Co to jest executive lounge?

Executive lounge – saloniki biznesowe często spotykane w hotelach o wyższym standardzie (4 i 5-gwiazdkowych) dedykowane stałym klientom, bądź też gościom rezerwującym pokoje o podwyższonym standardzie.

Z reguły w executive lounge goście mogą bez ograniczeń korzystać z przekąsek i napojów dostępnych w ciągu dnia, jak również ze śniadań i obiadów/kolacji serwowanych w określonych godzinach. W wielu salonikach dostępne są również strefy w których można popracować przy komputerze, czy też zrelaksować się na różny sposób (mini czytelnie, konsole do gier itp.). Bezpłatny dostęp do saloników w większości przypadków dotyczy osób posiadających najwyższe statusy w hotelowych programach lojalnościowych. Często jednak można taki dostęp otrzymać również bez konieczności posiadania karty lojalnościowej, za dodatkową opłatą (w zależności od lokalizacji i standardu hotelu może to być zarówno 100, jak i 500 zł za dzień od osoby).

W wielu przypadkach zakup takiego dostępu jest jednak opłacalny. Opcję tą warto rozważyć w szczególności w sytuacji, kiedy nocujemy w drogim kraju i planujemy stołować się w restauracjach.