HUB USB-C NOVOO z Aliexpress – świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie

Producenci laptopów i tabletów są coraz bardziej oszczędni w oferowaniu gniazd w swoich urządzeniach. Z problemem tym mierzą się przede wszystkim użytkownicy MacBooków i iPadów. Sprawdźcie moją recenzję urządzenia, które niewiele kosztuje a łatwo rozwiązuje ten problem. 

NOVOO HUB USB-C 6 w 1 z AliExpress

Novoo to producent specjalizujący się w komputerowych peryferiach, które ułatwiają pracę z urządzeniami przenośnymi. Mają w ofercie power banki, stacje ładowania, jak również kilka wersji HUBów, czyli rozgałęziaczy do komputerów.

Jednym z takich urządzeń jest HUB USB-C 6 w 1, który trafił w moje ręce.

Można go obecnie kupić w świetnej promocji AliExpress pod tym linkiem. Jego cenę obniżycie do 13 listopada do godz. 8:59 kodem rabatowym: AEPROMO i tym samym kupicie go za 99 zł i to z dostawą do paczkomatu!

Unboxing urządzenia

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - pudełko

Hub przychodzi do nas w niewielkich rozmiarów pudełeczku, ale wyglądającym bardzo estetycznie. Co najważniejsze, HUB jest bardzo dobrze zabezpieczony.

W środku poza HUBem, znajdujemy instrukcję obsługi w kilku językach. Nie ma polskiego, ale jest angielski, poza tym informacja jest dosyć czytelna.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - unboxing

Budowa urządzenia

Wymiary HUBa to 112,2 mm x 29,8 mm x 11,4 mm. Waży 49 gramów i muszę przyznać, że co prawda nie jest jakoś przesadnie ciężki, ale jest solidnie zbudowany. Czuć go w ręku, a to przede wszystkim dlatego, że jego budowa jest wykonana z aluminium, a nie plastiku, jak to ma miejsce w wielu konkurencyjnych urządzeniach tego typu.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - HUB i laptop

HUB od Novoo jest zatem solidny i przede wszystkim świetnie się prezentuje. Idealnie pasuje do laptopów z aluminiową obudową bo wygląda jakby był do zestawu.

Jedyne co mogłoby być lepsze to kabelek pomiędzy HUBem, a komputerem (lub tabletem) zwieńczony wtyczką USB-C. Jest gumowy, a osobiście preferuję przewody plecione.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - kabel USB-C

Gniazda w HUBie, czyli co możemy podłączyć?

Jak już wspomniałem, HUB łączy się z laptopem lub tabletem poprzez gniazdo USB-C, natomiast do urządzenia możemy podpiąć kolejne sprzęty za pomocą 6 gniazd:

1) Portu HDMI

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - port HDMI

2) Gniazda USB-C PD

3) Dwóch gniazd USB 3.1 A

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - gniazda

 

 

4) Gniazda na karty SD

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - slot na karty SD

5) Gniazda na karty TF (MicroSD)

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - slot na karty TF

Możliwości urządzenia

Sama ilość gniazd to jednak nie wszystko. Nie mniej ważne jest jakie standardy przesyłu oferują poszczególne sloty. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, bo czasami urządzenie może mieć dużo gniazd, ale obsługujących tylko stare standardy przesyłu i niskie prędkości.

Tutaj na szczęście mamy praktycznie wszystko w najwyższym standardzie.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - podpięty kabel HDMI

Port HDMI potrafi przesyłać obraz w jakości 4K (3840×2160@30Hz) oraz oczywiście niższe rozdzielczości, ale już przy nawet 60Hz. Możemy zatem bez problemu połączyć się z telewizorem, monitorem, projektorem, czy też jakimkolwiek innym zewnętrznym ekranem na którym wyświetlimy obraz z laptopa. Gniazdo jest również kompatybilne z thunderbolt 3.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - ładowanie

Bardzo ważnym w tym urządzeniu jest port USB-C PD. Gniazdo te przydaje się przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasz laptop lub tablet ma tylko jedno gniazdo USB-C, które służy również do ładowania. Jak w takiej sytuacji mamy podłączyć jakieś dodatkowe urządzenie i jednocześnie ładować sprzęt? Rozwiązaniem jest właśnie wspomniane gniazdo. Port obsługuje ładowanie o mocy 60W (do 20V/3A). Taka informacja przynajmniej znalazła się w instrukcji. Na stronie sklepu jest mowa o obsłudze nawet 100W. Osobiście sprawdziłem natomiast ładowanie swoją laptopową ładowarką o mocy 65W podpiętą do Xiaomi Notebooka Pro i wszystko pięknie śmiga. Tym samym możemy w ten sposób ładować laptopa, jednocześnie mając podpięty do HUBa dysk twardy, czy też myszkę.

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - podpięta myszka

Na koniec dodam jeszcze, że porty USB 3.1 A oferują transfer z szybkością aż 5Gbps. Jeżeli do HUBa podepniemy ładowarkę po USB-C, to urządzenia możemy ładować również z wykorzystaniem tych 2 gniazd USB 3.1.

Podsumowanie recenzji Novoo HUB USB-C 6 w 1

HUB USB-C NOVOO z Aliexpress - świetny sposób na dodatkowe gniazda w laptopie - podpięte dyski twarde

Mówiąc krótko urządzenie daje ogromne możliwości za niewielkie pieniądze. Jeżeli często korzystacie z laptopa i tableta, a potrzebujecie jednocześnie korzystać z kilku dysków nie rezygnując z możliwości ładowania urządzenia, to taki sprzęt jest dla Was wręcz niezbędny. Model Novoo jest do tego bardzo solidnie wykonany, dobrze się prezentuje i oferuje świetne parametry przesyłu plików. W cenie około 100 zł trudno oczekiwać czegoś więcej.

Koniecznie skorzystajcie z promocji AliExpress pod tym linkiem. Jego cenę obniżycie do 13 listopada do godz. 8:59 kodem rabatowym: AEPROMO i tym samym kupicie go za 99 zł i to z dostawą do paczkomatu!

Więcej o produktach Novoo przeczytacie na ich stronie internetowej pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.