Nowe roboty odkurzające na rynku

Razem z nadejściem wiosny na rynku pojawiła się pokaźna grupa nowych modeli robotów odkurzających. Sukces marek takich jak iLife, czy Roborock sprawił, że rynkiem tych urządzeń zainteresowali się inni producenci domowej elektroniki. Również wspomniani liderzy rynku stworzyli nowe modele. Sprawdźmy zatem co nowego w świecie autonomicznych odkurzaczy.

Nowe roboty odkurzające w chińskich sklepach

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Xiaomi Mijia 1S i ViomiPoczątek 2019 roku zaowocował prawdziwym wysypem nowych robotów odkurzających. Niebawem postaram się przetestować jak najwięcej z nich, uzupełniając tym samym ranking robotów odkurzających. Większość z nowości póki co dostępna jest wyłącznie w chińskich serwisach sprzedażowych i to często poprzez pre-ordery. Wielce prawdopodobne jest jednak, że już niebawem modele te podbiją rynek i staną się popularne również w Polsce. Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych według mnie nowości.

iLife A9S

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - iLife A9S między meblami

Najnowszy model bezkonkurencyjnej w swojej kategorii cenowej marki iLife to iLife A9S. Robot zadebiutował na Aliexpress w marcu tego roku, ale niemal momentalnie został wykupiony. Wysyłka do Polski realizowana jest wyłącznie z hiszpańskiego magazynu iLife, ale kolejne partie towaru schodzą bardzo szybko. Pozostaje wypatrywać kolejnych dostaw pod tym linkiem.
iLife A9S skupia w sobie wszystkie najlepsze rozwiązania stosowane dotychczas przez iLife w swoich robotach. Ma inteligentne planowanie trasy z wykorzystaniem m.in kamery skanującej pomieszczenia.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - tryb skanowania pomieszczeń w iLife A9SObsługiwać go można za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. Ponadto robot oferuje innowacyjną metodę mopowania z wykorzystaniem drgań.

Robot odkurzający iLife A9S już w sprzedaży - mopowanie podłogi w iLife A9SBiorąc pod uwagę jego niską cenę i dużą uniwersalność jest to niewątpliwie jeden z lepszych wyborów.

W czerwcu robot pojawi się również w polskiej dystrybucji, o czym szczegółowo będę informował. Razem z polską premierą, na stronie pojawi się jego recenzja. Więcej informacji na temat iLife A9S znajdziecie tutaj.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress

Aktualizacja: recenzja iLife A9S dostępna jest już pod tym linkiem!

Roborock S6

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Xiaomi Roborock T6

Roborock S6 to następca najlepszego w mojej ocenie robota na rynku, czyli Roborocka S50/55 (tutaj znajdziecie recenzję S50). Konstrukcja następcy jest bardzo podobna, jednak producent po raz kolejny podnosi poprzeczkę. Roborock S6 ma mieć jeszcze lepsze parametry, jeszcze lepszą wydajność, jeszcze większą siłę i przede wszystkim lepsze oprogramowanie umożliwiające kompletną kontrolę sposobu odkurzania, m. in. poprzez wyznaczanie wielu obszarów do sprzątnięcia.

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Xiaomi Roborock T6 - sprzątanie T60
Początkowo robot oferowany był pod nazwą T6 (lub T61/65), ale cena odstraszała (ponad $800) i wysyłany był tylko z Chin. Od 13 maja robota można zamawiać już z europejskiej dystrybucji. Więcej na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Podobnie jak poprzednik robot będzie występował w różnych wariantach kolorystycznych, póki co dostępne są białe i czarne.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress

Xiaomi Mijia 1S

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Xiaomi Mijia 1S

Znacznie taniej możemy już jednak nabyć Xiaomi Mijia 1S, czyli udoskonaloną wersję Xiaomi Mi Robota pierwszej generacji. Podobnie jak Mi Robot, nie ma funkcji mopowania, ma jednak zwiększoną moc ssania (do 2000 Pa) i rozbudowane funkcje w aplikacji. Jeden z lepszych wyborów, jeżeli nie potrzebujemy robota z mopem.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest, Geekbuying

