Premiera nowych opasek sportowych: czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6

Na Aliexpress właśnie pojawiły się 3 modele opasek sportowych najnowszej generacji. Co ciekawe, wszystkie nazywają się podobnie, bo Band 6. Huawei, Honor i Xiaomi niemal jednocześnie wypuściły na rynek swoje szóste już edycje opasek do śledzenia naszej aktywności. Poszczególne smartbandy różnią się od siebie nieznacznie, więc warto porównać ich funkcje.

Najnowsze smartbandy z Aliexpress

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Huawei Band 6

Smartband to bardzo przydatne i niedrogie urządzenie, które przyda się nie tylko osobom aktywnie uprawiającym sporty, ale i każdemu kto chce kontrolować stan swojego zdrowia. Pierwsze opaski tego typu służyły głównie do liczenia kroków, mierzenia czasu i sprawdzania godziny. Tymczasem najnowsze modele posiadają już takie funkcje o których jeszcze niedawno mogliśmy co najwyżej pomarzyć. Przy okazji wyboru najnowszego modelu, postanowiłem zrobić małe porównanie i podzielić się z Wami moją analizą. Objąłem nią 3 opaski, które niedawno trafiły do sprzedaży na Aliexpress. Przy okazji, w związku z premierą wszystkie objęte są promocyjnymi cenami, a na niektóre mam dla Was specjalne kody rabatowe, czyli to co łowcy okazji kochają najbardziej:

Huawei Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 159 zł kod rabatowy: OBNIZKA (ważny od 20 do 24 kwietnia) rabat $5 na zamówienie za min. $40

promocja Huawei Band 6 na Aliexpress

Honor Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 190 zł kod rabatowy: HONOR6HOT (ważny od 23 do 27 kwietnia) rabat $5 na zamówienie za min. $35

promocja Honor Band 6 na Aliexpress

Xiaomi Mi Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 160 zł

promocja Xiaomi Mi Band 6 na Aliexpress

Jeżeli jest to Wasz pierwszy zakup na Aliexpress, to możecie również skorzystać z kodu rabatowego dla nowych klientów: BEZPRZEPLACANIA (daje aż $4 rabatu przy zamówieniu za min. $5).

Promocja VISA – wygraj Toyotę CH-R Hybrid!

Niezależnie od tego, którą opaskę wybierzecie, warto za zakupy zapłacić kartą Visa, a jeszcze wcześniej warto zapisać się do świetnej promocji:

Promocja Visa i Aliexpress - wygraj Toyotę CH-R

Po zarejestrowaniu, każda Wasza płatność weźmie udział w losowaniu nagród, a każda płatność za zakupy na Aliexpress, oznacza podwójną szansę.

Wśród nagród znajdziecie:

1) 7 samochodów Toyota C-HR Hybrid,
2) 14 telewizorów Panasonic 50’’,
3) 35 smartfonów Samsung
4) karty zakupowe do Lidla
5) kupony rabatowe Aliexpress o wartości 50 zł (na zakupy za min. 50,01 zł).
Losowania nagród będą odbywać się w trybie cotygodniowym. Akcja Visa trwa od 14 kwietnia do 1 czerwca 2021 r. Szczegóły znajdziecie na stronie promocji.

Huawei Band 6 vs Honor Band 6 vs Xiaomi Mi Band 6

Wszystkie 3 opaski mają całą masę cech wspólnych. Żeby porównanie było bardziej czytelne postaram się osobno omówić cechy wspólne, a osobno różnice.

Cechy wspólne wszystkich 3 opasek:

  • dotykowe ekrany AMOLED;
  • czas pracy do 14 dni (czas ten oczywiście różni się w zależności od sposobu użytkowania, ale wszyscy deklarują standardowy czas działania na jednym ładowaniu jako 14 dni);
  • łączność Bluetooth 5.0;
  • wodoodporność 5ATM;
  • pomiar tętna;
  • pomiar saturacji krwi (nasycenia krwi tlenem);
  • kontrola jakości snu;
  • akcelerometr;
  • żyroskop;
  • klika innych podstawowych funkcji jak oczywiście wyświetlanie daty, godziny, stoper, krokomierz, czy też funkcja wyszukiwania telefonu.

Tak, więc jest sporo cech wspólnych, natomiast jest wiele funkcji, które nie występują we wszystkich 3 opaskach lub też działają nieco inaczej w poszczególnych modelach., jak chociażby nowość w tej serii opasek sportowych, którą jest możliwość kontroli cyklu menstruacyjnego.

