Najlepiej ocenianie odkurzacze pionowe w ofercie RTV Euro AGD (TOP 10)

Tradycyjne odkurzacze na kablu powoli stają się przeszłością. Wypierają je z rynku coraz lepsze odkurzacze bezprzewodowe. Wybór właściwego może być jednak trudny. Postanowiłem pomóc Wam w wyborze omawiając 10 najlepiej ocenianych odkurzaczy pionowych w RTV Euro AGD.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy – dlaczego warto?

Dyson v11

Na początek warto przede wszystkim zastanowić się czy i ewentualnie dlaczego warto kupić obecnie bezprzewodowy odkurzacz pionowy? Jeżeli uważnie śledzicie mojego bloga to zapewne wiecie, że jestem orędownikiem tego typu urządzeń. Powodów za nimi przemawiających jest wiele. Postanowię wymienić te najważniejsze:

  • BRAK KABLA – jak sama nazwa wskazuje – odkurzacz bezprzewodowy nie wymaga podłączenia za pomocą kabla. Źródłem zasilania jest akumulator, który możemy łatwo doładować. Ciągnący się z gniazdka kabel był zawsze jednym z powodów dla których nie cierpiałem odkurzania. Kabla zawsze brakowało i trzeba było się przełączać z gniazdka do gniazdka. Nie raz zdarzało się też zaplątać co powodowało jeszcze większą frustrację.
  • LEKKA KONSTRUKCJA – tradycyjne odkurzacze potrafią ważyć naprawdę sporo. Pół biedy, jeżeli do odkurzenia mamy niewielkie mieszkanie. Jeżeli jednak musimy go przenosić z piętra na piętro – kupując zwykły odkurzacz w pakiecie dostajemy nieplanowaną siłownię. Tymczasem bezprzewodowe odkurzacze pionowe konstruowane są tak, aby przede wszystkim były lekkie. Kompaktowa budowa sprawia też, ze nie zajmują dużo miejsca – z reguły możemy je powiesić na ścianie lub specjalnym stojaku.
  • UNIWERSALNOŚĆ – myśląc o odkurzaczu z reguły myślimy o urządzeniu do odkurzania podłóg. Nie ma w tym przypadku – tradycyjne odkurzacze od zawsze konstruowane były z myślą o takim zadaniu. Współczesne odkurzacze pionowe to natomiast sprzęty wyjątkowo uniwersalne. Mają liczne szczotki i ssawki, a odkurzymy nimi nie tylko podłogi, ale i meble, czy też miejsca do których często nie bylibyśmy w stanie dotrzeć z odkurzaczem na kablu.  Urządzenia te docenią przede wszystkim właściciele samochodów, którzy nie będą musieli wydawać już pieniędzy na odkurzacze samochodowe przy myjniach.

Samsung Jet 90 premium - mała elektroszczotka i zginana rura

Atutów odkurzaczy pionowych jest oczywiście znacznie więcej. Za ich kupnem przemawiają także zmiany na rynku. Warto przede wszystkim podkreślić, że urządzenia które pojawiają się w sprzedaży są coraz lepsze: oferują coraz większą moc ssącą i coraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Tym samym główne powody, dla których wiele osób rezygnowało z ich zakupu, odchodzą w zapomnienie. Ostatni istotny czynnik to cena – ceny odkurzaczy stopniowo spadają, przez co coraz więcej osób stać na zakup bardzo dobrego urządzenia. Poza tym oferta jest już na tyle szeroka, że znajdzie się model na każdą kieszeń.

Setki modeli na rynku – który wybrać?

Chociaż większość dostępnych na rynku modeli ma pewne cechy wspólne, to różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami bywają dosyć znaczące. Jeżeli nie macie porównania i jakiegoś doświadczenia z takimi urządzeniami, możecie niestety nie zwrócić na te różnice uwagi.

Postanowiłem zatem omówić je na przykładzie 10 modeli.

