Oclean X PRO – recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej

Szczoteczki Oclean są niewątpliwie rewolucją na rynku szczoteczek sonicznych. Producent ten oferuje ogromne możliwości za ułamek ceny podobnych produktów marki Philips. Teraz mam przyjemność zaprezentować Wam ich najnowszy model: szczoteczkę soniczną Oclean X PRO.

Oclean X PRO – najinteligentniejsza szczoteczka soniczna?

Oclean X Pro - recenzja szczoteczki sonicznej - szczoteczka na ścianie

Do niedawna szczoteczki soniczne mogliśmy kojarzyć wyłącznie z wyjątkowo drogimi produktami marki Philips Sonicare. Jednak od jakiegoś czasu na rynku pojawiła się spora konkurencja oferująca zbliżone możliwości za nieporównywalnie niższą cenę. Tym samym nie trzeba już wydawać tysiąca złotych za profesjonalną szczoteczkę. Jednym z przełomowych modeli była niewątpliwie szczoteczka Xiaomi Soocas/Soocare X3, która stała się mega popularna zarówno na Aliexpress, jak i innych sklepach z elektroniką. Kolejny przełom nastąpił jednak, kiedy do sprzedaży weszły szczoteczki marki Oclean oferujące nie tylko świetną skuteczność czyszczenia zębów, ale i ogrom inteligentnych funkcji w połączeniu z rozbudowaną aplikacją na smartfony. Teraz na rynku pojawił się kolejny, najbardziej zaawansowany model Oclean X PRO.

Możecie ją obecnie kupić w rewelacyjnej promocji: zamawiając szczoteczkę pod tym linkiem możecie skorzystać z przecen Aliexpress.

Dostawa jest z polskiego magazynu, więc szczoteczkę dostaniecie błyskawicznie!

 

Unboxing Oclean X PRO

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - pudełko

W eleganckim pudełku ze szczoteczką (na którym jak warto zwrócić uwagę jest wzmianka o przyznaniu szczoteczce nagrody za najlepszy dizajn) znajduje się zaledwie kilka elementów zestawu:

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - unboxing

  • szczoteczka z zamocowaną końcówką;
  • ładowarka (z mocowaniem na ścianę);
  • kabelek USB do ładowania;
  • instrukcja obsługi.

Jeżeli szczoteczkę zamówicie w promocji o której wspomniałem wyżej dostaniecie oczywiście więcej końcówek. Do wyboru są też różne, bardziej rozbudowane zestawy.

 

Budowa szczoteczki Oclean X PRO

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - Oclean X Pro vs Oclean X
od lewej: Oclean X Pro i Oclean X 🙂

Jeżeli widzieliście już moją recenzję poprzedniej wersji – Oclean X, to budowa szczoteczki Was niczym nie zaskoczy, no może poza kolorem. Szczoteczki generalnie niczym się nie różnią.

Co więcej, szczoteczki wykorzystują takie same końcówki, co jest niewątpliwie dużym plusem, bo dzięki temu bardzo łatwo je dokupić.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - wymiana końcówek z Oclean X

Szczoteczka Oclean X PRO w stosunku do konkurencji innych marek niewątpliwie wyróżnia się eleganckim wyświetlaczem, na którym nie tylko wyświetlane są podstawowe komunikaty.

Oclean X Pro - recenzja szczoteczki sonicznej - wyświetlacz w języku polskim

Ekran służy nam również do sterowania szczoteczką. Jest to ekran dotykowy. Do samego włączania i wyłączania szczoteczki służy jednak przycisk fizyczny umieszczony nieco niżej.

Ciekawym rozwiązaniem jest niewątpliwie sposób ładowania tej szczoteczki. Nie mamy na niej żadnego gniazdka, ładowanie odbywa się za pomocą styków umieszczonych w podstawie szczoteczki, a sama szczoteczka jest w wodoszczelna (IPX7):

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - miejsce ładowania indukcyjnego

Jeżeli mówimy o budowie to oczywiście musimy też wspomnieć o wadze. Szczoteczka jest niesamowicie leciutka. Waży ok. 100 gram. Jest zdecydowanie lżejsza od większości szczoteczek tego typu.

