iLife V8S, iLife A8 i iLife V7S Plus, czyli nowe roboty sprzątające z Chin

W sprzedaży pojawiły się w krótkim czasie aż 3 nowe modele robotów sprzątających od wiodącego producenta tych sprzętów – chińskiej marki iLife. Są to iLife V8S, iLife A8 i iLife V7S Plus. Wszystkie mają pewne innowacje, ale też różnią się od siebie wieloma istotnymi funkcjami. Jednocześnie na rynku w sprzedaży jest ich tak dużo, że wybór najlepszego modelu stał się niezwykle trudny. Postanowiłem przybliżyć Wam nieco poszczególne wersje tych niezwykle pomocnych urządzeń.

iLife – tanie i niezawodne roboty odkurzające

iLife Innovation ltd. to wiodący producent chińskich robotów odkurzających. Wielu z Was może kojarzyć sprzęty tego typu dzięki obecnej już od dłuższego czasu na polskim rynku marce iRobot Roomba. iLife produkuje bardzo podobne sprzęty jednak sprzedaje je nieporównywalnie taniej. Pomimo niskiej ceny chińskie roboty sprawdzają się bardzo dobrze i cieszą się coraz większą popularnością także w Polsce. Ich dotychczasowe roboty sprzedawały się tak szybko, że nie raz producent nie nadążał z produkcją i dostawami (tutaj możecie przeczytać recenzje poprzednich modeli, będących ciągle w sprzedaży: iLife V5S, iLife A4, iLife A6).

iLife A8 wracający do bazy po wyczerpaniu się baterii

Nowe modele iLife znowu trudno dostępne

W ostatnim czasie chiński producent wypuścił na rynek 3 kolejne wersje swoich robotów: iLife V8S, iLife A8 i iLife V7S Plus. Jak już wspomniałem wcześniej zdarzało się, że iLife nie wyrabiał się z produkcją i dostawami do sklepów i własnych magazynów wysyłkowych. Wszystko wskazuje na to, że w przypadków nowych wersji nie będzie inaczej. Ich dostępność jest mocno ograniczona i pomimo tego, że są już w ofercie niektórych sklepów internetowych, ich kupno nie jest takie proste w przypadku polskich klientów.

Tymczasem zainteresowanie jest spore z co najmniej 2 powodów:

  1. Nowe wersje robotów wprowadzają liczne innowacje dostępne dotychczas głównie w robotach produkowanych na rynek chiński (iLife z serii X);
  2. Ceny nowych robotów są tylko nieznacznie wyższe od starszych modeli i ciągle biją cenowo produkty konkurencji.

Na chwilę obecną 2 pierwsze z wymienionych modeli: iLife V8S i A8. Można kupić niemal wyłącznie na Aliexpress. Natomiast trzeci z wspomnianych modeli: iLife V7S Plus zamówicie wyłącznie na GearbestAktualizacja: wszystkie roboty pojawiły się już na GearBest.

Warto jednak wspomnieć, że roboty oferowane na Aliexpress póki co są dostępne w kratkę (co jakiś czas pula dostępnych egzemplarzy się wyczerpuje), dlatego może się zdarzyć, że w momencie kiedy akurat będziecie chcieli złożyć zamówienie będzie to niemożliwe.

Natomiast w przypadku iLife V7S Plus na Gearbest, póki co można składać jedynie zamówienie w przedsprzedaży (tzw. preorder). Roboty mają być wysyłane dopiero w maju.

Więcej informacji odnośnie tego jak zamówić te roboty najtaniej znajdziecie na końcu. Najpierw sprawdźmy, co ciekawego oferują te modele.

iLife V8S

iLife V8S

V8S to kolejny model z serii V, czyli tej która zaopatrzona jest w funkcję mopa (nie mylić z funkcją mapowania). Niektórzy z Was mogli natknąć się na Aliexpress na bardzo podobny model oznaczony jako X750. V8S jest de facto jego odpowiednikiem oferowanym na eksport (seria X produkowana jest na rynek wewnętrzny).

Parametry:

wymiary: 330 x 320 x 81 mm

waga: 2,7 kg

kolor: szary

pojemność baterii: 2600 mAh

czas pracy: do 80 minut

pojemność pojemnika na kurz: 750 ml

pojemność pojemnika na wodę: 350 ml

Cechy szczególne:

funkcja mopowania (pojemnik z wodą wkładany zamiast pojemnika na kurz), możliwość zaprogramowania sprzątania o różnych porach dnia w różne dni tygodnia, wyświetlacz i przyciski sterowania na robocie (pilot też jest w zestawie), brak turboszczotki, inteligentny (uporządkowany) sposób jazdy, aczkolwiek nie ma mapowania pomieszczeń.

Moja opinia:

Dobry robot jeżeli nie chcecie często opróżniać pojemnika (ten ma dużo większą pojemność od większości konkurentów). Brak turboszczotki nieco ogranicza skuteczność odkurzania np. na dywanach, ale sprawia, że nie musimy jej czyścic np. włosów, czy sierści.

iLife A8

iLife A8 - najnowszy robot sprzątający z Chin - podstawowe cechy

Najbardziej zaawansowany technicznie z robotów iLife. Więcej informacji znajdziecie w jego recenzji.