Tworząc swoje zestawienie posłużyłem się ofertą popularnego sklepu RTV Euro AGD, który ma na swojej stronie jeden z największych wyborów.

Omówię zatem 10 modeli, które można tam obecnie zamówić i które mają najlepsze opinie wśród kupujących. Zaczynając od tego, który zgromadził ich najwięcej:

Hoover H-Free 100 HF122GPT 011

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Hoover H-Free 100

Hoover to firma, która stoi za jednymi z pierwszych odkurzaczy na świecie. Popularność ich sprzętów sprawiła, że w niektórych krajach słowo „hoover” stało się synonimem słowa „odkurzacz”. Minęło ponad 100 lat od powstania pierwszych modeli, a marka dalej świetnie radzi sobie na tym rynku. Sukcesy osiąga jak widać również w Polsce.  Odkurzacz pionowy Hoover H-Free 100 to jedna z ich najtańszych konstrukcji, ale jednocześnie najpopularniejszych.

Pomimo niskiej ceny jest też świetnie oceniany.

Wyjmowana bateria w tym modelu pozwala na pracę do 40 minut na jednym ładowaniu. Moc silnika to natomiast 170 W. Filtr w tym odkurzaczu jest łatwy w czyszczeniu (można myć pod wodą), ale należy pamiętać, że jest to filtr materiałowy, a nie HEPA.

Na co zwrócić uwagę:

Powyższy model ma w zestawie w sumie 4 końcówki: elektroszczotkę do podłóg, szczotkę do kurzu, szczelinówkę i małą elektroszczotkę do tapicerek. W sprzedaży jest też wersja bez tej ostatniej (nieco tańsza), ale polecam dołożyć trochę do tej elektroszczotki bo przydaje się do odkurzania m.in. kanap i różnego rodzaju materiałowych powierzchni.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Philips Aqua 5000 FC6729/01

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Philips Aqua 5000 FC6729 01

Na drugim miejscu mojego zestawienia znalazł się kolejny producent, który jest na rynku już od lat. Odkurzacze Philips Aqua 5000 to natomiast urządzenia już z nieco wyższej półki zarówno pod względem cenowym, jak i pod względem możliwości.

Jego główny atut to przede wszystkim dodatkowy system mycia podłogi. Możemy tym sprzętem nie tylko odkurzać podłogę, ale i przecierać ją na mokro, dzięki dopinanemu pojemnikowi na wodę. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 50 minut i aż 22 minuty w trybie turbo.

W zestawie mamy też zintegrowaną szczotkę do kurzu i szczelinówkę, dzięki którym trudno dostępne miejsca możemy odkurzać bez użycia długiej rury.

Na co zwrócić uwagę:

Akumulator w tym modelu niestety nie jest odpinany, a jego wymiana możliwa jest jedynie w serwisie. Poza tym również ten model oferowany jest w różnych konfiguracjach. W sprzedaży można spotkać wersję ze słabszym akumulatorem (18 V zamiast 21,6 V), jak i konfiguracje bez dodatkowej małej elektroszczotki.

Również w tym przypadku polecam tę lepszą wersję (do kupienia pod tym linkiem).

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Samsung Jet 75 complete VS20T7536T5

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Samsung Jet 75 complete

Również Samsung cieszy się ogromną popularnością wśród osób kupujących bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Najczęściej wybieranym modelem jest natomiast Samsung Jet 75 complete. Jego bateria pozwala na nieprzerwaną pracę do 60 minut. Moc silnika to aż 550 W. Odkurzacz zapewnia świetną moc ssącą dochodzącą do 200 W. Gwarantuje to w trybie MAX wysoce skuteczne odkurzanie m.in. za sprawą systemu wielocyklonowego przepływu powietrza.

W przeciwieństwie do wielu tańszych modeli, odkurzacz ten posiada zaawansowany 5-stopniowy system filtracji HEPA, który wyłapuje aż do 99,999% mikrocząsteczek pyłu i alergenów.

