Czy warto przenieść numer do innej sieci?

Sieci komórkowe nieustannie zabiegają o nowych klientów bombardując nas każdego dnia nowymi reklamami. Praktycznie każdy operator wydaje ogromne pieniądze na reklamę i różnej maści celebrytów w nich występujących. Czy za tymi reklamami stoi coś więcej niż tylko puste slogany wypowiadane przez znane twarze? Sprawdźmy, czy warto przenieść numer od innej sieci, rozważając wszystkie za i przeciw.

Czy warto przenieść numer do innej sieci?

Minusy zmiany operatora komórkowego

Na początek przyjrzyjmy się temu co poświęcamy zmieniając sieć. W mojej ocenie są to głównie dwie rzeczy:

1. Czas – mawiają że czas to pieniądz i niezależnie od tego jak wysoko go sobie cenimy – zmiana operatora pochłonie go całkiem sporo: o ile sam proces formalnych przenosin jest już naprawdę banalny i szybki, o tyle sporo więcej czasu możemy stracić na inne rzeczy:

– zapoznanie się z konkurencyjnymi ofertami;

– wybór najlepszej oferty;

– zapoznanie się z funkcjami nowej sieci (inne opłaty, inne krótkie kody itp.);

tym samym sumaryczny koszt decyzji o zmianie operatora to często wiele poświęconych godzin.

2.  Dawne przyzwyczajenia – z dotychczasowym operatorem nie raz bywamy związani już latami i przywiązaliśmy się do niego na tyle, że niektóre rzeczy robimy już na pamięć. Pozbycie się tych nawyków i wyrobienie nowych przyjdzie dopiero z czasem, więc mogą zdarzać się pomyłki (np. kupimy doładowanie starego operatora).

Wiele osób niesłusznie ciągle kojarzy zmianę sieci z koniecznością zmiany numeru telefonu. Od kilku lat jest to kompletnie błędne przekonanie – obecnie nie ma najmniejszych problemów z przeniesieniem naszego starego numeru do nowej sieci.

Plusy zmiany operatora komórkowego

Poza pewnymi detalami funkcjonalność poszczególnych sieci komórkowych nie różni się niemal niczym. Bez względu na to jakiego operatora wybierzemy, pewnie nie raz zaklniemy ze względu na brak zasięgu, czy też różnego typu awarie.

Co zatem odróżnia poszczególne sieci komórkowe i wpływa na to czy warto przenieść numer do innej sieci? Przede wszystkim oferta cenowa!

a na atrakcyjność oferty wpływają dwie rzeczy:

  1. dopasowanie do naszych potrzeb;
  2. promocje, z których korzystamy.Czy warto przenieść numer do innej sieci?

Zatem czy warto przenieść numer do innej sieci?

Zdecydowanie warto, ale tylko przy następujących założeniach:

  1. Znajdziemy ofertę w innej sieci odpowiednią do naszych potrzeb;
  2. Skorzystamy z atrakcyjnej oferty dla nowych klientów;
  3. Nad wyborem nowej sieci nie spędzimy więcej czasu niż jest to warte!

Za zmienianiem operatora przemawia przede wszystkim to, że w Polsce nie przyjęła się praktyka doceniania lojalności klientów. Przedłużając umowę o kolejny okres z reguły dostajemy te same warunki co nowi klienci, a czasami wręcz jeszcze gorsze, kiedy jest jakaś oferta promocyjna skierowana do nowych osób. Sytuacja taka jednoznacznie sprzyja zmianom operatora, zwłaszcza, że sam proces przenosin jest dzisiaj bardzo prosty.

Zmieniaj sieć przez Internet

Wyboru oferty najlepiej jest dokonać przez Internet z kilku względów. Przede wszystkim na komputerze możemy bardzo łatwo porównać poszczególne oferty różnych operatorów. W Internecie znajdziemy też wszystkie oferty promocyjne, których często nie uświadczymy w salonie. Ma to znaczenie w szczególności przy braniu oferty z telefonem – ceny internetowe są często dużo niższe. Największym atutem jest jednak szeroki wybór aparatów. Oferta w salonach bywa ograniczona dostępnością danego modelu. Zamawiając przez Internet nie ponosimy ryzyka, że telefon który nam wpadł w oko, akurat jest niedostępny.

Czy warto przenieść numer do innej sieci?

Co obecnie znajdziemy w ofercie dla nowych klientów?

Niemal wszystkie sieci przygotowały specjalną ofertę dla osób przechodzących do nich z konkurencji. Warto zatem przyjrzeć się szczegółom:

 Mam nadzieję, że w bogatej ofercie ww. sieci znajdziecie coś dla siebie. Jeżeli nie, to czekajcie na kolejne promocje, o których postaram się informować na swoim blogu oraz w serwisach społecznościowych do których śledzenia zachęcam Was serdecznie.

Czy warto przenieść numer do innej sieci?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.