sprzątających.
Uwaga na spam i hejt
Pamiętajcie też, że ranking uwzględnia roboty, które polecam i to, że jakiś robot jest na 20. miejscu nie znaczy, że jest to najgorszy robot na rynku. Jest to jeden z najlepszych robotów, które przetestowałem i tak podchodźcie do zestawienia. Nie ma też sensu kłócić się w komentarzach dlaczego model X jest dwa miejsca za modelem Y. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Jeżeli dokonaliście takiego, a nie innego wyboru robota i jesteście zadowoleni to super. Nie ma sensu hejtować wszystkich pozostałych robotów, których nie kupiliście. Niestety do tego sprowadza się wiele komentarzy i opinii w Internecie. Obok spamu pisanego przez trolle zesłane przez poszczególnych producentów, najwięcej komentarzy zostawiają osoby, które niestety nie mają najmniejszego porównania bo nie testowały tych sprzętów. Bierzcie to zatem pod uwagę czytając różne komentarze zarówno tutaj, jak i w recenzjach różnych modeli.
Czytaj uważnie i porównuj oferty
Na koniec podkreślę, że żaden z producentów robotów sprzątających nie zapłacił mi za umieszczenie jego urządzenia na tym, czy innym miejscu. Ranking oparłem wyłącznie o własne testy i osobiste odczucia. Można się z nimi zgadzać lub nie. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Dlatego też zachęcam Was, przed wyborem swojego robota, do zapoznania się z recenzjami poszczególnych modeli, bo tylko one pozwolą Wam racjonalnie ocenić i porównać poszczególne urządzenia. Przy każdym z robotów umieściłem też linki do ofert sprawdzonych sklepów. Ceny lubią się zmieniać, więc zachęcam Was do ich samodzielnego sprawdzania i porównywania. Od czasu do czasu zdarza się tak, że na jakiś robot pojawia się kod rabatowy. Korzystając z moich linków i kodów rabatowych wspieracie mojego bloga. Niewielki procent z Waszych zakupów finansuje działanie mojej strony. Nie ponosicie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów, a często dzięki kodom rabatowym zapłacicie znacznie mniej. Jeżeli jednak nie chcecie mnie wspierać to zawsze możecie wejść na strony sklepów bezpośrednio i nie wpisywać podanych kodów rabatowych. Jeżeli wręcz przeciwnie – chcecie mnie chociaż trochę wspomóc, wtedy poklikajcie w oferty sklepów, nawet jeżeli nie planujecie nic kupować. Z góry dziękuję 🙂
Niezależnie od Waszej decyzji, mam nadzieję że mój ranking robotów sprzątających pomógł Wam w wyborze odpowiedniego pomocnika 🙂
A czy ten z pierwszego miejsca Ecovacs Deebot T20 Omni, dobrze sobie radzi z psią sierścią? Nie ma gumowych dwóch szczotek jak Roborock 8.
@Agnieszka: Każdy robot z rankingu doskonale sprząta sierść zwierząt. Jeżeli masz psa który jest włochaty i duży to Twoim problemem będzie tylko częstsze opróżnianie pojemnika i czesanie szczotki robota.
Doradźcie proszę co kupić: Roborock S8 Pro Ultra czy Dreame L10S Ultra?hciałabym w pełni automatycznego robota odkurzająco-mopującego do domu 210 m kw. Czy jest sens dopłacać 2k do Roborocka? A może jest jeszcze jakiś inny godny uwagi?
Może zajrzyj do komentowanego rankingu? 🙂
jest szansa bys przetestrowal roboty COBBO?
Jak będę miał ku temu możliwość to pewnie przetestuję. Niestety obecnie wychodzi mnóstwo modeli różnych marek i trudno wszystkie dokładnie przetestować.
Mysle nad zakupem robota Deebot T20 Omni albo DREAME L20 Ultra który z nich bedzie dobrym zakupem
Kiedy do rankingu zawita roborock s8 pro ultra? Jestem ciekaw rzetelnego porównania z Deebot T20 Omni.
Pana zdaniem który z poniższy modeli Roborock będzie lepszym wyborem Roborock Q8 Max+ czy Roborock S8 6000Pa. Będzie to mój pierwszy zakup robota, sugeruje się opiniami internautów.
