Najlepiej oceniane roboty sprzątające w ofercie RTV Euro AGD (TOP 10)

Wybór właściwego robota sprzątającego to wyjątkowo trudne zadanie. Po pierwsze oferta w ostatnim czasie zrobiła się ogromna. Po drugie są to dosyć skomplikowane urządzenia i na pierwszy rzut oka trudno ocenić ich funkcjonalność. Postanowiłem Wam nieco ułatwić wybór biorąc na tapetę 10 najlepiej ocenianych modeli w popularnym sklepie RTV Euro AGD. Sprawdźcie, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze.

Bogaty wybór robotów sprzątających w RTV Euro AGD

Roboty sprzątające - ranking

Na BezPrzepłacania.pl mogliście już zapoznać się z całą serią robotów sprzątających, które miałem przyjemność przetestować. Gdy jeszcze kilka lat temu zaczynałem testowanie pierwszych tego typu urządzeń, oferta w polskich sklepach ograniczała się niemal wyłącznie do najpopularniejszej marki, czyli iRobot Roomba. Teraz jednak na rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt robotów przeróżnych producentów. Nie musimy też szukać ich w zagranicznych sklepach. Niezwykle bogatą ofertę robotów ma m.in. popularna sieć marketów z elektroniką RTV Euro AGD. Postanowiłem wziąć na tapetę 10 najlepiej ocenianych modeli z ich oferty i przybliżyć Wam na co warto zwrócić uwagę, aby być potem zadowolonym ze swojego wyboru.

Xiaomi Mi Robot Mop Pro

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Xiaomi Mi Robot PRO

Wiele osób markę Xiaomi może kojarzyć głównie ze smartfonów. Tymczasem Xiaomi ma swojej ofercie również masę świetnych urządzeń gospodarstwa domowego. Robot sprzątający Mi Robot Mop Pro to bez wątpienia ogromny hit sprzedażowy zbierający rewelacyjne opinie.

Co go charakteryzuje?

Przede wszystkim perfekcyjna laserowa nawigacja z wykorzystaniem systemu LDS, którą stworzycie dokładną mapę mieszkania i dzięki której robot sprzątnie ten fragment mieszkania, który sobie życzycie.

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Xiaomi Mi Robot PRO - laserowa nawigacja LDS

Duża siła ssąca (2000 Pa) pozwoli skutecznie odkurzyć nawet bardzo zabrudzone powierzchnie.

Opcja mopowania podłogi pozwoli natomiast zwiększyć skuteczność sprzątania poprzez przetarcie podłogi na mokro. Funkcja ta świetnie sprawdzi się przede wszystkim na płytkach i panelach.

Poza tym robot, jak przystało na Xiaomi, wyróżnia się rewelacyjnie niską ceną.

Tutaj sprawdzisz aktualną ofertę RTV Euro AGD.

iRobot Roomba i7

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba i7 - pies

iRobot Roomba to od wielu lat najpopularniejsza marka robotów sprzątających. Sporo osób używa wręcz słowa „Roomba” jako synonimu robota odkurzającego. Marka swoją pozycję zbudowała nie tylko dzięki roli prekursora, ale przede wszystkim oferując solidne urządzenia cenione za swoją długowieczność.

iRobot Roomba i7 to obecnie ich najpopularniejszy model oferujący moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości wśród produktów iRobota.

W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Mi Robota PRO, nie posiada laserowej nawigacji, ale dzięki swoim czujnikom również jest w stanie stworzyć w pamięci mapę mieszkania.

Na wyróżnienie zasługuje natomiast system podwójnych gumowych szczotek, które rewelacyjnie sprawdzają się na różnych powierzchniach.

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba i7 - podwójne gumowe szczotki

iRobot Roomba i7 jest również kompatybilny ze specjalną stacją do automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba i7 - stacja na kurz - iRobot Roomba i7+

Zestaw ze stacją to iRobot Roomba i7+. Oba modele/wersje dostępne są w sklepie RTV Euro AGD:

Sprawdź aktualną cenę iRobot Roomba i7

Sprawdź aktualną cenę iRobot Roomba i7+

Xiaomi Mi Robot 1C

Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Mop 1C

Szukacie typowo budżetowego rozwiązania? Xiaomi ma w swojej ofercie model dla Was. Xiaomi Mi Robot 1C to urządzenie, które pod pewnymi względami idzie na kompromisy. Jednak w przypadku mniejszych mieszkań, bądź u osób nieoczekujących zbyt dużej liczby funkcji to właśnie ten model może sprawdzić się najlepiej.