Parametry Oclean X PRO

wymiary: 243 x 24,4 milimetrów
waga: 100 gram
częstotliwość drgań: 42000 rpm (ruchów na minutę)
siła obrotowa: 220 gf.cm
pojemność baterii: 800 mAh
głośność: <60dB
wytrzymałość baterii: do 40 dni
czas ładowania do pełna: 2 godziny
ekran: dotykowy, kolorowy o przekątnej 0,96 cala
Pozostałe cechy: IPX7, Bluetooth 4.2BLE, współpraca z aplikacją Oclean (działa na na Android 4.4  i iOS 8.0 i nowszych)

Ładowanie i uchwyt szczoteczki

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - ładowanie

Ładowanie Oclean X PRO odbywa się z wykorzystaniem niewielkiej ładowarki, którą podpinamy kabelkiem USB do dowolnego źródła zasilania z gniazdem USB. Może być to np. ładowarka do telefonu lub powerbank.

Ładowarka jest jednocześnie uchwytem, który może być montowany na ścianie. Do ładowarki dołączony jest element, który można przykleić do ściany na super mocną taśmę 3M. Mocując tak ładowarkę do ściany możemy na niej powiesić szczoteczkę za pomocą magnesu.

Oclean X Pro - recenzja szczoteczki sonicznej - szczoteczka w uchwycie

Podobnie to wyglądało w przypadku poprzedniej wersji i ewidentnie sporo osób przeraziło się pisząc mi: ale jak naładuję szczoteczkę, kiedy ładowarka będzie przypięta do ściany? Otóż do ściany przyklejany jest tylko jedna część ładowarki, główny element możemy w każdej chwili odpiąć i postawić na czas ładowania 🙂

Oclean X Pro - recenzja szczoteczki sonicznej - uchwyt

 

Aplikacja Oclean

Jednym z wyróżników szczoteczki Oclean X Pro jest ogrom możliwości jakie daje nam aplikacji Oclean na smartfony. Po sparowaniu z nią naszej szczoteczki uzyskujemy dostęp do niesamowitej ilości ustawień.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - aplikacja Oclean na smartfony

Nawet jeżeli nie zamierzacie korzystać z ogromnej palety programów dostępnych w apce i nie planujecie śledzić statystyk swojego czyszczenia zębów, to i tak warto zainstalować aplikację chociażby po to, aby zmienić język komunikatów na wyświetlaczu. Domyślnie szczoteczka pokazuje wszystko po angielsku, ale w aplikacji mamy do wyboru kilkadziesiąt języków, w tym język polski.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - zmiana języka na polski

Do czego poza tym posłuży nam aplikacja? Przede wszystkim do ustawienia optymalnego planu czyszczenia naszych zębów.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - indywidualizacja czyszczenia zębów w aplikacji

Aplikacji podajemy kilka podstawowych danych na temat swojego uzębienia i aplikacja sama zasugeruje nam właściwy program.

Programów czyszczenia mamy natomiast do wyboru aż 20!

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - program standardowy

W zależności od tego czy zależy nam na intensywnym wybielaniu, ochronie dziąseł, czy też chociażby czyszczeniu zębów po aparacie ortodontycznym możemy sobie wybrać właściwy schemat. W gruncie rzeczy wspomniane plany czyszczenia są kombinacją 4 trybów pracy i 32 prędkości oraz odpowiednio dobranego czasu czyszczenia.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - program wybielania

Poza zindywidualizowaniem ustawień mocy i czasu pracy szczoteczki, w aplikacji możemy prześledzić historię czyszczenia zębów. Samo prowadzenie takich statystyk nie miałoby wielkiego sensu, gdyby nie to, że szczoteczka zbiera na tyle szczegółowe informacje, że możemy sprawdzić które zęby kiedy umyliśmy 🙂 Możemy tym samym sprawdzić, czy myjemy zęby prawidłowo i korygować ewentualne błędy. Tutaj np. widać jak umyłem zęby niedokładnie:

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - analiza czyszczenia - niedokładne mycie zębów

a tutaj już nieco lepiej:

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - lepsze mycie zębów

Jakim cudem szczoteczka wie które zęby jak szorowaliśmy? Otóż wykorzystuje do tego system żyroskopowy i krótko mówiąc analizuje to w jaki sposób obracaliśmy szczoteczkę w trakcie czyszczenia i z jakąś siłą naciskaliśmy na zęby.