Z pozostałych praktycznych rzeczy, warto zwrócić uwagę na dołączone akcesoria: elektroszczotka do podłóg umożliwia nam wybór jednej z 2 szczotek: osobnej do twardych podłóg i osobnej do dywanów. Poza tym w zestawie mamy jeszcze małą elektroszczotkę do tapicerek, ssawkę szczelinową,  szczotkę do kurzu z miękkim włosiem, jak również elastyczną końcówkę (zginaną pod kątem przejściówkę przydającą się do odkurzania trudno dostępnych miejsc).

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Samsung Jet 75 complete - akcesoria

Poza tym warto zwrócić uwagę na wygodny wieszak umożliwiający zarówno ładowanie, jak i powieszenie na ścianie zarówno odkurzacza, jak i akcesoriów. Na plus należy zaliczyć również opcję łatwego odpinania baterii.

Na co zwrócić uwagę:

W sprzedaży są również modele z „premium” w nazwie, np. Samsung Jet 90 premium, które w zestawie mają też ciekawą szczotkę do polerowania podłóg.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Philips Aqua 8000 XC8149/01

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Philips Aqua 8000 - parametry

Kolejny w zestawieniu model marki Philips to ich flagowy produkt w tej kategorii. W budowie w dużej mierze przypomina swojego poprzednika z serii 5000 ale oferuje sporo dodatkowych funkcji i udogodnień. Przede wszystkim oferuje większą moc ssącą (nadmuch do 1100 l/min vs  800 l/min w serii 5000). Ponadto ma też pojemniejszą baterię (25,2 V zamiast 21,6V). Tym samym jest w stanie pracować na jednym ładowaniu nawet 80 minut.

Model ten również umożliwia poza odkurzaniem, przecieranie podłogi na mokro, natomiast ma więcej końcówek niż wersja 5000. Posiada dodatkowy elastyczny wąż do którego możemy podpiąć szczelinówkę lub ssawkę z miękkim włosiem. Takie połączenie umożliwi nam odkurzenie trudniej dostępnych powierzchni, np. samochodu.

Na co zwrócić uwagę:

Odkurzacz Philips Aqua 8000 posiada pojemną baterię pozwalającą na długą pracę na jednym ładowaniu, ale niestety akumulator w tym przypadku nie jest odpinany, a jego wymiana wymaga niestety skorzystania z serwisu.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Hoover H-Free 500 HF522REW 011

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Hoover H-Free 500

H-Free 500 to natomiast topowy model marki Hoover. W porównaniu z modelem H-Free 100 ma zdecydowanie mocniejszy silnik (aż 290 W). Jego podstawowy czas pracy dalej nie zachwyca bo jest to nadal maksymalnie 40 minut, ale w tym przypadku mamy w zestawie w sumie 2 wymienne akumulatory. Oznacza to, że jak tylko skończy się energia w jednym, możemy natychmiast go wymienić na drugi, w pełni naładowany. Tym samym łączny czas pracy zwiększa się do 80 minut.

Model H-Free 500 ma natomiast mniejszy pojemnik na kurz (tylko 0,45 litra), ale dzięki temu jest też lżejszy bo waży zaledwie 2,2 kg netto i jest tym samym najlżejszym odkurzaczem w tym zestawieniu.

Model ten wyróżnia się również dwiema szczotkami do dużej elektroszczotki: osobną do twardych podłóg i osobną do dywanów. Poza tym odkurzacz ma dedykowaną aplikację na smartfony, za pomocą której możemy m.in. sprawdzić poziom naładowania akumulatora.

