Neatsvor X500 – recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie

Neatsvor X500 to robot sprzątający, który za niezwykle niewielkie pieniądze oferuje wiele funkcji, w tym mopowanie i obsługę przez aplikację. Mozna go teraz kupić w świetnej promocji na Aliexpress. Sprawdźcie czy warto.

Neatsvor X500 z Aliexpress

Neatsvor to producent robotów odkurzających, które przy bardzo niskiej cenie oferują świetne parametry. Jednym z takich robotów jest Neatsvor X500 można go obecnie kupić w urodzinowej promocji Aliexpress. Sprzęt kupicie pod tym linkiem.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie

Unboxing Neatsvor X500

Paczka z Aliexpress, którą dostałem składa się tak naprawdę z dwóch paczek. W tej mniejszej znajduje się pojemnik na wodę oraz zapasowa szmatka mopa.

W dużym kartonie znajdujemy natomiast:

  • robota;
  • pilot zdalnego sterowania;
  • stację ładującą;
  • ładowarkę;
  • szczoteczka;
  • zapasowy filtr HEPA z zapasową gąbką;
  • 4 zmiotki boczne (w tym dwie zapasowe);
  • instrukcje obsługi.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - zestaw

 

Parametry Neatsvor X500

Wymiary: 330*330*75 mm

Moc silnika: 30W

Max moc ssąca: 1800 Pa

Pojemność baterii: 2500 mAh

Czas pracy na jednym ładowaniu: do 120 minut

Czas ładowania: 4-5 godzin

Pojemność zbiornika na kurz: 600 ml

Pojemność zbiornika na wodę: 350 ml

Budowa robota

Omówmy teraz budowę robota.

Z przodu mamy elastyczny zderzak. Na górnej pokrywie znajduje się tylko jeden przycisk startu i zatrzymania. Obok jest też lampka sygnału wi-fi. W centralnej części widać subtelne logo Neatsvor. Warto wspomnieć też, że szary wierzch robota pokryty jest elegancką szklaną taflą. W tylnej części znajduje się łatwo odpinany pojemnik na kurz.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - pojemnik na kurz

Pojemnik ma zamontowany filtr HEPA, pod którym jest jeszcze dodatkowa gąbka oraz filtr wstępny.
Na uwagę zasługuje bardzo szeroki wlot pojemnika. Szeroko też otwiera się sam pojemnik, dzięki czemu można go łatwo opróżnić i wyczyścić. Pomieści aż 600 ml, zatem całkiem sporo jak na robota.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - robot od spodu

Tak prezentuje się natomiast robot od spodu. Mamy tutaj sensory antyspadkowe w trzech miejscach. W przedniej części znajduje się małe obrotowe kółko. Obok niego znajdują się blaszki ładowania. Robot ma zmiotki boczne z dwóch stron. Montujemy je na wcisk pamiętając o rozróżnieniu na lewą i prawą. Napęd robotowi zapewniają dwa duże kółka, które wjeżdżają na przeszkody do 15 mm wysokości.
W centralnej części znajduje się obracana elektrycznie szczotka główna. Ma ona rzędy z włosia, jak i gumowe, dzięki czemu łatwiej się ją czyści z włosów i sierści. Wlot odkurzacza jest praktycznie przez całą długość szczotki.
Tak robot wygląda gdy pojemnik na kurz zamienimy na pojemnik do mopowania:

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - robot z mopem

Na bocznej ściance robota znajduje się gniazdo do bezpośredniego ładowania robota oraz włącznik główny. Zamiast korzystać z gniazda ładowania lepiej jest jednak skorzystać ze stacji ładującej. Umieszczamy ją w łatwo dostępnym miejscu. Po podłączeniu jej do prądu zacznie na niej mrugać zielona lampka.

Za pomocą pilota wysyłamy go do ładowania i pozwalamy naładować się do pełna co trwa od 4 do 5 godzin. W trakcie ładowania lampka na robocie zacznie mrugać na pomarańczowo, a po naładowaniu zapali się na zielono.

Sterowanie robotem

Do sterowania robotem służy między innymi pilot na którym mamy następujące przyciski:
Włącznik, inteligentne odkurzanie, powrót do stacji ładującej, 4 strzałki kierunkowe, pomiędzy nimi przycisk startu i zatrzymania, regulacja mocy, regulacja zegara, tryb sprzątania pokoju, tryb mopowania, harmonogram pracy oraz tryb objeżdżania krawędzi.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - pilot

Ekranik na pilocie umożliwia nam po pierwsze ustawienie aktualnej godziny, a następnie zaprogramowanie robota tak aby sam się uruchamiał codziennie o wybranej godzinie.
Robota możemy uruchamiać na trzy sposoby: przyciskiem na robocie, pilotem, ale również aplikacją na smartfony, która da nam nieco więcej możliwości.
Apka dostępna zarówno na Androidy, jak i iPhone nazywa się WeBack.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - aplikacja WeBack

Aplikacja podpowie nam krok po kroku jak zainstalować robota. Aplikacja umożliwi nam wysyłanie robotowi poleceń z dowolnego miejsca na świecie. Uzyskamy w niej dostęp do kilku funkcji więcej niż na pilocie. Możemy np. zaprogramować sprzątanie indywidualnie dla poszczególnych dni tygodnia.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - harmonogram

Po włączeniu odkurzania będziemy mogli też prześledzić jazdę robota w aplikacji. W automatycznym trybie sprzątania robot jeździ w sposób uporządkowany od lewej do prawej stopniowo docierając w każde miejsce naszego mieszkania.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - mapa w aplikacji