Sterowanie szczoteczką ekranem dotykowym

Jeżeli nie czujecie potrzeby sterowania ustawieniami szczoteczki za pomocą telefonu, mam dla Was dobrą wiadomość: większość ustawień możemy zmienić w bardzo prosty sposób za pomocą ekranu dotykowego.

Oclean X Pro - recenzja szczoteczki sonicznej - ustawianie czasu szczotkowania

Możemy tutaj chociażby wybrać siłę drgań, tryb czyszczenia, czy też czas pracy. Do szczegółowych statystyk nie mamy tutaj co prawda dostępu, ale po każdym skończonym czyszczeniu, na ekranie ukaże się nasz wynik oraz ilustracja naszego uzębienia z informacją czy pominęliśmy jakiś obszar.

Wrażenia z użytkowania

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - końcówka szczoteczki

Wasze pierwsze wrażenia niewątpliwie w dużej mierze będą zależały od tego z jakiej szczoteczki korzystaliście do tej pory. Jeżeli nie mieliście szczoteczki sonicznej to będzie to dla Was niesamowity skok jakościowy. Po użyciu takiej szczoteczki będziecie mieli wrażenie, że dopiero pierwszy raz w życiu porządnie umyliście zęby (nie żartuję!). Osobiście po kilku latach używania szczoteczek tego typu, okazjonalne użycie innej szczoteczki (czy to zwykłej, czy też innej elektrycznej typu OralB) skutkuje tym, że mam wrażenie jakbym dalej potrzebował umyć zęby.

Co natomiast Oclean X Pro oferuje osobom, które już korzystały z innej szczoteczki sonicznej? Mimo wszystko dużo. Szczoteczka przede wszystkim jest bardzo szybka: 42000 obrotów na minutę, czyli nieco więcej od większości konkurentów, w tym również poprzedniczki (Oclean X).  W stosunku do poprzedniej wersji ma tez wydajniejszą baterię i trzyma aż do 40 dni na jednym ładowaniu. Oczywiście wszystko zależy od tego jak często i jak długo myjecie zęby, ale można spokojnie przyjąć że nie będziecie musieli jej ładować częściej niż raz na miesiąc! Poza tym samo ładowanie do pełna trwa ok. 2 godzin, czyli prawdziwy ekspres.

Jeżeli mieliście już inną szczoteczkę soniczną to powyższe usprawnienia niewiele zmienią w Waszym sposobie korzystania ze szczoteczki. Natomiast zmiany może spowodować rozbudowana aplikacja na smartfony i wspomniane już funkcje analizy sposobu mycia zębów. Myślę że może to być ciekawe zwłaszcza na początku. Potem śledzenie tych statystyk i zabawa ustawieniami może się znudzić.

Niemniej jednak szczoteczka dalej będzie cieszyć super skutecznym czyszczeniem i bardzo długim czasem pracy bez potrzeby ładowania.

Oclean X PRO - recenzja nowej wersji inteligentnej szczoteczki sonicznej - trzpień szczoteczki

Oclean X Pro – podsumowanie recenzji

Na koniec odpowiem na kilka kluczowych pytań, które niektórzy z Was mogą sobie zadawać:

Czy warto w ogóle kupować szczoteczkę soniczną?

Zdecydowanie! Kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy jeszcze jej nie mają, zwłaszcza, że ich ceny radykalnie spadły.

Czy warto wymienić Oclean X na Oclean X PRO?

Nie warto, zmiany są niewielkie i nie ma tutaj żadnej rewolucyjnej zmiany.

Czy lepiej kupić Oclean X czy Oclean X PRO?

Obecnie brałbym model PRO, bo różnica w cenie jest znikoma.

Gdzie można obecnie najtaniej kupić Oclean X PRO?

Zdecydowanie w aktualnej promocji na Aliexpress pod tym linkiem.

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.