Na co zwrócić uwagę:

Model ten można złożyć i postawić w dowolnym miejscu, natomiast w zestawie nie mamy żadnego stojaka, czy też wieszaka na ścianę.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Dyson V8 Absolute New

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Dyson V8

Dyson to producent specjalizujący się obecnie głównie w odkurzaczach bezprzewodowych. Nazwa marki pochodzi od nazwiska swojego założyciela Jamesa Dysona, który był prekursorem wielu rozwiązań powszechnie stosowanych obecnie na rynku. Dyson rozwinął między innymi technologię cyklonowej filtracji powietrza w odkurzaczach, dzięki której kurz gromadzący się w odkurzaczu nie obniża mocy ssącej urządzenia. Technologia ta z powodzeniem rozwijana jest w kolejnych modelach marki, dzięki czemu w wielu krajach firma zdobyła miano lidera rynku.

Model Dyson V8 Absolute Now to jedna z tańszych odkurzaczy tej marki, jednak i tak jest mocniejszy od wielu konkurentów. Moc wejściowa silnika to w tym przypadku 350 W (siła ssąca 115 AW). Parametr, który w tym przypadku nie zachwyca to natomiast czas pracy baterii – maksymalnie 40 minut.

W zestawie mamy za to sporo końcówek:  2 elektroszczotki (osobna do twardych podłóg, osobna do dywanów), mini elektroszczotkę, ssawkę Combi ( z wysuwanym włosiem), ssawkę szczelinową, szczotkę do kurzu.

Na co zwrócić uwagę:

Bateria w tym modelu jest możliwa do wymiany, ale wymaga to rozkręcenia urządzenia.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Electrolux Ergorapido EER75STM

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Electrolux Ergorapido EER75STM

Electrolux ma w swojej ofercie bardzo popularny model o nieco innej konstrukcji od wszystkich poprzednio wymienionych. W tym modelu główne elementy odkurzacza są umieszczone blisko podłogi.

Podobnie jak wcześniej wymienione modele, jest to sprzęt 2 w 1, czyli w prosty sposób można go wypiąć z elementów służących do odkurzania podłogi i zamienić w poręczny odkurzacz ręczny.

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Electrolux Ergorapido EER75STM - odkurzacz ręczny

Jego odmienna konstrukcja sprawia, że z jednej strony nisko położony środek ciężkości ułatwia odkurzanie podłóg, z drugiej jednak oznacza, że odkurzacz raczej nie przyda się do odkurzania powierzchni wymagających podniesienia odkurzacza (np. do odkurzenia kątów pod sufitem).

Maksymalny czas pracy odkurzacza to natomiast 35 minut.

Na co zwrócić uwagę:

Podstawowy zestaw odkurzacza jest dosyć tani, ale też pozbawiony jest dodatkowych szczotek i ssawek. Żeby zwiększyć ilość możliwych zastosowań tego urządzenia należy dodatkowo dokupić zestaw akcesoriów.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Tefal X-Force Flex 11.60 - mopowanie

Dużą ilość akcesoriów w zestawie oferuje natomiast Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua. Poza odkurzaniem umożliwia również przecieranie podłogi na mokro dzięki głowicy Aqua 2 w 1. Poza tym do wyboru mamy też elektroszczotkę do odkurzania podłóg i dywanów, mini turboszczotkę do tapicerek, miękką szczotkę, ssawkę szczelinową oraz dwie zintegrowane szczotki EasyBrush.

Dużym wyróżnikiem odkurzaczy marki Tefal z serii Flex jest zginana rura, dzięki której znacznie łatwiej odkurzymy trudno dostępne miejsca pod meblami (np. pod kanapą).

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Tefal X-Force Flex 11.60 - zginana rura, odkurzanie pod meblami

Maksymalna siła ssąca to 130 AW, a czas pracy na jednym ładowaniu to maksymalnie 45 minut.