Ułatwi mu to przede wszystkim mapa mieszkania, którą robot zrobi w pamięci i którą będziecie mogli sobie na bieżąco podglądać. Niestety mapa ta wykorzystywana jest tylko na potrzeby jednego sprzątania i przy następnym starcie zacznie robić ją od nową. Jeżeli robot uznał, że był już wszędzie, sam wróci do bazy. Zrobi tak również w momencie kiedy zacznie kończyć mu się bateria, czyli po ok. 2 godzinach. Czas ten zależy również od tego czy używamy trybu turbo, który możemy włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie.
Moc można zmieniać też pilotem. Warto też wspomnieć, że robot jest bardzo cichy. W normalnym trybie z moich amatorskich pomiarów wychodziło ok. 55 dB. W trybie sprzątania punktowego lub po prostu w trybie turbo robot jeździ trochę głośniej, ale i tak mieści się to w granicach 60dB. Wspomniany tryb sprzątania miejscowego oznacza, że robot zacznie kręcić coraz szersze kółka wokół własnej osi.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - kolejne opcje

Pozostałe tryby jazdy to sprzątanie pokoju, w którym robot sprząta pokój ze zwiększoną mocą oraz tryb edge, czyli objeżdżanie krawędzi. W tym trybie robot skupia się na ścianach pomijając wnętrze pomieszczenia.
Odkurzaczem możemy sterować również jak zdalnie sterowanym samochodzikiem.

Neatsvor X500 - recenzja - sterowanie strzałkami

Mamy zatem wszystkie typowe tryby spotykane w robotach sprzątających.

Dużym atutem jest też możliwość sparowania z Google Home. W tym celu warto zmienić nazwę robota. Nie wszystkie dobrze współgrają z aplikacją. Podstawowe komendy głosowe działają bardzo dobrze.

Neatsvor X500 - recenzja robota sprzątającego w rewelacyjnej cenie - google home

Odkurzanie

Omówmy teraz skuteczność tego robota. Maksymalna moc ssąca to 1800 pascali w trybie turbo. Na rynku są już mocniejsze sprzęty, ale biorąc pod uwagę niską cenę Neatsvor X500 to jest rewelacyjny wynik.

Neatsvor X500 - recenzja - odkurzanie płatków

Rewelacyjnie wypada też samo odkurzanie, nawet w standardowym trybie. Robot zadziwiająco dobrze poradził sobie zarówno z płatkami owsianymi, jak i z mąką. Nawet na dywanie sprząta całkiem skutecznie. Tak więc funkcja odkurzania zdecydowanie na plus. Koniecznie sprawdźcie jak to wygląda na moim kanale na YouTube.

Mopowanie

Przejdźmy do mopowania. Zbiornik na wodę ma pojemność 350 ml. Ma również komorę na zabrudzenia, ale te nie są do niej wciągane tylko zamiatane w trakcie mopowania.
Szmatka mopa zamocowana jest na rzepy. Pod zaślepką mamy schowany wlew wody. Tą samą drogą po mopowaniu wylewamy nadmiar wody.

Neatsvor X500 - recenzja - pojemnik na wodę

Po zapełnieniu pojemnika zauważymy, że szmatka mopa jest bardzo szybko zwilżana. Wkładamy pojemnik i ruszamy z mopowaniem.
Dotychczas nieaktywny przycisk mopowania w aplikacji po zamontowaniu mopa uaktywni się. Po jego naciśnięciu możemy wybrać poziom nawilżania szmatki mopa.

Neatsvor X500 - recenzja - mopowanie

Sposób jazdy robota w trybie mopowania jest podobny jak przy odkurzaniu. W sposób uporządkowany zmopuje pomieszczenie, a następnie będzie objeżdżać krawędzie szukając miejsc, w których jeszcze ewentualnie nie był. Pracę przerwie dopiero jak się już upewni, że był wszędzie, aczkolwiek potrafi jeździć nawet kilka razy wzdłuż ścian szukając jakichś nieodwiedzonych pomieszczeń. W trybie mopowania możemy korzystać też z innych trybów, np. samego objeżdżania krawędzi. Dużym minusem mopa w tym modelu jest bardzo intensywne nawilżanie szmatki. Po kilku przejazdach sprzętu na podłodze łazienki robi się całkiem mokro.

Nawet przy ustawieniu niskiego poziomu mopowania, podłoga jest wyraźnie zwilżona. Trzeba zatem uważać z mopowaniem delikatnych powierzchni. Po sprzątaniu szmatka jest kompletnie mokra. W mojej ocenie ten sprzęt sprawdzi się zatem głównie przy odkurzaniu. Pod tym względem nie mam większych zastrzeżeń.

Neatsvor X500 - recenzja - powrót do ładowania

Podsumowanie recenzji

Podsumowując swoją recenzję uważam, że trzeba patrzeć na tego robota przez pryzmat jego ceny. Biorąc pod uwagę wspomnianą niezwykle atrakcyjną cenę trudno przyczepić się do jakości tego sprzętu. Robot ma naprawdę dużo funkcji, dobrze radzi sobie z przeszkodami i bardzo dobrze odkurza. Najtaniej kupicie go w obecnej promocji na Aliexpress pod tym linkiem.

Więcej ofert i kodów rabatowych na roboty odkurzające znajdziecie pod tym linkiem: ▶️https://bezprzeplacania.pl/kody-rabatowe-na-roboty-odkurzajace

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.