Oclean Air 2 – najcichsza szczoteczka soniczna na świecie

Wszechobecny hałas to jedna z największych bolączek w naszym codziennym życiu. Może nam przeszkadzać zarówno w odpoczynku, jak i nauce czy pracy. „Winowajcą” hałasu może być pralka, odkurzacz, suszarka do włosów, a nawet szczoteczka elektryczna irytująca nas o poranku, czy też wieczorem.

Obecnie, większość szczoteczek sonicznych wytwarza hałas o natężeniu przekraczającym 60 dB, co może być przyczyną sporych uciążliwości dla ich użytkowników. Nawet wiodący producenci tacy jak Philips, czy Oral-B nie byli w stanie poradzić sobie z tym problemem. Jedną z głównych cech szczoteczki Oral-B iO9 jest cichsza praca silnika, a tymczasem powoduje hałas aż 65 dB.

Oclean Air 2 - porównanie hałasu
Tymczasem badania wykazały, że hałas wytwarzany przez szczoteczki elektryczne jest jednym z głównych powodów dla których ludzie rezygnują z ich używania.
Rozwiązanie tego problemu stało się zatem poważnym wyzwaniem dla branży producentów szczoteczek elektrycznych. W odpowiedzi na te wyzwanie, firma Oclean stworzyła ultra cichą szczoteczkę elektryczną – Oclean Air 2.

Oclean Air 2 - najcichsza szczoteczka soniczna na świecie

Najnowszy model wykorzystuje ultrasoniczny, niezwykle cichy magnetyczny silnik bezszczotkowy oraz technologię ultradźwiękowej aktywnej redukcji szumów. Technologia ta opiera się głównie na sterowaniu pasmem częstotliwości ultradźwiękowych 20000 Hz i unikalnym wewnętrznym algorytmie, który aktywnie ogranicza zbędny hałas emitowany przez napęd silnika, tak aby dźwięk ten nie był słyszalny dla ludzkiego ucha. Przeprowadzone testy wykazały, że szczoteczka na najwyższych obrotach wytwarza hałas na poziomie zaledwie 45 dB (oznacza to, że na najwyższym trybie jej dźwięk jest zbliżony do dźwięku przelatującego komara). Co więcej, testy laboratoryjne wykazały, ze szczoteczka potrafi pracować na poziomie nawet 36 dB, co sprawia że jest to najcichsza elektryczna szczoteczka na świecie. Według użytkowników, szczoteczkę trudno usłyszeć już z odległości metra.

Oclean Air 2 to tym samym niewątpliwie ciekawa szczoteczka soniczna, która podobnie jak poprzednie modele tej marki wyróżnia się poziomem wodoodporności IPX7, a także wytrzymałą baterią (do 40 dni) i wygodnym, bardzo szybkim ładowaniem magnetycznym (2,5 godziny do pełna).

Oclean Air 2 - redukcja hałasu

Tym samym Oclean Air 2 nazywana powszechnie najcichszą szczoteczką elektryczną na świecie, zapewnia efektywne i wygodne szczotkowanie, jak również gwarantuje cichutką pracę. Zamawiając szczoteczkę teraz na Aliexpress możecie skorzystać z kodu rabatowego: ALIAIR3 ($3 rabatu!)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.