Na co zwrócić uwagę:

Czas pracy nie jest w tym przypadku imponujący, ale bateria jest wypinana i w razie potrzeby możemy sobie dokupić drugą, przez co zwiększymy dwukrotnie maksymalny czas pracy.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Tefal Air Force 360 Flex Aqua

Wydając nieco mniej możemy mieć też inny, bardzo podobny odkurzacz od Tefala. Tefal Air Force 360 Flex Aqua również umożliwia jednoczesne odkurzanie i mopowanie podłogi. Również w tym zestawie znajdziemy wygodną, zginaną rurę do odkurzania powierzchni pod meblami.

Warto jednak pamiętać, że maksymalny czas pracy to w przypadku zaledwie 35 minut, a bateria nie jest w tym przypadku odpinana. Mniejsza jest również moc ssąca – tylko 100 AW.

Na co zwrócić uwagę:

Model ten znacznie odstaje pod wieloma względami od wymienionego wcześniej modelu X-Force Flex. Tymczasem różnica w cenie nie jest aż tak duża.

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Dyson V11 Absolute Extra

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Dyson V11

Na ostatnie miejsce zestawienia załapał się model, który bynajmniej nie jest najsłabszy w tym gronie. Wręcz przeciwnie – jest to jeden z topowych modeli na rynku, zdaniem wielu osób uważany za najlepszy. Niewątpliwie ma największą moc ssącą wśród całej prezentowanej 10ki.

Moc wejściowa silnika to w tym przypadku aż 610 W, a maksymalna siła ssąca to aż 220 AW.

Maksymalny czas pracy to 60 minut, ale bateria jest wypinana i tym samym możemy dokupić drugą zwiększając czas pracy do 120 minut.

W zestawie mamy 2 elektroszczotki do podłóg (w tym osobną do twardych nawierzchni), jak również małą elektroszczotkę do tapicerek i 4 mniejsze ssawki/szczotki.

Taki sprzęt z powodzeniem zastąpi tradycyjny odkurzacz i zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Czy są jakieś minusy? Za świetnymi parametrami, w tym przypadku idzie tez odpowiednio wyższa cena, więc trzeba się tutaj liczyć z nieco większym wydatkiem

Najlepiej oceniane odkurzacze pionowe - ranking TOP 10 - Dyson V11 - zastosowania

Aktualną cenę sprawdzisz pod tym linkiem.

Który zatem wybrać?

Dobór modeli do zestawienia był jak najbardziej obiektywny – umieściłem 10 modeli mających najwięcej pozytywnych opinii w momencie pisania artykułu. Oferta RTV Euro AGD jest oczywiście znacznie szersza. Warto pamiętać, że cały czas pojawiają się nowe modele, które niekoniecznie zdążyły zebrać większą ilość opinii. Dokonując wyboru powinniście natomiast przede wszystkim wziąć pod uwagę własne preferencje i potrzeby. Jednej osobie będzie bardziej zależało na mocy ssącej, innej na długim czasie pracy. Dla wielu osób kluczowa może być natomiast cena.

Mam jednak nadzieję, że udało mi się zwrócić Waszą uwagę na kilka kluczowych kwestii, które łatwo pominąć przy analizie ofert.

Ponadto chciałbym ze swojej strony polecić Wam korzystanie przy zakupie z promocji. Co jakiś czas któryś model można kupić na przecenie lub ze specjalnym kodem rabatowym. Warto zatem korzystać z okazji.

Odkurzacz pionowy to nie jedyne urządzenie do utrzymania czystości podłóg, które polecam. Warto zainwestować również w robota sprzątającego. Jeżeli zależy Wam na oszczędności czasu – wtedy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zakup robota sprzątającego w połączeniu z odkurzaczem pionowym. Codzienne sprzątanie zapewni nam robot, a w odkurzeniu trudno dostępnych miejsc i przy gruntownym sprzątaniu przyda się odkurzacz ręczny. Jeżeli spodobało się Wam powyższe zestawienie 10 najlepiej ocenianych odkurzaczy pionowych z RTV EURO AGD, to koniecznie zajrzyjcie do podobnego artykułu z robotami sprzątającymi.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.