Jimmy F6 – recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją

Prezentowana już kilkukrotnie na tej stronie marka Jimmy postanowiła powalczyć z firmą Dyson nie tylko na rynku odkurzaczy bezprzewodowych, ale i suszarek do włosów. Suszarki Dyson Supersonic to od dnia swojej premiery marzenie wielu kobiet. Marzenie wyjątkowo drogie, teraz jednak pojawiła się znacznie tańsza alternatywa – suszarka ultrasoniczna Jimmy F6.

Suszarki do włosów z górnej półki

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - suszarka z dyfuzorem

Od pewnego czasu na rynku suszarek do włosów furorę robią suszarki soniczne, które nie tylko suszą włosy znacznie szybciej od tradycyjnych, ale i poprawiają wygląd i strukturę włosów. Modele znanych marek kosztują jednak grubo ponad 1000 zł. W sprzedaży właśnie pojawiła się znacznie tańsza alternatywa – suszarka Jimmy F6. Kupić ją można teraz w sklepie geekbuying.com z dostawą z Polski (magazyn Europe) za zaledwie 713 zł z kodem rabatowym: PLF6RED179. Nam udało się już ją przetestować – sprawdźcie co oferuje.

Zamówienie i unboxing

Na wstępie warto podkreślić, że na sprzęt zamawiany z Chin z reguły trzeba trochę zaczekać – warto zatem uzbroić się w cierpliwość, a wybierając metodę wysyłki należy bezwzględnie wybierać EU Priority Line. Paczkę dostarczy nam najprawdopodobniej kurier DPD. Paczka będzie całkiem słusznych rozmiarów. W środku natomiast może nas spotkać niemałe zaskoczenie. Suszarka zapakowana jest niczym luksusowa galanteria z dobrego salonu:

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - suszarka w torbie

W stylowej czarnej torbie znajdujemy pudełko, którego nie powstydziłby się Louis Vuitton. Mały szok – zamawialiśmy przecież tanią podróbkę z Chin. Jedyny minusik, to lekkie wgniecenia, które powstały w transporcie, ale i tak wygląda nieźle.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - pudełko

Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła jednak zawartość pudełka – znajdujemy w nim:

  • suszarkę;
  • dyfuzor;
  • koncentrator do stylizacji;
  • końcówkę do wygładzania;
  • instrukcję obsługi.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - zawartość zestawu

Design pierwsza klasa

Suszarka dostępna jest obecnie w dwóch kolorach: fioletowym i czerwonym. Mnie przekonał kolor czerwony i okazało się, że suszarka jest śliczna. Piękny kolor to jedno, ale podkreślenia wymaga też jakość wykonania. Design tego cuda stoi na wysokim poziomie i prezentuje się moim zdaniem znacznie lepiej niż podobny produkt Philipsa.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - złote elementy

Materiały, z których jest zrobiona są przyjemne w dotyku i sprawiają wrażenie solidnych.

Dobrze prezentują się również znajdujące się w zestawie 3 końcówki.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - dyfuzor

Dyfuzor zwiększający objętość włosów i redukujący ich puszenie.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - koncentrator do stylizacji

Koncentrator do stylizacji – skupia wąski strumień powietrza do precyzyjnego modelowania fryzury.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - końcówka do wygładzania

Końcówka do wygładzania – rozprasza równomiernie powietrze szerokim strumieniem, aby łagodnie wysuszyć włosy.

Bardzo ciekawy i wygodny jest sposób ich montażu – są magnetyczne. Możemy je przypiąć i odpiąć od suszarki jednym szybkim ruchem.

 

Z suszarki możemy łatwo zdjąć pokrywę wlotu powietrza, aby w razie potrzeby wyczyścić go.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - pokrywa wlotu powietrza

 

Parametry Jimmy F6

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - dane techniczne

Pora na trochę liczb dotyczących tego cuda:

moc silnika: 1800 W

rodzaj silnika: cyfrowy wysokiej prędkości

maksymalny przepływ powietrza: 18 l/s

maksymalna głośność: 75 dB

waga: 500 gram

długość kabla: 1,8 metra

regulacja temperatury powietrza: 3 poziomy (55°C, 75°C, 95°C)

regulacja siły powietrza: 3 poziomy

regulacja trybów pracy: 3 tryby: 1. średnia temperatura i moc (domyślny); 2.chłodzenie; 3. mieszanie ciepłego powietrza z chłodnym

zastosowane technologie: jonizacja,  kontrola temperatury PID (50 razy na sekundę) , przeciwdziałanie nadmiernemu wysuszaniu włosów

Sterowanie suszarką

Do obsługi suszarki służy nam kilka przycisków:

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - przyciski sterowania

Najważniejszy to włącznik (najniżej). Po jego włączeniu suszarka zaczyna pracę w podstawowym trybie (średnie obroty, średnia temperatura).