Kiedy w rankingu pojawi sie Roborock s8 pro ultra ?
Zastanawiam sie nad jego zakupem lub t20 omni. Co polecacie ?
Szukam robota ale w wersji max 1500 jeśli uda się mniej to super i zastanawiam się nad xiaomi vacuum s10, a dreame d9 Max, pomóżcie proszę który wybrać?
@Anna: kup sobie Viomi V3 – sprząta genialnie i kosztuje grosze.
Na niego nie patrzyłam dzięki!
Czy nie warto wziąć pod uwagę jeszcze roboto sprzątający Dreame L20 Ultra?
Jak przetestuję to odpowiem.
Witam. Dlaczego tak wysoko uplasowały się sprzęty Irobot? Wydaje mi się że od dłuższego czasu już nie są liderem innowacji w tym biznesie, szczególnie w porównaniu to takich marek jak Dreame. Mam na myśli wysokie miejsca J7 a w szczególności pierwsze miejsce J9.
Testowałem kilka modeli Dreame, ale żadnych innowacji tam nie widziałem. Nie testowałem jeszcze najnowszych modeli, ale z tego co widzę to są podobne do wielu podobnych chińskich marek. Co do wysokich miejsc iRobota: jeszcze niedawno na czele listy były prawie same Roborocki, wtedy wszyscy mieli pretensje, że „dlaczego tak wysoko”. Teraz jak inne modele są na czele to też są wątpliwości. Tymczasem ja staram się cały czas testować nowości i jak tylko, któryś z producentów wypuszcza lepszy model to umieszczam go na czele listy. Staram się nie sugerować samą marką, tylko własnymi testami. Zachęcam do zapoznania się z recenzjami. Tam zawsze tłumaczę mocne i słabe strony każdego z modeli.
@BezPrzepłacania: Bez urazy, ale wydaje się mi że uległeś nagonce za to że nie było w rankingu iRobotów. Moim zdaniem brak lidaru je deklasuje. Jeżdżą chaotycznie i tyle.
iRoboty były w zestawieniu praktycznie od początku, aczkolwiek nigdy nie były na pierwszym miejscu. Już się przyzwyczaiłem, że wszystkim nie da się dogodzić, ale nie o to chodzi w moim rankingu. Cały czas pojawiają się nowe i coraz lepsze modele. Ranking jest aktualizowany i pewnie jak się zmieni czołówka to znowu będą pretensje, szczególnie osób, które tych modeli nie znają 🙂
@BezPrzepłącania: śledzę stronę od pewnie 6 lat bo dzięki niej kupiłem moje pierwsze Viomi V2 i pamiętam nagonkę że nie ma roomb (iRobotów) :-(((
@Bartosz: bo nie są. Moim zdaniem to badziewie. Tak wynika z moich testów specjalnie zakupionej roomby 985. Wylądowała na działce a i tam jest problematyczna bo nie można jej np. wyłączyć.
Najnowsze też nie mają laserowej nawigacji więc sobie w domyśle wyobrażam że działają podobnie.
@BezPrzepłacania: Wtedy kiedy pojawił się Viomi V2 jako nowość u Ciebie to testów roomb nie było (5-6 lat temy) i były wrzutki marketoidów że nie jesteś obiektywny 🙂 Mam dobrą pamięć 🙂
Faktycznie wtedy jeszcze nie miałem recenzji Roomb, ale ogólnie wtedy jeszcze nie miałem aż tylu robotów zrecenzowanych na stronie. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło, Roomba 985 to już zabytek. Nawet Twój Viomi V2 to już leciwy sprzęt 🙂 Praktycznie wszyscy producenci poszli z technologią do przodu. Przykładowo nowe Roomby, podobnie jak niektóre Roborocki potrafią nawet zrobić foto napotykanych obiektów. Do samej nawigacji laser jest w dalszym ciągu lepszy, ale nie tylko na podstawie nawigacji oceniam te sprzęty. To są jednak odkurzacze, a nie zabawki 😉
@BezPrzepłacania: Mój leciwy Viomi V2 sprząta balkon – nadal działa. Ja używam obecnie Viomi V3. Zrobiłem z nich doktorat i mam kilka sztuk. Odkurzają bardzo dobrze u mnie. Mopowania nie używam bo to moim zdaniem gadget.
