Jak najtaniej zdobyć Świeżaki?

Gang Świeżaków to seria maskotek, jaką swoim klientom kilka miesięcy temu zaoferowała sieć sklepów Biedronka. Akcja promocyjna osiągnęła ogromny sukces nieprzewidziany nawet przez samych organizatorów. Dzieci oszalały na punkcie tych zabawek, a tysiące rodziców musiało zmierzyć się z presją robienia regularnych zakupów w Biedronce, aby zdobyć naklejki promocyjne umożliwiające nabycie kolejnych pluszaków. Teraz akcja powraca. Odpowiadają na nią również inne sieci handlowe. Czy jednak musimy wydać w sklepie niemały majątek aby zdobyć te zabawki? Okazuje się, że nie! Jest na to prostszy sposób.

Gang Świeżaków, czyli o co tu chodzi?

Gang Świeżaków 2 - promocja Biedronki
Gang Świeżaków 2 – promocja Biedronki

Świeżaki to maskotki, którymi Biedronka postanowiła zachęcić klientów do robienia regularnych zakupów. Każdy Świeżak przedstawia różne warzywa lub owoce, którym Biedronka nadała chwytliwe imiona i sympatyczne oblicze. Okazało się, że dzieci oszalały na ich punkcie. Ich zdobycie nie było jednak łatwe – aby je otrzymać należało zostawić w sklepie minimum kilkaset złotych zbierając punkty które można było wymienić na zabawkę.

Ostatecznie okazało się, że sukces akcji promocyjnej był tak ogromny, że w pewnym momencie w sklepach zabrakło zabawek co wywołało całą masę oburzenia rozczarowanych klientów.

Teraz Biedronka postanowiła wznowić akcję i zaproponować swoim klientom Gang Świeżaków 2. W ofercie mamy 4 nowe świeżaki (duże maskotki) i 6 juniorów (mniejszych pluszaków). Po raz kolejny aby zdobyć poszczególne maskotki musimy zebrać całą masę punktów (30 na juniora, 60 na świeżaka), a jeden punkt otrzymamy za zakupy o wartości 40 zł. Co prawda punkty można zdobyć również za spełnienie innych warunków, ale i tak musimy wydać w sklepie kilkaset złotych.

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj: www.gangswiezakow2.biedronka.pl

 

Lidlaki, czyli odpowiedź konkurencji

Na sukces Biedronki postanowił odpowiedzieć jej największy konkurent na rynku, czyli Lidl. Odpowiedź nie jest jednak zbyt wyrafinowana. Lidl zaproponował po prostu własne maskotki pluszowe: Lidlaki, które można zdobyć na podobnych zasadach, jak te z Biedronki. Musimy tylko robić regularne zakupy w Lidlu.

W kolejnej sieci sklepów – Stokrotce, możemy natomiast zbierać znaczki które umożliwią nam zakup maskotek z 65% rabatem, czyli za 19,99 zł.

Zabawki pluszowe ze Stokrotki - Świeżaki i inne promocje na zabawki
Promocja na zabawki pluszowe ze Stokrotki

Jak zdobyć świeżaki znacznie taniej?

Wszystkie powyższe promocje mają na celu wyciągnięcie z rodziców, jak największej kasy. Sumy jakie musimy wydać w sklepie, aby zdobyć odpowiednią ilość kuponów są wręcz absurdalne w stosunku do wartości tych maskotek. Co jednak zrobić, jeżeli nasze dzieci koniecznie chcą taką maskotkę?

Jest na to całkiem prosty i tani sposób:

Niemal identyczne (niewykluczone że identyczne) pluszaki kupimy bez większego problemu na Aliexpress:

Świeżaki z Aliexpress
Świeżaki z Aliexpress – kupisz je tutaj

Okazuje się, że koszt tych zabawek (z przesyłką do Polski w cenie) nie przekracza $10! Edit: tutaj znajdziecie najciekawszą obecnie ofertę z Borówką Basią i pozostałymi maskotkami na czele po $6,45, czyli ok. 23 zł!

Jest więc całkiem ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą wydawać ogromnych sum w jednej sieci sklepów.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.