Nie bądź frajerem: nie kupuj w Polsce!

wieszak z ubraniamiNie mówię tu o zaprzestaniu kupowania polskich produktów, wręcz przeciwnie: gdy tylko mamy do wyboru polski zamiennik warto jest dać zarobić polskiej firmie. Jest to najsensowniejsza forma patriotyzmu. Ponadto kupowanie lokalnych produktów sprzyja zrównoważonemu rozwojowi na całym świecie (choć to nie miejsce na tego typu dysputy). Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że większość dzisiejszej elektroniki, ubrań, czy też artykułów gospodarstwa domowego to produkty stworzone na dalekim wschodzie.

Czy polskie firmy sprzedają polskie produkty?

Nawet jeżeli coś ma logo polskiej firmy to de facto nawet wspomniane logo bywa nadrukowane w Chinach, czy też w innym kraju dalekiej Azji. Tym samym polskie firmy stają się niemal wyłącznie pośrednikami w handlu zagranicznymi produktami. Co więcej, również te „polskie” firmy oferujące nam sprowadzane produkty coraz częściej unikają płacenia podatków w Polsce zarabiając jednocześnie ogromne pieniądze na marżach.

Czy zatem kupując od takiego sprzedawcy wspieramy nasz kraj?

A nawet jeżeli nie, to czy jako konsumenci mamy jakąś alternatywę?

Nie daj się naciągać pośrednikom

Otóż okazuje się, że wcale nie jesteśmy skazani na korzystanie z usług tych pośredników i coraz częściej możemy uniknąć ich horrendalnych (nieraz stanowiących kilkaset %) marż.laptop

Dzięki dynamicznemu rozwojowi sklepów internetowych każdy z nas może zamówić wybrany produkt z dowolnego kraju świata czasami nawet bezpośrednio od producenta, a przynajmniej u tego samego hurtownika u którego zaopatrują się wszelkiej maści Janusze handlujący na allegro.

Obecnie na świecie następuje lawinowy wzrost handlu internetowego, głównie za sprawą chińskich serwisów, które oferują azjatyckie produkty dosłownie za grosze! Portale internetowe takiej jak Aliexpress, BangGood, czy GearBest oferują ceny dostępne do tej pory głównie dla hurtowników zarabiających kokosy na nas – docelowych klientach. Oferty te są obecnie na wyciągnięcie ręki dosłownie każdego.aliexpress polska wersja

Warto zatem skorzystać z okazji i przestać przepłacać!

Kupowanie za granicą wymaga jednak pewnego rozeznania, aby nie dać się zrobić w przysłowiowego balona, dlatego sprawdźcie 7 zasad kupowania online za granicą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.