O jakich kompromisach mowa?

Model 1C nie ma laserowej nawigacji. Ma również nieco mniej pojemną baterię. Do większości mieszkań jednak spokojnie wystarczy. Również tworzy mapę mieszkania, chociaż nie jest już tak precyzyjny jak model PRO.

Oferuje natomiast ogromną moc ssącą (aż 2400 Pa). Ma też funkcję mopowania. W tej półce cenowej trudno o lepszy sprzęt. Nie przez przypadek robot ma aż 97% pozytywnych ocen od osób które kupiły go w sklepie.

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

Roborock S6 MaxV

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Roborock S6 maxV

Czwarty najlepiej oceniany model w sklepie RTV Euro AGD to Roborock S6 maxV. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli na rynku. Roborock to producent, który wypuścił na rynek już kilka udanych modeli, które pomimo zbliżonego wyglądu, potrafią się znacznie różnić funkcjami.

Model S6 MaxV wyróżnia się przede wszystkim dodatkowymi kamerami umieszczonymi na zderzaku. Z ich wykorzystaniem jest w stanie nie tylko wykrywać przeszkody, ale i je rozróżniać. Tym samym zidentyfikuje czy ma na swojej drodze do czynienia z butami, kablem, czy też odchodami zwierząt. Funkcja ta jest ciągle rozwijana, ale już teraz sprawia, że robot zachowuje się w trakcie pracy zdecydowanie inteligentniej od większości konkurentów.

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Roborock S6 MaxV - rozpoznawanie przeszkód

Koniecznie sprawdźcie moją recenzję tego modelu:

Po jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania, kamerę robota możemy wykorzystywać również do monitoringu naszego mieszkania. Na komórce mamy podgląd z kamery w czasie rzeczywistym.

Poza tym robot oferuje moc ssącą na poziomie 2500 Pa, precyzyjną nawigację z wykorzystaniem systemu LiDAR oraz bardzo dobrą funkcję mopowania podłogi.

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

Tefal Xplorer Serie 60

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Tefal Xplorer Serie 60

Kolejnym producentem cieszącym się dobrymi opiniami jest Tefal. Ich najpopularniejszy obecnie model Tefal Xplorer Serie 60 wyróżnia się przede wszystkim tym, ze jest bardzo niski.

Ma tylko 6 cm wysokości i tym samym wjedzie pod meble, pod które konkurenci nie będą w stanie wjechać. Większość robotów ma wysokość od 8 do 10 cm, więc jeżeli chcecie aby robot wjechał np. pod kanapę zmierzcie ile jest pod nią miejsca.

Robot niestety nie oferuje funkcji tworzenia mapy mieszkania. Korzysta jedynie z nawigacji żyroskopowej, która ma zapobiegać jeżdżeniu robota w tym samym miejscu. Sprzęt możemy jednak uruchomić zdalnie za pomocą smartfona. Mamy też funkcję dodatkowego mopowania.

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

Roborock S6

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Roborock S6

Przez długi czas był to sztandarowy model marki Roborock. Oferuje wszystko to z czego słynie ten producent, czyli dokładna nawigacja i tworzenie map dzięki laserowi i systemowi LiDAR. Sprzęt jest prawdziwą gratką dla miłośników inteligentnych rozwiązań w domu. W aplikacji możemy stworzyć kilka map (osobną mapę dla każdego piętra), a dzięki zapisanej mapie mamy ogromne możliwości w zakresie planowania sprzątania.

Robot ma także dużą siłę ssącą przy jednoczesnym bardzo dobrym wyciszeniu.

Roborock S6 - cicha praca

Ma również bardzo pojemną baterię (5200 mAh), dzięki czemu sprawdzi się nawet w bardzo dużych domach.

Robot oferuje również funkcję mopowania, a przy okazji wyróżnia się chyba najbardziej bogatym zestawem akcesoriów do mopowania (poza wielorazowym mopem są również mopy jednorazowe, jak również mata zabezpieczająca podłogę przed wodą z wilgotnej szmatki).

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

iRobot Roomba 976

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba 976

Kolejny w zestawieniu robot iRobot Roomba to oferta dla osób które nie chcą wydać na robota majątku, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z tego co mają w sobie najlepszego roboty tej marki, czyli z podwójnych gumowych szczotek.

