iLife A7 – robot odkurzający z obsługą przez smartfona już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiło najnowsze dzieło popularnego producenta chińskich robotów odkurzających – iLife A7. Firma ta ostatnimi czasy bombarduje rynek kolejnymi nowymi modelami stopniowo wprowadzając kolejne innowacje. Jednocześnie odpowiada w ten sposób na ruchy największego rywala na rynku – firmy Xiaomi. Tym razem iLife postanowił udoskonalić swój robot o obsługę za pomocą smartfona – nowy iLife A7 ma dedykowaną aplikację.

ilife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - wygląd robota

iLife A7 – pierwszy robot odkurzający iLife z anglojęzyczną aplikacją na smartfony

iLife już od kilku lat dostarcza na rynek fantastyczne tanie roboty odkurzające, o których wiele razy mogliście przeczytać na BezPrzepłacania.pl. Większość osób decydujących się na zakup tego typu sprzętu wybierała właśnie między modelami iLife, a konkurencyjna marką Xiaomi (Mi Robot, Roborock, Xiaowa). Roboty iLife wygrywały tę rywalizację ceną, gdyż były z reguły dwu, a nawet trzykrotnie tańsze, jednak pozbawione były z reguły różnych funkcji, które oferował droższy rywal. Jedna z tych funkcji była obsługa za pomocą telefonu poprzez dedykowaną aplikację. Co prawda iLife miało już na koncie pierwsze próby w tym kierunku (iLife V7), jednak były nieudane. W rezultacie aplikacja do V7 nie była udoskonalana, a sam robot został wycofany ze sprzedaży. Kolejne roboty tego producenta były już pozbawione wi-fi, a sterowanie nimi odbywało się wyłącznie za pomocą pilota. Tak było do tej chwili – iLife właśnie wypuścił nowy model iLife A7 do którego dedykowana jest nowa aplikacja dostępna m.in w Google Play – ILIFE Robot.

ilife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - aplikacja iLife Robot na smartfony

Funkcje nowego iLife A7

Poza wspomniana już obsługą poprzez aplikację, iLife A7 oferuje większość najlepszych rozwiązań spotykanych w dotychczasowych modelach, w tym recenzowanym przeze mnie niedawno iLife V8S. Pozbawiony jest jednak funkcji mopowania. Podobnie jak pozostałe roboty z serii A służyć będzie zatem wyłącznie do odkurzania.

Parametry iLife A7:

wymiary: 320 x 320 x 76 mm

waga: 2,5 kg

kolor: czarny

pojemność pojemnika na kurz: 0,6 litra

czas pracy: 120-150 minut

maksymalny czas ładowania: 300 minut

funkcja sprzątania: AUTO, ścieżka, krawędzie, punkt, MAX

ilife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - tryby pracy

szczotka główna: 2 wymienne – z włosiem lub gumowa;

sterowanie: 3 sposoby – przyciski na robocie, pilot, aplikacja na smartfona

ilife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - obsługa robota

możliwości zaprogramowania: indywidualna godzina odkurzania na każdy dzień tygodnia.

Podsumowując robot ten pod niektórymi względami przypomina iLife A8 (wymienne szczotki główne, kolor), a pod niektórymi iLife V8S (programowanie na każdy dzień tygodnia, przyciski na obudowie). Najważniejsza jest jednak możliwość obsługi za pomocą smartfona (z wykorzystaniem wi-fi), co znacznie ułatwi korzystanie z niego wielu osobom. Swój egzemplarz już zamówiłem i niebawem postaram się umieścić na blogu pełną recenzję tego robota. Aktualizacja: już jest recenzja iLife A7 – pod tym linkiem, tak więc zapraszam do czytania 🙂

iLife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - wjazd pod kanapę

Gdzie kupić iLife A7?

iLife A7 póki co dostępny jest wyłącznie poprzez oficjalny sklep iLife na Aliexpress. Z czasem zapewne pojawi sie również w innych sklepach, jednak oficjalny sklep jest moim zdaniem najlepszym miejscem do zamawiania tych robotów. iLife wysyła je ze swojego hiszpańskiego magazynu (trzeba takowy wybrać przy zamówieniu) bez dodatkowych kosztów wysyłki i nie ma ryzyka, że poniesiemy dodatkowe koszty celno-skarbowe (co się często zdarza w przypadku innych sprzedawców). iLife oferuje też dobrą obsługę klienta i roczna gwarancje na wszystkie swoje roboty. Obecnie cena oscyluje w granicach $300 ale dostępnych jest tylko kilka ostatnich sztuk. W przypadku nowych robotów iLife często zdarza się, że wyprzedają się wszystkie z magazynu i trzeba czekać na nową dostawę, jednak z reguły nowe dostawy robotów pojawiają się po kilku dniach.

iLife A7 - robot odkurzający z obsługa przez aplikację - wjazd na dywan

Szukasz robota odkurzającego, jednak nie wiesz na jaki się zdecydować? Koniecznie zajrzyj do mojego poradnika jak wybrać robota sprzątającego. Dowiesz się z niego na co warto zwrócić uwagę przy wyborze i jak nie przepłacić.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.