Powyżej mamy przycisk do zmiany tego trybu na chłodzenie lub tryb mieszany (ciepłe i chłodne powietrze). Przytrzymując przycisk od 10 do 15 sekund włączymy tryb TURBO.

Zarówno temperaturę jak i siłę nadmuchu możemy regulować dwoma kolejnymi przyciskami. Mamy tutaj po 3 poziomy regulacji. Obok każdego przycisku są diody informujące nas o aktualnym ustawieniu.

Działanie suszarki sonicznej Jimmy F6

Wygląd suszarki w zasadzie niewiele się różni od bardziej wypasionych tradycyjnych modeli. Na czym zatem polega tajemnica suszarki sonicznej? Różnic wbrew pozorom jest sporo.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - suszenie bez puszenia

Pierwsza to sam silnik cyfrowy o ogromnej mocy, który sprawia, że suszarka generuje znacznie większy ruch powietrza niż tradycyjne modele.

Dzięki temu suszenie według producenta jest o 30% szybsze i faktycznie zauważyłam różnicę w czasie suszenia włosów w porównaniu do tradycyjnej suszarki.

Szybkość suszenia jest o tyle istotna, że wpływa na stan włosów, które ulegają zniszczeniu gdy suszymy je długo i przy zbyt wysokiej temperaturze.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - efekt suszenia
Po wysuszeniu za pomocą Jimmy F6 włosy są znacznie gładsze niż po użyciu zwykłej suszarki

Tutaj dochodzimy do kolejnej cechy Jimmy F6, która wyposażona jest w system regulacji temperatury (analizuje temperaturę 50 razy na sekundę), dzięki czemu włosy nie będą poddane temperaturze przekraczającej 95°C.

Jimmy F6 wyposażony jest ponadto w generator jonów. Jonizacja w trakcie suszenia sprawia, że włosy nie elektryzują się i nie puszą. Są natomiast znacznie gładsze.

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - generator jonów

Ponadto Jimmy F6 stosuje technologię, która zapobiega nadmiernemu wysuszaniu włosów i zachowuje ich naturalne nawilżenie.

Suszarka soniczna Jimmy F6 – podsumowanie

Jimmy F6 - recenzja ultrasonicznej suszarki do włosów z jonizacją - suszenie i wygładzanie

Suszarka ultrasoniczna Jimmy F6 to bodajże pierwsze tego typu urządzenie z Chin, które pojawia się na naszym rynku. Do tej pory w sklepach królowały suszarki Philips SENSEIQ oraz Dyson Supersonic. Nie da się ukryć, że model Jimmy F6 jest mocno inspirowany poprzednikami renomowanych producentów. Znając życie wiele osób powie, że jest to podróbka. Nawet jeżeli tak uznamy, to należy przyznać że dobrze wykonana. Poza tym jeżeli się na kimś wzorować, to chyba warto na najlepszych? 😉 Nie bez znaczenia w tym wszystkim jest cena. Jimmy F6 to produkt tańszy o mniej więcej połowę. Jest to tym samym rewolucja, dzięki której na suszarkę soniczną może pozwolić sobie znacznie więcej osób. Suszarka do włosów za 1700 zł to dla mnie już lekki absurd. Jeżeli można mieć produkt podobny za kilkaset złotych to dla mnie wybór jest jednoznaczny. Jimmy F6 mogę szczerze polecić wszystkim kobietom. Myślę też, że może sprawdzić się w wielu zakładach fryzjerskich. Jest to też genialny pomysł na prezent świąteczny. Warto skorzystać również z obecnej promocji: suszarkę kupicie za ok. 713 zł  pod tym linkiem z kodem rabatowym: PLF6RED179 

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.