360 S5

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - robot 360 S5

360 to marka, która jakiś czas temu postanowiła sklonować Roborocka i zaoferować znacznie niższą cenę. Pierwszy klon, czyli 360 S6 udał się głównie pod względem wyglądu. W praktyce sprawował się już nieco gorzej. Tutaj znajdziecie jego recenzję. 360 S5 to druga próba podszycia się pod robota o bliźniaczym wyglądzie. Robot ma zwiększoną moc i poprawioną aplikację. Producent zrezygnował natomiast z mopowania. W dalszym ciągu oferowany jest za mniejszą cenę niż Roborock, osobiście jednak wolałbym trochę dopłacić do Roborocka.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest

VIOMI V2

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Viomi V2

Ciekawą alternatywą dla Roborocka może być natomiast kolejna spółka-córka Xiaomi, czyli Viomi. Robot odkurzający VIOMI V2 oferuje przede wszystkim ogromną siłę ssącą 2150 Pa. Jednocześnie robot oferuje laserowe mapowanie pomieszczeń, pokonywanie progów o 2 cm wysokości, automatyczne wznawianie pracy po naładowaniu i pełną możliwość konfiguracji zaplanowanego sprzątania.

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Viomi V2 - wyznaczanie stref sprzątaniaJednocześnie cena robota jest bardzo atrakcyjna.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest, Banggood, Geekbuying

Recenzja Xiaomi Viomi V2 dostępna jest już pod tym linkiem!

Alfawise V8S PRO

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - Alfawise V8S Pro

Kolejny producent lubiący się upodabniać do bardziej znanych marek. Roboty Alfawise dostępne są niemal wyłącznie w Gearbest i są niewątpliwie mocno inspirowane przez inną firmę, czyli przez iLife. Alfawise nawiązuje do swojego rywala między innymi nazwą. Zbliżony jest również wygląd i funkcje. Atutem Alfawise V8S Pro jest jednak niewątpliwie cena.

Sprawdź aktualną cenę na: Gearbest

BlitzWolf BW-VC1

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - BlitzWolf BW-VC1

Jednym z ciekawszych debiutów jest w mojej cenie robot od BlitzWolf, czyli BW-VC1. BlitzWolf to znany producent między innymi przyzwoitych słuchawek. Produkty tej marki dostępne są głównie na Banggood.com. Nie inaczej jest z ich robotem odkurzającym. Dlaczego jest to tak ciekawy debiut? Otóż robot ten oferuje praktycznie wszystkie przydatne funkcje poza mopowaniem. Możemy nim sterować za pomocą aplikacji na smartfony, w której to mamy ogromną liczbę funkcji. Przede wszystkim możemy robotowi wyznaczać strefy sprzątania, które robot lokalizuje z wykorzystaniem laserowych czujników. Robot oferuje również niesamowitą siłę ssącą 2200 Pa. To więcej niż popularny Roborock S50. Jednocześnie BlitzWolf bije konkurencję ceną. W ramach pre-ordera można go zamówić już za ok. 1050 zł!

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - BlitzWolf BW-VC1 - nowy robot sprzątający z Banggood

Sprawdź aktualną cenę na: Banggood

PUPPYOO WP650

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - PUPPYOO WP650Kolejna marka chcąca podbić rynek robotów odkurzających to PUPPYOO. Firma ta jest już dosyć znanym producentem odkurzaczy jednak głównie z uwagi na swoją radykalnie niską cenę. Niestety poza ceną, PUPPYOO nie zaskakiwało niczym na plus. Ich produkty charakteryzowały się głównie niską jakością zastosowanych materiałów i kiepskim wykonaniem. Ich najnowszy robot WP650 również możemy zamówić za niewielkie pieniądze ($200 – 250). W tej cenie otrzymujemy robota z siłą ssania zaledwie 600 Pa i nie wyróżniającego się niczym szczególnym poza łatwo wyjmowaną baterią.

nowe roboty odkurzające na rynku 2019 - PUPPYOO WP650 - wyjmowanie baterii

Obawiam się jednak, że w ten sposób producent sugeruje, że element ten może być w jego robocie mocno awaryjny.

Sprawdź aktualną cenę na: Aliexpress, Gearbest

Wyżej wymienione roboty to tylko kilka przykładów najnowszych modeli, które z każdym dniem pojawiają się w sprzedaży. Rynek robotów odkurzających szybko się rozwija i mamy coraz większy wybór. Niezależnie od tego, którego robota wybierzecie, jest duża szansa że będziecie zadowoleni. Jest to ogromna wygoda za w gruncie rzeczy niewielkie pieniądze. Pomocny w wyborze może być mój przewodnik, gdzie postarałem się zawszeć najważniejsze rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę. Jest tam też całkiem pokaźna lista recenzji robotów odkurzających.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.