Errata chyba Viomi V2 kupiłem w 2019 roku jak wygląda z Twoich recenzji więc 4.5 roku temu to chyba było.
@BezPrzepłacania: „aktycznie wtedy jeszcze nie miałem recenzji Roomb, ale ogólnie wtedy jeszcze nie miałem aż tylu robotów zrecenzowanych na stronie.”
Wtedy królował pierwszy Xiaomi i zrecenzowałeś nowość Viomi V2 którego zakupiłem i się wściekłem bo nie mogłem go połączyć z wifi. To była nowość i miał jeszcze niedopracowany software. Po 2 tygodniach poprawili i już wszystko było OK. Dawne czasy 🙂
Należy Ci się medal weterana 😉
@BezPrzepłacania: Poproszę o taki z kartofla 🙂
Szkoda ze skupiliście siw na jednej firmie która okupuje czołówkę, a zapomnieliście o tak świetnym produkcie jakim jest Kobold firmy worverk. Mam wrażenie że ten ranking jest jedno stronny
A która to firma okupuje czołówkę, jak w pierwszej trójce są 3 różne firmy? 🙂 a co do wspomnianego „świetnego produktu” to wydaje mi się że producenci świetnych produktów nie muszą w celu promocji spamować w komentarzach 🙂 ogólnie brzydzę się produktami sprzedawanymi przez domokrążców i szczerze wszystkim odradzam takich zakupów 😉
@BezPrzepłacania: dokładnie odkurzacze rainbow, thermomixy i tym podobne drogie badziewie. Aha no i nieśmiertelne 'garki” :-DDDDDDDDDD
Jestem w trakcie poszukiwań „jeździdełka” i już byłam zdecydowana na Ecovacsa z pozycji nr 2, bo wydawał się ideałem dla mnie. Weszłam na stronę sklepu, zaczęłam czytać o produkcie i jakież było moje rozczarowanie! W stacji nie ma pojemnika na kurz. Są worki, które trzeba wymieniać. 3 sztuki za 89 PLN. Nie wspominasz o tym w porównaniu. Przyznam, że dla mnie takie rozwiązanie jest przepłacaniem.
Worki do stacji są niezbędne również w innych robotach, które wyposażone są w takie udogodnienie. Zachęcam do zapoznania się z recenzjami, a nie tylko rankingiem. W rankingu nie ma mowy o wielu szczegółach bo byłaby to lektura na 2 dni. Worki do stacji w zależności od modelu i sposobu użytkowania wystarczają nawet na kilka miesięcy. Tym samym nie jest to aż tak duży wydatek jakby się mogło wydawać. Jeżeli chcemy jednak zaoszczędzić to pojemnik w robocie (każdym) możemy opróżniać ręcznie. W takiej sytuacji nie ma jednak sensu inwestować w stację do automatycznego opróżniania pojemnika.
@BezPrzepłacania.pl czytałam Twoje recenzje i oglądałam 🙂
Na podstawie Twoich recenzji kupiłam kiedyś odkurzacz bezprzewodowy i jestem zadowolona – tym samym mam zaufanie do treści zamieszczonych tutaj.
Recenzje „jeździdełek” z którymi się zapoznałam dotyczyły między innymi Roborocka 7Ultra i Ecovacsa (wcześniejszej wersji – Twojej recenzji T20 nie umiem znaleźć).
Jestem właścicielem długowłosego i zarazem krótkonogiego psa (stąd focus na mopowanie i czyszczenie mopa). Tym samym mam doświadczenie w częstości wymiany worków w poprzednich moich sprzętach – tona sierści i piasku z kurzem. Dlatego też subiektywnie oceniłam, że dla mnie takie rozwiązanie nie jest oszczędne :).
Jeszcze raz przejrzę ranking i recenzje, i dokonam wyboru.
Pozdrawiam serdecznie.
Na podstawie tej recenzji kupiłem kiedyś Roborock S7 MaxV i jestem z niego średnio zadowolony. Zastanawiam się nad zmianą na iRobot Roomba COMBO j9+
W domu nie mam zwierząt i dywanów, podłogo to panele i płytki. Czy Roomba będzie lepiej sprzątała? Szczególnie jestem ciekawy jaka jest skuteczność mopowania Roomby w stosunku do sonicznego mopowania Roborocka?
