Blitzwolf BW-VP6 – recenzja projektora Full HD w super cenie
W czasach kiedy kolejne kina są zamykane z uwagi na epidemie, coraz ciekawszym rozwiązaniem staje się posiadanie własnego kina domowego. W tej roli świetnie sprawdzi się projektor. Blitzwolf BW-VP6 to projektor oferujący świetną jakość obrazu Full HD, a można go kupić już za kilkaset złotych. Koniecznie sprawdźcie moją recenzję, aby przekonać się jak wygląda to w praktyce.
Blitzwolf BW-VP6 – kino domowe za kilkaset złotych
W najbliższych dniach zaprezentuję Wam kilka produktów, które sprawią, że kolejny lockdown będzie dla Was mniej uciążliwy. Zamknięte kluby, siłownie, kawiarnie i kina. Pozostaje nam zatem zadbać o domowe rozrywki. Jednym z pomysłów jest stworzenie prawdziwego kina domowego. Ani ekran komputera, ani nawet bardzo duży telewizor nie dadzą nam takiej przyjemności, jak oglądanie filmu puszczanego z projektora. Najlepsze modele kosztują niestety kupę pieniędzy, a tanie oferują kiepską rozdzielczość. Idealnym kompromisem wydał mi się natomiast sprzęt od Blitzwolfa. Blitzwolf BW-VP6 to model projektora który możecie obecnie kupić w sklepie Banggood.com za kilkaset złotych, również z wysyłką z europejskich magazynów. Kodem rabatowym: BGVP653 dodatkowo obniżycie cenę.
Blitzwolf BW-VP6 – unboxing projektora
W zestawie z projektorem znajdujemy:
- projektor;
- kabel zasilania;
- przewód VGA;
- przewód kompozytowy Audio-Video – RCA;
- przewód HDMI;
- pilot zdalnego sterowania;
- instrukcja obsługi.
Budowa projektora Blitzwolf BW-VP6
Omówmy teraz jak wygląda ten sprzęt:
Jego design jest całkiem minimalistyczny i powinien pasować do większości wnętrz. Obudowa jest prawie cała biała i połyskująca.
Pod zaślepką widzimy duży obiektyw projektora przez który urządzenie wyświetla obraz o jasności aż 6000 lumenów (500 ANSI). Do jakości samego obrazu jeszcze dojdziemy.
Na górnej pokrywie projektora znajduje się dyskretny panel sterowania.
Mamy tutaj przycisk menu, OK, strzałki kierunkowe i przycisk wróć. Obsługa zatem jest dziecinnie prosta.
Włącznik główny znajduje się natomiast na plecach, są tutaj także wszystkie gniazda. Jest ich całkiem sporo, bo poza wtyczką kabla zasilającego możemy wpiąć tutaj 2 urządzenia po USB oraz 2 po HDMI. Jest też wejście kompozytowe, VGA, a także wyjście audio. Można zatem połączyć zarówno starsze jak i nowsze urządzenia. Po bokach znajdują się natomiast dwa 5-watowe głośniki oferujące dźwięk dwukanałowy.
Pilot i ustawienia projektora
Obsługa odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania lub poprzez wspomniany wcześniej panel umieszczony na projektorze. Projektor możecie nie tylko ustawić na stoliku lub podłodze, ale również powiesić pod sufitem, wtedy pilot będzie niezbędny. Obraz możecie podnieść lub opuścić dyskretną nóżką pod projektorem.
Początkowo na ekranie zobaczycie mgłę, ale szybka regulacja ostrości i obraz zamieni się w idealnie ostry.
W ustawieniach projektora możecie także wyregulować kąty ekranu, dzięki czemu niezależnie od miejsca gdzie znajduje się projektor, docelowo będzie wyświetlał idealnie prostokątny obraz.
Podstawowe menu nie jest zbyt skomplikowane, ale wchodząc w ustawienia możecie pozmieniać parę rzeczy takich jak nasycenie kolorów, poziom basów w głośnikach, czy też język komunikatów.
