Premiera Viomi S9 – robot sprzątający ze stacją na kurz już w przedsprzedaży

Właśnie ruszyła przedsprzedaż robota sprzątającego Viomi S9. Jest to model wyjątkowy głównie z uwagi na stację do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz. Robot ma ponadto świetne parametry, dlatego warto się nim zainteresować.

Viomi S9 już do kupienia na geekbuying.pl

Premiera Viomi S9 - robota sprzątającego ze stacją na kurz

Viomi S9 można już zamawiać w polskim oddziale sklepu geekbuying. Właśnie ruszyła tam jego przedsprzedaż. Roboty będą wysyłane 19 grudnia. Warto jednak rozważyć zakup już teraz, z uwagi na promocję Black Week. Robota zamówicie za 2429 zł z kodem rabatowym: TOP50

Kupon zadziała tylko dla pierwszych 50 osób, warto zatem pośpieszyć się! Potem będzie już co najmniej 70 zł drożej. Możliwe też, ze pierwsza pula wyprzeda się szybko. Jeżeli zależy Wam więc na robocie przed świętami, to jest dobry moment na złożenie zamówienia.

Viomi S9

Viomi S9 – pierwszy model od Viomi ze stacją do opróżniania pojemnika na kurz

Viomi S9 jest wyjątkowy głównie z uwagi na stację do opróżniania pojemnika na kurz. Jest to nie tylko pierwszy model tej marki z takim udogodnieniem, ale i pierwszy robot tego typu wśród urządzeń z ekosystemu Xiaomi (obsługiwanych przez aplikacją Xiaomi Home).

opróżnianie pojemnika na kurz

Stacja daje ogromny komfort w korzystaniu z robota, szczególnie osobom posiadającym duże metraże lub niemającym czasu na opróżnianie odkurzacza.

Viomi S9 - powiadomienia o zapełnieniu stacji na kurz

Niewątpliwym plusem jest również to, że nie mamy kontaktu z kurzem przy opróżnianiu pojemnika.

wymiana worka vs opróżnianie pojemnika na kurz

Viomi S9 – duża moc ssąca i wytrzymała bateria

Stacja na kurz to jednak nie jedyne atuty nowego robota. Warto podkreślić przede wszystkim ogromną siłę ssącą: do 2700 Pascali. To tym samym jeden z najmocniejszych robotów odkurzających na rynku.

Viomi S9 - duża siła ssąca

Robot wyposażony jest również w funkcję mopowania. Możemy tym samym ustawić robota tak aby tylko odkurzał, tylko mopował lub też robił jedno i drugie jednocześnie.

Viomi S9 - pojemniki na kurz i wodę

Mopowanie będzie możliwe również z wykorzystaniem jednorazowych szmatek:

jednorazowy mop w robocie sprzątającym vs mop tradycyjny

Podobnie jak starsze roboty Viomi, będzie miał funkcję wyboru sposobu mopowania – obsługuje zarówno system jazdy „S”, jak i „Y” (wolniejszy, ale skuteczniejszy).

Premiera Viomi S9 - robota sprzątającego ze stacją na kurz - mopowanie w jodełkę, czyli typu Y i S

Ponadto robot ma silnik o mocy 50 W i pojemną baterię (5200 mAh), większą niż w poprzednich modelach tej marki. Większa pojemność sprawi, że robot nie będzie miał problemów z odkurzeniem nawet bardzo dużej powierzchni na jednym ładowaniu.

Viomi S9 – świetna nawigacja i inteligentne funkcje

Viomi S9 sprawdzi się w dużych domach nie tylko z uwagi na większą baterię. Duże znaczenie w przypadku robotów tego typu ma inteligentna nawigacja. Robot korzysta przede wszystkim z laserowego skanera w technologii LDS 2.0. Z jego wykorzystaniem, analizuje otoczenie i zapamiętuje w pamięci mapy mieszkania. Można w nim zapisać osobno mapy poszczególnych pięter.

Viomi S9 - zapamiętywanie pięter

Na mapach można ponadto wyznaczać strefy zakazane, jak również tworzyć podziały na pokoje i planować sprzątanie indywidualnie dla każdego z pomieszczeń.

Viomi S9 - planowanie sprzątania w aplikacji

Kolejną innowacją wprowadzoną przez Viomi do nowego modelu jest funkcja rozpoznawania dywanów. Dzięki tej funkcji robot wjeżdżając na dywan automatycznie zwiększa moc ssącą.

Viomi S9 - zwiększanie mocy ssącej na dywanach

Viomi S9 – czy warto?

Z racji, że robot dopiero pojawił się w sprzedaży, nie trafił jeszcze w moje ręce. Postaram się jednak przygotować jego recenzję niebawem. Na papierze wygląda jednak rewelacyjnie. Testowałem prawie wszystkie poprzednie modele tej marki, więc już na podstawie tych doświadczeń wiadomo czego możemy się spodziewać. Recenzje poprzednich modeli znajdziecie w moim rankingu najlepszych robotów 2020.

Pewną zagadka pozostaje głównie działanie stacji do opróżniania pojemnika na kurz. Niewątpliwie ciekawe będzie jego porównanie z Proscenic M7 PRO – tutaj recenzja. Proscenic już wcześniej wprowadził do oferty stację na kurz, jednak model Viomi wydaje się być jeszcze lepszym sprzętem.

Wydaje mi się, że Viomi S9 warto zamówić w obecnej ofercie. Z kodem rabatowym: TOP50. Jeżeli załapiecie się na kod to myślę, że jest to bardzo dobra oferta.

Premiera Viomi S9 - robota sprzątającego ze stacją na kurz - kupon rabatowy

Jeżeli chcecie jednak kupić któryś ze starszych (i tańszych modeli od Viomi) to na geekbuying.pl na wszystkie działa kod rabatowy: BEZPRZEPLACANIAVIOMI (-3%) lub GEEKBUYINGPL50 (-50 zł)

Warto z niego skorzystać bo ceny wyjściowe robotów również spadły i z kodem GEEKBUYINGPL50 wyglądają tak:

Viomi SE za 1 139 zł

Viomi V2 PRO za 1 249 zł 

Viomi V3 za 1 599 zł

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.