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Huawei Band 6 - kontrola cyklu mentruacyjnego

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami

Żeby wszystko było bardziej czytelne, kluczowe różnice ująłem w poniższej tabeli:

porównanie opasek Huawei Band 6, Honor Band 6 i Xiaomi Band 6

Plusy i minusy poszczególnych opasek

Huawei Band 6

Podobnie jak opaska od Honora ma ogromną ilość funkcji, ale niektóre z nich współpracują tylko z konkretnymi telefonami. Przede wszystkim ilość funkcji będzie mocno okrojona jeżeli mamy iPhone’a. Najlepiej sytuacja wygląda natomiast w przypadku posiadaczy najnowszych smartfonów marki Huawei.

Opaska od Huawei wygrywa z konkurencją przede wszystkim ilością różnych sportów i aktywności do śledzenia (możemy wybrać pomiędzy aż 96 opcjami!).

W porównaniu do opaski od Xiaomi, ekran jest tutaj mniej podłużny, a bardziej kwadratowy, Czy jest to plus, czy minus – to już zależy od gustu. Opaska o tym kształcie będzie bardziej widoczna na ręku i bardziej przypominała smartwatcha.

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Huawei Band 6 - kontrola saturacji krwi

Atutem Huawei Band 6 jest również możliwość stałej kontroli saturacji krwi, a nie tylko jej jednorazowego sprawdzenia (jak to ma miejsce w pozostałych opaskach).

Honor Band 6

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Honor Band 6

Opaska marki Honor to praktycznie niemal identyczna konstrukcja, jak Huawei Band 6. Wynika to z tego, że do niedawna marki te były powiązane, więc w dalszym ciągu korzystają z tych samych lub podobnych rozwiązań. Z zewnątrz opaski są w zasadzie identyczne. Niewielkie zmiany dotyczą jedynie oprogramowania. Podobnie jak w przypadku bliźniaczego modelu, funkcjonalność zależy tutaj w dużej mierze od telefonu jaki posiadamy. Honor Band 6 tym samym najlepiej sprawdzi się u posiadaczy telefonów z Androidem, zwłaszcza marki Honor.

Xiaomi Mi Band 6

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Xiaomi Mi Band 6

Opaska od Xiaomi to kontynuacja niewątpliwie najpopularniejszych smartbandów na rynku. Wizualnie niewiele różni się od poprzednich modeli Xiaomi. W przeciwieństwie do 2 pozostałych modeli określanych jako Band 6, jest bardziej podłużna, praktycznie zlewająca się z paskiem. Ma nieco mniej pojemną baterię i dłuższy czas ładowania do pełna. Nie ma też przycisku fizycznego. Jej oprogramowanie jest natomiast bardziej uniwersalne i opaska współpracuje w pełni z większą ilością smartfonów (również tych marki Apple).

Podsumowanie porównania

Analizując poszczególne cechy opasek dochodzę do wniosku, że mają praktycznie te same możliwości. Różnice to w zasadzie detale, często zależne od gustu lub telefonu jaki posiadamy (z racji na kompatybilność z systemami operacyjnymi smartfonów). Warto jednak brać pod uwagę, że te nieliczne różnice też mogą się zmieniać wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania (zarówno dla opasek, jak i telefonów). W artykule umieściłem kilka fotek przedstawiających opaski, ale pamiętajcie, że wszystkie 3 modele występują w różnych wariantach kolorystycznych.

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Huawei Band 6 - różne kolory

Nie przywiązujcie się też do widoku tarczy zegara z fotek, bo te możecie dowolnie zmieniać w ustawieniach. Po zakupie opaski możecie też zmieniać kolory pasków, które kosztują zaledwie kilka złotych.

Premiera nowych opasek sportowych - czym różnią się od siebie HUAWEI, HONOR i XIAOMI Band 6 - Xiaomi Mi Band 6 - różne kolory

Opaski mają zbliżone nie tylko funkcje, ale i ceny. Najtaniej kupicie je na Aliexpress:

Huawei Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 159 zł kod rabatowy: OBNIZKA (ważny od 20 do 24 kwietnia) rabat $5 na zamówienie za min. $40

Honor Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 190 zł kod rabatowy: HONOR6HOT (ważny od 23 do 27 kwietnia) rabat $5 na zamówienie za min. $35

Xiaomi Band 6 kupicie pod tym linkiem za ok. 160 zł

Jeżeli jest to Wasz pierwszy zakup na Aliexpress, to możecie również skorzystać z kodu rabatowego dla nowych klientów: BEZPRZEPLACANIA (daje aż $4 rabatu przy zamówieniu za min. $5).

Koniecznie zajrzyjcie też do strefy z nowościami na Aliexpress pod tym linkiem. Znajdziecie tam więcej premierowych produktów, nie tylko smartbandy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.