Według mnie nie ma sensu zmieniać. Oba modele mają swoje plusy i minusy, ale różnice nie są moim zdaniem na tyle istotne, aby wymieniać któryś z tych modeli.
Odnośnie mopowania – które rozwiązanie jest lepsze to z Roomby czy Roborocka (soniczne)?
Zmiana ma o tyle sens, że Roborocka kupiłem bez stacji dokującej a dolewanie wody kilka razy dziennie jest uciążliwe.
Zależy pod jakim względem lepsze. Lepszą skuteczność ma mop soniczny, natomiast Roomba lepiej podnosi mopa nad dywanami.
@Lesław: zainwestuj lepiej w Ilife w400 lub klony jak chcesz porządnie zmywać podłogę. Klony to np. LENOVO MEDION P10 Shinebot. Te roboty zmywają podłogę obrotową szczotką i mają 2 pojemniki na wodę – czysta i brudna którą wsysają.
Który będzie lepszy Q8 czy S7 max ultra?
@Paweł: zaryzykował bym Q8 ze względu na dwie przeciwbieżne szczotki. To stosuje roomba i działa nieźle.
@Paweł: Zaryzykował bym Q8 ze względu na dwie przeciwbieżne szczotki
Jest szansa na test Dreame L20 w najbliższym czasie? Pozdrawiam
Jest duża szansa, że przetestuję również ten model. Warto śledzić stronę, fanpage na FB i powiązany kanał na YT.
Witam serdecznie. Przejrzałam Twoje rankingi i recenzje kilka razy i coraz większy mętlik w głowie. Po opiniach spodobał mi się Roborock S7… tylko właśnie …jest ich kilka serii S7, S7 maxv,max ultra i już sama nie wiem który by się u mnie sprawdzil. Zależy mi koniecznie na dobrym mopowaniu, i fajnie jakby był ze stacją czyszcząca. Niestety nowy że stacją to spory wydatek. I tu najważniejsze pytanie, który z tych modeli serii S7 można kupić najpierw sam odkurzacz a z czasem ewentualnie dokupić stację samoczyszczącą? S7, S7max, maxv, ultra czy jeszcze jakiś inny? Pomocy:)
Do S7 i S7 MaxV w teorii można dokupić osobną stację. W teorii, bo zarówno oba modele, jak i stacje do nich są coraz trudniej dostępne. Tym bardziej, jeżeli planuje Pani kupować stację za jakiś czas. Ta może nie być już dostępna.
Potwierdzam, my kupiliśmy S7MaxV bez stacji dokującej a teraz dokupienie nowej jest problematyczne.
Dzięki, to jest cenna informacja.
Mamy w domu Roborocka S7 MaxV od kilku miesięcy i jesteśmy z niego średnio zadowoleni. Na początku działał bardzo dobrze, ale z biegiem czasu jest coraz gorzej. Czyszczę czujniki częściej niż wymaga tego aplikacja i używam oryginalnych częsci zamiennych. Sama skuteczność sprzątania i mycia jest zadowalająca ale inne problemy irytują. Robot regularnie gubi się podczas sprzątania, co nie jest problemem, natomiast problemem jest, że rozwala wtedy zapisaną mapą. Oczywiście mapę można przywrócić, ale wtedy od nowa trzeba przypisać zadania sprzątania, co jest czasochłonne. Robot od czasu do czasu usiłuje wjechać do pokoju przez ścianę, zamiast przez drzwi. Zdarza mu się pchać drzwi aż je zamknię, przez co nie może później wyjechać z pokoju. Jeśli przedstawisz krzesło w czasie sprzatania to uporczywie przez dłuższy czas w nie wjeżdża, co jest irytujące jak siedzisz na nim. Czasami nie chce rozpocząć sprzątania jakiegoś pokoju i trzeba go zanieść do tego pokoju. Zużywa dość dużo wody i na mopowanie mieskzania 60m2 muszę w trakcie programu uzupełnić wodę w zbiorniku. Robot nie informuje, że skończyła się woda, tylko dłuższą chwilę po tym jak się skończy, przez co potrafi mopować pokój nie mając wody. Robot sprząta dość głośno. Można powiedzieć, że to nie są duże problemy, może i tak, ale ich ilość i częstotliwość mi przeszkdza.