Parametry:

wymiary: 310 x 310 x 72 mm;

waga: 2,75 kg;

kolor: czarny, połysk;

pojemność baterii: 2600 mAh;

czas pracy: 90 minut;

pojemność pojemnika na kurz: 0,3 l.

Cechy szczególne: ma funkcją mapowania pomieszczeń za pomocą specjalnej kamery, która skanuje pomieszczenie lokalizując przeszkody, dzięki czemu robot może inteligentnie zaplanować trasę, ma dwie wymienne szczotki: turboszczotkę i gumową, które zwiększają skuteczność odkurzania, wydaje komunikaty głosowe, po naładowaniu się sam wznawia pracę, nie ma opcji mopa.

Moja opinia:

Jeżeli nie zależy Wam na zmywaniu podłogi na mokro, to iLife A8 jest obecnie najlepszym możliwym wyborem od tego producenta.

 

iLife V7S Plus

iLife V7S Plus

V7S (w tym wersja V7S Pro) to model który już od wielu miesięcy cieszy się ogromną popularnością na rynku jako chyba najpopularniejszy robot odkurzający z funkcją mopowania. Tymczasem do sprzedaży właśnie trafia jego udoskonalona wersja, czyli V7S Plus.

Parametry:

wymiary: 340 x 340 x 84 mm;

waga: 3 kg;

kolor: różowy;

siła ssania: 400 Pa

pojemność baterii: 2600 mAh;

czas pracy: 110-120 minut;

pojemność pojemnika na kurz: 0,3 l;

pojemność pojemnika na wodę: 0,3 l + 0,06 l na kurz!

Cechy szczególne: pierwszy robot iLife, które jednocześnie odkurza i mopuje, posiada turboszczotkę.

Moja opinia:

Jeżeli planowaliście zakup V7S to zaczekajcie na wersję Plus. Możliwość jednoczesnego mopowania i odkurzania bardzo się przydaje. Podobną technikę zastosowała już konkurencja w Xiaomi Roborock – tutaj recenzja. Minusem pozostaje w dalszym ciągu słaba moc robota.

 

Nowe roboty iLife – gdzie i jak kupić

Jak już wspomniałem wcześniej, dostępność nowych robotów od iLife jest na chwilę obecną mocno ograniczona. Pierwsze egzemplarze iLife A8 były przez długi czas sprzedawane wyłącznie na rynek rosyjski (iLife ma tam magazyn). Dopiero pod koniec marca pojawiły się pierwsze egzemplarze dostępne również dla polskich klientów ( z wysyłką z hiszpańskiego magazynu). Jednocześnie do sprzedaży trafił model iLife V8S. Oba modele wyprzedały się jednak bardzo szybko i ponownie przez kilka dni nie było można ich zamówić do Polski. Co kilka dni do sprzedaży trafiają jednak kolejne dostawy. Co bardzo ważne: zamawiając w oficjalnym sklepie iLife na Aliexpress koniecznie wybierajcie wysyłkę z Hiszpanii (w ten sposób unikniecie dodatkowych opłat z tytułu podatku VAT ponadto paczkę dostaniecie zdecydowanie szybciej niż przy wysyłce z Chin).

W przypadku iLife V7S Plus również nie mamy wielkiego wyboru: na chwilę obecną można je zamówić wyłącznie na Gearbest. W tym przypadku ważne jest, abyście zaznaczyli metodę wysyłki „Priority Line” nawet jeżeli jest nieco droższa. W ten sposób unikniecie kontroli celno-skarbowej.

Pewnie lada dzień prezentowane modele zaczną oferować inni sprzedawcy, w tym różni pośrednicy i typowi Janusze biznesu z Allegro. Uważajcie na te oferty z kilku powodów: najczęściej oferują te same roboty co są w oficjalnym sklepie, ale za znacznie wyższe kwoty; często wciskają ludziom roboty z serii X, czyli stare robione dla Chińczyków (bez europejskich atestów) nie pisząc o tym w opisie aukcji, a największy „przekręt” to kiedy korzystają z dropshippingu: kupujecie u handlarza i dopiero w tym momencie handlarz zamawia robota, który leci do Was z Chin. W najlepszym wypadku dostajecie w takiej sytuacji robota po miesiącu, a w najgorszym po miesiącu dostajecie wezwanie z urzędu celnego do uiszczenia podatku VAT.

Mam nadzieję, że ta moja krótka opinia na temat iLife V8S, iLife A8 i iLife V7S Plus pomoże Wam w decyzji o wyborze właściwego robota sprzątającego. Jeżeli otrzymaliście już któryś z ww. modeli – koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Aktualizacja: na BezPrzepłacania.pl pojawiły się: recenzja iLife V8S, recenzja iLife A8 oraz najnowsza recenzja iLife A7 – zapraszam do lektury!

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.