iLife W400 – premiera robota do mycia podłóg

Roboty sprzątające to fantastyczne urządzenia, które pomagają zadbać o czystość naszych mieszkań jednocześnie oszczędzając nasz czas. Poza odkurzaniem wiele z tego typu sprzętów oferuje również funkcję mopowania. Opcja ta umożliwia jednak głównie odświeżenie podłogi poprzez przetarcie jej na mokro. Właśnie pojawił się jednak robot, który umożliwia prawdziwe umycie podłogi – iLife W400 – robot do mycia podłóg.

Roboty sprzątające iLife

iLife to jeden z największych producentów robotów odkurzających na świecie. Produkty tej chińskiej firmy przebijają konkurentów przede wszystkim ceną. Nie można jednak mieć zastrzeżeń do ich jakości. Sprzedają się w tysiącach sztuk i niemal wszyscy ich użytkownicy są oczarowani tymi urządzeniami. Sporo modeli tego producenta ma swoje recenzje na bezprzepłacania.pl. Znajdziecie je również w moim rankingu 20 najlepszych robotów odkurzających. Teraz iLife stworzył urządzenie, które jest odpowiedzią na prośby wszystkich tych, którzy chcieli mieć możliwość porządnego umycia podłóg, a nie tylko ich odkurzenia, bądź przetarcia na mokro.

iLife W400 - premiera robota do mycia podłóg

iLife W400 – robot do mycia podłóg

W oficjalnym sklepie iLife na Aliexpress właśnie pojawił się iLife W400 – pierwszy model iLife przeznaczony do mycia podłóg. Co prawda seria robotów z literką „V” w nazwie (np. V5S, V7S, V8S) miały funkcję mopowania podłogi na mokro, jednak nie było to do końca mycie podłogi, a raczej jej odświeżenie i przetarcie mokrą szmatką. Jeżeli podłoga była konkretnie zabrudzona, takie mopowanie niewiele dawało.

Tymczasem iLife W400 to konstrukcja stworzona specjalnie na potrzeby zmywania podłogi. Pewne założenia i sposób pracy są kontynuacją rozwiązań znanych z robotów odkurzających. Robot samodzielnie przemierza dostępne powierzchnie, zgodnie z programem który uruchomimy. Do wyboru mamy tryby: Area (robot sam decyduje o sposobie jazdy, ale przejeżdża tylko to co ma przed sobą na starcie), Path (robot jeździ od lewa do prawa), Spot (jazda w koło punktu), Edge (objeżdża krawędzie). Sam sposób poruszania się robota jest zatem zbliżony do tego znanego z poprzednich modeli. Kompletnie jednak zmienia się metoda sprzątania.

iLife W400 - premiera robota do mycia podłóg - etapy sprzątania

W robocie znajdują się dwa pojemniki na wodę: jeden na wodę czystą, drugi na wodę brudną. Woda czysta zwilża sprzątaną powierzchnię, następnie wałek z mikrofibry zmywa podłogę, po czym robot wciąga brudną wodę do drugiego pojemnika. Na koniec gumowa ściągaczka wyciera podłogę, aby ściągnąć ewentualne pozostałości wody.

Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Trochę danych technicznych o iLife W400:

Robot ma wymiary: 282 x 292 x 118 mm

waga: 3,3 kg

czas pracy na jednym ładowaniu: do 80 minut, czas ładowania do pełna: do 300 minut

pojemność baterii: 2500 mAh

pojemność pojemników: 0,85 litra (czysta woda), 0,9 litra (woda brudna)

Jak już wcześniej wspomniałem robot pracuje w 4 dostępnych trybach:

    • Area (robot sam decyduje o sposobie jazdy, ale przejeżdża tylko to co ma przed sobą na starcie);
    • Path (robot jeździ od lewa do prawa);
    • Spot (jazda w koło punktu);
  • Edge (objeżdża krawędzie).

Przydatny będzie zwłaszcza tryb „Area”. Bardzo często się zdarza, że w jednym pomieszczeniu mamy powierzchnie zarówno nadające się do zmywania na mokro, jak i wręcz przeciwnie (np. dywan). Uruchamiając robota w tym trybie, iLife W400 nie będzie wjeżdżał na to co jest za nim. Czyli jeżeli mamy w pokoju dywan to robota uruchamiamy na jego krawędzi, tak aby dywan był za robotem, a nie przed.

Do robota ma być dołączony pilot, aczkolwiek producent póki co nie pokazał go na swojej stronie. Sterowanie będzie jednak możliwe również za pomocą przycisków na robocie:

iLife W400 - premiera robota do mycia podłóg - przyciski sterowania

Obsługa nowego sprzętu wydaje się zatem bardzo prosta. Aby jednak odpowiedzieć sobie na szczegółowe pytania trzeba będzie robota przetestować w praktyce.

iLife W400 w przedsprzedaży na Aliexpress na 11 listopada

Producent postanowił wyznaczyć premierę swojego robota na 11 listopada, czyli chiński Dzień Singla. Tego dnia na Aliexpress organizowane są największe w roku wyprzedaże. Tego też dnia będzie można kupić nowego robota w oficjalnym sklepie iLife. Sprzęt można już dzisiaj zamówić w przedsprzedaży. $22,5 płacimy teraz, a pozostałe $202,49 musimy zapłacić 11 listopada (a właściwie 10 listopada od godz. 14:00 naszego czasu, bo wtedy ma ruszyć promocja na Aliexpress).

iLife W400 - premiera robota do mycia podłóg - przedsprzedaż na AliexpressCzy warto kupić już teraz? Wiele rzeczy przemawia za tym, że warto, inne skłaniają do wstrzymania się. Przede wszystkim sprzęt nie ma jeszcze żadnych recenzji. Nie ma zatem pewności jak dokładnie będzie działał. Jak tylko dostanę swój egzemplarz, postaram się opublikować tutaj recenzję. Z drugiej strony jeżeli jesteście zdecydowani na zakup tego typu sprzętu to może okazać się, że prędko nie kupicie go w podobnej cenie. Promocje 11 listopada z reguły oznaczają największe obniżki w ciągu roku. Niewykluczone zatem, że 12 listopada ceny znacznie skoczą w górę. Poza tym pierwsza pula robotów może się szybko wyprzedać i na następne dostawy trzeba będzie zaczekać. Zdarzało się tak już wielokrotnie w przypadku iLife.

iLife W400 - premiera robota do mycia podłóg - zmywanie wody

Podsumowując uważam, że iLife W400 może być rewolucyjnym urządzeniem. Do tej pory firma iLife nie zawodziła i jest spora szansa, że również tym razem nie rozczaruje. Nie mogę doczekać się jak nowy robot sprawdzi się w praktyce, a jest szansa że pozwoli zaoszczędzić sporo czasu marnowanego na zmywaniu podłogi.

Aktualizacja: Zamówiony w przedsprzedaży robot już do mnie dotarł. Jego recenzję znajdziecie pod tym linkiem. Serdecznie zapraszam do lektury.

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.