Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku – TOP 10

Lato coraz bliżej, więc to ostatni dzwonek aby zadbać o sylwetkę na wakacje. Urządzeniem, które w tym pomoże jest opaska sportowe. Nowoczesne smartbandy pomogą nam śledzić postępy naszych treningów, ale również pozwolą kontrolować stan zdrowia. Sprawdźcie zestawienie 10 najlepszych obecnie modeli dostępnych na rynku.

Topowe smartbandy oferują coraz więcej funkcji

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - skakanka

Opaski sportowe to urządzenia, które początkowo służyły głownie do liczenia kroków. Obecnie potrafią jednak oferować nam dziesiątki różnych funkcji. Najlepsze modele niewiele różnią się funkcjonalnością od znacznie droższych smartwatchy. Są jednocześnie znacznie lżejsze i wygodniejsze. Ich bogaty wybór znajdziecie obecnie w RTV Euro AGD. Poniżej znajdziecie 10 najlepszych obecnie opasek, które warto rozważyć przy zakupie. Najlepszą moim zdaniem znajdziecie na końcu zestawienia:

TOP 10 opasek sportowych 2024 roku

10. Garmin Vivofit jr. 3

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivofit jr. 3 - różne kolory

Na początek mojego zestawienia model adresowany do dzieci i młodzieży. Opaska daje dużo frajdy dzieciom dzięki możliwości dodawania różnego rodzaju zadań i obowiązków, a także oznaczania ich ukończenia.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivofit jr. 3 - smartband dla młodzieży - zadania w aplikacji

Za zrealizowane zadanie dziecko zbiera monety, które później może wymienić na nagrody. Poza tym opaska pozwala liczyć kroki i kontrolować rodzicom aktywność dziecka podczas dnia.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivofit jr. 3 - na ręce

W połączeniu ze specjalną aplikacją na smartfony, opaska zachęca dzieci do większej aktywności fizycznej, a jednocześnie do nauki m.in. historii i geografii dzięki specjalnej aplikacji Garmin World Tour.

9. Xiaomi Smart Band 8 Active

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Active - różne tarcze

Niekwestionowanym liderem sprzedaży opasek sportowych jest marka Xiaomi. Ich smartbandy pomimo niskiej ceny oferują mnóstwo funkcji i są niezawodne. Model Smart Band 8 Active to obecnie jeden z najtańszych modeli, ale oferuje praktycznie wszystkie najczęściej spotykane funkcje.

Ma duży kolorowy wyświetlacz 1,47″, który można personalizować wedle preferencji. Opaska oferuje takie funkcje jak monitorowanie tętna, snu, czy też saturacji. Do wyboru mamy także ponad 50 różnych trybów sportowych, dzięki czemu skontrolujemy czas treningu, jak również spalone kalorie.

Opaska ma również wymienne paski, dzięki czemu każdy dobierze sobie właściwy kolor.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Active

8. Maxcom FW34

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Maxcom FW34

Model ten za niewielkie pieniądze oferuje całkiem sporo funkcji. Posiada kolorowy ekran o przekątnej 1,04 ” oraz baterię pozwalającą na pracę do 10 dni na jednym ładowaniu. Producent reklamuje go jako pierwszy smartband, który zmierzy skład Twojego ciała i poda wynik BMI! Do tego dochodzą też funkcje mierzenia spalonych kalorii, zdalnej migawki aparatu, powiadomień z sieci społecznościowych, mierzenia pulsu, mierzenia kroków oraz wiele, wiele innych.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Maxcom FW34 - trening

7. Garmin Vivofit 4

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivofit 4

Vivofit 4 to jedna z najpopularniejszych opasek topowego producenta tego typu urządzeń. Ma niewielki ekran i nie oferuje może miliona funkcji, ale jest przede wszystkim solidnie wykonana i ma niezwykle wytrzymałą baterię, która pozwala opasce na pracę nawet przez rok bez ładowania! Do dyspozycji mamy tutaj takie funkcje jak liczenie kroków, dystansu, spalonych kalorii oraz monitorowanie snu. Można z niej także korzystać podczas pływania i pod prysznicem.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivofit 4 - różne kolory

6. Huawei Band 8

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Huawei Band 8

Model ten są niewielkie pieniądze oferuje piękny kolorowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,47 cala oraz rozdzielczości 368 x 194 pikseli. Huawei Band 8 ma rozbudowany asystent monitorowania snu oraz aż 100 trybów sportowych. Opaska dostępna jest w 3 wersjach kolorystycznych: czarnej, różowej i zielonej.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Huawei Band 8 - pomiary w aplikacji

5. Xiaomi Mi Band 8

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 - różne style

Mi Band 8 to kontynuacja najpopularniejszej na świecie serii opasek sportowych. Łączy w sobie charakterystyczny opływowy kształt oraz kolorowy ekran AMOLED o średnicy aż  1,62 cala. Wyróżnia się też chyba największą na rynku różnorodnością pasków, dzięki czemu każdy może dopasować wygląd opaski do własnego stylu.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 - różne paski - skórzane i metalowe

Wśród funkcji oferowanych przez Xiaomi Mi Band 8 należy wyróżnić m.in. aż 150 trybów sportowych, całodobowe monitorowanie tętna, monitorowanie snu, a nawet poziomu stresu!

