Dreame V11 – recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress

Dreame V11 to kolejny model z serii rewelacyjnych bezprzewodowych odkurzaczy pionowych. Odkurzacz, który w wielu sklepach występuje również pod nazwą Xiaomi Dreame V11 uważany jest przez wiele osób za najlepszy sprzęt tego typu jaki można obecnie kupić na Aliexpress. Sprawdźcie czy faktycznie warto.

Xiaomi Dreame V11 z Aliexpress

Odkurzacz przez wielu sprzedawców opisywany jest jako „Xiaomi”, ale faktycznym producentem jest firma Dreame. Jeżeli nie kojarzycie tej marki to nie macie się jednak co obawiać o jej wiarygodność, bo V11 to już ich kolejny odkurzacz, a wszystkie dotychczasowe od lat zbierają rewelacyjne oceny. Ma moim blogu mogliście zapoznać się już z recenzjami dwóch poprzedników: Dreame V9 i Dreame V10. Oba są dalej w sprzedaży i można je kupić teraz w super cenach. Czy warto jednak kupić nowszy model?

Nie będę uprzedzał wniosków z mojej recenzji. Przed decyzją o zakupie musicie jednak brać pod uwagę aktualne ceny i ewentualne promocje, znajdziecie je tutaj:

Dreame V11 – unboxing

W zestawie z odkurzaczem znajduje się:

Recenzja Dreame V11 - zestaw

 • jednostka główna odkurzacza;
 • aluminiowa rura przedłużająca konstrukcję odkurzacza;
 • duża elektroszczotka;
 • mała elektroszczotka;
 • szeroka ssawka 2 w 1 (z wysuwanym włosiem);
 • ssawka szczelinowa 2 w 1 (z wysuwanym włosiem);
 • elastyczny wąż;
 • wieszak na odkurzacz i akcesoria;
 • zestaw kołków do wieszaka;
 • ładowarka;
 • instrukcje obsługi: skrócona i pełna.

Dreame V11 – parametry

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress

Waga: 1.6kg
Napięcie znamionowe: 25.2V
Moc znamionowa: 450W
Pojemność baterii: 3000mAh
Czas pracy: do 90 minut (w trybie Eco), 30 minut w trybie Medium, 10 minut w trybie Turbo
Max. siła ssąca: 150AW / 25000Pa

Dreame V11 – budowa

Poprzednie modele wyglądały super, ale ten wygląda jeszcze lepiej. Producent popracował po raz kolejny nad designem.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - wyświetlacz

Nowością jest ekran OLED pokazujący m.in. poziom naładowania akumulatora oraz aktualny bieg. Język komunikatów możemy łatwo zmienić np. na angielski.
Wokół ekranu umieszczone są dwa przyciski. Dolnym przełączamy pomiędzy 3 poziomami mocy ssącej, a górnym możemy zablokować lub zwolnić włącznik. Możliwość blokady włącznika jest kolejną nowością w tym modelu. W starszych modelach aby odkurzać musieliśmy trzymać spust. Tutaj nie ma już takiej potrzeby.
Jeżeli jednak chcemy aby odkurzacz działał tylko z wciśniętym spustem możemy zwolnić blokadę.
Pojemnik na kurz otwiera się bardzo łatwo. Pomieści pół litra zanieczyszczeń.

Recenzja Dreame V11 - pojemnik na kurz

W środku znajduje się łatwo wyjmowalny system 12 cyklonów, dzięki którym odkurzacz filtruje powietrze. Cyklony możemy wyjąć ręką, ale możemy też użyć ssawki szczelinowej.
Po wyjęciu możemy je umyć, podobnie jak filtr HEPA umieszczony z drugiej strony. Należy tylko pamiętać, aby wszystkie filtry dokładnie wysuszyć przed ponownym montażem.

Recenzja Dreame V11 - recenzja - filtr HEPA

Szczotki i akcesoria

Do odkurzania podłóg służy przede wszystkim rura przedłużająca odkurzacz. Co bardzo istotne, w rurze znajdują się przewody, a w odkurzaczu jest gniazdko. Tym o to sposobem, poprzez rurę z odkurzacza płynie prąd zasilający dużą elektroszczotkę do podłóg. W szczotce znajduje się dodatkowy silnik o mocy 40 watów zasilający wałek.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - odkurzacz z długą rurą

Wałek ten obraca się w trakcie odkurzania z dużą siłą.
Na podobnej zasadzie działa mała elektroszczotka z silnikiem o mocy 20 watów. Świetnie sprawdza się do odkurzania wszelkich narzut i tapicerek. W mgnieniu oka wyciąga z nich wszelki kurz, roztocza i inne paskudztwa.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - mała elektroszczotka

W zestawie mamy jeszcze 2 tradycyjne ssawki. Jedną szerszą, której ja używam najczęściej. Ma dużo zastosowań, zwłaszcza dzięki wysuwanemu włosiu.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - szeroka ssawka

W wielu sytuacjach przyda się jednak również ssawka szczelinowa. Również ona ma w razie potrzeby opcję wysunięcia włosia. Jest to przydatne szczególnie kiedy boimy się że porysujemy odkurzaną powierzchnię.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - wąska ssawka
Obie ssawki możemy połączyć bezpośrednio z odkurzaczem, z długą rurą lub elastycznym wężem. Ten ostatni świetnie sprawdzi się jeżeli chcemy dotrzeć w trudniej dostępne miejsca.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - elastyczny wąż

Pora na parę słów o ładowaniu: generalnie odkurzacz można ładować na 2 sposoby: podpinając do niego ładowarkę bezpośrednio lub za pośrednictwem wieszaka montowanego do ściany. Ładowarkę wpinamy do wieszaka, a bateria będzie się ładować poprzez 2 styki.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - wieszak

Ładowanie do pełna trwa ok. 4 godzin. Sam wieszak jest bardzo praktyczny bo można na nim powiesić również pozostałe akcesoria.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - na wieszaku

Osobiście korzystam jednak najczęściej z bezpośredniego ładowania. Minusem jest tylko to, że samej baterii do ładowania nie odpina się.