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba 976 - podwójne gumowe szczotki

Model ten niestety nie ma możliwości zapamiętania mapy naszego mieszkania, ale jeździ w sposób uporządkowany i wysyła nam na smartfona raport ze swojego sprzątania pokazujący m.in. czas pracy i pokrycie sprzątanych powierzchni.

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

iRobot Roomba 697

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - iRobot Roomba 697

iRobot ma w swojej ofercie jeszcze tańszy model. Niewątpliwie jeżeli mieliście już styczność z bardziej zaawansowanymi urządzeniami to z tego modelu nie będziecie zadowoleni. Pracuje raczej chaotycznie i nie tek skutecznie jak chociażby jego drożsi bracie spod znaku iRobot. Jest jednak niemalże o połowę tańszy od chociażby modelu 976. Pomimo niskiej ceny ma natomiast funkcję Dirt Detect, dzięki której robot rozpoznaje miejsca szczególnie zabrudzone, aby sprzątnąć je dokładniej. Można go również uruchomić za pomocą smartfona, a nawet asystenta głosowego.

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

Viomi SE

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Viomi SE

Viomi to kolejny producent który w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. W sprzedaży jest już kilka modeli oferujących różne parametry. Model Viomi SE to sprzęt który ma zadanie zaoferować maksymalnie dużo w możliwie niskiej cenie.

Jest to przede wszystkim jeden z najtańszych modeli posiadających laserową nawigację. Jest to funkcja nie do przecenienia, jeżeli zależy Wam na precyzyjnej jeździe i nie pomijaniu żadnej powierzchni.

Siła ssąca w tym modelu to aż 2200 Pa w najwyższym trybie. Do tego mamy tutaj możliwość mopowania lub jednoczesnego mopowania z odkurzaniem. W przypadku mopowania warto zwrócić uwagę, że robot jest w stanie jeździć w tzw. jodełkę przecierając podłogę dwukrotnie (jeździ do przodu i do tyłu z lekkimi skrętami. Możecie to zobaczyć m.in. w mojej recenzji:

Robot charakteryzuje się również tym, że posiada jeden pojemnik służący zarówno do mopowania, jak i zbierania kurzu. Dla jednych osób będzie to ułatwienie, dla innych może okazać się że np. komora na kurz jest za mała. W takiej sytuacji można dokupić osobny pojemnik do samego odkurzania lub wybrać któryś z pozostałych modeli Viomi, które np. posiadają osobne pojemniki do mopowania i osobne do odkurzania.

Sprawdź aktualną cenę Viomi SE w RTV Euro AGD

Roborock E4

Najpopularniejsze roboty sprzątające - TOP 10 - Roborock E4 - mopowanie

Na koniec mojego zestawienia budżetowa oferta marki Roborock. Model E4 to pierwszy robot tej marki pozbawiony laserowej nawigacji. Dzięki temu oferowany jest w znacznie niższej cenie. Producent nie poszedł jednak na kompromisy w kwestii skuteczności sprzątania. Roborock E4 oferuje siłę ssącą 2000 Pa, ma pojemną baterię (5200 mAh), mocny silnik (58 W), jak również funkcję mopowania podłóg.

Pomimo tego, że robot nie jest w stanie stworzyć w aplikacji mapy mieszkania, to wcale nie porusza się chaotycznie. Korzysta z systemu żyroskopowego oraz sensora śledzącego ruch. Z ich wykorzystaniem jest w stanie zapamiętać gdzie już był, a gdzie musi jeszcze pojechać.

W budżecie do 1000 zł jest to tym samym jeden z najlepszych robotów sprzątających. Również ten model doczekał się mojej recenzji, którą możecie obejrzeć tutaj:

Sprawdź aktualną cenę w RTV Euro AGD

Skup się na swoich potrzebach

Oczywiście oferta robotów sprzątających w RTV Euro AGD jest dużo bogatsza. Możecie ją sprawdzić pod tym linkiem. W swoim artykule skupiłem się na 10 modelach, które są w tym sklepie najlepiej oceniane, a w praktyce miały min. 30 pozytywnych opinii. Przed wyborem właściwego modelu poza opinią moją, czy też innych osób weźcie pod uwagę własne potrzeby. Z pewnych funkcji zapewne w ogóle nie będziecie korzystali, a brak innych może sprawić, że ostatecznie nie będziecie zadowoleni ze swojego wyboru. Niezależnie od tego na który model się zdecydujecie, życzę Wam aby robot znacznie ułatwił Wasze życie zapewniając większą czystość w domu, jak również dając więcej wolnego czasu na ciekawsze rzeczy niż odkurzanie.

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.