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 - dla kobiety

4. Huawei Band 9

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Huawei Band 9

Najnowszy model marki Huawei oferuje to wszystko co jego poprzednik oraz kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym jeszcze lepiej zadbasz o swoje zdrowie. Oprócz ponad 100 trybów sportowych, pomiaru tętna i monitorowania snu, mamy tutaj jeszcze czujnik saturacji krwi oraz analizę poziom stresu.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Huawei Band 9 - kontrola snu

Kobiety z pewnością docenią także udoskonalony monitoring cyklu menstruacyjnego z nowym, czytelniejszym układem kalendarza.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Huawei Band 9 - trening

3. Fitbit by Google Inspire 3

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - fitbit by google inspire 3

Podium zestawienia otwiera popularna marka przejęta niedawno przez Google’a. Jest to ciekawa alternatywa dla produktów chińskich marek dominujących na rynku. Posiada świetnej jakości kolorowy ekran AMOLED i baterię pozwalającą na pracę do 10 dni. Opaska ta oferuje wszystkie typowe dla smartbandów funkcje, w tym kontrolę tętna, mierzenie poziomu saturacji krwi, analizę jakości snu oraz poziomu stresu.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - fitbit by google inspire 3 - kontrola poziomu stresu

Kupując Fitbit by Google Inspire 3 dostajemy 6-miesięczny dostęp do usługi PREMIUM w ramach, której uzyskujemy więcej funkcji w aplikacji. Niestety po tym czasie usługa jest już płatna.

2. Smartband Garmin vivosmart 5

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivosmart 5

Garmin to natomiast wybór dla osób, które są skłonne zapłacić nieco więcej za topową markę i produkt najwyższej jakości. Smartband Garmin vivosmart 5 jest bardzo prosta w obsłudze.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivosmart 5 - na ręce

Monitoruje kroki, tętno i poziom energii. Monitoruje i ocenia także jakość snu oraz poziom stresu. Posiada kilka najpopularniejszych trybów sportowych. Nie ma aż tylu funkcji, co konkurencyjne produkty chińskich marek, natomiast współpracuje z jedną najlepszych aplikacji do śledzenia aktywności fizycznej jaką jest Garmin Connect.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Garmin vivosmart 5 - joga

1. Xiaomi Smart Mi Band 8 Pro

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - trening jogi

Moim faworytem, jeżeli chodzi o smartbandy jest topowa wersja popularnej opaski od Xiaomi. Ma jeszcze większy wyświetlacz – 1,74 cala AMOLED i oferuje funkcje zbliżone do dobrej jakości smartwatchy.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - wiosłowanie

Ma ponad 150 trybów sportowych, całodobową kontrolę tętna i poziomu stresu, pomiar saturacji krwi, a także coś co wyróżnia ten model na tle całej konkurencji: wbudowany moduł GPS. Dzięki temu, możemy jeszcze lepiej śledzić swoje postępy treningowe, w tym przebytą trasę na mapie.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - wbudowany GPS

Xiaomi Smart Mi Band 8 Pro daje również przeogromne możliwości zmiany swojego wyglądu: na ekranie mamy do dyspozycji wiele widżetów ułatwiających obsługę poszczególnych funkcji i współpracę z telefonem.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - widżety

Wygląd samej tarczy zegarka możemy niemalże dowolnie modyfikować, co w połączeniu z wieloma dostępnymi na rynku paskami sprawia, że możemy z tej samej opaski zrobić zarówno typowo sportowy męski zegarek, jak i elegancką damską biżuterię.

Najlepsze opaski sportowe w 2024 roku - TOP 10 - Xiaomi Smart Band 8 Pro - dobór pasków

Jeszcze więcej modeli i bogaty wybór kolorów

Jeszcze więcej modeli opasek sportowych znajdziecie w sklepie RTV Euro AGD, który oprócz bogatej oferty posiada też jedne z najlepszych ofert cenowych na rynku. Pamiętajcie też, że większość wyżej wymienionych modeli występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Z reguły linki do cen prowadziły do wersji czarnych, ale na stronie sklepu znajdziecie też różne warianty kolorystyczne. Do niektórych opasek można też osobno dokupić paski, które z reguły kosztują grosze, a potrafią znacząco uatrakcyjnić naszego smartbanda.

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie TOP 10 opasek sportowych ułatwi Wam wybór właściwego modelu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.