Jak zarabiać na zakupach? Korzystaj z Cashback!

Czy można zarabiać wydając pieniądze i robiąc zakupy? Jak najbardziej!

Jest to możliwe dzięki tzw. „cashbackom” czyli w wolnym tłumaczeniu „zwrotom pieniędzy”. O co zatem chodzi w cashback? Programy cashback są bardzo popularne w USA i krajach Europy zachodniej już od wielu lat. W Polsce natomiast jest to zjawisko póki co raczkujące. Cashbacki w Polsce występują obecnie w dwóch postaciach: pierwsza to programy kart bankowych, a druga to internetowe serwisy polecające.

Cashback z kartą kredytową

Pierwszy rodzaj cashback polega na tym, że bank w zamian za wydatki poczynione z użyciem ich karty debetowej lub kredytowej zwraca nam konkretny procent wydanych pieniędzy na konto bankowe lub też oferuje inne gratisy typu punkty w różnych programach lojalnościowych (np. linii lotniczych). Cashbacki tego typu w polskim wydaniu są jednak na wymarciu i nie zawsze są warte zabawy, o czym napiszę w oddzielnym poście.karta kredytowa

Cashback za polecenia

Drugi rodzaj cashbacków, o których chciałem napisać nieco więcej to ciągle rozwijające się w Polsce internetowe serwisy polecające. Są to strony, które w największym skrócie otrzymują od sklepów internetowych prowizję za podsyłanie klientów. Następnie środkami z tej prowizji dzielą się z tymi klientami, którzy zrobili zakupy z ich linku.

Pierwsze kroki na tym rynku robił w Polsce serwis payback, który w swoich założeniach łączy oba ww. typy cashbacków gdyż punkty payback można zbierać zarówno klikając w jego linki polecające, jak i okazując kartę payback w niektórych sklepach stacjonarnych. Program ten jednak w praktyce oferuje bardzo niewielkie korzyści (z reguły w okolicach 1% wartości zakupów), a ponadto lista sklepów uczestniczących w programie jest coraz mniejsza.

bilans bilonowo

Gotówka za polecenia

Ostatnio w Polsce pojawiły się jednak serwisy oferujące coraz to lepsze zwroty wydanych pieniędzy takie jak bilonowo, czy też planetplus. Serwisy te nie wciągają swoich klientów w zabawy polegające na gromadzeniu punktów jak w przypadku payback, czy niektórych programów bankowych, lecz umożliwiają nam zgromadzenie konkretnych sum pieniędzy, które następnie będziemy mogli wypłacić na swoje konto (np. na paypala). Za zrobienie zakupów poprzez ich linki polecające możemy niekiedy zaoszczędzić całkiem ładne sumki pieniędzy (mój przykład na obrazku). Na potwierdzenie transakcji trzeba z reguły zaczekać kilka tygodni, ale jeżeli tylko trzymamy się zasad zawartych w ich regulaminach – serwisy te rzetelnie wypłacają nam zarobione w ten sposób pieniądze.

planet_plus

bilonowo.pl

Dodać też należy, że lista współpracujących sklepów bardzo szybko rośnie, co sprawia że już dzisiaj możemy zarobić cashback na zakupach niemal każdego typu (od zagranicznych wycieczek po elektronikę i zwykłą spożywkę).

Edit: jakiś czas temu serwis bilonowo.pl zniknął z Internetu, co wskazuje, że firma niestety nie utrzymała się na rynku.

Prawdziwe oszczędności, czyli zagraniczne serwisy cashback

A jak sytuacja wygląda za granicą? Jak wspomniałem już wcześniej usługi cashback są bardziej rozwinięte i popularne na zachodzie. Serwisy takie jak topcashback, czy też quidco mają już miliony użytkowników, którzy dzięki tym serwisom robią zakupy z rabatami rzędu kilkunastu, a niekiedy i kilkudziesięciu procent. Większość ich oferty jest skierowana do klientów spoza Polski, ale warto zapisać się również do tych serwisów, gdyż robiąc zakupy w Internecie może nam się zdarzyć skorzystać ze sklepu zagranicznego. W takiej sytuacji cashback oferowany na zagranicznych serwisach będzie z reguły wyższy niż w wspomnianych polskich odpowiednikach. Serwisami zagranicznymi w szczególności powinny zainteresować się osoby wydające dużo pieniędzy na podróże (bilety lotnicze, hotele, wynajem aut). Wydatki tego typu dają z reguły cashback rzędu 10-20%!topcashback logo

Poza wyższymi stawkami, zagraniczne serwisy cechują się większą stabilnością, co pokazuje chociażby szybki upadek bilonowo.pl. Nie mniej jednak musimy zakładać, że nigdy nie mamy 100% pewności, czy nasz cashback faktycznie do nas wróci (serwisy tego typu same zastrzegają w swoich regulaminach, że nie dają żadnej gwarancji).

 Gdzie znajdę najlepsze serwisy cashback?

Poniżej znajdziecie kilka linków do najpopularniejszych serwisów cashback, z których korzystam:

www.topcashback.com (w wersji brytyjskiej www.topcashback.co.uk )

Quidco.com (UK)

topcashback account
moje „zarobki” na topcashback.co.uk

mrrebates.com (USA)

Aklamio.com (wiele krajów Europy)

i kilka mniej popularnych ale też często dających pokaźne rabaty serwisów amerykańskich:

ebates.com

befrugal.com

simplybestcoupons.com

rebategiant.com

cashbackhouse.com

gocashback.com

extrabux.com

 

Niektóre z wyżej wymienionych linków to linki afiliacyjne działające na zasadzie łańcuszka poleceń – jeżeli zarejestrujecie się i zarobicie cashback – dostanę kilka groszy na serwer i dalsze prowadzenie strony, za co z góry Wam dziękuję. Korzystając z tych linków również Wy możecie skorzystać – w wielu przypadkach dostaniecie bonus na start. Oczywiście możecie również wejść na stronę bezpośrednio, ale w takiej sytuacji ani Wy, ani ja nie dostaniemy bonusa.

Przed planowanym zakupem warto jest zapoznać się z aktualną ofertą cashback przynajmniej kilku ww. programów i porównać aktualną ofertę cashback. Stawki często się zmieniają, więc nie da się powiedzieć który z tych serwisów ma lepszą ofertę. Warto jednak poświęcić chwilkę czasu na przegląd oferty, bo można sporo zaoszczędzić!

 

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.