Jedzenie przez Internet – jak najtaniej zamawiać?

Potrzebujesz szybko zamówić dostawę jedzenia do domu? Nie masz jednak czasu szukać w Internecie lokalu, który dowozi do Ciebie jedzenie? Z pomocą przyjdą Ci specjalne serwisy zrzeszające setki restauracji w jednym miejscu. Aktualnie polski rynek dostaw jedzenia zdominowały dwa serwisy: pyszne.pl i pizzaportal.pl. Czy jednak korzystając z ich usług nie przepłacamy?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Korzystając z tych aplikacji mogliśmy całkiem sporo zaoszczędzić głównie kilka miesięcy temu, kiedy firmy te dopiero wchodziły na rynek. Spore fundusze na promocję skutkowały licznymi kuponami promocyjnymi, dzięki którym można było zamawiać jedzenie ze znaczną zniżką a nawet za darmo!Jedzenie przez Internet - jak najtaniej zamawiać?

Dobre czasy minęły.

Niestety od jakiegoś czasu próżno szukać tak dobrych promocji jak jeszcze niedawno (aktualne kody na dole strony). Nieliczne akcje promocyjne są skierowane głównie do nowych klientów i dotyczą wyłącznie pierwszego zamówienia. Poza tym również w przypadku pierwszego zamówienia możemy już liczyć co najwyżej na kilkanaście % zniżki, a nie jak niedawno kilkadziesiąt %, czy też kilkadziesiąt zł zniżki.

Gdzie się podziały promocje?

Promocje zniknęły, bo 2 największe firmy wypromowały się na tyle, że nie muszą już dokładać do interesu. Serwisy stały się już na tyle rozpoznawalne, że nowi klienci przybywają im i bez tak kuszących ofert. Poza tym na polskim rynku brakuje dla nich poważnej konkurencji, która zmusiłaby pyszne.pl i pizzaportal.pl do prowadzenia kampanii promocyjnych skierowanych do obecnych klientów.

Czy widać światełko w tunelu?

Widać, gdyż powyższą sytuację może wkrótce zmienić nowa usługa Ubera – UberEats. Firma znana większości z przewozu osób, od pewnego czasu w kilku krajach rozwozi również jedzenie. Podobnie, jak w przypadku przewozu osób, również w przypadku dostaw jedzenia – Uber wchodzi do gry z ogromnymi funduszami i zakłada wywrócenie rynku do góry nogami. Już niebawem usługa ruszy również w Polsce i sprawi, że zarówno pyszne.pl, jak i pizzaportal.pl będą musieli podjąć walkę cenową, albo zginą. Aktualizacja: 7 lutego 2017 UberEats rozpoczął działalność w Warszawie! Tutaj przeczytasz więcej o starcie aplikacji.

Co zamiast pyszne.pl i pizzaportal?

Okazuje się, że w sytuacji, kiedy nie dysponujemyJedzenie przez Internet - jak najtaniej zamawiać? żadnym kodem rabatowym do powyższych serwisów – lepiej jest zamówić jedzenie bezpośrednio w restauracji. Większość lokali oferujących swoje dania na tych serwisach, równolegle oferuje swoje usługi bezpośrednio, np. poprzez własne strony internetowe. Co więcej – ceny bezpośrednie bywają nieco niższe, gdyż restauracja nie musi płacić w takiej sytuacji prowizji pośrednikowi. Warto też śledzić aktualną ofertę dużych sieci restauracyjnych np. PizzaHut które często mają własne ciekawe oferty promocyjne. Zamówienie bezpośrednie może okazać się również szybsze – odpada nam jeden pośrednik pomiędzy nami a kucharzem 😉

Jedzenie przez Internet - jak najtaniej zamawiać?

 Podsumowując… Aplikacje do zamawiania jedzenia to świetna sprawa, ale głównie ze względu na wygodę – łatwość płatności oraz bogata oferta restauracji w jednym miejscu. Jak wskazałem powyżej, nie zawsze jest to opcja najtańsza i najszybsza.

Zawsze warto jednak obserwować blogi takie jak mój, aby nie przegapić żadnego kodu promocyjnego, dlatego zachęcam do zapisania się do newslettera i do polubienia BezPrzepłacania.pl na serwisach społecznościowych! 😉

Aktualne kody promocyjne:

-15 zł na pierwsze zamówienie, dla nowego klienta, powyżej 40 zł z kodem: 5P6RK%G na pizzaportal.pl (kod ważny do 30 kwietnia br.);

20% rabatu na dowolne zamówienie opłacone online z kodem: MAJ na pizzaportal.pl , (kod ważny do 7 maja 2017 r.);

15 zł zniżki na pierwsze zamówienie na UberEats z kodem: eats-uqkt3

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.