Co to jest GearBest?

GearBest – jest to chiński serwis internetowy umożliwiający chińskim firmom bezpośrednią sprzedaż wysyłkową swoich produktów na rynki całego świata. GearBest cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, chociaż ciągle zdecydowanie przegrywa ze swoim największym konkurentem na rynku: aliexpress.com.

October sale na gearbest.com

GearBest.com  pierwotnie skupiał się na handlu elektroniką, w tym telefonami i innymi chińskimi gadżetami. Stopniowo jednak oferta sklepu rozszerzała się i obecnie nie różni się wiele od swojego znacznie popularniejszego konkurenta – Aliexpress. Większość produktów sprzedawanych na gearbest.com znaleźć możemy na Aliexpress i odwrotnie. Warto zatem przed zakupem porównać aktualne ceny. Innym dużym i podobnym graczem na rynku jest Banggood.com.

Gearbest i podobne chińskie serwisy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością głównie z uwagi na niespotykanie niskie ceny oraz w większości przypadków bezpłatną przesyłkę do Polski (nawet produktów wartych kilka złotych).

W przeciwieństwie do Aliexpress.com, GearBest nie dorobił się jeszcze polskiej wersji językowej. Sklep ma jednak jedną przewagę – umożliwia płatność paypalem. Jest to szczególnie ważne dla osób nieposiadających, bądź też niechcących  korzystać z kart płatniczych. Sporo osób chwali też Gearbest są możliwości uniknięcia płacenia VATu za produkty kupowane w Chinach. Wybierając tam sposób przesyłki „Priority line” paczki są wysyłane za pośrednictwem europejskich magazynów.

Wiele produktów możemy też zamówić bezpośrednio z tych magazynów. W tym celu musimy wybrać odpowiednia opcję w zakładce „warehouse”. Niestety Gearbest nie zawsze posługuje się w tym miejscu nazwami Państw, tylko symbolami magazynów. O ile w przypadku niektórych magazynów, łatwo domyślić się jaka jest ich lokalizacja (np. CN to Chiny, HK to Hong-Kong itp.), o tyle problemy możemy mieć w przypadków licznych magazynów europejskich, w przypadku których Gearbest używa numerów.

Tutaj macie praktyczną ściągę:

G-W-2 /CN-001 i G-W-3 / CN-027 mieszczą się w Wielkiej Brytanii;

G-W-4 / CN-008  mieści się w Polsce;

G-W-5 / CN-023  mieści się w Czechach;

G-W-6 / CN-030 mieści się we Francji;

G-W-7 – Hiszpania

G-W-8 / CN-010 – Włochy

G-W-9 / CN-028 – Francja

G-W-10 / CN-026 – Polska

G-W-11 – Hiszpania

G-W-12 – Hiszpania

G-W-14 – Hiszpania

G-W-15 – Anglia

G-W-16 /CN-029 – Hiszpania

G-W-19 – Czechy

G-W-21 – Niemcy

G-W-24 – Niemcy

G-W- 25 – Portugalia

Ponadto zdarza się, że do wyboru mamy magazyny z oznaczeniami AU (Australia), RU (Rosja), JP (Japonia) i US (Stany Zjednoczone), jednak w przypadku tych magazynów w większości przypadków nie będziemy w stanie zamówić nic do Polski albo będzie to nas bardzo dużo kosztowało. Tak więcej jeżeli nie mieszkacie w którymś z tych krajów, lecz na terenie Unii Europejskiej – w pierwszej kolejności wybierajcie magazyny europejskie, a jeżeli nie macie takich dostępnych – wybierajcie wysyłkę z Chin lub Hong-Kongu z opcją wysyłki Priority Line.

Aby cieszyć się w pełni ze znakomitych cen na Gearbest, koniecznie skorzystajcie z ich kodów rabatowych.

Więcej informacji:

Strona Gearbest.com

Kupony rabatowe Gearbest

10 rzeczy, które warto zamawiać z Chin

Lista chińskich sklepów internetowych

7 zasad kupowania online za granicą

podobne pojęcia:

Banggood

Aliexpress

Powrót do słownika pojęć