Blitzwolf BW-VP6 – parametry
Wymiary: 300*225*130mm
Waga: 2,8 kg
kontrast: 2000:1
jasność światła: 6000 lumenów / 500 ANSI
ilość kolorów: 17,76 mln kolorów
rozdzielczość natywna: 1920 x 1080 (Full HD)
max. przekątna obrazu: do 200 cali
odległość projektora od ekranu: 1,2 – 5 metrów
Możliwości projektora
Projektor ten jest całkiem uniwersalnym sprzętem. Po pierwsze mamy tutaj sporo gniazd i tym samym możliwość połączenia z różnymi urządzeniami, możemy np. puszczać obraz z laptopa, TV boxa (zbędny staje się wtedy telewizor), jak również możemy odtwarzać pliki z różnych pendrive’ów, czy też dysków twardych.
Projektor rozpoznaje całą masę różnych formatów, a poza filmami możemy też odtwarzać na nim zdjęcia lub puszczać muzykę.
Odpalimy na nim: avi, mkv, mp4, mov, mpg, mpeg, ts, tp, m2ts, dat, flv, swf, asf, vob, rm, rmvb, 3gp, 3gpp, PG, JPEG, BMP, PNG, MP3, ASF, WMA, AAC, OGG. Możliwości są zatem ogromne.
Projektor umożliwia również wyświetlanie filmów 3D w technologii anaglificznej (z okularami czerwono-niebieskimi).
Jakość obrazu i ogólne wrażenia
Skupmy się teraz na samej jakości obrazu. Urządzenie ma swoje wady, ale do jakości obrazu nie można się przyczepić. Obraz przy dziennym świetle, tuż obok okna prezentuje się świetnie. Problem z wieloma projektorami jest właśnie taki, że przy dziennym świetle nie dają rady.
Tutaj jest natomiast super, lampa projektora imponuje. Rozdzielczość natywna to Full HD, a przekątna obrazu to od 55 do aż 200 cali. Wielkość ta zależy natomiast od odległości projektora od ekranu. Obraz rzecz jasna warto rzucać na specjalny ekran, ale u mnie wygląda to całkiem fajnie nawet na beżowej ścianie. Projektor oferuje wysoki kontrast obrazu aż 2000:1.
To co mogłoby być nieco lepsze w tym sprzęcie to jakość audio. Są tutaj 2 wbudowane głośniki i jak najbardziej wystarczą mniej wymagającym osobom, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do korzystania z lepszego systemu audio to warto jednak korzystać z niezależnych głośników.
Projektor ma wbudowany system chłodzenia, więc słychać cały czas lekki szum wiatraków. Dlatego też aby dźwięk ten nie przeszkadzał w oglądaniu, audio warto ustawić nieco głośniej. Żywotność lampy LED to aż 40000 godzin, więc sprzęt powinien posłużyć na lata.
U mnie najlepiej sprawdza się do oglądania meczów. Duży ekran daje nieporównywalnie większe emocje w trakcie oglądania. Jakość obrazu zdecydowanie przerosła moje oczekiwania.
Projektor Blitzwolf BW-VP6 – podsumowanie recenzji
Blitzwolf BW-VP6 przede wszystkim oferuje rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Jeżeli chcemy szukać dziury w całym to rzecz jasna można przyczepić się do różnych braków tego sprzętu. Nie ma przede wszystkim łączności ze smartfonem, więc jego funkcje interaktywne są ograniczone. Pytanie jednak, czy na pewno potrzebujecie płacić za takie udogodnienia? Do projektora bez większych problemów możecie podłączyć różne urządzenia i z nich puszczać obraz w świetnej jakości. Możecie go też puszczać z różnych miejsc. Obraz rzucany na ścianę może być ponadto naprawdę duży i na potrzeby domowe nie widzę sensu inwestowania w droższe sprzęty. Jeżeli zdecydujecie się na jego zakup to znajdziecie go pod tym linkiem. Kodem rabatowym: BGVP653 dodatkowo obniżycie cenę. Na koniec, życzę Wam obejrzenia wielu świetnych filmów w miłej atmosferze 🙂
5 comments