Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202

Alfawise Ai 202 to niewielkie urządzenie, które umożliwia oczyszczenie powietrza poprzez sterylizację promieniami UV-C, plazmę oraz fotokatalizę. Pomimo zastosowanej nowoczesnej technologii, kosztuje wyjątkowo niewiele.

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - włączony oczyszczacz

Alfawise Ai 202 z Gearbest

Tytułowe urządzenie dostępne jest od pewnego czasu na Gearbest, również z dostawą z europejskiego magazynu. Urządzenie kosztuje ok. 100 zł z kosztami dostawy. Czy za tak małe pieniądze możemy naprawdę dostać urządzenie, które poprawi jakość powietrza w mieszkaniu?

Alfawise Ai 202 – unboxing

Urządzenie przyszło do mnie kurierem DHL z europejskiego magazynu w zaledwie kilka dni. W niewielkiej paczce znajdujemy jedynie niewielką instrukcję obsługi (w języku angielskim) oraz jednoczęściowe urządzenie wielkości dłoni.

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - paczka z GearbestOczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - pudełko z oczyszczaczemOczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - zawartość paczki

Nie ma zbyt skomplikowanej budowy. Z tyłu mamy wtyczkę, u góry jest wlot powietrza, u dołu wylot. Od frontu widzimy małą wystającą lampkę, która pokazuje tryb pracy.
Urządzenie pokryte jest w większości białym plastikiem, który w określonych sytuacjach podświetla się stając się lampką nocną.

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - lampka nocna w oczyszczaczu
Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą jedynego przycisku na oczyszczaczu. Umieszczony jest na górze urządzenia. Wciskając go możemy urządzenie włączyć, zmieniać tryby pracy i wyłączyć.

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - włącznik

Alfawise Ai 202 – sposób działania

Wiemy już jak Alfawise Ai 202 wygląda, więc powiedzmy trochę więcej o tym jak działa i do czego de facto służy. Okazuje się, ze te niewielkie urządzenie ma wbrew pozorom ma w sobie całkiem zaawansowaną technologię, która ma za zadanie skutecznie oczyścić powietrze z bakterii, rakotwórczego formaldehydu (znajdującego się m.in w dymie papierosowym) i wszelkich nieprzyjemnych zapachów.
Powietrze pobierane przez Alfawise Ai 202 poddawane jest trójstopniowej filtracji. Wspomniane zanieczyszczenia zostają poddane działaniu promieniowania ultrafioletowego (UV-C), plazmy oraz procesowi nano-fotokatalizy.
Zastosowane metody pozwalają zabić do 99,9 % mikroorganizmów w powietrzu. Oczyszczają również powietrze z pyłów PM 2,5. Zwalczają alergeny, kurz, pyłki, wirusy, pleśń, roztocza i wiele szkodliwych związków pochodzących z farb, klejów i różnych substancji chemicznych.

Uruchomienie Alfawise Ai 202

Korzystanie z urządzenia jest dziecinnie proste. Wpinamy je do gniazdka i włączamy jednym przyciskiem. Urządzenie możemy uruchomić w dwóch trybach: nocnym (niebieski) i dziennym (zielony).

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - paczka z Gearbest - tryb niebieskiOczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - tryb zielony

W trybie niebieskim urządzenie działa w zależności od tego czy wyczuje ruch w pobliżu. Alfawise Ai 202 wyposażony jest bowiem w czujnik ruchu. Po jego uruchomieniu oczyszczacz będzie działał przez następną godzinę, chyba, że po raz kolejny zaobserwuje ruch. W trybie zielonym oczyszczacz pracuje non-stop.
Czujnik ruchu umieszczony w urządzeniu uruchamia również lampkę nocną, która stanowi dodatkową funkcję urządzenia. Gdy oczyszczacz jest włączony (w dowolnym trybie) lampka zapala się na 5 minut od zaobserwowania ruchu, przy czym zapala się tylko w ciemności (lub półmroku). Tym samym urządzenie świetnie sprawdza się jako lampka, która podświetli nam w nocy drogę, np. do łazienki.

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - czujnik ruchu

Alfawise Ai 202 – podsumowanie i wrażenia z użytkowania

Po kilku dniach użytkowania muszę przyznać, że urządzenie faktycznie działa. Powietrze w pomieszczeniu, w którym działa Alfawise Ai 202 jest wyraźnie świeższe. To co najłatwiej jest zaobserwować to przede wszystkim szybka eliminacja nieprzyjemnych zapachów. Nie mamy jednak co liczyć na skuteczną walkę ze smogiem, zwłaszcza w całym mieszkaniu. Urządzenie z racji swoich wymiarów ma także ograniczone możliwości. Według producenta potrafi oczyścić powietrze z pomieszczeń o metrażu od 5 do 15 metrów (w zależności od tego czy mówimy o łazience, czy sypialni). Nie mniej jednak, biorąc pod uwagę niską cenę, warto rozważyć zakup więcej niż jednego takiego urządzenia. W moim przypadku natomiast idealnie sprawdza się połączenie Alfawise Ai 202 z Xiaomi Purifier Pro (znajdziecie go pod tym linkiem).

Oczyść powietrze za 100 zł z Alfawise Ai 202 - recenzja - włączony oczyszczacz
Obecnie Alfawise Ai 202 kosztuje w promocji na Gearbest ok. 100 zł i biorąc pod uwagę, że są to pieniądze wydane na faktyczną ochronę zdrowia i poprawę komfortu życia, trudno o lepszy sposób na wydanie tej stówy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.