Odkurzanie Dreame V11

Recenzja Dreame V11 - recenzja

Skuteczność odkurzania tego sprzętu jest rewelacyjna, głównie dzięki ogromnej mocy ssącej. Należy jednak pamiętać, że najwyższa moc ssąca (25 kPa) osiągana jest wyłącznie w trybie Turbo. 2 niższe tryby oferują mniejsza moc, ale i tak spokojnie wystarczą do zwykłego odkurzania podłóg. Odkurzanie podłogi wspierane jest przez siłę szybko obracającej się szczotki odkurzacza. Miękki wałek obraca się z ogromną siłą. I nawet jak odkurzamy w trybie Eco, to większość zabrudzeń jest momentalnie wciągana przez odkurzacz.

Recenzja Dreame V11 - odkurzanie małą elektroszczotką tapicerek

Jest to dobra wiadomość bo w trybie Eco możemy odkurzać nawet aż 90 minut a trybie Turbo już tylko 10. Tak więc w najwyższym trybie byłoby Wam ciężko odkurzyć mieszkanie na jednym ładowaniu, chyba że macie kawalerkę. Z trybu turbo warto jednak korzystać jak macie jakieś trudniejsze zabrudzenia do odkurzenia.

Siła ssąca ma wpływ nie tylko na czas pracy, ale i na głośność urządzenia. W trybie Eco jest cichutko. W trybie medium już znacznie głośniej. A jak się możecie domyśleć najgłośniej w trybie Turbo. Różnice głośności są spore, ale sama barwa dźwięku nie jest najgorsza.

Recenzja Dreame V11 - odkurzanie piasku na dywanie

Jak się odkurzacz sprawdza na dywanach? Bardzo dobrze, ale jest małe ale. W dużej mierze zależy to od tego co odkurzamy. Bardzo często pytacie jak odkurzacz radzi sobie np. z piaskiem. Na twardej podłodze nie ma problemów wciąga wszystko jak leci. Natomiast nieco gorzej radzi sobie na miękkiej nawierzchni. Dzieje się tak głównie dlatego, że model ten ma miękki wałek przeznaczony głównie do twardych podłóg. Niektóre odkurzacze mają w zestawie specjalną szczotkę dedykowaną do dywanów. Tak jest np. w przypadku Roborocka H6 Adapt, którego również testowałem niedawno. W tamtym przypadku dla odmiany w zestawie brakuje szczotki do twardych podłóg, którą należy dokupić osobno. Generalnie jednak z samej skuteczności odkurzania jestem bardzo zadowolony, ale niewątpliwie odkurzacz lepiej sprawdzi się na twardej podłodze.

Plusy i minusy Dreame V11

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - pod kanapą

Plusy:

 • duża moc ssąca;
 • bogaty zestaw akcesoriów;
 • świetny wygląd;
 • dobra jakość wykonania i solidne plastiki;
 • łatwość opróżniania pojemnika na kurz.

Minusy:

 • brak osobnej szczotki do dywanów (można takową dokupić w razie potrzeby);
 • bateria wbudowana w odkurzacz (można ją wymienić, ale nie jest łatwo odpinana)

To co mi się najbardziej podoba w tych odkurzaczach to ich uniwersalność. Mała elektroszczotka potrafi np. wyciągnąć niesamowite ilości kurzu z mebli. Ilości końcówek i możliwości ich łączenia sprawdza, że odkurzaczem możemy łatwo dotrzeć wszędzie.

Recenzja Dreame V11 - odkurzanie regału

Odkurzacz jest również łatwy w eksploatacji. Pojemnik opróżniamy naciskając jeden przycisk. W razie potrzeby możemy też łatwo wyjąć i wyczyścić szczotki, umyć pod bieżącą wodą możemy również filtry.

Dreame V11 - recenzja bezprzewodowego odkurzacza pionowego z Aliexpress - szczotka

Dreame V11 – podsumowanie recenzji

Podsumowując uważam, że Dreame V11 jest bardzo praktycznym urządzeniem. Sprawdzi się nie tylko przy sprzątaniu domu, ale również idealnie nadaje się do odkurzania samochodu. Generalnie zdecydowanie polecam Wam zakup jakiegokolwiek odkurzacza bezprzewodowego. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i sił.

Recenzja Dreame V11 - odkurzanie samochodu

Czy Dreame V11 jest najlepszym odkurzaczem bezprzewodowym? Na pewno należy do ścisłej czołówki, obok wspomnianego już Roborocka H6. Obecnie jest jednak nieco tańszy, więc myślę, że może być to dobry wybór, szczególnie jeżeli załapiecie się na jakąś promocję.

Odkurzacz szczególnie warto kupić korzystając z promocji, które pojawiają się od czasu do czasu. Aktualne ceny sprawdzicie tutaj:

Więcej kodów rabatowych znajdziecie na facebooku bezprzepłacania.pl.

 

 

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.