@Lesław: Nie wiem jak w S7Max bo go nie mam ale w moich jak rozwali mapę to wystarczy go zanieść do bazy i kazać posprzątać pomieszczenie z bazą i mapa wraca na swoje miejsce. Sprawdz ten patent u Siebie. U mnie nawet nie trzeba mu kazać posprzątać – wystarczy odnieść do bazy jak zgłupieje.
@Lesław: poszukałem i znalazłem na ali stację do s7MaxV. Koszt 1140
Osobiście uważam (za co zapewne Gospodarz mnie zruga) że błędem jest kupowanie jako pierwszego robota drogiej i skomplikowanej maszyny. Należy zacząć od tańszej wersji za około 1200-1400 PLN (koniecznie z lidarem) i „nauczenie się” przez obserwacje jak to działa, od czego są różne czujniki itp.
Potem nauczeni doświadczeniem możemy wybierać do woli. To tylko maszynki i trzeba poznać również ich słabości na które najczęściej można zaradzić banalnymi sposobami.
Witam zastanawian się między dreame l10s ultra który nie był w rankingu a ecovacs deebot t20 omni ma ktoś doświadczenie z tymi robotami
Dzień dobry, Zastanawiam się nad zakupem pierwszego robota. W pokoju mam ciemną drewnianą podłogę, w przedpokoju i kuchni jasne płytki. Mam 3 koty. Problemem jest sierść i kurz, ślady na ciemnej podłodze po żwirku. Mam 80m2, nie zalezy mi na doatkowych stacjach, mycie mopa, nie bedzie problemem. Zastanawiam się nad trzema robotami, nad roborock s8, xiaomi Vacuum S10+ EU i nad beko VRR80214VB RoboSmart. Ktory wybrać? Czy powinnam wziąć pod uwagę innego robota?
Szukam najlepszego robota mocującego i sprzątającego który sam myje mopa i wymienia wode. Ale to co najważniejsze – który z tych modeli nie wjedzie mi w kupę PSA! Czy był robiony test wykrywania kupy?
Był. Polecam zajrzeć do recenzji robotów z zestawienia. Po to zrobiłem te recenzje, aby nie odpowiadać każdemu z osobna na tego typu pytania 😉
Dzień dobry, Zastanawiam się nad zakupem pierwszego robota. W pokoju mam ciemną drewnianą podłogę, w przedpokoju i kuchni jasne płytki. Mam 3 koty. Problemem jest sierść i kurz, ślady na ciemnej podłodze po żwirku. Mam 80m2, nie zalezy mi na doatkowych stacjach, mycie mopa, nie bedzie problemem. Zastanawiam się nad trzema robotami, nad roborock s8 , xiaomi Vacuum S10+ EU i nad beko VRR80214VB RoboSmart . Ktory wybrać? Czy powinnam wziąć pod uwagę innego robota?
Dzień dobry,
czy jest szansa na test w najbliższym czasie na KARCHER RCV5.
Pozdrawiam
@Lesław: Napisz czy Ci pomogłem w kwestii odstawiania robota ręczni do bazy i czy mu się poprawia po takim zabiegu ;-)))
@wojtek czy Tefal X-plorer Serie 75 S+ będzie dobrym wyborem na pierwszy pojazd? 100 m2 dwa poziomy podłogi wykładzina, płytki, panele, drewno. Pies i dziecko
Jest szansa na Roborock Q Revo?
@Kamil: Ja używam serii Viomi V3. Zobaczyłem recenzję tego tefala i ma moim zdaniem mały pojemnik na kurz (300 ml) Viomi ma 550.
https://bezprzeplacania.pl/xiaomi-viomi-v3-recenzja-robota-odkurzajacego-z-mopowaniem/
Tego mogę Ci z całą pewnością polecić
@Kamil: Widzę że zależy Ci na stacji opróżniającej. Ma mały pojemnik na kurz 300ml Viomi V3 ma 550ml. To dosyć ważny parametr.
Dla mnie na szczycie listy i tak znajduje się moja roomba i7, niezawodna
@ulises: Marketer zawsze czujny.